The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Prosinec 2011

JR+SH- Good to you

29. prosince 2011 v 18:59 | Haruko-sensei |  Videa
Já se nad tím tak rozplývaly xD

The gazettE- diskografie+ download

29. prosince 2011 v 18:46 | Haruko-sensei
Opět by to měla být kompletní diskografie, zkopírovala jsem to ODSUD. Enjoy!
Bohužel, tentokrát jsem to musela upravovat, takže si to dyžtak někdo projeďte, jestli je tam všechno a na nic jsem nezapomněla.

07 Ghost- recenze

27. prosince 2011 v 20:50 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Rok vydání: 2009
Žánr: josei, fantasy, akce, démoni, kouzla
Počet epizod: 25

Hlavní hrdina Teito je tak trochu emař, co se náhodou dostal do vojenské školy. A ta náhoda byla to, že když byl malý, zničili jeho zemi vojáci a Teita si odvedli na převýchovu. Díky tomu, že se naučil dobře ovládat Zaiphon, což je útočná síla/energie, se stal špičkovým studentem. Ačkoli je dost emaří introvert, najde si kámoše Mikageho. Ale v noci má divné sny, kdy jeho otce zabíjí kapitán Ayanami, který je ale ve vojesnké škole vážený muž. Naruší Teitovu zkoušku, když jejich protivníka zabije, a později se už Teito neudrží a zaútočí na něj. Jenže za to zabásnou.

Teitovi se podaří osvobodit se a s pomocí Mikageho i uteče, předtím si ještě dají slib, že se nikdy nezradí. A teito odlétá ze školy a Mikageho nechává napospas vojákům, zraněný od Ayanamiho, kterému se podařilo ho zasáhnout. Po nějaké době omdlí, a jelikož "vznášedlo" (nevím, jak tomu nadávaj doopravdy xD) nemá, kdo řídit, začne padat.

A jaká to není náhoda, kolem zrovna prolétají tři bishíci taktéž na vznášedlech a nebohého shotu Teita zachrání. Po probuzení Teito zjistí, že ho asi má štěstěna docela v lásce, protože ho dostala až na neutrální území říše, kde je zakázáno bojovat, do náboženského kraje, kde se o něj začnou starat tři biskupové a Teito se začne seznamovat s novým prostředím. Jenže armáda není daleko a už v čele s Ayanamim vymýšlí plán, jak ho za kjaždou cenu dostat zpět. Teito má totiž malé tajemství, o kterém neví ani on sám, a po kterém armáda hodně touží. Dokonce natolik, e je ochotná jít i přes mrtvoly, aby ten poklad získala.

Video:
Moje hodnocení: Ne, není to shonen-ai. I když po prvním díle jsem si nebyla jistá. Na konci anime jsem si zase nebyla jistá, jestli to anime mám brát vážně, nebo jako pokus o vyhrání ceny za nejvíc UST ever (nevyřešené sexuální napětí, konečně jsem si dala tu práci si to vygooglovat xD).
Celou tu dobu se mi zdálo divný, že v shonen je hlavní hrdina shota, co nic neumí (tato definice patří spíše ecchi) a kolem něj nejsou holky s E-cup a víc, ale hustokrutopřísný bishíci (tady má ecchi terie vzala za své xD), kteří ho neustále zachraňují. Jako kluci zachraňující shotu? Nedivím se, že to tolik lidí považuje za shonen-ai. A navíc mi přišlo divné, že ačkoli je to shonen, nikdo se neudivuje úžasným technikám bishíků a podstatnou část anime tvoří rozpitvávání citů hlavního hrdiny. Až potom, co jsem se koukla na animelist a uviděla jsem tm označení "josei", záhada byla vyřešena.
Ano, je to josei. Což znamená, že se anime nevěnuje moc bojům, i když jich je tam na shoujo dost a dost, a spíše se řeší traumata z minulosti, vztahy s okolními postavami, a dech beroucí srdceryné momentky. Neříkám, že to je špatně, ono to do celkové atsmoféry příběhu tak nějak vždycky zapadne, ale je lepší vědět, že nemám očekávat bitky se židlema a psychicky se připravit na "Panebože, já ho zabil" "To není pravda, přece ho zabil pan "největší záporák téhle série"" "Ale dopustil jsem, aby se to stalo! Bůůůůůůůůůůůůů......."
Ale jelikož je to josei, tak holky si určitě přijdou na své při pohledu na super bishíky (hlavně toho blonďatýho s rozhalenou košilí) a líbivou kresbou, která se od mangy dost liší (kresba mangy je příšerná, věřte mi). Nutno dodat, že fanservis není to jediné, co tam najdete, anime má na josei dost slušný děj. Takže za zkouknutí určitě stojí, i když nevím, jak moc by si ho užili kluci xD.

