The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Hellsing- recenze

13. července 2011 v 21:48 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Ze Stmívání se vám dělá silně nevolno už jenom z pohledu na ty civilizované rádoby upíry a při představě upírů, kteří se živí krví zvířat se divíte, kam to ten svět spěje? V tom případě se podívejte na Hellsing. Ten vás vyléčí.

Děj se odehrává v Anglii. Ale né té konzervativní, deštivé Anglii. V Anglii, kde jakmile nebudete po setmění doma a zamčení, máte téměř nulovou šanci na přežití. Protože v noci se ta Anglie, jak ji známe, promění v město upírů, krvelačných monster, kteří vás bez váhání vysají (Adieux, Edwarde a tobě podobní).
Jak je vidět, s lidmi je ámen. Respektive byl by, kdyby tady nebyl Hellsing. Organizace, která má za úkol redukovat počet upírů na co nejmenší číslo. A k tomuhle účelu má Hellsing jedno eso v rukávu- respektive v rakvi- jménem Alucard. Alucard je upír s velkým U, jeho moc je obrovská, panuje podezření, že je i nesmrtelný, po světě chodí v kabátě, klobouku a brýlích a upíry odpravuje pomocí své pistole.
Při jednom svém úkolu zachrání jednu dívku ze spárů upírů. Jmenuje se Victorie Ceras. Sloužila u jedné čety policie, dokud tu četu něco nenapadlo a nezačali se její členové měnit ve zrůdy. Jedna taková Victorii napadla a kdyby nebylo Alucarda, byla dneska jednou z těch zrůd. Když je Victorie zachráněna, utíká do kostela. Jako z bláta do louže, poněvadž v kostele ji napadne samotný kněz/upír. A Alucard v tomto případě dorazí trochu pozdě, Victorie už umírá.
Victorie nechce umřít, a Alucard se ji rozhodne zachránit. No, dalo by se to tak říct. Udělá z ní totiž upírku. Nově proměněná Victorie se přidává k Hellsingovi. A vypadá to, že právě včas, protože nad Anglií se začíná něco dít. Něco s velkým N. A může to být něco, s čím si bude moct poradit asi jenom Alucard.

Video:

Moje hodnocení: Ano, úvodní věty mluví za vše. V Hellsingovi není žádné ťuťuňuňu, prostě upíři jsou upíři a tak očekávejte boje, stříkající krev, krev na stěnách, krev na talíři, krev v nejrůznější podobě xD. Hellsing je temně laděné anime v temných barvách. Ale upřímně, bez Alucarda by to bylo velký nic- taky kdo by si nezamiloval takovýho cool upíra, že xD? Co se týče příběhu, nemám co natmínout, nebudete se nudit, ikdyž mohli pár Alucardových schopností v klidu vynechat- už jste viděli, aby se z bračky krve zase stal upír? xD Kupodivu, ženské postavy, všehovšudy dvě, byly navržené tak, aby do anime pasovali, takže vůbec neruší, jsou samostatné, a hlavně při pohledu na krev neomdlívají, jako už jsem to někde viděla. Takže asi takhle- Pro fanoušky krvavých anime/anime s upíry/temných anime je to must see. A pro ty ostatní taky, protože podle mě se za takových pár let Hellsing určitě stane legendou xD.

Opening: Yasushi Ishii- Logos naki world
Ending: Mr. Big- Shine
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucy Uchiha Lucy Uchiha | Web | 14. července 2011 v 19:32 | Reagovat

Hej dobře napsané, fakt super ;) Victorie mi přijde fajn a toho  upíra se boim :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!