The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Yamato Nadeshiko shichi henge

21. března 2011 v 17:45 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Představte si, že jste normální středoškolačka a líbí se vám váš spolužák. Vy swe rozhodnete, že se mu vyznáte, třeba to vyjde. A teď si představte, že vám ten stejný spolužák řekne, že se mu nelíbíte, protože nemá rád ošklivé holky. Co byste udělali?
V případě Nakahary Sunako, hrdinky našeho anime, to dopadlo takhle: přestala dbát o svůj vzhled, uzavřela se do sebe, miluje horory a násilí, ostatní děsí už jenom svojí aurou a všichni lidi, co jsou hezký, nazvala zářící bytosti a bojí se jich. Žádná lidská kamarádka, jenom tři figuríny, které považuje za nejlepší přátele. Vysoce kašle na jakoukoli společenskost a zájem o "normální" koníčky patnáctiletých holek. Kdybyste byli její příbuzní, asi byste to nenechali jen tak, mám pravdu?
A právě její teta se rozhodne, že ze Sunako udělá opravdovou dámu. A protože po ruce má zrovna čtyři extra bishíky, kteří nevědí, jak zaplatit nájem, učiní jim nabídku. Pokud udělají ze Sunako dámu, odpustí jim na tři roky nájemné. Kluci, nic netušící o skutečné podobě Sunako, s radostí přijmou. Vždyť oni jsou přece nejoblíbenější kluci na škole, tak proč by se jim to nemohlo podařit? Ano, opravdu nemohlo. A to poznají, když Sunako-chan poprvé uvidí. Sunako na sobě rozhodně nic měnit nechce, je jí takhle dobře a Kyouheie, Ranmara, Takenagy a Yukiho se štítí. Ale co mají ubozí kluci dělat, když jejich bytná a teta Sunaky umí být ještě děsivější než ona a naději na zaplacení nájmu mají nulovou?
Prostě to nesmí vzdát a tak se krůček po krůčku snaží Sunako-chan nasměrovat správnou cestou. Ale povede se jim to?

Postavy:
Nakahara Sunako- miluje horory, staršidelné historky, krev, násilí, pohrdá jakýmkoli normálním zájmem puberťaček, lidí se štítí, některých víc než jiných. Kromě toho ráda a dobře vaří.
Takano Kyouhei- jeden z bishíků, který se snaží přeměnit Sunako na dámu. Narozdíl od ostatních to dělá jenom kvůli nájmu a ne kvůli Sunako. Násilník, sobec, zajímá se jenom o jídlo (a postupem času i o něco jinýho).
Mori Ranmaru- bishík číslo dva a nenapravitelný lady-killer. Randí jenom se staršíma bohatýma ženskýma. Má bohaté rodiče. Trpí narcismem a sebestředností.
Oda Takenaga- bishík číslo tři. "cool" typ. Inteligentní, rozumný a klidný. Má bohaté rodiče. Nerad vyjadřuje emoce. Miluje jenom Noi-chi.xD
Toyama Yukinojo- všichni mu říkají Yuki, "kawai" typ. V ničem extra nevyniká, ale je prostě k sežrání. V jakýmkoli kostýmu skončí jako holka. Soucitný, hodný.

Video:
Moje hodnocení: Tak na tuhle recenzi jsem se už dlouho těšila, protože Yamato nadeshiko shichi henge je prostě moje srdcovka.....a uvidíme, jestli někdy zkouknu něco, co bude ještě lepší xD. V první řadě je tady Sunako-chan- její charakter, uvažování a chování jsou absolutně odlišné od jakýchkoli jiných anime hrdinek. Pokud vás neodvaří už její masochistická záliba v krvi, hororech a násilí, určitě vás dostane svými dialogy, ať už je to její typické "Oslňující", nebo cokoli jiného. Ihned si jí zamilujete. A co se týče ostatních čtyř postav- každý má jiný charakter a stejně si je zamilujete všechny xD. Navíc se mi líbí, jak z poměrně obyčejné zápletky dokázaly vykouzlit takovýhle anime. Je fakt, že s kresboiu to trochu přehnali- podle mě se je snažili udělat tak hezký, že ve finále jsou prostě divný, ale tak čím zajímavější hrdinové a děj, tím zajímavější musí být i kresba, takže co. Na tohle anime se musíte na 100% podívat, nejenže se pobavíte, ale taky si odpočinete od těch sladkých romantických anime, kterých jsou všude mraky xD.

Dovolím si ještě jeden dodatek. Anime je udělané podle ještě dokonalejší mangy, která má v tuhle chvíli zhruba 22 volume (okolo 100 kapitol) a stále vychází, takže pokud vás zajímá, jak to se Sunako-chan, Kyouheiem a vůbec se všemi bude, začněte ji číst. Kromě anime a mangy existuje ještě desetidílné dorama z roku 2010, které je taky docela vtipné, i když už se od mangy a anime docela liší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!