P.S.: Ne, ještě pořád jsem nezkoukla UraBoku.Ale prokázala jsem svůj talent celý den dělat nic a vydávat to za něco. Lol, jsem prostě nepoučitelná xD.

Opening: Yuki Suzuki- Aka no Kakera
Ending: Noria- Hitomi no Kotae

Drrr!- Boom Boom Shizaya

26. prosince 2011 v 22:33 | Haruko-sensei |  Durarara- videa
A pokračujeme s Vánoční nadílkou, mina-san! xD Recenze a pořádný články začnou přibývat až po tom, co splním svou anime kvótu a podívám se na UraBoku, LOL xD.

Výsledky třídění SB

25. prosince 2011 v 16:53 | Haruko-sensei
Konnichiwa,mina-san!
Původně jsem to chtěla udělat už včera, ale když jste se včera mohli ještě zapsat....takže rovnou k věci. Tentokrát se vás zapsalo docela dost, za čož jsem ráda. A pro ty, co se nezapsali- dávám vám poslední možnost- pokud ještě chcete být SB, zapište se do komentářů pod tenhle článek během TOHOHLE DNE. Jinak s váma naložím, jak uznám za vhodné.

Zapsali se a zůstávají:

Saso-chan
Mineko
Tomiko
Michio
Sara Whitney
Sadako
Jokí-chan
Anim
Neri Dupre Cavallone

Nezapsaní:

Yuuka a Chriss
Mio
Lucy uchiha
Ria the evil
Weru a Jackie
Yuuki
Yuriko-san
Najya
Yami
Lili neko-chan
Nuun

EDIT 26.12.:

Takže, po dlouhém přemýšlení jsem dospěla k tomuto názoru- smažu všechny SB, co nejsou aktivní. To znamená, že z nezapsaných zůstává: Lucy Uchiha, Yuuki a Nuun. Jste rádi? U ostatních je mi to líto, ale nemám čas obíhat neaktivní blogy, gomenne.

Muchacha, což znamená, že opět začnu nabírat SB! V poslední době jsem jich dost musela odmítnout, protože bych na to neměla čas, ale teď....yuiiiiii!

Všem, co se zapsali, děkuju. Jste úžasná SB a jsem ráda, že vás mám. Takže si klikněte na celý článek a možná, pokud budete mít štěstí, tam najdete něco k Vánocům xD.

Krásné Vánoce všem!

24. prosince 2011 v 17:13 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san! Přeju všem mým milovaným SBčkám (a zvláště těm, co se zapsali ve třídění) a všem návštěvníkům, co sem chodí ať už pravidelně, nebo jenom jednou za čas, krásné Vánoce a spoustu dárků pod stromeček. Užijte si to. Mám vás ráda a doufám, že tady budete i příští rok xD.

Vaše Haruko-sensei (s přispěním Rahzel, Shiyon a Ren-chan)

P.S.: A víte na co se těším nejvíc? Až na animetymu odstraní ty vločky a přestane se mi tak sekat můj stařičký počítač pokaždé, když si budu chtít něco pustit xD.

