The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Hakuouki: Shinsengumi kitan a Hekketsuroku

19. září 2010 v 15:19 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Hakuouki vzniklo v roce 2010, existují dvě řady, jedna po 12 dílech, druhá po deseti.
Děj tohohle anime se odehrává někdy okolo roku 1865 ve starém Japonsku. Hlavní hrdinkou je Yukimura Chizuru, která se vydala hledat svého otce, lékaře, který cestoval za prací z Eda do Kyota, a kde potom najednou zmizel. Když je Chizuru jednou napadena, zachrání ji členové jednotky Shinsengumi, pracující pro šógunát. Hlavní jednotka se jí ujme a Chizuru s nimi začne žít (v převleku za kluka), protože cíl hlavní jednotky je právě najít Chizurina otce.

Ačkoli je anime označečno v kolonce "historické", nečekejte, že byste se nějak moc historie Japonska naučili- koneckonců, historický faktor je tady jen a jen proto, aby dodal ne moc originální zápletce ten potřebný šmrnc. A pak taky, je to reverse harémovka. Takže bishíci, fanservice....a fanservice. Ne, že by to bylo špatně. Jenom tím nenápadně naznačuji, jakým směrem se anime ubírá. První řada je zaměřená právě na to více zmíněné, a o nějakou seriózní zápletku se ani víceméně nesnaží- celkem škoda, protože by se z toho dalo hodně vytěžit. Celá je tak nějak odlehčená, děj tady hraje druhé housle až do nějaké 10. epizody. Takže na slintání nad bishíky a dobovým oblečením dobré, ale nečekejte, že u toho budete nuceni přemnýšlet.

Řada druhá posuvá anime na trochu jinou úroveň. Děj se dostává do popředí, a i když to není s tou změtí dat a míst nic slavného, aspoň něco. Je válka, takže humor zákonitě mizí, a celé anime nabírá na serióznosti (a taky se nemusím celých 20 minut koukat na jistou holku, která se neustále ochomýtá kolem bishíků). Pro členy Shinsungumi nastávají těžké časy, které nemusí všichni přežít. Kromě běžných nepřátel je tady však ještě Kazuma, který je odhodlaný Chizuru vzít sebou a zabít Hijikatu. Ke konci se objeví trochu romantiky a pak závěrečný battle Kazuma X Hijikata. Jak to celé dopadne, na to se budete muset podívat, dovolte mi ale jednu malou radu- vemte si k tomu kopu kapesníčků.

Co se týče openingu, líbilo se mi jeho grafické zpracování, ale hudba mi připadala hodně průměrná (Poslech ZDE). Sice mě neuraziloa, ale mohla být lepší. Zato ending se mi líbil hodně (Poslech ZDE), byl originální a to i přesto, že neměl tak dobré zpracování jako opening.

Opening: Yoshioka Aika- Izayoi Namida (S1), Yoshioka Aika- Maikaze (S2)
Ending: Mao- kimi no kioku (S1), Mao- Akane sora ni negau (S2)
V japonském dabingu opět potkáváme staré známé, jako např. Morikuba Shotara, který daboval Nara Shikamaru v Narutovi, nebo Toriume Kousukeho, který daboval např. Inuzuku Kibu.

I když se Hakuouki: Shinsengumi Kitan možná nevyrovná Narutovi a podobným anime, jako oddechové anime je skvělé, hlavně proto, že můžete vypnout a užít si pohledy na naši hl. jednotku xD, a taky se možná naučítě něco z jaosnké historie. Rozhodně tohle anime stojí za to.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 15. června 2011 v 7:22 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

2 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 27. srpna 2011 v 21:36 | Reagovat

Chceš vyhrát super telefon Nokia E7? Podívej se na http://raketka.cz/soutez-o-telefon-nokia-e7 a hlasuj(zabere to max 1 minutku) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!