The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Listopad 2011

Saiunkoku monogatari wallpapers

30. listopadu 2011 v 21:35 | Haruko-sensei |  Wallpapery
Hustý, co? Ale ono na to vážně existujou wally xD Ale kdybych si něco z toho dala na tapetu, už bych nikdy tu obrazovku nevyčistila xD
ZDROJ: theotaku.com, theanimegallery.com

Saiunkoku Monogatari: Seiran Saiunkoku Monogatari: Ran Shuuei Saiunkoku Monogatari: Ran Shuuei Saiunkoku Monogatari: Seiran & Ensei Saiunkoku Monogatari: Kouyuu

Angel Beats! Wallpapers

30. listopadu 2011 v 21:22 | Haruko-sensei |  Wallpapery
Neoriginálně jsem se rozhodla zakončit měsíc wallpaperama xD
ZDROJ: theotaku.com, theanimegallery.com

Angel Beats!: Angel Beats wallie Angel Beats!: Remnants of Destruction Angel Beats!: Gray Yui Angel Beats!: TK Angel Beats!: nakamura yuri Angel Beats!: AngelBeats!

Alice nine wallpapers

28. listopadu 2011 v 18:41 | Haruko-sensei
Muhahahahahaha, koukejte, co jsem našla! xD ZDROJ: theotaku.com


Angel Beats! OP+ED

27. listopadu 2011 v 21:10 | Haruko-sensei
Je podraz, že toto nikde nemají česky online, takže jsem byla nucena přeskočit na OP+ED. A taky asi ještě něco napíšu na Girls Dead Monster xD.

A mimochodem, pokud budete moct, poslechněte si obě dvě písničky. Nejsem žádná citlivka, ale z toho endingu se mi chce vážně brečet. A zpěvačka z openingu nazpívala i opening z Clannadu, pokud se tedy nepletu xD:


SONGS:
Lia- My Soul, Your Beats! (eps 1-3, 5-12) Full version ZDE
LiSA-My Soul, Your Beats! (ep 4)
Aoi Tada- Brave Song (eps 1-9, 11-12) Full version ZDE
LiSA- Ichiban no Takaramono (ep 10)
karuta- Ichiban no Takaramono (ep 13)

J-rockers=pervs

26. listopadu 2011 v 14:31 | Haruko-sensei
Aneb proč mají všechny holky tak rády J-rock. Připravte si kapesníčky na nosebleedy xD

Anime mix- Teenagers

26. listopadu 2011 v 14:25 | Haruko-sensei |  Videa
Pěkné shrnutí anime středoškoláků, já se rozhodně bavila. LOL xD

Anime na zimu 2011-2012

25. listopadu 2011 v 19:30 | Haruko-sensei |  Ostatní
Hai, takže jsem zjistila, že už je vydaný seznam anime na tuhle zimu xD. Tentokrát jsem zjistila, že tam skoro nic neznám xD.

Tak můj komentář a pár dalších informací, které jsem vyhledala, jsou v celém článku xD.

Slavím velké úspěchy

23. listopadu 2011 v 19:00 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san! Vaše úžasná Haruko-sensei ještě nezemřela. Doufám, že si teď neříkáte něco: "A sakra, já v to doufala." xD No, nevím jak vy, ale já z toho nadpisu cítím úplně ten sarkastický tón, jakého jsem chtěla dosáhnout xD V posledních dvou týdnech za mě makala má chytrá část Shiyon, tkerá poctivě psala všechny písemky, ale jelikož je absolutně nekreativní, moc toho tady nepřibylo.

Kuroshitsuji- Hot like me?

22. listopadu 2011 v 20:14 | Haruko-sensei |  Kuroshitsuji-videa
Víte, já si tohle opravdu nemohla odpustit xD
How many people can do it like him? ZERO!

Bishies- Starstruck

22. listopadu 2011 v 20:09 | Haruko-sensei |  Videa
Aspoň nějaká útěcha v těchto depresivních dnech plných písemek xD

Angel Beats!- recenze

22. listopadu 2011 v 19:49 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Rok vydání: 2010
Žánr: akce, komedie, supernatural (a přidejte si tam ještě parodii)
Počet epizod: 12

Otonashi Yuzuru se probudí. A dále? Asi čekáte nějaké rozvedení, ale takhle to opravdu začíná. Tím, že si Yuzuru uvědomí....že si vlastně nic nepamatuje. Probouzí se na zcela neznámém místě. A hned potom zažije šok.