SH- ItsukiXKyon Surrender

22. prosince 2011 v 22:32 | Haruko-sensei |  videa- různá anime
Muchachacha, tak jelikož máme ty vánoční prázdniny....užijte si to! xD

Vážně nesnáším Vánoce...

20. prosince 2011 v 19:15 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san! O Sashiburi desu ka, ne?
Všimli jste si taky, že jakmile jsem přestala se flákat učit, najednou sem chodí víc lidí? Já teda jo. (Ale z počítadla to nezjistíte, na to jsem moc lemra aby to bylo poznat). Takže, jak bych shrnula dosavadní dobu. Dárky nakoupený, peněženka vymydlená, škola ještě větší opruz než obvykle, jsem nemocná a hned, jkak to nádherné období volna skončí, mě čeká týden plný písemek a zkoušení. A do toho všeho se znovu probudila má vnitřní já, co do teď klidně spala. Prostě idylka.

/Už bylo na čase. Ještě chvíli a přeměnila bys to tady na skládku./
*Skládka už to je, Rahzel. Jenom tvoje recenze to tady držej nad vodou. Jen se koukni, co tady spatlala za tu dobu, co jsme tady nebyli!*
Anooooo sa, já vás pořád můžu slyšet. *vražedná aura*
*A proč si myslíš, že to říkám? Abys to neslyšela?*
To je většinou účel pomlouvání, Shiyon-chan.
*Přidej mi ještě jednou -chan a zabiju tě.*
Ono se nám to zlobí, Shiyon-CHAN? *andělský úsměv*
- Haruuuu-chan, nech toho, Shiyon-oneechan vypadá opravdu naštvaně!-
Tys mi tady FAKT chyběla.
-Že jo? Ale neboj, teď tady budu častěji.

Takže, místo toho, abych se snažila najít způsob, jak svá vnitřní já zabít tak, tak mě to nebolelo, naplánovala jsem si, na co se o prázkách podívám a co si přečtu, muchachacha. Mám zaplněnou každou minutu svého volna, abych ho šikovně využila xD. Takže jestli si naši něco na poslední chvíli vymyslí, bude se vraždit!

Další dobrá zpráva: Moje objednávka designu konečně přijde na řadu, takže za nějaký čas (zajímalo by mě, za jak dlouho, ale to je vedlejší) tady bude nový design. Předpokládám, že tady bude pěkně dlouho, než uprosím nějakou dobrou duši, aby mi udělala nový xD. Ale těším se, opravdu se na něj těším, o tomhle jsem vždy snila xD

Můj momentální stav se nachází někde mezi totálním vyčerpáním a extází z toho že 1)bude brzo volno, 2)dokončili mi mou oblíbenou slash povídku (ta autorka je vážně dobrá, kupodivu docela dobře zná termín "dokončím to co nejdřív") 3)bude velký battle v Beelzebubovi (doufám teda) 4)moje kámoška konečně dokoukala Naruta a teď se kouká na Naruto Shippuuden (po tom, co jsme ji s kámošem neustále pobízeli, ať se na to sakra podívá) 5)budu mít na celých 11 dní pokoj od lidí! Yayyyyyyyyyyyy!

Vaše Haruko-sensei

Fate/Stay night OP+ED

20. prosince 2011 v 18:35 | Haruko-sensei
Jak OP, tak ED jsou hodně povedený, ale mě osobně nejvíc upoutal ty endingy xD. A 2. opening je na mě až moc ukřičenej xD.
Songs:
Tainaka Sachi- Disillusion
Tainak Sachi- Kirameku Namida wa Hoshi ni
Jyukai- Anata ga Ita Mori
Jyukai- Hikari

Dorama Ouran high school host club...

18. prosince 2011 v 17:55 | Haruko-sensei |  Kecárna
....ode dneška se na ní začínám koukat!
Muchachacha *nosebleed*

Anime twins pics

18. prosince 2011 v 17:51 | Haruko-sensei |  Pictures
Tuhle rubriku jsem tááááááááák dlouho zanedbávala, jj jsem hrozná a vím to. Takže dneska je tady várka šušínkových obrázků xD
A zbytek pod perexem xD (jéžiš, to už jsem nepsala tak dlouho, skoro mi to chybí xD)

Třídění SB!!!!!!!!!!!!!!!!

