The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Ouran High school host club- recenze

6. dubna 2011 v 18:54 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Ouranská střední není místo jen tak pro každého. Studují tam jenom ti nejzazobanější z nejzazobanějších, čili povětšinou děti z vážených a důležitých rodin. Dostat se na tu školu je pro "normální" třídu téměř nemožné, naštěstí ale škola dává stipendia, takže nějaký ten človíček z chudých poměrů může mít štěstí a být vybrán. A takové štěstí měla Fujioka Haruhi, šestnáctiletá holka, která žije v obyčejném bytě se svým obyčejným transexuálním taťkou obyčejným životem. Respektive žila, dokud se jí na nepodařilo rozbít šíleně drahou vázu za nějakých pět milionů yenů. Ta váza patřila Ouranskému hostitelskému klubu, který na škole existuje z jediného důvodu- aby zabavil ty neustále unuděné bohaté slečinky studující na škole. Ale zpátky k příběhu. Když Haruhi rozbije vázu, seběhnou se k ní členové onoho klubu- "cool" typ Kyouya, kalkulačka klubu, "shota" typ Honey-sempai, jeho chůvu Moriho, incestní dvojčata Hikaru a Kaoru a samotného "bose" klubu, naprosto potrhlého Tamakiho. Ti si Haruhi spletou s klukem (upřímně, nedivím se jim xD) a když zjistí, že nemá peníze na zaplacení té vázy, plán je na světě. Ubohá Haruhi se musí přidat do Hostitelského klubu a splatit tak svůj dluh. Nejdřív funguje jako "kluk pro všechno", později povýší na plnohodnotného člena a musí se starat o slečinky. No, členové pak samozřejmě zjistí, někteří dřív, někteří později, že mezi sebou mají zástupkyni něžného pohlaví, ale protože Haruhi nemá zájem o to, aby se to zjistilo, dál se převléká za kluka. A tak naprosto normální, chytrá, nezazobaná holka s materialistickým stylem myšlení zůstává mezi zazobanci, odhaluje jejich někdy až přímo stupidní problémy a pomáhá je řešit.

Video:
Moje hodnocení: Po samých dramatech jsem jednoho dne narazila na tohlem abslotuně nevinné anime a rozhodla jsem se na něj podívat. A udělala jsem dobře. Ačkoli je to harémovka, je to harémovka, která nemá za hlavní cíl spekulovat, se kterým z bishíků z klubu Haruhi skončí, za což autorům dávám rozhodně palec nahoru. Další palec si podle mě zaslouží humor. Fakt, kdo se při tomhle ani jednou nezasměje, buď je mentálně retardovanej nebo suchar. Další věc, co se mi u téhle věci líbila, byla jakási obyčejná grafika. Myslím tím, že hlavní bishíci a vůbec všechny spárklující postavy vypadali nepřehnaně, takže jste si při koukání nemuseli brát sluneční brejle, aby vás jejich zářivost neoslepila. Za další, oceňuju Haruhin charakter. Svět potřebuje víc anime, ve kterém hrdinky nepostrádají mozek a nejsou to husy starající se jenom o vzhled a o kluky. Sečteno, podtrženo, tohle anime má jenom jediný zápor- a to nedotažení závěrečné epizody. I když to není sek tak výrazný, docela mě mrzelo, že tam nebylo žádné pořádné ukončení. Přesto, až budete unavení od všech těch zákeřných a připitomělých romancí útočící na váš mozek, podívejte na Ouran high school host club. Nebudete litovat.

P.S.: Pokud by vás mrzelo to ukončení anime fakt moc, existuje manga, podle které bylo Anime natočené. Manga je už dokončená, takže si můžete přečíst, jak to s Haruhi a ostatními opravdu dopadne.
P.P.S.: Taky existuje kompletně přeložená dorama a plánuje se film.

Opening: Sakura Kiss by Chieko Kawabe
Ending: Shissou by Last Alliance
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Christine Christine | Web | 6. dubna 2011 v 21:23 | Reagovat

to vypadá na další anime, co se dostalo do "fronty" :D skoda ze ted nemam moc casu :(( musim to nekdy dohnat! :D

2 Yuuki Katie-chan Yuuki Katie-chan | Web | 7. dubna 2011 v 14:50 | Reagovat

[1]: asi tak... anime, na ktery se proste musim podivat, ale zatim jenom do fronty...jak ja uz chci mit ty prijimacky za sebou :(

3 Haruko-sensei Haruko-sensei | Web | 7. dubna 2011 v 18:32 | Reagovat

[1]: Jojo, takhle jsem začínala i já, a těch anime a mang pomalu přibývalo a přibývalo....a teď mám 2 seznamy o zhruba 40 položkách xD.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!