Což je ale celkem normální. Už jste někdy zažili, že se probudíte a před váma stojí středoškolačka se samopalem? A ta středoškolačka mu milostivě oznámí, že umřel. Asi byste jí nevěřili, co? Yuzuru se taky pokusí od ní utéct, ale hned na to narazí na druhou divnou holku, která mu oznámí to samé. Ale Yuzuru chce důkaz. Naštěstí ona holka má dosti přesvědčivé metody- hned na místě ho probodne. A když se Yuzuru potom probudí, zjistí, že je vlastně v pořádku. Sice mrtvý, ale v pořádku.

Hned na to si ho znovu najde holka se samopalem, tentokrát ovšem bez samopalu. Představí se jako Yuripe a zavede ho na pstředí jakési divné skupiny, které je vůdcem. A ukáže se, že tady jsou lidi mnohem šílenější, než je Yuripe. Ta mu také osvětlí situaci- všichni ve skupině jsou mrtví a bojují proti "bohu". Kdyby totiž nic neudělali, byli by z alternativního světa vymazáni a narodili by se znovu. Ale ne nutně jako lidi, ale třeba jako mouchy. A kdo by se chtěl narodit njako moucha? A tak se Yuzuru přidává ke skupině, která má tendenci si dost často měnit jména.

A proti komu že bojují? Proti holce, které říkají "anděl" a podle Yuripe má dohlížet na to, aby všichni zmizeli. A jo, je to ta holka, která Otonashiho probodla a předsedkyně školské rady, Tachibana Kanade. Ale Otonashimu se něco nezdá, Kanade totiž neprojevuje žádné známky násilí, pokud na ní přímo nezaútočí a nezdá se, že by chtěla nějak zasahovat. Jenže.....když není ONA nepřítel.....tak kdo potom?

Video:
Moje hodnocení: Vždycky mě fascinuje umění japonců udělat na vážné téma absolutní parodii na všechno možné, a ještě s dramatickým endingem. No nic. Ať se na Angel Beats! podíváte z jkéhokoli úhlu, prostě ho nejde brát vážně. minimálně první polovinu ne. Kdyby bylo po mém, rozdělila bych anime na dvě části, ta první má sarkastický, HODNĚ sarkastický nádech a v podstatě černým humorem ukazuje, jak je výhodné být mrtvý. Ta druhá, je podtext toho všeho, který se v druhé polovině dostává do popředí. Druhá polovina je vážná, a když se to tak vezme v podstatě absolutně protiřečí polovině první. Ano, sice JE sranda nemoci umřít, ale zase nést si zážitky z toho, jak vám pozabíjeli rodinu, není moc povznášející. Na anime se mi hodně líbil právě tento kontrast a jeho vyváženost. Co se týče charakterů, až na Yuripe, která mi teda připomíná Haruhi s jednou mašlí (ale to je detail), byly jako obvykle skvěle propracované. Děj....no, ono se o něm moc říct nedá, aniž byste spoilovali xD. Ale řeknu, že děj byl super, celý jsem zkoukla za den a rozhodně jsem se nenudila, humor byl natolik originální, že jsem se i pobavila.....ale kdo SAKRA DĚLAL TEN KONEC??????? Hai, to mám za to, že od jisté doby nečtu recenze. Myslím, že TAKHLE jsem naposled brečela u.....Air? No každopádně můžu konec Angel Beats! směle hodit do Top desítky největších dojáků v historii anime.
Abych to shrnula, určitě se najdou lidi, kterým téma a humor nesedne, ale mě se tenhle škodolibý nádech opravdu líbil. Ale varuji lidi, který neradi bečí u anime, na tohle určitě nekoukejte xD.