18. prosince 2011 v 17:32 | Haruko-sensei

Konnichiwa, mina-san! Já vím, jsem zlá, dávat třídění takhle o Vánocích.....ale chtěla bych to mít odbyté ještě v tomhle roce. Takže tímto ohlašuji

TŘÍDĚNÍ SB!!!!!!!!!!

Protože jsem si všimla, že někteří z vás sem nechodí ani jednou za týden (a to zvládám i já, jeden z největších flákačů na světě). Takže prosím o zapsání:
1.přezdívky
2. blogu
3.vašeho nejoblíbenějšího anime nebo mangy (jedno z toho,onegai)
4.jak často sem chodíte
5.proč chcete zůstat SB

Za tu poslední otázku se omlouvám, vím, že ji hodně lidí nesnáší (já jsem jeden z nich, tak si užívám, že na ní nemusím odpovídat xD), ale dost by mě to zajímalo.

Máte čas do 24.12.2011 a tentokrát slibuju, že se bude mazat!

Ty SB, co se zapíší, čeká ode mě kurisumasu prezento! Protože nemělo by cenu ho dávat někomu, kdo na mě kašle, že? Takže, mina-san, gambate!

Vaše Haruko-sensei

Fate/Stay night online

18. prosince 2011 v 16:37 | Haruko-sensei
Takže, jak vidíte, zase jsem dva díly nenašla....Pokud na ně někdo, KDOKOLI má odkaz, linkněte ho v komentech, ať je můžu přidat. Štve mě, když tady mám neúplný článek!
17.díl- NENÍ
19.díl- NENÍ

Ouran high school host club wallpapers

16. prosince 2011 v 22:57 | Haruko-sensei |  Wallpapery
Muchachachacha, ty jsou tak boží.....xD Zdroj: theotaku.com

Fate/Stay night- recenze

16. prosince 2011 v 22:42 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Rok vydání: 2006
Žánr: shonen, fantasy, romance, supernatural
Počet epizod: 24

Emiya Shiro je sirotek, který jako jediný přežil požár před deseti lety. Ujal se ho jeden milý pán, shodou okolností čaroděj, a vychovával ho. Jenže pan čaroděj Emiya velmi rychle natáhl bačkory, a tak se o Shira stará prdlá tetička. A Shiro si žije spokojeným středoškolským životem. Jenže, jak se říká, náhoda je blbec, a tak jednoho dne se Shirův život obrátí naruby.

Důvod? Viděl, co neměl. Když se jednou zdržel v lukostřeleckém kroužku, viděl, jak na školním hřišti bojují dva hustě vypadající týpci. A než se chudák Shiro z toho šoku vzpamatoval, týpek v modrém kabátě ho probodl. A Emiya zemřel. A ne, tady příběh nekončí. V tu chvíli se na scéně objeví Shirova spolužačka, čarodějka, která ho těsně potom, co natáhne bačkory, dá do pořádku. Ačkoli si Shiro nic moc nepamatuje, při druhé setkání s modrým kabátem, týpkem jménem Lancer, si vše vybaví a začne zdrhat. A shodou okolností se mu podaří někoho vyvolat- Saber. Saber je vážná holka s neviditelným mečem, která Lancera odežene. A hned potom uslyší Shiro, který je proti násilí, něco, co opravdu nechtěl.

Každých deset let se koná boj o Svatý Grál, což je docela zábavná věcička, co vám prý dokáže splnit nějaké přání. Každých deset let je vybráno sedm čarodějů, kteří vyvolají svého sluhu, a svedou spolu boj na život a na smrt. A ačkoli Shiro bojovat nechce, tím že vyvolal Saber, se zařadil do okruhu těch sedmi mágů. A i kdyby bojovat nechtěl, je už pozdě, protože jakmile se o něm dozvědí ostatní mágové, půjdou po něm. Naštěstí tady existuje Saber, která hodlá Shira ochraňovat. A tak boj o Svatý Grál může začít!

