The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Únor 2012

Kuroshitsuji- Imperativa

29. února 2012 v 21:48 | Haruko-sensei |  Kuroshitsuji-videa
Tak...tomuhle...se...říká...EPIC. Ale vážně, je to jedno z nejlepších amv, co jsem na Kuroshitsuji viděla. *má slabost pro epický a cool videa*

Kuroshitsuji I.- recenze

28. února 2012 v 18:25 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Roky vydání: říjen 2008- březen 2009
Žánr: shonen, fantasy, akce
Počet epizod:24

Jaké by to bylo žít jako hrabě? Bydlet v obrovském síle připomínající zámek, mít pod sebou kupu sloužících, nosit nádherné oblečení, chodit do společnosti....zní to skvěle? Tak si přesně žije Ciel Phantomhive- ale jako on byste určitě žít nechtěli.

Ciel je jediný přeživší z tragédie, při které zahynuli jeho rodiče a on po nich zdědil titul, sídlo a továrnu na hračky. Ale jak to už při náhodných tragédiích devatenáctého století bývá, nehoda není náhoda a Ciel zjistí, že jeho rodiče byli zavražděni. A že jejich vrazi stále žijí. Co byste udělali vy, kdyby vám bylo 12 let? Utekli? Schovali se? To by byla normální reakce. Ciel ale jakožto aristokrat se svým nešťastným dětstvím nemá v povaze uvažovat jako normální lidé.

A jelikož chce pomstít své rodiče, ale také ví, že dvanáctiletý kluk toho asi sám moc nezmůže, udělá něco, co by vás asi nenapadlo- uzavře smlouvu s ďáblem. Uzavře s ním kontrakt, že mu dá svou duši, pokud mu pomůže najít vraha jeho rodičů. A tak se ďábel přestrojí za Cielova věrného komorníka Sebastiana a pomáhá Cielovi ve splnění jeho poslání.

Jenže Ciel má mimo jiné ještě spoustu povinností- kromě starání se o svou továrnu a další podniky, které vlastní, je ještě královnin hlídací pes. V praxi to znamená, že řeší různé případy vražd a dalších zločinů, které královně dělají starost. A občas se v té záplavě krve mihne i jakási nápověda, která Ciela postrčí blíž k tomu, co hledá. A Ciel postupně zjišťuje, že něco...se chystá. Něco velkého. Něco co má hodně společného s těmi vraždami, které se dějí. A s vraždou jeho rodičů.

Video:
Moje hodnocení: To je tak děsně nemainstream, psát na kuroshitsuji recenzi až po tom, co už to všichni viděli xD. Dobře, trošku přeháním, ale minimálně mezi yaoistkami je to dost profláknuté anime xD A není se čemu- pokud by existovala cena za UST, tohle by ji vyhrálo s přehledem. A to navzdory tomu, že to není ani shonen-ai. Teď se asi ptáte- proč je to teda tak oblíbený, když shota asi nebude hlavním lákadlem (protože kdo by se chtěl koukat na věčně nabručenýho shotu, že? Leda tak pedofilové. A pedobear.) Odpověď: viktoriánská Anglie, dobové kostýmy a jeden velice sexy butler, který tak trochu není člověk. Už žárovička bliká?

Přiznejme si to na rovinu- bez Sebastiana Michaelise by anime nestálo ani za tu polovinu hvězdiček, co mu dávají. Grafika sice hezká, ale příběh zase tak úžasný není (až na ten konec. Ten rocks. Za to to stojí) a hlavní postavy á la Ciela Phantomhive budete mít po třech epizodách plný zuby (pokud nemáte v oblibě shoty. Potom si ho zamilujete). Víc zabít už snad budete chtít jenom tu uřvanou blonďatou rozmazlenou kravku, co tam čas od času pobíhá. A tak autor )nebo spíš autorka, nedokážu si předtsvait, že by tohle vymyslel chlap) musel nutně přijít s něčím, co by těch neuvěřitelných 24 epizod plných fanservisu udrželo diváka dívat se. A tím je Sebby-sama. Bez Sebastiana by si anime vysloužilo pěkný průměr- ale ne označení masterpiece. A proč teda masterpiece?

Přes to všechno, co jsem až do teď napsala, Kuroshitsuji miluju. Zaprvé, rozhodně nikdo nemůže říct, že by to nebylo originální anime- a podobné asi ještě dlouho nebude. Za druhé, můžu mít jakékoli námitky k zápletce, ale když se to spojí s prostředím Londýna v době vlády královny Viktorie, ta atmosféra je najednou zcela jiná. Tajemná. Okouzlující. A podmanivá. Získá si vás. Takže tohle plus fakt, že narozdíl od ostatních anime má 1. série Kuroshitsuji naprosto dokonalý konec, a máme tady důvod, proč se anime nazývá masterpiece.

Mám asi jedinou výtku, co mi trochu vadila- ačkoli jsou charaktery postav povedené, skoro vůbec se v průběhu anime nevyvíjí. Což může být dobře, ale i špatně. Například Ciel nebo Elizabeth by si nějaký rozvoj osobnosti určitě zasloužili.

