The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Private Prince

13. ledna 2012 v 19:55 | Haruko-sensei |  Manga
Autor: Enjouji Maki
Žánr: josei, romance, smut, komedie
Rok vydání: 2005
Originální název:プライベート・プリンス
Stav: Dokončeno- 24 kapitol+ extra

Miyako je studentkou Eito univerzity. Z domova prakticky utekla, protože ji matka místo studování nutila, aby se z ní stala dědička Ryokanu. A tak Miyako pilně studuje historii, aby matce dokázala, že studování jí jde lépe. Jenže musí napsat svou závěrečnou tezi a Miyako je rozhodnutá jí napsat o jedné japonce, Ritsuko, která se vdala do královské rodiny zemjě Estolia. A jak je to příhodné, když její pravnuk chodí na stejnou univerzitu jako ona, že?

Miyako je rozhodnutá prince Wilfreda vyzpovídat. Princ se zdá milý, ale pořád má kolem sebe spoustu lidí a Miyako s ním nedokáže promluvit o samotě. Jenže v tu chvíli dostane její kamarádka spásný nápad, propašuje ji na jeden večírek pod jejím jménem, kde by měl být i princ.

Takže donutí Miyako obléct se do odvážných šatů a vysokých podpatků a vyšle ji na dobrodružství. Na večírku Miyako prince opravdu potká. Ale než se odhodlá představit, stoupne si na lem šatů a rozplácne se na zemi a omdlí. Přímo před princem. Když se probudí, zjistí, že je v princově pokoji a před ní stojí samotný Will. Okamžitě se představí a přednese svoji žádost.

A princ, protože je tak milý a laskavý, okamžitě jí její žádost vyplní. A potom se do sebe zamilují a happy end.

Jestli čekáte tohle, zapomeňte na to, urychleně. Will sice souhlasí, ale za jistých podmínek. A ty podmínky zahrnují postel a oblečení na podlaze. Než ale Miyako opravdu znásilní, zachrání jí její doprovod. Příští den ve škole jí Will vyhledá, a jelikož si přede všemi hraje na neuvěřitelně milého a pozorného, zcela nevinně požádá Miyako, jestli by nechtěla být jeho kamarádkou. Miyako to zmate, že prince si zase hraje na gentlemana a radši nechá prince odejít bez odpovědi. Ale když ji později Willl zase zachrání, nedá jí to, aby se nezeptala na Ritsuko znovu. A princ tentokrát opravdu souhlasí. Dá jí materiály potřebné k tezi, ale jenom když se do něj Miyako zamiluje. A jak se k tomu Miyako postaví?

Moje hodnocení: Pokud je vám autorčino povědomé, tak oprávněně, na jejím kontě je mimo jiné i manga Hapi mari, na kteoru jsem už kdysi psala recenzi. No, Hapi mari bylo aspoň ze začátku fakt dobré, a hlavní hrdinové mě příjemně bavily, potom se to ale zvrhlo v obvyklé situace s neustále bulící hrdinkou a cool hrdinou. Private Prince je na tom v podstatě stejně- vážně, první volume vás prostě bude bavit. Protože hlavní hrdinka je tady prostě šprtka, co se s princem zahazuje jenom proto, aby napsala práci o jeho babičce. A prince je prostě takový odrostlý mimino, co má vždycky ty nejnevhodnější nápady v nejnevhodnějších situací. Pozorovat, jak se ti dva daj dohromady, je prostě zábava.

Jenže potom jakoby autorka vystřílela všechny náboje- jsou spolu a ta sympatická šprtka se změnila ve stádium stupínek před blbkou. Naštěstí prince se k nezměnil vůbec, ale přesto už mi v mozku pomalu začala varovně blikat kontrolka "dostačující úroveň a humor mangy". Od té doby to šlo z kopce, a musím přiznat, že se mi začalo znova líbit až poslední volume, které bylo skoro stejně dobré jako volume 1.

Abych to shrnula, Private Prince není špatná manga je povedená, a když juž nic jiného, aspoň nemáte chuť vraždit při pohledu na hlavní hrdinku. Pokud jste fanoušky Hapi mari, zkuste to, ale neočekávejte stejnou kvalitu. Humor sice autorce zůstává, ale zápletka tak trochu pokulhává.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nikolka Nikolka | E-mail | 14. prosince 2017 v 22:49 | Reagovat

Private Prince Naozaj skvelá manga.A,Teším sa na nové diely.Sú tam na mangogo až 25 diely. :-D  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!