Video:
Moje hodnocení: Přiznám se, fantasy anime nemám moc ráda, takže jsem ze začátku byla dost skeptická. Po prvním díle, kde se hlavní hrdina předvedl jako totální pablb, se moje nedůvěra ještě zvýšila. Naštěstí s přibývajícími postavami se kvalita o dost zvedla, hlavní hrdina se dokonce po čase na něco zmohl ( i když příšerná povaha zůstala) a děj nabral dostatečný spád na to, aby jsem vydržela až do 24 epizody. Jako obvykle, japonci si neodpustili poněkud zamíchat legendami, naštěstí ne na úkor kvality.

Hrozně dlouho jsem přemýšlela, co tomuhle anime vytknout (což je u mě docela úspěch, vzhledem k tomu, že na všem najdu něco špatného), a nakonec jsem na to přišla. Ačkoli děj anime je skvělý (navzdory tomu, že to bylo natočený podle předlohy jednoho hentai), vývoj vztahů mezi postavami je poněkud pomalý, takže když k něčemu konečně dojde, jenom protočíte oči vsloup a řeknete: "No konečně." A další zápor- hlavní hrdina. Nejenom, že i po patnácti epizodách neustále řve, že bojovat nebude, a chudák jeho sluha to za něj musí oddřít, ale navíc když už se k tomu boji odhodlá, najednou je super cool a nestačí ho nabodnout jednou, ale hned třikrát, aby konečně upad do bezvědomí, a stejně je schopnej se z něj hned probrat a zpacifikovat na hromádku. Vážně, ačkoli jsou všechny charaktery nereálný, nejsou nesmrtelný!

Animace je dobrá, kupodivu, a zpracování jednotlivých bojů je taky v pohodě. Jsem ráda, že nzmrvili ten konec, jinak bych je totiž musela zaškrtit. Anime určitě stojí za shlédnutí, je to dobrá shonenovka, která je ukončená, bez zbytečných protahování a s dobrými charaktery.

Opening:
Tainaka Sachi-disillusion
Tainaka Sachi- Kirameku Namida wa Hoshi ni
Ending:
Jyukai- Anata ga Ita Mori
Jyukai- Hikari
Tainaka Sachi- Kimi to no Ashi (ep 24)

Kamisama hajimemashita E.T.

15. prosince 2011 v 19:09 | Haruko-sensei |  Videa-Manga
Víte, já sem chtěla postnout super moe obrázek Tomoeho, ale jaksi mi zerochan zkazil všechny plány, takže místo toho sem dávám amv xD

The gazettE crying...Tokyo Dome

15. prosince 2011 v 18:01 | Haruko-sensei
Jakýmsi záhadným způsxobem jsem se dostala k tomuhle videu....a je tak dojemný, že jsem měla chuť skočit do toho videa a všem dát megácké objetí xD Nelekejte se toho, že má 7 minut a podívejte se na to. Prostě kawaiii!

Ha....viděla jsem slzy božského Reity-sama. Pohled k nezaplacení.

Niji no yuuki- preview

13. prosince 2011 v 20:06 | Haruko-sensei
Hai, hai, takže tady je preview z jejich nového signlu, který vyjde 21.12. Enjoy this, my dears xD

Zdá se mi to, nebo je Shouův hlas ve slokách vyšší než normálně? Jinak se těším, až vyjde full verze. Ale příště bych uvítala něco víc rockerského, něco jako Velvet nebo Rainbows by mi bodlo xD.

