The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Duben 2011

Boku ni natta watashi

30. dubna 2011 v 22:20 | Haruko-sensei |  Manga
Autor: Ako Shimaki
Žánr: shoujo, drama, comedy, gender bender
Rok vydání: 2005
Originální název: 僕になった私
Stav: Dokončeno- 16 kapitol + 3 extra
Takanashi Momoko je typická teenagerka (čtěte: blbá jak necky, hlavní náplň života nakupování a líčení),která se chystá v březnu přestoupit na střední školu. Jenže pár dní předtím, než se tak stane, najde dopis od svého bratra, ve kterém sděluje, že odchází z domu, a ať ho nehledají. Což je docela problém, protože Momočin bratr Akira má nastoupit na prestižní klučičí internát. Momočina matka ji vyšle Akiru hledat. Při tom Momoko málem přejede auto. Je ale zachráněna nějakým hezkým týpkem. Přesněji řečeno, hezkým do doby, než otevře pusu a sprdne Momoko, že má dávat větší pozor a že je to kráva. Momoko se naštve, nazve ho blbcem a po neúspěšném hledání přijde zpátky domů. Tam zjistí, že její matka se definitvně pomátla. Popadne Momoko a ostříhá jí vlasy, navlékne do Akirovy školní uniformy, sbalí jí kufry a papá, od teď už žádná Momoko, ale Takanashi Akira. Momoko samozřejmě úplně "nadšená" přijíždí do internátu. A tam zjistí, že peklo ji teprve čeká. Protože, asi vinou Momočiny špatné karmy nebo tak, ji dají na pokoj s největším borcem školy, Kuniou Itouem. A samozřejmě, na začátku jsem se nevykecávala jen tak, je to ten týpek, co ji předtím tak nehezky seřval (ale zasloužila si to). A nikdo nesmí přijít na to, že Momoko je holka. Celkem pech, protože Momoko ani jako holka nebyla moc silná, natož jako kluk. Ale žádný strach, vždycky je k dispozici ochranka, v našem případě Itou, který nakonec není takový debil , jak se zdálo. Chudinku Akiru/Momoko ochraňuje a Momoko no, hádejte co. Samozřejmě, zabouchne se do něj jak blázen. Jenže jejda, jednou nám takhle zafoukal větřík a Momoce spadne ručník přesně před Itouem. Haha, tajemství je venku, a to hned v prvním volume. O čem jsou ty zbývající? Nechci vás moc spoilnout, ale pár informací je nutných. Takže: Itou a Momoko se dají dohromady (řekla bych, že Itouovi se ulevilo, že není gay) a za druhé- Ti dva mají od od teď ještě větší problémy. Protože ne všichni kluci jsou tak natvrdlý jako Momoko a utajit před nimi pravou indentitu Takanashiho Akiry nebude tak úplně jednoduché.
Video:

Moje hodnocení: Když jsem tuhle mangu viděla poprvé na anime-manze, vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu, protože tam jaksi vynechaly, že to je gender bender, takže jsem se řídila jenom úvodním obrázkem (asi takhle: hele, to vypadá dobře, nějaká holka a dva hezký kluci. Tak to si musím přečíst xD). Kdybych to věděla dopředu, asi bych ji nikdy nerozklikla (s tím žánrem mám totiž ne moc pěkný zkušenosti, takže se mu vyhýbám pokud možno co nejvíc. Ale to nebudu rozebírat, to až v jiné manze). Musím říct, že se mi to vyplatilo. Dobře, nebudu vám nic nalhávat, Boku ni natta watashi je další manga, kde se to hemží klišé na každé stránce, ale co musím podotknout, tak narozdíl od ostatních podobných mang se tam nejedná o milostný trojúhelník, což celou mangu vrhá do podstatně pozitivnějšího světla. Další klad jsou postavy. Sice tam opět narazíme na IQ tykve, v podání hlavní hrdinky, ale když překousáte půlku prvního volume, blbka se nám začne proměňovat v docela fajn holku. Jinak ostatní postavy jsou prostě nejlepší, za všechny třeba Momočinu matku nebo teplouškého spolužáka z itnru. A speciální pochvalu si autorka zaslouží za Itoua. Je to sice krutoborec největší, ale chová se tak jako normálně, Momoko neznásilňuje v zájmu vyššího dobra (viz manga Haou Airen), ani se nejedná o zkrocení zlého chlapce (viz HoneyXHoney drops nebo Kyou, koi wo hajimemasu), takže to je příjemná změna. Celkově zhodnotím mangu asi takto: Sice v ní nenajdete žádnou hlubokou myšlenku, jde hlavně o humor a romantiku, nicméně pokud si chcete odpočinout od každodenních starostí, nebo se vám chce dobře usínat, určitě nestojí za škodu si ji přečíst.

