The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Yamato Nadeshiko shichi henge- Dorama

27. března 2011 v 13:50 | Haruko-sensei
Takže, jak jsem se už zmínila v recenzi na anime, na geniální mangu YNSH existuje i neméně geniální dorama, takže jsem se rozhodla, že vám o ní něco napíšu xD.
Dorama Yamato nadeshiko vznikla v roce 2010, takže je to poměrně nová dorama. Děj je v podstatě stejný jako u mangy, ale nedrží se jí tak striktně jako anime. Jeden z hlavních rozdílů je, že naším hrdinům není patnáct, ale dvacet a chodí na vysokou. Autoři také přidali syna tety Sunako, který funguje jako zástupce své mamky xD. Příznivci Goth loli sisters možná budou zklamaní, protože v doramě sice existují, ale nejsou to patnáctileté gotičky, ale třicetilé trapky, co permanentně stalkerují naše čtyři bishíky xD. Sunako-chan má v doramě černý plášť a protože by se asi těžko vytvářely její výstřiky krve z nosu, tak "jenom" dává solidní hlavičky, hlavně Kyouheiovi xD.
Celkově má dorama rychlejší spád než anime nebo manga a už od začátku je jasné, kolem koho se bude děj točit. A řekla bych, že to je jedině dobře, protože u anime mě tohle vždycky hrozně štvalo (a u mangy jakbysmet). Výkony herců jsou celkem solidní, a i jejich charaktery odpovídají chrakterům v manze. Co se týče jejich bishíkovosti, nejhůř to odnesl Yuuki, který (nemůžu si prostě pomoc) vypadá nejenže divně, ale autoři to s jeho roztomilostí poněkud přehnali (vždyť je mu dvacet, proboha). Ranmaru mi zase připadal moc starý, ale jinak žádný další námitky nemám, Oda a Kyouhei jsou bishíkové jak svině xD.
Oproti manze nebo anime tady taky najdete konečně nějaký scény KyouheiXSunako, což mě upřímně potěšilo. Dorama je desetidílné, takže děj je trochu víc osekaný, ale ani mi to moc nevadilo. Autoři vypíchli scény jako Kyouheiova minulost, Když se Sunako otrávila houbama atd. Poslední dva nebo tři díly se vůbec neodehrávají podle originálního děje, takže jsem byla hodně zvědavá, jak to dopadne. Ale nakonec jsem byla spokojená xD.

Herecké obsazení:
Takano Kyouhei- Kamenashi Kazuya
Nakahara Sunako- Oomasa Aya
Toyama Yukinojo- Tegoshi Yuya
Oda Takenaga- Uchi Hiroki
Mori Ranmaru- Miyao Shintaro
Nakahara Takeru- Kato Seishiro
Nakahara Mine- Takashima Reiko
Kasahara Noi- Kanbe Ranko

Opening:
A jedno amv:
A kdybyste se náhodou chtěli podívat online, tuhle doramu přeložilo TNT z anime-mangy.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!