Totally Captivated

11. prosince 2011 v 20:49 | Haruko-sensei |  Manga
Autor: Yoo Ha jin
Žánr: Akce, Drama, komedie, yaoi
Rok vydání: 2005
Originální název: 完全吸引
Stav: Dokončeno- 6 volume- okolo 40 kapitol

Ewon Jung má menší problém. Jeaž moc zvědavý. Tak moc zvědavý, že se rozhodl prozkoumat, jestli sex s někým, koho nezná, by mohl být dobrý. to, že zjistil, že ano, byl sice dobrý poznatek, jenže cema, kterou za to zaplatil, byla vyšší, než očekával. Ewon to totiž udělal, když někoho měl. A ten ho při tom průzkumu přistihl. A naštval se.

A tak, aby se Ewonovi pomstil, nabalil si mafiána. A ten ho po představení, kdy mu skoro rozmlátil nosík, u sebe zaměstnal jako holku pro všechno. A nedával mu za to zaplatit. A Ewon, protože si cenil svého života, musel makat, a při tom mít neustále před o čima svého ex ovíjejícího se o bosse jménem Mookyul. A ten se, jako správný seme, chová jako zvíře. A časem se začnou přitahovat. Respektive hlavně potom, co vyjde najevo, že Ewon je kluk, který ho na základce omylem......sexuálně obtěžoval. A když Mookyul odešel, Ewon mu slíbil, že na něj počká. Když se navíc Mookyul dozví, že si ho Jiho (Ewonův ex) nabrnknul jenom proto, aby se pomstil Ewonovi, má Mookyul cestu ke svému cíli volnou.

Takže si ho pěkně nastěhuje k sobě domů, a snaží se Ewona ochočit k tomu, aby mu konečně dal. A jelikož se k tomu Ewon nemá a chce se z toho nějak vyvlíknout, oddaluje to, co může a dokonce Mookyulovi nakecá, že to s ním nebude dělat, dokud mu neskončí zkoušky. Mookyul mu to sice nějakou dobu žere, ale když zjistí, že JEHO Ewon už má dávno po zkouškách, další den musí ve škole sedět na třech polštářích. A jejich společný život vesele pokračuje dál, mafiáni se objevují, problémy se objevují, uke dělá scény a seme to za něj urovnává. Prostě idylka.

Video:
Moje hodnocení:
Hustě já xD, Překonala jsem se a něco jsem přečetla xD. Na tuhle manhwu jsem narazila úplnou náhodoum prostě se mi líbila kresba a tak jsem si ji přečetla xD. Opravdu se mi to líbilo. Asi to bude tím, že se to celé odehrává v gansterském prostředí, takže- hustokrutý bishíci, černý obleky a spousta fanservisu xD. Ze začátku se vám bude manhwa zdát jako takový to shonen-ai, kde je sice spousta náznaků, ale jinak nic. To je ta první polovina, kde hodně humoru a oněch náznaků, a jakoby připravuje půdu pro další okolnosti.

Potom následuje prostředek, který je prostě nejlepší, protože se konečně dají dohromady, následuje spousta ňuňání a nosebleedů, otravná povaha hlavního ukjeho je utlumovaná naprosto parádní povahu hlavního bosse- semeho a všechno je, jak to má v yaoi být). Tady to měla autorka ukončit. Jenže tady mám ještě asi dva a půl volume. A ty jsou teda celkem průser.

A problém tkví ve dvou příčinách- děj a hlavní uke. Je to sice ta nejromantičtější část, takže spousta "nepustím tě, ani kdybys chtěl." "nenechávej mě samotného." a podobně, jenže v kontrastu s dějem, který je vážný a jde do tuhého to vytváří parodickou (je to správně? Prostě přídavný jméno od parodie xD) atmosféru. To by ale nebyl ten hlavní problém. Dalo by se to překousnout, kdyby tady nebyla ona trubka v mužském podání jménem Ewon.