Diplomky for me

30. dubna 2011 v 21:24 | Haruko-sensei
Protože jsem dostala tyhle nádherný diplomky, prostě jsem si je musela vystavit, no ne? xD


Edit 16.7.- získala jsem další dva diplomky, tak si je zde vystavím:

Od Neri-sama:
Od Tomiko:
Edit 24.7.- získala jsem další diplomek od Yuuki:
Edit 26.7.: A další diplomek od Mio:

Edit 27.8. 2011: Získala jsem diplomek od Yuriko-san. Arigatou:
Edit 10.9.: Dostala jsem diplomek od Sadako:
Edit 29.10.2011: Diplomek od Nuun

Edit 24.3.2012: Diplomek od T.A. Yoshi Salamander:

Harry Potter vs. Orochimaru

30. dubna 2011 v 14:58 | Haruko-sensei |  Naruto Grafika- obrázky
To určitě nebude jen tak nějaká náhoda xD:


Chceš kostičku, pejsku?

29. dubna 2011 v 17:57 | Haruko-sensei |  Naruto Grafika- obrázky
Myslím, že není třeba komentovat xD.


Seikon no qwaser- OP+ED

28. dubna 2011 v 20:42 | Haruko-sensei
Haha, tak zas můžu něco po dlouhý době pochválit. Seikon no qwaser je, co se týče openingů a endingů, naprosto geniální, jak po grafické stránce, tak po hudební stránce. Pro někoho to není možná jeho styl, ale co se mě týče...no, posuďte sami:Songs:
Faylan- Errand (OP1)
Yousei Teikoku- Baptize (OP2)
Fujimura Ayumi,Toyosaki Aki,Chihara Minori,Hirano Aya ,Hikasa Yoko- Passionate Squall (ED1)
Fujimura Ayumi,Toyosaki Aki,Chihara Minori,Hirano Aya ,Hikasa Yoko- Wishes Hypocrites (ED2)
-Malá poznámka na okraj- endingy zazpívaly dívčí seyiuu xD

