The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Zombie Loan- recenze

20. srpna 2011 v 22:35 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Žánr: shounen, horor, supernatural
Rok vydání: 2007
Počet epizod: 11+2 speciály

Hlavní hrdinkou příbehu je středoškolačka Michiru Kita. Je to ten typ "splachovací" holky, která se dá lehce využít, z čehož samozřejmě profitují její "kamarádky", pro které dělá všemožné práce. A ačkoli sama Michiru o tom ví, nechce to měnit, podle ní totiž její existence nemá vůbec žádný smysl a smířila se s tím. A to si myslí i přesto, že není obyčejná, mám totiž zvláštní moc. Dokáže vidět "černé kruhy" kolem krků osob, což je znamení, že ona osoba brzo zemře. Tohle se stalo např. s Michirinými rodiči, kteří zemřeli. Proto nosí Michiru brýle, které jí před tím dokáží ochránit.

Život Michiru by bezútěšně plynul dál, kdyby se na scéně neobjevili dva studenti Atsuki Chika a Tachibana Shito. Ti dva kdysi jako jediní přežili havárii autobusu. A Michiru na ně narazí, když nese obědy svým spolužačkám. Srazí se a Michiru, protože je v šoku, rychle posbírá jídlo a uteče. Ale nechá tam chleba a chlapci se rozhodnou, že jí ho donesou. Mezitím je už Michiru u svých "kamarádek" a ty se věnují své oblíbené činnosti škádlení Michiru. Vezmou jí brýle a když se je snaží dostat zpátky, narazí právě do studentů. A co se nestane, Michiru uvidína jejich krích černé kruhy.

Dostane menší záchvat a probudí se až večer na ošetřovně. Když odchází ze školy, uvidí, jak studenti A a B bojují proti nějakému monstru. O chvíli později se objeví další a kluci s tím znovu začnou bojovat. Jenže při tom monstrum napadne Michiru a smrtelně ji zraní. Kluci jí zachrání tím, že si jí "přidají do smlouvy". Michiru zjisí, že ti dva už jsou dávno mrtví, jsou totiž zombie. Uzavřeli smlouvu s převozníkem, který je oživil. Ale nic není zadarmo a kluci tak mají velký dluh, který splácejí tím, že zabíjejí monstra, která napadají lidi. A Michiru jim od teď musí pomáhat a splatit tak část svého dluhu. Ve městě se totiž objevuje čím dál víc vražd a naše trojka musí zjistit, kdo za tím stojí.

Video:
Moje hodnocení: Zrovna jsem měla averzi na shoujo anime, takže jsem chtěla něco....krvavějšího. A trefila jsem správně. Po nehorázně příšerném openingu začalo dobře zpracované anime s celkem jednoduchým dějem, ale originální zápletkou. Ocenila jsem hlavně pesimistickou, pro mě hned sympatickou hlavní hrdinku. Dvojka zombíků taky neměla chybu. Anime má přiměřené tempo, nudit se rozhodně nebudete. Jelikož je to podle mangy, tak konec byl dost otevřený, ale zas tak moc to nevadilo. I když se celé anime nese v pochmurném duchu, najdete tam taky detektivní prvky a humor. Charaktery jsou sympatické, já osobně jsem tam nenašla žádnou osobu, kterou bych vyloženě neměla ráda. Je mi celkem líto, že to má jenom 11 epizod a 2 speciály, podle mě by si o zasloužilo víc. Abych to shrnula- doporučuju všem, kteří mají rádi shonen anime. A ani ti, kdo preferují shoujo, se nudit nebudou xD. Jenom jedno varování- všichni, kdo nemají rádi krev, držte se dál.

P.S.: Shinigami je můj!

Opening:The Birthday- OOKAMI no NODO
Ending: MUCC- Chain Ring
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 saso-chan saso-chan | Web | 21. srpna 2011 v 11:21 | Reagovat

Jé to asi budeš ty ^.^ omlouvám se že jsem nereagovala :/ hned si tě přidám ^.^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!