V Yaoi/ shonen-ai dokážu tolerovat dost. Toleruju stupidní klišé. Toleruju za vlasy přitažený situace. Toleruju naprosto tupý rádoby dramatický situace. Dokázala bych zkousnout i to, že od jisté doby zněl hlavní seme jako starý manžel, co se vdal za semetriku (ale vzhledem k tomu, že je tak hot a metá hlášky na všechny strany, je to v pohodě). Co jsem ale opravdu skousnout nedokázala bylo, že v poslední části se už z tak otravnýho hlavní ukeho stala postava jak vyloupnutá ze shoujo Shinjo Mayuu (kdo neví, o čem mluvím, přečtěte si od ní něco. Pochopíte). Nejdřív super hot bishíka seřve, potom ho opustí, potom začne spát se všema okolo (divila jsem, že si nedal kolečko s jeho ex, tím by to zabil), načež musí seme naklusat a dát ho do latě. A potom už tak uke jenom zmateně pobíhá, na každý pátý stránce brečí a obviňuje se, že je všechno jeho vina.

Takže, abych to shrnula- Totally Capivated je povedené dílko. První polovina vás tak oslní, že jste schopní přečíst si i tu druhou. Odměnou vám bude sladký happy end.

A ty, co ještě pořád váhají, podívejte se na hlavního SEMEHO. On za to stojí xD.

Anime mix- Touch

9. prosince 2011 v 22:52 | Haruko-sensei |  Videa
Další boží AMVčko xD

Objev měsíce: Haruko-sensei žije!

9. prosince 2011 v 22:45 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san! Jak jste si mohli všimnout (pokud sem teda chodíte xD), tenhle měsíc to tady není nic moc. Existují dva důvody, proč tomu tak je.

Ten první je, samozřejmě, náš drahý ústav jménem škola, který se rozhodl, že každý den budeme psát. (malá poznámka: tohle tady už bylo několikrát, já vím. Ale nedivte se, takhle píšu už snad dva měsíce. A to jsem nechyblěa. EPIC FAIL) Ten druhý je, že podku jste na anime týmu, tak jste si mohli přečíst, že pravděpodobně skončí. Nevím, co na tom je pravdy, ale nehodlám riskovat, takže se teď koukám na Katekyo Hitman Reborn. Jsem zhruba u 60 dílu, online to je asi do stovky, takže to možná do deadlinu stihnu. Uvidíme.

Taekwondo Shuffle

8. prosince 2011 v 18:48 | Haruko-sensei |  Videa
Je proti mému přesvědčí dávat na blog něco, co jsem už někde viděla, nicméně......je to tak tak sugoi, že jsem neodolala. A musí se to sířit! A to jsem si myslela, že něco takovýho umí dělat jenom ty magoři v shonen anime.....EPICKÝ.

A jeden komentář pod videem mě úplně odrovnal: Obtížnost: lehká, normální, těžká, supertěžká, asijská. To by se mělo zavíst! xD

Umineko no naku koro ni OP+ED

8. prosince 2011 v 18:36 | Haruko-sensei
Divíte se, že ještě žiju? Já taky. Ale vzpomněla jsem si, takže tady máte opening a ending. Opening stojí za zkouknutí určitě, ending se mi moc nelíbí, ale každopádně je zajímavý xD


Songs:
Shikata Akiko- Katayoku no Tori (download ZDE)
Jimang- La Divina Tragedia -makyoku- (download ZDE)

Umineko no naku koro ni- recenze

6. prosince 2011 v 20:53 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Rok vydání: 2009
Žánr: horor, mystery, nadpřirozeno
Počet epizod: 26

Píše se rok 1986 a na ostrov Rokkenjima přijíždí početná rodina Ushiromiya, aby navštívila své rodinné sídlo. Sídlí zde totiž momentální hlava rodiny, Kinzo, který je prý podle posledních zpráv těžce nemocný. A tak sem přijíždí Eva a Hideyoshi se svým synem Georgem, Rosa s malou Mariou a Kyrie a Rudolf se synem Battlerem za Natsuhi a Kraussem a jejich dcerou Jessicou. mají se dozvědět, kdo zdědí jejich pohádkové bohatství.

