The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Kaze no Stigma- Info

15. března 2011 v 19:56 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Rodina Kannagi je proslulá svou schopností ovládat oheň. Před čtyřmi lety proběhl rituál, který určil příštího Soushu, vůdce klanu. O tuhle poctu se utkal nejstarší syn a potencionální následník, Kannagi Kazuma, a jeho sestřenice Ayano. Kazuma zklame očekávání své rodiny, když se ukáže, že nemá absolutně žádný talent na ohnivé umění. Souboj tedy vyhraje Ayano, která dostane jako dědic rodiny ohnivý meč, Enraihu. Kazumu jeho rodina vydědí a on opuští klan. Děj anime se odehrává v současnosti. Kazuma, který si změnil jméno místo Kannagi na Yagami Kazuma, se vrací do Japonska, dokonce přímo do svého rodného města, Tokia, s novou silou- vzduchem. Ale současně s ním se v městě začnou dít vraždy, které očividně spáchal někdo, kdo nemá rád rodinu Kannagi a ovládá vzduch. Kazuma je hlavní podezřelý, a jeho chladné přivítání s rodinou a následný boj se svým vlastním otcem, kterého porazí, situaci nijak nepřispívá. Ayano je přesvědčená, že Kazuma ty vraždy spáchal, ale Soushu, Ayanin otec, má pochybnosti. Mimo vražd se v městě také začínají dít podivné úkazy a zdá se, že pachatel má nějakou spojitost s Kazumou.

Postavy:
Yagami Kazuma: arogantní a ironický týpek, který je neustále nad věcí. Pokud po něm něco chcete, musíte napřed zaplatit xD. Ale pro své chování má vždy důvod. Chce ochránit vždycky všechny, oběti nepřipouští.
Kannagi Ayano: vznětlivá, ne cool, sexy asi jako násada od koštěte xD. má velkou sílu, na kterou ale moc spoléhá. Od začátku pesimistická proti Kazumovi, nejvíc chce, aby ji uznal jako soběrovnou. Nejdřív útočí, pak teprv přemýšlí.
Kannagi Ren: Mladší bratr Kazumy. Když se rozbrečí, nic mu neodmítnete. Je dost silný, jeho specialitou jsou plameny očisty. Chce, aby spolu Kazuma a Ayano vycházeli.

Video:
Moje hodnocení: Když jsem se koukala na první dva díly, moje myšlenky byly: "Ten týpek není dostatečně kawai." "Ta holka je trapná." a "Doufám, že Ayaně někdo nakope zadek.". Ale potom se to docela rozjelo a začalo me to bavit. Přece jenom komičnost páru KazumaXAyano je jeden z hlavních kladů anime. Až na to, že jejich vztah se vůbec nerozvíjí, a končí otevřený (Grrrr.). Další z velkých kladů je děj. Děj se mi opravdu líbil, byl rozdělený na několik "případů", které nakonec vedly k rozzuzlení, popřípadě ještě souboje, které taky stojí (na shoujo anime) za zmínku. Co se týče záporů, tak kromě jaksi žádnému rozvíjení vztahů hlavních hrdinů jich tam moc není, alespoň ten velkých moc ne. Takže, můžu jenom doporučit!

Opening: Saori Kiuji- Blast of wind
Ending:
Hitorikiri no Sora by Saori Kiuji (eps 1-2, 4-5, 7, 10-11, 19-23)
Matataki no Kiwoku by Ayumi Fujimura, Yuka Inokuchi and Shizuka Itō (eps 3, 6, 8-9, 13-18, 24)
Tsuki Hana no Inori by Sakai Kanako (ep 12)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Uchiha Lucy Uchiha Lucy | Web | 19. května 2011 v 7:14 | Reagovat

wow taky může být dobrý :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!