Seikon no qwaser- recenze

26. dubna 2011 v 18:37 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Takže, na začátek si dáme trochu RPG xD.
Představte si, že jste úplně normální japonská středoškolačka. Nemáte rodiče, a tak vás adoptoval ředitel jedné úplně normální školy. Před tím, než onen dobrotivý týpek zmizel, požádal vás, abyste se postarali o jeho dceru jménem Tomo. A vy, protože se k vám choval opravdu hezky, se od té doby o Tomo fakt staráte. A tak se není čemu divit, že když v okolí začne řádit vrah, který zabíjí mladé holky, začnete mít trochu obavy. A samozřejmě vás vůbec, ale vůbec nenapadne, že vás to může potkat taky. A protože karma je mrcha, taky že vás to potká.
Přesně tohle se stalo Oribe Mafuyu, hrdince našeho příběhu. V kostele je napadena neznámým týpkem (nebo spíš typankou), který jí skoro rozsápe na kusy. Ale těsně před tím, než se mu to povede, objeví se před ní ještě jeden neznámý týpek, respektive shota (a ty rozhodně nepovažuju za plnohodnotý týpky) a málem jí zachrání. Říkám málem, protože před poslední ranou se shotík svalí k zemi. Ale žádný strach, hned na to se před Mafuyu objeví jeptiška, která dá shotíkovi svoje teplé mateřské mlíčko (nechutný, co? a to je shotíkovi 13), to mu dodá sílu a rozseká neznámého týpka pomocí své atkrativní kosy (která se taky objeví jen tak mimochodem).
Než se Mafuyu stačí vzpamatovat, shotík jí stačí ještě pořádně seřvat, že když je tak slabá, neměla by vůbec žít, a potom si se svou jeptindou odkráčí bůhví kam.
Nicméně ne na dlouho. Hned další den Mafuyu zjistí, že onen třináctiletý shotík se jmenuje Alexandr Nikolaevich Hell, pro kámoše Sasha, pochází z ruska, a kromě jisté úchylky na ženská prsa že je alchymista, zvaný Qwaser.
Qwaseři žijí mezi námi. Vůbec se od nás neliší, kromě dvou důležitých věcí. Zaprvé, dokáží ovládat nějaký prvek (v případě Sashy to je železo) a za druhé, bez mateřského mléka, odborně zvaného Sohma, nedokáží přežít ani bojovat.
A taky jí čeká pár nepěkných překvapení. To, že se má o onoho shotíka Sashu starat a bydlet s ním, radši vynechám, každý už jste jednou určitě byl nedobrovolná chůva, takže přejdeme k tomu nejdůležitějšímu. Sasha patří do organizace Athos, jehož nepřátelé jsou tzv. Adepti. Adepti hledají určitý magický artefakt nedocenitelné hodnoty, a zdá se, že stopy vedou shodou okolností právě do domu Mafuyu a Tomo, respektive k dokumentům Tomina otce. A že Adepti nejsou plyšoví medvídci, je snad jasné. Mafuyu a Tomo se ocitají v hodně velkém nebezpečí a když do toho všeho přidáme lehce víc komplikovanou Sashovu minulost, pár silných záporáků, to, že Sasha není ani zdaleka tak silný, jak vypadá, a to, že nejen Tomo, ale i Mafuyu mají v tom spletitém řetězci tajemství každá svou roli, můžu poznamenat jenom jedno, jako ostatně vždycky- podívejte se na to.

Video:

Moje hodnocení: Když jsem zase jednou měla zvrhlou náladu, náhodou jsem narazila na tohle. Seikon no qwaser je seinen anime ze začátku roku 2010. Když jsem si to chtěla najít online, překvapilo mě, že je až od 18. Takže jsem zapátrala po recenzích a zjistila, že je cenzurovaná a necenzurovaná verze. A jelikož tam nějaký hodný človíček psal, že s cenzurou to nemá ani cenu, koukala jsem se bez cenzury. A pochopila jsem, proč je to až od 18. Žádné hentai to není, ale některý věci.....no řekněme, že třeba s matkou bych se na to nekoukala xD. Každopádně musím onomu chytrému človíčkovi dát za pravdu, protože s cenzurou je to sice přístupný, ale pomalu nepochopíte, co tam vůbec dělaj xD. jinak SnQ musím pochválit hlavně za děj, protože ten je rozhodně propracovaný, a i dostatečně složitý na to, abyste si pár dílů potom museli pustit znova xD. Souboje byly ucházející, člověk si při nich minimálně ověřil svoje znalosti z chemie xD. Jediný, za co bych je spohlavkovala, jsou postavy. Dobře, Sasha-kun a Mafuyu, popřípadě ještě předsedkyni třídy Fumiku jsem ještě překousla, ale modrovlasou blbku a růžovovlasou blbku už ne xD. I přes tyhle dvě chyby, pokud jste milovníci bojů a pořádného děje, a nevadí vám trochu víc ecchi, rozhodně se na to podívejte. Mimochodem, momentálně se vysílá druhá řada série a já trpělivě čekám, až vyjde necenzurovaná verze xD. A pokud byste měli chuť můžete si přečíst i mangu, která se ale z toho, co jsem slyšela, dost liší.

P.S.: Tohle je snad nejdelší recenze jakou jsem kdy psala. Upřímně se divím, že jsem schopná něčeho takovýho.
P.P.S.: Druhá řada zkouknuta v necenzurované verzi. Upřímně, první byla lepší. A rozjíždět se to začalo až poslední tři díly. Chjo.