Jenže co nevědí, je, že Kinzo prý nabyl toho ohromného majetku po dohodě s čarodějnicí Beatrice. Ale po jeho smrti si má Beatrice poklad vzít zpátky! To se dozvědí u večeře, kdy Maria dostane dopis, v kterém se píše, že všech deset tun zlata a všechen majetek Ushiromiyů si bere Beatrice zpět. A co víc, chce se oživit. Jenže k tomu bude potřebovat oběti. A kdo je vhodnější oběť než nic netušících 18 lidí, které navíc od civilizace úplně odřízlo tornádo?

A tak začnou umírat lidé. Jediná možnost, jak její řádění zastavit, je rozluštit hádanku na epitafu. Jenže na to nikdo nemá čas, vždyť jde přece o holé životy! Ale přece jenom se jedna osoba, která je ochotná se Beatrice postavit, najde- a to Battler. Vždyť přece magie a kouzlení neexistuje! A jelikož Beatrice se využívá v ponižování lidí a protože Battlerova hrdost je hodná toho, aby byla sražena dolu, rozhodne se, že Battlera přesvědčí, že čarodějnice existují. A tak kdesi v prostoru, který odolává času, rozpoutávají Battler a Beatrice krutou hru, kde jediná chyba může znamenat zkázu celé rodiny.

Video:
Moje hodnocení: Konečně to správné anime pro morbidní osoby jako jsem já xD. Alternativa tohoto anime je Higurashi no naku koro ni, které je starší. To jsem bohužel neviděla, takže jediné, co můžu říct je, že Umineko má lepší grafiku- není kresleno v dětském stylu jako Higurashi. Ale zpátky k anime.
Zaprvé bych vás asi měla varovat- pokud nemáte rádi krev a násilí, přestaňte teď číst. Ačkoli poletující kosti a rozsekané lidské tkáně neuvidíte , krve tam je dost a dost. Kresba i celková atmosféra anime je typicky hororová, ale zároveň zcela "anime". Nečekejte žádné lekačky nebo děsivé napětí, kdy čekáte, koho tam zase zabijou. Tady se celá atmosféra zakládá na šílených situacích, nečekaných zvratech bez jakékoli příčiny a jakémsi typicky japonském morbidním humoru. Velký podíl na tom má i hudba a soundtrack, které jsou dokonalé. Dovolím si říct, že už jenom opening za zkouknutí anime určitě stojí xD.
A to celé dotváří nejistota, kterou dotváří žánr mystery, a oživení v podobě žánru nadpřirozeno. V takovéhle kombinaci totiž způsobí to, že tvůrci si vlastně můžou dělat, co chtějí a kdy chtějí, a to se projevuje hlavně v řádění Beatrice. Když už nic jiného, aspoň nikdo nemůže říct, že to je další tuctovka. Na druhou stranu tady naráží na chladnou logiku a typicky lidskou zatvrzelost hlavního hrdiny, že kouzla neexistují, Je rozhodně zajímavé sledovat tenhle boj.
Co se týče postav, prý jsou od původní novely značně osekány. V tomto okamžiku to ale až tak moc nevadí, protože hlavní složku tady netvoří postavy, ale atmosféra. Stejně bych ale řekla, že jsou dobře propracované. Až teda na malou Mariu, kterou jsem měla chuť zabít už v prvních pěti minutách. Ale každý má nějakou postavu, která se mu nelíbí, že? xD

Takže jestli fandíte žánru hororu nebo máte rádi mystično, rozhodně se na to podívejte. Jedná se o dobře zpracované, originální anime s jedinečnou atmosférou xD.

Opening: Shikata Akiko- Katayoku no Tori
Ending: Jimang- La divina tragedia ~Makyoku~

P.S.: A dabér hlavního hrdiny není nikdo není než náš Sebastian-sama. To za to stojí, ne? xD

The gazettE manga style

5. prosince 2011 v 20:11 | Haruko-sensei |  Pictures
na DAčku jedný holky jsem našla boží obrázek, a samozřejmě jsem neodolala a musím vám ho sem dát xD
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!