The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Clannad- recenze

5. ledna 2011 v 17:05 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Okazaki Tomoya je, trefně řečeno, ulejvák a delikvent. Matka mu umřela a tak bydlí společně s alkoholickým otcem. Dřív hrál basket, ale jednou se popral s otcem a od té doby nemůže zvednout pravou ruku výš než k ramenu. Nenávidí město, ve kterém vyrostl a o ostatní se nijak příliš nezajímá. Jeho jediným kamarádem je Youhei, který je podobný ulejvák jako on. Okazaki se dívá na svět se sarkasmem sobě vlastní, smířený s tím, že v tomhle městě nejspíš shnije až do konce života. A nezdá se, že by jeho názor něco změnilo. Ale světe div se, oprvadu se tak stane. Jednoho dne na cestě potká zvláštní dívku- jmenuje se Furukawa Nagisa. Nagisa je o rok starší než on, ale protože má slabé tělo a nějakou neznámou nemoc, musí opakovat ročník. Je to docela plaché děvče, které si neumí udělat kamarády. Okazaki ji představí svým známým a začne Nagise pomáhat s jejím snem- obnovit Dramatický kroužek a předvést ne festivalu v pololetí představení. Jenže cesta k tomu je dlouhá a obtížná a to i přesto, že Nagise pomáhají Okazakiho známí.

Postavy:
Okazaki Tomoya- Hlavní hrdina příběhu. Je sarkastický a ironický. Rád si dělá z ostatních srandu. Se svým otcem si narozumí. Ale přestože o něm všichni říkají, že je delikvent, je celkem hodný a čestný.
Sunohara Youhei- Nejlepší a skoro jediný kamarád Tomoyi. Je praštěný a je oblíbeným terčem Tomoyových vtípků. Je to extrovert, dřív hrál fotbal. Rád se snaží předstírat, že dokáže sbalit jakoukoli holku, ale ve skuutečnosti u holek vždycky pohoří.
Furukawa Nagisa- Hlavní hrdinka příběhu. Je plachá, ale když jde o něco vážného nebojí se hájit svůj názor. Ráda pomáhá ostatním a dokáže se nadchnout.
Fujibayashi Kyou- Extrovertka a sadistka, nejradši mlátí Tomoyu a Youheie. Spíš než na sebe myslí na svoje dvojče. Je dobrá ve sportech. Je zamilovaná do Tomoyi.
Fujibayashi Ryou- Mladší dvojče Kyou. Je plachá a miluje věštění z karet. Snaží se zmírnit svoje dvojče, ale nejde jí to. Je taky zamilovaná do Tomoyi.
Ichinose Kotomi- Snílek a génius v jedné osobě. Když si čte, dokáže ji vyrušit jedině Tomoya. Ráda hraje na housle, i když to vůbec neumí. S Tomoyou má společnou minulost a přišla o rodiče.
Sakagami Tomoyo- Ambiciózní holka, která, ačkoli to nevypadá, je nejsilnější osoba na škole. Sunohara se jí snaží porazit, ale vždycky prohraje. Snaží se dostat do školské rady.

Video:

Moje hodnocení: Tak tohle anime jsem si hned oblíbila, hlavně díky Tomoyovi, jehož hlášky prostě nemají chybu xD. Anime je nevinnějšího rázu, i když se jedná o romantiku, čekejte spíš dramatické momenty, a že ji bude hodně. Každý z hrdinů má vlastní minulost a problémy, které se nám v průběhu příběhu postupně odkrývají. A konec rozbrečí úplně každého- a jestli si myslíte, že ne, tak jste na omylu. Co dodat? Perfektní kresba, propracované postavy a pořádný, složitý příběh. Anime má 22 dílů a dvě OVA, které jsou rozhodně zajímavé. Takže, kapesníčky do ruky, a hurá na Clannad!

Opening: cuckool mix 2007- Megumeru
Ending: Chata- Dango Daikazoku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!