The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Angel Beats!- recenze

22. listopadu 2011 v 19:49 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Rok vydání: 2010
Žánr: akce, komedie, supernatural (a přidejte si tam ještě parodii)
Počet epizod: 12

Otonashi Yuzuru se probudí. A dále? Asi čekáte nějaké rozvedení, ale takhle to opravdu začíná. Tím, že si Yuzuru uvědomí....že si vlastně nic nepamatuje. Probouzí se na zcela neznámém místě. A hned potom zažije šok.

Což je ale celkem normální. Už jste někdy zažili, že se probudíte a před váma stojí středoškolačka se samopalem? A ta středoškolačka mu milostivě oznámí, že umřel. Asi byste jí nevěřili, co? Yuzuru se taky pokusí od ní utéct, ale hned na to narazí na druhou divnou holku, která mu oznámí to samé. Ale Yuzuru chce důkaz. Naštěstí ona holka má dosti přesvědčivé metody- hned na místě ho probodne. A když se Yuzuru potom probudí, zjistí, že je vlastně v pořádku. Sice mrtvý, ale v pořádku.

Hned na to si ho znovu najde holka se samopalem, tentokrát ovšem bez samopalu. Představí se jako Yuripe a zavede ho na pstředí jakési divné skupiny, které je vůdcem. A ukáže se, že tady jsou lidi mnohem šílenější, než je Yuripe. Ta mu také osvětlí situaci- všichni ve skupině jsou mrtví a bojují proti "bohu". Kdyby totiž nic neudělali, byli by z alternativního světa vymazáni a narodili by se znovu. Ale ne nutně jako lidi, ale třeba jako mouchy. A kdo by se chtěl narodit njako moucha? A tak se Yuzuru přidává ke skupině, která má tendenci si dost často měnit jména.

A proti komu že bojují? Proti holce, které říkají "anděl" a podle Yuripe má dohlížet na to, aby všichni zmizeli. A jo, je to ta holka, která Otonashiho probodla a předsedkyně školské rady, Tachibana Kanade. Ale Otonashimu se něco nezdá, Kanade totiž neprojevuje žádné známky násilí, pokud na ní přímo nezaútočí a nezdá se, že by chtěla nějak zasahovat. Jenže.....když není ONA nepřítel.....tak kdo potom?

Video:
Moje hodnocení: Vždycky mě fascinuje umění japonců udělat na vážné téma absolutní parodii na všechno možné, a ještě s dramatickým endingem. No nic. Ať se na Angel Beats! podíváte z jkéhokoli úhlu, prostě ho nejde brát vážně. minimálně první polovinu ne. Kdyby bylo po mém, rozdělila bych anime na dvě části, ta první má sarkastický, HODNĚ sarkastický nádech a v podstatě černým humorem ukazuje, jak je výhodné být mrtvý. Ta druhá, je podtext toho všeho, který se v druhé polovině dostává do popředí. Druhá polovina je vážná, a když se to tak vezme v podstatě absolutně protiřečí polovině první. Ano, sice JE sranda nemoci umřít, ale zase nést si zážitky z toho, jak vám pozabíjeli rodinu, není moc povznášející. Na anime se mi hodně líbil právě tento kontrast a jeho vyváženost. Co se týče charakterů, až na Yuripe, která mi teda připomíná Haruhi s jednou mašlí (ale to je detail), byly jako obvykle skvěle propracované. Děj....no, ono se o něm moc říct nedá, aniž byste spoilovali xD. Ale řeknu, že děj byl super, celý jsem zkoukla za den a rozhodně jsem se nenudila, humor byl natolik originální, že jsem se i pobavila.....ale kdo SAKRA DĚLAL TEN KONEC??????? Hai, to mám za to, že od jisté doby nečtu recenze. Myslím, že TAKHLE jsem naposled brečela u.....Air? No každopádně můžu konec Angel Beats! směle hodit do Top desítky největších dojáků v historii anime.
Abych to shrnula, určitě se najdou lidi, kterým téma a humor nesedne, ale mě se tenhle škodolibý nádech opravdu líbil. Ale varuji lidi, který neradi bečí u anime, na tohle určitě nekoukejte xD.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucy Uchiha Lucy Uchiha | Web | 23. listopadu 2011 v 17:23 | Reagovat

Vážně se mi zalíbilo že autor smíchal drama s troškou parodie ^-^ Každopádně vznikloz toho tohle užasné anime! :3 Hned bych se podívala znovu ^^ Opravdu jsem u toho probrečela, každej příběh byl smutnej! Tak ještě aby ne kdžy tam byli lidi se smutnou minulostí¨, ale nemusela být až tak smutná *brečí jak malí dětsko* Jinak moc hezky napsáno ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!