The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaete mo Omaera ga Warui!

20. ledna 2012 v 21:01 | Haruko-sensei |  Manga
Autor: Tanigawa Nico
Žánr: shonen, komedie
Rok vydání: 2011
Anglický název: It's Not My Fault That I'm Not Popular!
Stav: Stále vychází

Dle internetové definice je mojo holka, která nemá žádný socialní kontakt s opačným pohlavím, nikdo se jí nikdy nevyznal a je panna. Říkáte si, že minimálně ten první bod je nemožný? Není. Ne, když jste Kuroki Tomoko. Její zkušenosti se sociálním životem na základce jsou zhruba takovéhle: Jednou zvedla ořezávátko, mluvila s kluky šest krát.

Což je divné, když je Tomoko super populární holka, která má 50 let zkušeností s randěním a měla 100 kluků.....jenže v otome hře. Čímž nás přivádí k dalšímu háčku- je to tak trochu...otaku....yaoistka.

Jenže teď je všechno jinak. Patnáctiletá Tomoko nastupuje na střední školu. Což je období, kde můžete být nejpopulárnější za celý svůj život, že? Takže může skončit se svou nepopularitou, když už má tolik zkušeností z otome her, že?

Když ale po dvou měsích na střední s nikým nevedla žádnou konverzaci, uvědomí si, že je něco špatně. A že když chce být populární, musí se změnit. A začne se svou image a stane se roztomilou středoškolačkou. Jenže bohužel, to by nejdříve musela mít někoho, kdo by nebohé Tomoko poradil. A naneštěstí, nikdo takový není. Takže Tomoko selhává, kde jen může. A to nemluvím o tom, že je absolutně neschopná mluvit s nějakým klukem. Její první úspěch se dostaví, když řekne svému učiteli "Nashledanou." Povede se Tomoko, aby sestala oblíbenou?

Video:
Moje hodnocení: Hrdě vám představuji adepta na vítěze o místo nejdelší název mangy na světě. Proto jsem se taky místo znaků uchýlila k poznamenání i anglického názvu, pod kterým to pravděpodobně najdete líp a zapamujete si to. xD No, je to poměrně nová manga, a ty já moc nečtu, protože většinou to trvá hrozně dlouho, než se někdo dokope k tomu to přeložit. Každopádně jsem na ní narazila tak, jako obvykle narážíte na opravdové skvosty- úplnou náhodou.

Doporučování většinou nedělám hned na začátku, ale tentokrát prostě musím- vážně, PŘEČTĚTE SI TO. Není to jako ostatní mangy, kde máte na začátku docela sympatickou, zvláštní holku, která se změní v super otravnýho uplakánka. Jako by si autorka řekla: "Ne, je načase vymítit fámu o ošklivém káčátku měnící se v labuť." A tohle je výsledek. Hlavní hrdinka je nepoučitelná a hlavně.....je nhakreslená tak, že opravdu vypadá ošklivě. To je snad poprvý, co jsem to viděla. Až si říkáte, jestli to ta autorka udělala záměrně anebo FAKT neumí kreslit.

Jasně, děl o těžkém údělu otaku a potažmo yaoistek existuje dost. Ale většinou to jde podle vzorce: beznadějná trapka/trapák, který potká někoho normálního, který se ho snaží změnit a nakonec happy end. Muchachacha, tohle nečekejte. V téhle manze se snaží změnit sama hrdinka a nikdo nepřijde, aby jí pomohl. A humor je právě o tom, jak neustále dělá faily v tom být oblíbená. Upřímně, moji rodiče si museli myslet, že jsem cvok (jako by si to o mně už nemysleli), když jsem každých pět minut vyprskla smíchy.

Co dodat? Pokud bude manga pokračovat ve stejném duchu, mám záruku, že se určitě zasměju. Takže doporučuju aspoň zkusit, a pokud vám sedne způsob humoru, určitě se vám to bude líbit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mineko M.S. Mineko M.S. | Web | 21. ledna 2012 v 15:39 | Reagovat

Toto je dobrý príklad na yaoistku (Ešte fajn, že ja to neuznávam)!
Mňa to veľmi zaujalo, ale to anime...neznášam dlhé názvy -_-" Nechápem ako si to môže niekto zapamätať.
Každopádne, pokiaľ to je aspoň v češtine tak fajn. Aj keď, viem slušne po anglicky, tak si na mangu ešte netrúfam (ako kedy).

2 Gabrielle Beatorice Bone Michaelis van Dorcell Gabrielle Beatorice Bone Michaelis van Dorcell | E-mail | Web | 21. ledna 2012 v 17:25 | Reagovat

Pekné anime :) Ináč,mohla by som ti už nastaviť lay ? ;) Môžem dnes ? :)

3 AliGtm AliGtm | 11. září 2013 v 13:57 | Reagovat

Kde sa to da pozriet online? cz titulky ? :-)

4 Haruko-sensei Haruko-sensei | 11. září 2013 v 20:13 | Reagovat

[3]: O českém překladu mangy nebo anime nemám tušení, budeš muset hledat ;) Ale anglicky to najdeš určitě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!