Vampire knight ZeroXYuuki Still here

19. listopadu 2011 v 23:29 | Haruko-sensei |  Vampire knight- videa
Abyste věděli, s tímto pairingem absolutně nesouhlasím.....Zero je můj! xD Každopádně....boží amv a boží song xD

Alice Nine- diskografie+ download

17. listopadu 2011 v 17:33 | Haruko-sensei
Měla by to být kompletní diskografie, zkopírovala jsem to ODSUD. Enjoy!

Saiunkoku monogatari OP+ED

17. listopadu 2011 v 16:52 | Haruko-sensei
Tohle prostě jedno z anime, kde se mi líbí jak opening, tak ending xD


Songs:
Ayaka Hirahara- hajimari no kaze
Sachi Tainaka- saikou no kataomoi

Saiunkoku monogatari- recenze

15. listopadu 2011 v 19:44 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Rok vydání: 2006-2007
Žánr: shoujo, historický, fantasy, romance, komedie
Počet epizod: 39
Překlad: animetym.net (probíhá)

Nacházíme se ve světě, který je nápadně podobný staré Číně, v království Saiunkoku. Ta je rozdělena na osm provincií, každá je pojmenovaná podle jedné barvy, a v každé vládne jedna mocná rodina. Respektive každé, až na císařskou provincii, které vládne sám císař celého království. A takový císař musí být chytrý a zodpovědný. A tady se nám vynořuje malý problém.

Současný císař Saiunkoku se jmenuje Ryuuki, nejmladší ze synů předešlého krále a jediný, co přežil velké krveprolití, když se bojovalo o trůn. A tenhle Ryuuki na svoje povinnosti....kašle. Předstírá, že je idiot, přesněji. A taky o něm kolují řeči, že si sebou do pokoje v noci tahá muže (muhahaha, Rahzel z toho měla 3. světovou). No a když císař na to kašle, někdo za něj tu práci musí dělat. A ti nebozí lidé jsou jeho ministři a rádci. Jenže je jasné, že dlouho už to takhle fungovat nemůže, a tak je potřeba přijít s plánem.

Kou Shuurei sice patří do jedné z nejmocnějších rodin v hlavní provincii, jejich rodinné finance ale nevypadají nejlépe. Shuurei už odmala snila, že bude moct účastnit státních zkoušek, aby se mohla stát úřednicí, ale to ženy v zemi nesmějí, a tak Shuurei nezbývá nic jiného, než se poctivě učit a doufat, že jednou ta možnost přijde. Svoje vědomosti využívá tím, že učí vesnické děti a tím si vydělává na živobytí. Ale každá koruna navíc dobrá, a tak když Shuurei jednoho dne dostane velice lukrativní nabídku.

Navštíví jí rádce Taishi, po císaři nejmocnější osoba v zemi, a požádá ji, jestli by nemohla nastoupit do služby v paláci. Její prací bude udělat z císaře-budižkničemu někoho, kdo bude hoden reprezentovat zemi. A jelikož tuto nabídku provází i finanční odměna, Shuurei souhlasí. A tak její cesta za vydobytí si svého místa mezi muži a získáním více práv pro ženy začíná.

Video:
Víte, já když si sestavuju anime seznam, nejdřív připojím ty, o nichž se všichni zmiňují a nějakým způsobem mě zaujmou a potom, na doplnění stránky, projíždím různé servery (většinou anglické), a pomocí filtrů zařazuju dílka, které se mi z nabízených zalíbí. A takhle jsem narazila na Saiunkoku monogatari. A narazila jsem dobře.
Zaprvé, podle mě je škoda, že toto anime není moc známé. Jedná se totiž o pěkně zpracované shoujo, a přestože to je reverse harémovka (teď jste zpozornili, co? xD), hlavní hrdinka NENÍ trubkohlavka (třikrát hurá!!). Ale zato má tu negativní vlastnost, že je proti bishíkům naprosto odolná a své city neprojevuje (a dělá chybu, já bych po nich skočila....xD), čímž se dostáváme k hlavní šložce anime- bishíkům. V tomto případě se jedná o dvojsečnou zbraň. Najdete jich tam totiž opravdu hodně (a tím nemyslím třeba šest ne bo osm- prsty na rukou a min. jedné nohy vám stačit nebudou xD), takže máte z čeho vybírat, ale......kdo si má SAKRA zapamatovat všechny ty jména, když se jedná o samý čínský, takže každý druhý obsahuje Shuuei a Lin a Kou......hrůza.
Co se děje týče, můžu jenom pochválit. Je fakt, že 39 epizod je hodně, a to nezmiňuju druhou sérii o stejném počtu epizod, ale můžu vás ujistit, že nudit se nebudete. Vedle fanservisu je tady totiž kvalitní příběh, jehož jediná chyba je, že je....zmatečný, respektive obsahuje hodně informací, a pokud si to nerozkouskujete, je poměrně těžké si to všechno utřídit. Z tohoto důvodu bych považovala za víc rozumné zkrátit to anime na tradičních 24 epizod, ale....to těm bishíkům přece nemůžem udělat!
Takže, abych to shrnula: Všichni, kdo milují reverse harémovky a shoujo obecně a nevadí jim, že se na dvě třetiny budou muset podívat anglicky, musíte to vidět. Je mi líto těch, co anglicky tak dobře neumí, poněvadž....no, víte jak je to s překladem. Kdo ví, kdy to bude hotové. KIaždopádně já můžu jenom doporučit.