Opening:
Errand by faylan (ep 1-12), Baptize by Yousei Teikoku (ep 13-24) (S1)
Rasen, Arui wa Seinaru Yokubou by Faylan (S2)
Ending:
Passionate squall by Ayumi Fujimura, Aki Toyosaki, Minori Chihara, Aya Hirano and Yoko Hikasa (ep 1-4, 6-12)
Mimei no Inori by Minori Chihara (ep 5)
Wishes Hypocrites by Ayumi Fujimura, Aki Toyosaki, Minori Chihara, Aya Hirano and Yoko Hikasa (ep 13- 23)
Errand by faylan (ep 24) (vše 1.série)
metaphor by Shoujobyou (S2)

Anime mix- Boys want you

23. dubna 2011 v 22:05 | Haruko-sensei |  Videa
Abyste měli nad čím se rozplývat xD:

Anime- fighters

23. dubna 2011 v 21:59 | Haruko-sensei |  Pictures
Po několika po sobě jdoucích shonen anime jsem dostala chuť na pořádnou porci obrázků s touhle tématikou. Původně se to téma mělo být něco jako zbraně, nebo katany, ale víte, jak by to znělo blbě? Takže jsem vybrala název ještě horší xD.

Zbytek pod perexem.(bože, už bych si mohla vymyslet něco lepšího xD)

Aktualizace

20. dubna 2011 v 17:24 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san! Takže zase jednou jsem udělala update anime a mangy, tentokrát trochu větší než obvykle. Přibylo do mé Anime databáze devět anime a kolem deseti mang. Jsem ráda, že jsem to stihla udělat ještě před koncem února, protože po písemkovém období jsem si tím nebyla jistá. No, každopádně konečně jsou tady dlouho očekávané velikonoční prázdniny, které si doufám užijete stejně jako já. Slibuju, že během nich tady určitě něco přibyde, nejspíš nějaká recenze na mangu a obrázky, popřípadě nějaké video xD.

Vaše Haruko-sensei
P.S.: Momentálně se můj mozek nachází někde na měsíci v důsledku pracovního vytížení. Takže mě dyžtak kontaktuje tam xD.

Full metal panic OP+ED

20. dubna 2011 v 15:14 | Haruko-sensei

Songs:
Shimokawa Mikuni- Tomorrow
Shimokawa Mikuni- Karenai Hana

Dengeki daisy wallpapers

19. dubna 2011 v 18:05 | Haruko-sensei |  Ostatní
Haha, už zase mě popadla wallová mánie xD. A o tyhle se s váma prostě musím podělit:
+ odkazy na wally, který nejdou dát ve zmenšený variantě:
- Potom jsem našla ještě na foru mangafoxu pár linků, takže stačí, když kliknete TADY

A teď pozor, můj naprosto nejoblíbenější najdete tady: http://dengekilovers.blogspot.com/2011/04/dengeki-daisy-raws-masterlist-link.html (pozn.:klikněte na ten obrázek xD)

Full metal Panic? Online

18. dubna 2011 v 20:04 | Haruko-sensei
1.epizoda->Tu
2.epizoda->Tu
3.epizoda->Tu
4.epizoda->Tu
5.epizoda->Tu
6.epizoda->Tu
7.epizoda->Tu
8.epizoda->Tu
9.epizoda->Tu
10.epizoda->Tu
11.epizoda->Tu
12.epizoda->Tu
13.epizoda->Tu
14.epizoda->Tu
15.epizoda->Tu
16.epizoda->Tu
17.epizoda->Tu
18.epizoda->Tu
19.epizoda->Tu
20.epizoda->Tu
21.epizoda->Tu
22.epizoda->Tu
23.epizoda->Tu
24.epizoda->Tu

Full metal panic- recenze

17. dubna 2011 v 17:37 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Děj anime se odehrává kdesi v blízké budoucnosti, kde lidstvo výrazně pokročilo s jejich znalostmi technologií. Projevuje se to zatím pouze v armádě a vědě. Přesto exituje něco, co ještě pořád nedokáží rozluštit a tím je tzv. Black technology, díky níž se může dokázat úžasné věci, nebo Whispered, což jsou lidé, kteří mají v hlavě zakódované informace o právě black technology. O tyto lidi a hlavně o to, aby nepadli do špatných rukou, se stará například tajná vojenská organizace Mithrill. A jedním z jejich žoldáků je i sedmnáctiletý Sagara Sousuke. A právě on je pověřen ochranou jedné z možných Whispered, Kaname Chidori. Má se infiltrovat do její školy a ochránit ji před možnými teroristy. Jenže Sousuke nikdy nechodil do školy a nezná nic jiného než rozkazy a život v armádě, takže do školního života moc nezapadá. Postupem času se ale nějaké nebezpečí opravdu objeví a Sousuke má najednou plné ruce práce zachránit tvrdohlavou Kaname z rukou nepřátel. Mimo to při tom narazí na pár (přesněji řečeno dva) svých starých známých z jeho nepříjemné minulosti, takže kromě zachraňování se ještě musí potýkat se svými vzpomínkami. A že to není vůbec nic snadného, je snad jasné.

