The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Devil may cry- recenze

9. listopadu 2011 v 18:33 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Roky vydání: 2007
Žánr: Akce, supernatural, seinen
Počet epizod: 12

Jedním ze zákonů akčních anime je, že hl. hrdina musí být: totální idiot/totální idiot disponující hustokrutou sílou/týpek, co za sebe nechá makat jiné/hustokrutopřísný týpek, co ostatní nepotřebuje, zářící awesomností tak, že Edward by si musel na krk pověsit zrcadlo, aby ho přezářil. Dante je ten poslední typ.

Dante.....je. Dobře, Dante je napůl démon a napůl člověk, který zdědil svou hustokrutoupřísnost od svého papínka, což byl shodou okolností démon, který oddělil démoní a lidský svět a tím se stal legendou. A Dante jaksi....zůstal na zemi.

Ne že by semu dařilo špatně. Daří se mu ještě hůř, ale to ho ani nevytrhuje. Neustále žere pizzu a jahodový poháry, je zadlužený, kam se hne, a vlastní neprosperující společnost jménem Devil may cry.

Když jsem řekla neprosperující.....no, řekněte, jak by člověk (napůl démon, ale to je jedno) mohl prosperovat, když se živí zabíjením démonům, o kterých většina lidí ani neví, že existují, co? Ale přesto se sem tam něco najde. Při jednom případu tak nějak vyfasuje na starost malou blonďatou holčičku Patty, která u něj už zůstane, samozřejmě přes vehementné Danteho námitky. Postupně zjišťujeme Danteho minulost a dokonce se ukáže i někdo, kdo se Danteho zářivosti nelekl a chce zničit svět, čili hlavní záporák. A velká bitka může začít!

Video:
Moje hodnocení: No, to, že je DMC podle hry, je všeobecně známý. Ty, co DMC hru hráli, říkají, že anime je odlfáknutý, ti, co ne, říkají, že je super. Já tu hru nehrála, takže se mi DMC celkem líbilo. Ale střízlivost- už od začátku je jasný, že tady prostě nejde o nic jinýho, než vytvořit hlavnímu bishovi Dantemu prostředí, kde může předvádět, jak je hustokrutodémonsky přísnej. Děj tak ustupuje do pozadí. No, děj....těžko říct, jestli se to za děj vůbec považovat dá. Absence děje není nutně špatná, pokud je vynahrazena ničím jiným. Problém je, že tady to je prostě...Dante. Neříkám, že to není biš, ale....takhle se to nedá brát vážně. Jako akční oddechovku možná, jo, ale chce něco pořádnýho, šáhněte po něčem jiném. Jelikož už nemám co jinýho rozebírat, vrátím se k Dantemu. Vykreslen je celkem dobře a je taky sympatický (kdo by nepovažoval za sympatického líného, bishíkovatýho týpka sypoucí z rukávu jednu hlášku za druhou?), bojuje dobře. Na druhou stranu je typické klišé. Někomu to vadí, někomu ne. Takže to nechám na vás- pokud se chcete podívat na Danteho, učiňte tak. Pokud ne, žádnou ztrátu nepocítíte xD.

opening: Rungran- D.M.C.
Ending: Oikawa Rin- I'll be your home
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nuun Nuun | Web | 9. listopadu 2011 v 19:01 | Reagovat

Heh :-D to mi připomíná můj článek, že u většiny akčních a bojových anime je hlavní hrdina velký Baká ^^ :-D něco na tom bude.. a to video je pecka obzvláště ta hudba ^^ ! Hru jesem osobně taky nehrála.. zajímavé anime vytvořeno podle hry? Nemá to být naopak? :D

2 Anim Anim | Web | 11. listopadu 2011 v 12:46 | Reagovat

Devil may cry.
To anime jsem si zkoukla je proto, že jsem dostala příkaz od kámoše. On totiž hraje všelijaké hry. A k tomu anime se dostal přes hru (není to otaku.. jen zná Naruta a DMC... možná par ecchi, ale to je vše :DDD). Tak jsem se na to koukla a upřímně. Pfůůů. Neodkoukala jsem to. :D Jenže to jsem mu nikdy neřekla. :D Začátek byl fajn. První 3-4 díly byly taky fajn, ale pak mě to začalo dost nudit. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!