Dodatečné informace: Doporučuji dávkovat po malých porcích a zapisovat si od 1. dílu jména. Já to nedělala a zorientovala jsem se až na konci. Taky je to dobré na rozpoznávání dabérů- já osobně jsem jenom rozponala hl. hrdinku (Chizuru z Hakuouki. Vy třeba budete lepší xD. Existuje i manga, ale tam překlad (anglický) taky vázne. A naposledy: na fanfiction.net na toto najdete i pár slashíků xD.

Opening: Hirahara Ayaka- Hajimari no kaze
Ending: Tainaka Sachi- Saikou no Katamono

Alice Nine

14. listopadu 2011 v 19:49 | Haruko-sensei
Opět je to můj překlad, což znamená, že se opovažte to zkopírovat bez mého svolení!

Alice Nine- členové

13. listopadu 2011 v 21:09 | Haruko-sensei
Začnu od členů, protože to je nejzajímavější složka xD Podle mě je nejbishíkovatější Sho, a hned potom následuje....Saga...spíš Nao-san. A vy koukejte hlasovat v anketě xD

WARNING: Všechno jsem si poctivě vyhledala a přeložila (ODSUD), to znamená, pokud chcete kopírovat, jenom s uvedením patřičného zdroje, platí zvláště na odstavec "pár faktů" .Jestli to někde uvidím zkopírovaný, vypíchnu vám obě oči, jasný?

Sailor fuku ni onegai

11. listopadu 2011 v 18:25 | Haruko-sensei |  Manga
Autor: Tanaka Meca
Žánr: shoujo, Romance, supernatural, komedie
Rok vydání: 2005
Originální název:セーラー服にお願い!
Stav: Dokončeno- 21 kapitol

Hlavní hrdinka Matsumoto Hina je obyčejná středoškolačka, jejíž rodiče zemřeli a od té doby sama. A jako každá japonská středoškolačka ráda hraje baseball. Jednoho dne se jí podaří homerun- jenže míček letí tak vysoko, že přeletí školní hřiště a letí až na horu, co stojí za školou, o které se říká, že na ní straší.

Hina je samozřejmě vyslaná, aby míček přinesla. Jenže když vyšplhá nahoru, s hrůzou zjistí, že se jí podařilo rozbít místní svatyni. Když prozkoumává napáchané škody, objeví, že uvnitř je...zrcátko. A když se ho Hina dotkne, něco se stane. Zrcátko se jakýmsi záhadným způsobem absorbuje do ní.

A hned na to se objeví bílý, mluvící pes a sdělí jí, že byla vybrána předmětem svatyně. A na stromě sedí jakýsi samuraj. No koho by to nevylekalo, že? A tak Hina uteče. Jenže od té doby vidí divné věci, od vznášející se černé hmoty po skřítky. A další den na ní něco zaútočí.