Video:
Moje hodnocení: O tomhle anime všichni pořád mluvili, takže jsem si řekla, že se na to taky podívám i přesto, že mecha rozhodně není můj oblíbený žánr a zásadně se mu vyhýbám. Ale musím říct, že mě anime docela mile překvapilo. Mělo to úroveň a kupodivu i obstojný děj. Co stojí za zmínku jsou rozhodně charaktery. Když přeskočíme vysloveně otravnou tsundere povahu Kaname a naivní a zdánlivě nevinnou kapitánku Tessu, které mě iritovali už od začátku, zbydou nám tam samé perličky, hlavně Sousukeho, jeho kámoše Kurta a velitelku týmu Mao, těm jsem fandila od začátku xD. Grafika docela povedená, nic nebylo přemrštěné. Sečteno, podtrženo, FMP? je pohodové anime, ve kterém najdete od všeho trochu, i když primárně hlavně komedii a akci. Do paměti se vám sice nevryje, takže nemusíte být v depresi, že jste ho neviděli, na druhou stranu, pokud se na něj podíváte, nebudete toho litovat.

Opening: Tomorrow by Mikuni Shimokawa
Ending: Karenai Hana by Mikuni Shimokawa

Slavný yondaime v neslavném momentu

17. dubna 2011 v 17:06 | Haruko-sensei |  Naruto Grafika- komixy
No, vážně, to naštve, co? xD

Anime mix- A hand to hold

15. dubna 2011 v 21:54 | Haruko-sensei |  Videa
Jelikož tuhle písničku úplně miluju, tak jsem youtubkovala tak dlouho, až našla docela zajímavý amv xD:

Diplom for Ria the evil

12. dubna 2011 v 18:42 | Haruko-sensei
Tak, chtěla si něco z NANY, kterou jsem bohužel neviděla, takže jsem obrázek vybrala od pohledu...doufám, že se ti líbí xD

Ouran High school host club online

11. dubna 2011 v 21:06 | Haruko-sensei
Ouran High School Host Club: 1 díl

Ouran High School Host Club: 2 díl

Ouran High School Host Club: 3 díl

Ouran High School Host Club: 4 díl

Ouran High School Host Club: 5 díl

Ouran High School Host Club: 6 díl

Ouran High School Host Club: 7 díl

Ouran High School Host Club: 8 díl

Ouran High School Host Club: 9 díl

Ouran High School Host Club: 10 díl

Ouran High School Host Club: 11díl

Ouran High School Host Club: 12díl

Ouran High School Host Club: 13 díl

Ouran High School Host Club: 14 díl

Ouran High School Host Club: 15 díl

Ouran High School Host Club: 16 díl

Ouran High School Host Club: 17 díl

Ouran High School Host Club: 18 díl

Ouran High School Host Club: 19 díl

Ouran High School Host Club: 20 díl

Ouran High School Host Club: 21díl

Ouran High School Host Club: 22 díl

Ouran High School Host Club: 23 díl

Ouran High School Host Club: 24 díl

Ouran High School Host Club: 25 díl

Ouran High School Host Club: 26 díl

Ouran high school host club- OP+ED

9. dubna 2011 v 15:41 | Haruko-sensei
Ten opening je tak příšerně upištenej, že z něho po třetím poslechu bolela hlava xD. A ještě ke všemu je hrozně návykovej.

Songs:
Sakura kiss- Ouran high school host club theme
Last Alliance- Shissou

Anime mix- Dominate

7. dubna 2011 v 20:55 | Haruko-sensei |  Videa
Aneb ať žijou shonen anime xD.

Diplom for Christine

7. dubna 2011 v 20:51 | Haruko-sensei
Yosh, konečně jsem to dodělala xD. Christine, chtěla jsi diplom z Naruta nebo Vampire knight, takže jsem se rozhodla pro Naruta, pořádně prohrabala deviantart.com a našla tenhle úplně boží obrázek. Takže doufám, že se ti líbí xD.

