The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Recenze- Kaichou wa maid-sama

12. října 2010 v 19:36 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Seika High school byla chlapecká škola, jejíž jedinci byli známí jako ti nejhorší z nejhorších. To se ale změnilo, když se ze Seika stala smíšená škola. Ale nezdá se, že by se podmínky zvláště pro něžné pohlaví, na škole zlepšily. A tu nám nastupuje hlavní hrdinka tohoto shojo anime, šestnáctiletá Ayuzawa Misaki.

Misaki je první ženskou předsedkyní studentské rady a jako cíl si dala právě přitáhnout na Seika více holek a udělat z chlapců vzorné studenty. A že to obě dvě strany nebudou mít lehké, je jasné. Misaki je feminitska, která kluky z celého srdce nesnáší, a navíc má sílu, kterou se nebojí používat (přísloví "Škoda rány, která padne vedle" je pro ni absolutně výstižné), ale tím se zase stává nepřítelem číslo 1 pro chlapeckou komunitu Seika, kteří rozhodně nehodlají změnit.
Ale i Misaki má tzn. Achillovu patu, kterou nikdo ze Seika nesmí objevit, nebo by její plán šel do kytek a sbohem respekte, který si tak tvrdě vybojovala. Žije totiž jen se svou matkou a sestrou a jsou chudí, takže Misaki musí pracovat v kavárně a nosit na sobě kostýmek služky. A samozřejmě, co se nestane......někdo na to přijde.

A tím "někdo" je jediný chlapecký student, který se Misaki nebojí, Usumi Takumi, kluk, který je perfektní snad ve všem, co dělá, má úspěch u holek, kterých si ale nevšímá a ke kterému ostatní studenti vzhlíží. A právě taková osoba narazí na Misaki, když právě vynáší z kavárny odpadky.
A hlavní děj tohoto 26-ti dílného anime je na světě. Takumiho oblíbená činnost je škádlení a provokování Misaki, a častými narážkami ji přivádí téměř k šílenství, za což si vyslouží přezdívku "perverted space alien" (úchylný mimozemšťan) či "stalker". Nicméně ale i Misaki musí časem přiznat, že Usuhiho ochomýtání kolem její osoby je někdy docela užitečné.
K tomuhle anime existuje i manga, která od roku 2008 stále vychází. Anime se snaží přesně držet mangy, nicméně jak už to i anime bývá, fillerovým epizodám se ani tady nevyhneme, ale naštěstí se rozhodně nudit nebudete. Anime sice svojí hudbou ani kresbou nepatří mezi nejlepší, nicméně nedostatky vyvažují komické situace a pěkně zpracovaná zápletka. Dlouho jsem přemýšlela, proč by se na to měl někdo podívat- zaprvý, je to shoujo, dost dobrý shoujo, i když klišoidní. A za druhý, pokud jste unavený z "normálních" bishíků, tak Usui-kun vás dostane. Svět potřebuje víc perverzních mimozemšťanů z planety feromonů xD.

Opening: Saaya Mizuno- My secret
Ending: Heidi- ∞ Loop
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | 16. dubna 2012 v 20:34 | Reagovat

Hehe .. tou poslednou vetou si to vystihla :D Podľa mňa je to také pekné kľudné trochu praštené anime

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!