A v tu chvíli nastupují na scénu bílý mluvící pes samurai-san, kteří Hinu zachrání. Vysvětlí jí, že jsou tzv. Komainu, což znamená ochránci objektu ve svatyni a jelikož objekt vešel do Hiny, musí Hinu chránit a ta že po dobu, co bude zrcátko v ní, se stala bohem. Na to se bílý pes promění do světlovlasýho týpka a představí se jako Koma, samurai-san je Shishi a oba se k Hině nastěhují. A tak Hina plní povinnosti boha, což znamená čistit své území od špatné energie a pomáhat různým spirituálním bytostem. Ale na jak dlouho?

Moje hodnocení: Poměrně neznámá, vtipná manga s absencí prasečinek. Teď jsem pravděpodobně polovinu čtenářů odradila xD. Ale je to pravda, že tahle manga je pro ty, co vyhledávají kvalitní shoujo díla. Což já nejsem, protože jsem ten typ, co čte kvantitativně, ne kvalitativně, a to v praxi znamená, že přečtu prakticky cokoli, co se mi dostane pod ruku. Občas se mi to poněkud vymstí (když jsem byla ještě pořád otaku-zelenáč, přečetla jsem si sovu druhou mangu- Akuma na Eros. Ale to je jiný story), ale co už. Každopádně tahle manga se mi líbila svoji originálností. Jen není originální v ději, ale v atmosféře a toho, jaký pocit z toho díla získáváte xD. A taky hlavní hrdinka není trubkohlavka, takže všichni, přidejte si to do seznamu xD Co se týče ostatních charakterů, neměli chybu. Osobně jsem lobovala za Kyuubiho-chana, tedy stranu zla, ale ani Koma a Shishi nebyli špatný (A Shishi je bishík jak něco. A navíc pořád chodí v samurajským oblečku. Mňam xD). Děj je prostý, ale nenudí, má spád a samozřejmě dramatický konec s happy endem. Ale to nikoho nepřekvapí. Takže rozhodně doporučuji všem, co mají rádi shoujo ze staré školy s vtipnými hrdinkami v hlavní roli. xD

P.S.: Žádné video youtubko nevykazuje. Zapomněla jsem, že tam maj jenom prasárny xD. A na tom obrázku je slavná trojka :Kyuubi (černovlasej, Koma (bělovlasej) a Shishi

Aktualizace hotova+další debilní týden za sebou

11. listopadu 2011 v 16:59 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san! Venku je téměř nula stupnů a já sedím před PC v tlustých ponožkách a mikině. Idylka xD No nic, oznamuji, že aktualizaci jsem dokončila. Přibylo zhruba deset anime, co jsem měla v zásobě a s novou rubriku asi taky už všichni viděli. Mám štěstí, že nikdo od nás ze třídy nic takovýho jako já neposlouchá, a tudíž nic z toho nezná. Už tak je dost vtipný vidět jejich výrazy, když jím oběd hůlkama a mluvím na ně směsicí češtiny+japosnština+angličtiny+francouzštiny. A ještě jsem zapomněla, jak jsem jednou vysvětlovala mým spolužačkám, co to je yaoi. Výraz za všechny prachy xD

No, uvidím, kolik času budu o víkendu mít (příští týden totiž opět píšeme každý den, takže toho moc neočekávejte xD), ale určitě přijde nějaká recenze (recenze na jednu mangu dodělám ještě dneska), možná zpracuju nějaký info o kapele plus asi přijde nějaký video xD.

Jo, jinak dneska jsem byla na schůzi studenstkého parlamentu. Třída totiž losovala, kdo tam bude chodit (protože je to po škole, takže tam samozřejmě nikdo nechce), a šťastným človíčkem jsem samozřejmě byla já a moje kámoška. Nevím, jak to udělali, ale vybrali ty největší asociály z celýho ročníku xD. Takže to bylo fakt super. Jo a rozhodovali jsme, co bude téma Majálesu (to je takovej stundentskej fesťák, na který nikdo nechodí xD) a hádejte, co si vybrali? 60. léta. Okrem toho, že o nich nic nevím.......jsem zvědavá, jak to zpracujou. My jsme za třídu hlasovali pro Zombie xD. Vážně, ti lidi postrádají jkoukoli originalitu. Víte, jak originální by bylo jít na vyblitej máj za Zombie? Boooooooooooží xD.