Ouran High school host club- recenze

6. dubna 2011 v 18:54 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Ouranská střední není místo jen tak pro každého. Studují tam jenom ti nejzazobanější z nejzazobanějších, čili povětšinou děti z vážených a důležitých rodin. Dostat se na tu školu je pro "normální" třídu téměř nemožné, naštěstí ale škola dává stipendia, takže nějaký ten človíček z chudých poměrů může mít štěstí a být vybrán. A takové štěstí měla Fujioka Haruhi, šestnáctiletá holka, která žije v obyčejném bytě se svým obyčejným transexuálním taťkou obyčejným životem. Respektive žila, dokud se jí na nepodařilo rozbít šíleně drahou vázu za nějakých pět milionů yenů. Ta váza patřila Ouranskému hostitelskému klubu, který na škole existuje z jediného důvodu- aby zabavil ty neustále unuděné bohaté slečinky studující na škole. Ale zpátky k příběhu. Když Haruhi rozbije vázu, seběhnou se k ní členové onoho klubu- "cool" typ Kyouya, kalkulačka klubu, "shota" typ Honey-sempai, jeho chůvu Moriho, incestní dvojčata Hikaru a Kaoru a samotného "bose" klubu, naprosto potrhlého Tamakiho. Ti si Haruhi spletou s klukem (upřímně, nedivím se jim xD) a když zjistí, že nemá peníze na zaplacení té vázy, plán je na světě. Ubohá Haruhi se musí přidat do Hostitelského klubu a splatit tak svůj dluh. Nejdřív funguje jako "kluk pro všechno", později povýší na plnohodnotného člena a musí se starat o slečinky. No, členové pak samozřejmě zjistí, někteří dřív, někteří později, že mezi sebou mají zástupkyni něžného pohlaví, ale protože Haruhi nemá zájem o to, aby se to zjistilo, dál se převléká za kluka. A tak naprosto normální, chytrá, nezazobaná holka s materialistickým stylem myšlení zůstává mezi zazobanci, odhaluje jejich někdy až přímo stupidní problémy a pomáhá je řešit.

Video:
Moje hodnocení: Po samých dramatech jsem jednoho dne narazila na tohlem abslotuně nevinné anime a rozhodla jsem se na něj podívat. A udělala jsem dobře. Ačkoli je to harémovka, je to harémovka, která nemá za hlavní cíl spekulovat, se kterým z bishíků z klubu Haruhi skončí, za což autorům dávám rozhodně palec nahoru. Další palec si podle mě zaslouží humor. Fakt, kdo se při tomhle ani jednou nezasměje, buď je mentálně retardovanej nebo suchar. Další věc, co se mi u téhle věci líbila, byla jakási obyčejná grafika. Myslím tím, že hlavní bishíci a vůbec všechny spárklující postavy vypadali nepřehnaně, takže jste si při koukání nemuseli brát sluneční brejle, aby vás jejich zářivost neoslepila. Za další, oceňuju Haruhin charakter. Svět potřebuje víc anime, ve kterém hrdinky nepostrádají mozek a nejsou to husy starající se jenom o vzhled a o kluky. Sečteno, podtrženo, tohle anime má jenom jediný zápor- a to nedotažení závěrečné epizody. I když to není sek tak výrazný, docela mě mrzelo, že tam nebylo žádné pořádné ukončení. Přesto, až budete unavení od všech těch zákeřných a připitomělých romancí útočící na váš mozek, podívejte na Ouran high school host club. Nebudete litovat.

P.S.: Pokud by vás mrzelo to ukončení anime fakt moc, existuje manga, podle které bylo Anime natočené. Manga je už dokončená, takže si můžete přečíst, jak to s Haruhi a ostatními opravdu dopadne.
P.P.S.: Taky existuje kompletně přeložená dorama a plánuje se film.