Vaše Haruko-sensei
P.S.: Vymyslela jsem super motto: "Já nejsem divná, já jenom nejsem člověk." A od teď je moje xD

J-music

10. listopadu 2011 v 17:17 | Haruko-sensei
Vstup na vlastní nebezpečí a neříkejte, že jste nebyli varováni!

The end

9. listopadu 2011 v 19:22 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san! To jste se lekli, co? Ne, nekončím, bude potřeba mnohem většího úsilí, aby ste mě vykopli, muhahahaha xD Vždycky jsem si hrozně chtěla napsat článek s tímhle názvem, takže jsem si to konečně splnila xD. Cílem tohoto článku je.....hmmmm....moment, toto jsem nějak nedomyslela.
Devil may cry OP+ED

9. listopadu 2011 v 18:53 | Haruko-sensei


SONGS:
Rungran- D.M.C
Oikawa Rin- Ill be yout home

Devil may cry- recenze

9. listopadu 2011 v 18:33 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Roky vydání: 2007
Žánr: Akce, supernatural, seinen
Počet epizod: 12

Jedním ze zákonů akčních anime je, že hl. hrdina musí být: totální idiot/totální idiot disponující hustokrutou sílou/týpek, co za sebe nechá makat jiné/hustokrutopřísný týpek, co ostatní nepotřebuje, zářící awesomností tak, že Edward by si musel na krk pověsit zrcadlo, aby ho přezářil. Dante je ten poslední typ.

Dante.....je. Dobře, Dante je napůl démon a napůl člověk, který zdědil svou hustokrutoupřísnost od svého papínka, což byl shodou okolností démon, který oddělil démoní a lidský svět a tím se stal legendou. A Dante jaksi....zůstal na zemi.

Ne že by semu dařilo špatně. Daří se mu ještě hůř, ale to ho ani nevytrhuje. Neustále žere pizzu a jahodový poháry, je zadlužený, kam se hne, a vlastní neprosperující společnost jménem Devil may cry.

Když jsem řekla neprosperující.....no, řekněte, jak by člověk (napůl démon, ale to je jedno) mohl prosperovat, když se živí zabíjením démonům, o kterých většina lidí ani neví, že existují, co? Ale přesto se sem tam něco najde. Při jednom případu tak nějak vyfasuje na starost malou blonďatou holčičku Patty, která u něj už zůstane, samozřejmě přes vehementné Danteho námitky. Postupně zjišťujeme Danteho minulost a dokonce se ukáže i někdo, kdo se Danteho zářivosti nelekl a chce zničit svět, čili hlavní záporák. A velká bitka může začít!

Video:
Moje hodnocení: No, to, že je DMC podle hry, je všeobecně známý. Ty, co DMC hru hráli, říkají, že anime je odlfáknutý, ti, co ne, říkají, že je super. Já tu hru nehrála, takže se mi DMC celkem líbilo. Ale střízlivost- už od začátku je jasný, že tady prostě nejde o nic jinýho, než vytvořit hlavnímu bishovi Dantemu prostředí, kde může předvádět, jak je hustokrutodémonsky přísnej. Děj tak ustupuje do pozadí. No, děj....těžko říct, jestli se to za děj vůbec považovat dá. Absence děje není nutně špatná, pokud je vynahrazena ničím jiným. Problém je, že tady to je prostě...Dante. Neříkám, že to není biš, ale....takhle se to nedá brát vážně. Jako akční oddechovku možná, jo, ale chce něco pořádnýho, šáhněte po něčem jiném. Jelikož už nemám co jinýho rozebírat, vrátím se k Dantemu. Vykreslen je celkem dobře a je taky sympatický (kdo by nepovažoval za sympatického líného, bishíkovatýho týpka sypoucí z rukávu jednu hlášku za druhou?), bojuje dobře. Na druhou stranu je typické klišé. Někomu to vadí, někomu ne. Takže to nechám na vás- pokud se chcete podívat na Danteho, učiňte tak. Pokud ne, žádnou ztrátu nepocítíte xD.

opening: Rungran- D.M.C.
Ending: Oikawa Rin- I'll be your home

Asu no Yoichi! OP+ED

7. listopadu 2011 v 17:39 | Haruko-sensei

Songs:
meg rock- Egao no Ryuu
Misato Aki- Life and Proud

free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!