Opening: Sakura Kiss by Chieko Kawabe
Ending: Shissou by Last Alliance

Kyou, koi wo hajimemasu

5. dubna 2011 v 19:02 | Haruko-sensei |  Manga
Autor: Minami Kanan
Žánr: Shoujo, Komedie, Drama, School life
Rok vydání: 2008
Originální název: 恋をはじめます
Stav: Stále vychází
Upozornění: 15+ (i když, kdo to dodržuje, že?)
Hibino Tsubaki je celkem normální šestnáctiletá středoškolačka, vyniká hlavně v úpravě vlasů, čehož dost často využívá (teda spíš zneužívá) její mladší sestra, která je typický případ pubertální trapky s inteligenčním kvocientem pod bodem mrazu. Tsubaki je naopak chytrá, nedělá prbolémy. Jenže trpí komplexem méněcennosti a myslí si, že moderní oblečení jí nesluší. Takže první den střední nakráčí do školy v sukni pod kolena a s dvěma copy. A není se čemu divit, když se jí její spolužáci smějí jak blázen. Tsubaki je to celkem jedno, na školu přece přišla jenom aby se učila, jenže potom k ní přijde jakýsi kluk a řekne jí, že se na ní zaměří. Což taky svědomitě udělá, všude pronásleduje ji a při nejbližší příležitosti jí vrazí jazyk až do krku. Tsubaki ho naštěstí odstrčí a uteče. Další den se dozvídá, že onen hajzlík a playboy v jednom jí zabral její vysněné místo předsedy třídy. A poslední kapkou je, když se dozví, že mají stejné jméno. Když ji pak odchytne, Tsubaki mu z naštvání ustřihne vlasy (ta mánička je totiž měla až po ramena), což našeho playboye, Tsubakiho Kyoutu, naštve ještě víc a oznámí jí, že jí ukradne všechna její "poprvé". No, jak to pokračuje, je snad jasné. Kyouta Tsubaki pořád provokuje a snaží se, aby se do něj zamilovala. Jenže když se mu to opravdu povede a ona se mu vyzná, začne si od ní udržovat odstup a řekne jí, že ona byla jenom sázka s kamarády. Tsubaki je z toho lehce na dně, jenže pak začne pátrat po důvodu a výsledky jejího pátrání začnou být celkem...překvapivé.

Video:
Moje hodnocení: Když jsem tuhle mangu začala číst, docela jsem se bála, aby z toho nezvnikla zase jenom další romantická slátanina. Nepomohl k tomu ani fakt, že od Minami Kanan jsem v tý době četla i honeyXHonex drops a bylo mi jasný, že tohle bude v podobným duchu. Ale autorka mě mile překvapila. Zaprvé, porušila Shoujo zákon č.1, tedy že hlavní hrdinka je vždycky roztomilá trapka. Hlavní hrdinka téhle mangy možná roztomilá je, ale rozhodně není blbá, a tím ta manga dostala nádech reálnosti. Za druhé, neporušila shoujo zákon č.2), tedy že hlavní hrdina musí být bezpodmínečně bishík. Kyouta sice s dlouhýma vlasama vypadal divně, ale se sestřihem od Tsubaki už mu to fakt seklo. S kresbou nemám problém, líbila se mi (jako ostatně vždycky, když jde o Minami Kanan) a co se týče děje, můžu minimálně říct, že se to dalo číst a průběh celé mangy vás docela překvapí. Bohužel, špatná zpráva pro masochisty a milovníky masakru, žádná řezba ani smrt se tam neobjeví. Přesto můžu tuhle mangu doporčuti, určitě se to vyplatí víc než zmíněné HoneyXHoney drops a když už nic jiného, Kyouta a Tsubaki spolu vypadají fakt sladce (a Kyouta samotnej ještě sladčejc, ale o tom radši mlčím....)

Diplomky za SB

4. dubna 2011 v 20:57 | Haruko-sensei
Konnichiwa, mina-san! Udělala jsem konečně diplomky pro moje nová Sbnka, takže tady jsou:

1) For Yuuki-Katie-chan: psala jsi, že to necháš na mě, takže jsem se nakonec vybrala obrázek z kaichou wa maid-sama. Doufám, že se ti líbí xD.
2) For Jokí = ^_^ =: Hned na úvod musím říct, že tvůj podpis mě absolutně zabil a dalo mi dost práce ho tam nacpat celej xD. Ty jsi chtěla Okitu z Hakuouki, takže jsem nadšeně prohrabala net a našla úplně moe obrázek xD. Doufám, že se ti líbí xD.
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!