Přes to všechno- na tohle anime by se měl podívat každý, kdo se najde v jedné z následujících kategorií:
-yaoistky
-pedobear
-ti, co mají rádi shoty
-ti, co jsou ulítlí na bad boye
-všichni se závislostí na butlerských kostýmech
-ti, co mají rádi kočky
-všichni se zálibou v epických momentech
Takže směle do toho!

P.S.: Shotu dabuje Sakamoto Maya. Pro ty, kdo jí neznají, tak je to třeba dabérka Haruhi z Ouranu. A Sebastiana dabuje ......počkejte si....xD....Ono Daisuke!

Pozastavení

26. února 2012 v 21:48 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Půjdu rovnou k věci- musím vám oznámit, že to tady dočasně pozastavuji. Přemýšlela jsem o tom už dlouho a upřímně, moc se mi do toho nechtělo, ale nějak jsem v průběhu prázdnin ztratila chuť blogovat. A jelikož tenhle blog mám pro zábavu, a články píšu, protože chci, ne protože musím, nakonec jsem se rozhodla si dát na chvíli pauzu.

Nemám představu, jak dlouho bude pozastavení trvat- ale rozhodně ne víc než tři týdny. A nebojte, nezamrzne to tady, články budu vydávat, ale nepravidelně podle toho, jak se mi bude chtít. A taky budu pracovat na té rekonstrukci.Taky bych chtěla poprosit SB za omluvení z třídění a obíhání- gomenne, jste úžasný, ale já vás nechci zanedbávat.

Takže ve zkratce- snažte se to tady beze mě přežít, já sem občas zavítám, a očekávejte návrat mého dokonalého zařícího já v plné síle!

Vaše Haruko-sensei

Skip Beat- E.T.

25. února 2012 v 22:21 | Haruko-sensei |  Skip Beat-videa
Gomenasai, že sem dávám jenom videa....ale jaksi mě díky KHR a těch úkolů, co mám do školy, přešla chuť na blogování...ale nebojte, na rekonstrukci pořád makám jako blázen, a hned, jak dokoukám KHR, očekávejte můj grandiózní návrat!

Drrr!- Mah first kiss

24. února 2012 v 23:23 | Haruko-sensei |  Durarara- videa
Hrozně povedený amv xD.

How to enjoy school...

22. února 2012 v 21:44 | Haruko-sensei |  Kecárna

Konichiwa,mina-san!
Takže dneska jsem šla po prázkách poprvé do školy. A celej den byl jedno velký -_____-. Ještě že tady byli mí kámoši, takže jsme samozřejmě prokecali snad všechny hodiny- snad kromě chemie, kde mi učitelka po absenci laskavě navalila písemku.....jestli mi z ní nedá jedničku, asi jí kamikorosu.......


"Hey, guys, tuhle jsem se koukala na KHR, a Hibari vymyslel skvělej jazykolam!"
"....??"
"kimi kara kamikorosu....zkus to říct pětkrát....., cool xD"
"kimi kara kamikorosu, kimi kara kamikorosu, kimi kara kimimibleee....."
"Těžký, co?"
"Hele, neměli bysme si měli dělat zápisky?"
"-_____-"
...
...
"Tak jakej je váš nejoblíbenější pairing z KHR?"

Takže zápisky sice nemám, ale pobavili jsme se xD Taky jsem zjistila, že mě můj kámoš předběhl v KHR za ten týden, co jsem byla pryč na horách....bitch xD. Takže jsem dneska po škole hodila tašku do rohu, zapla počítač......a už jsem slintala nad Kyouyou....a později nad dospělým Belem....ach..... shi shi shi xD A zapomněla jsem se zmínit, že aby ten den byl ještě lepší, při objednávce pití z automatu jsem vyfasovala blbý kelímek a všechna čokoláda místo kelůímku tekla zpátky. Takže jsem se opravdu hodně napila xD.

No, a ještě musím dodělat praktika, udělat myšlenkovou mapu na ZSV na zítřek.....stoprocentně mě vyzkouší z dějáku a fyziky, aby se neřeklo......achjo.....a oni se pak diví, když teenageři páchaj sebevraždy. I když já bych to teď udělat nemohla......moji kluci na mě spoléhají, takje přece nemůžu zklamat. (a nemůžu umřít dřív, než dokoukám KHR....Yosh!)
Takže si to v rámci možností užijte, a já zítra zase přijdu.....shi shi shi.

Vaše Haruko-sensei

P.S.: Ta písnička se jmenuje Everybody loves me.....a funguje jako skvělej zlepšovač nálady...zvláště v kombinaci se Shouem z UtaPri xD

Sekaiichi Hatsukoi- So Contagious

21. února 2012 v 21:34 | Haruko-sensei |  Sekaiichi Hatsukoi-videa
Já vím, měla bych pokračovat s tou rekonstrukcí....jenže mě se do ní VŮBEC nechce, shi shi shi.... xD

The One

20. února 2012 v 16:56 | Haruko-sensei |  Manga
Autor: Lee Nicky
Žánr: shoujo, romance, komedie, mature, slice of life
Rok vydání: 2006
Originální název: 独领风骚
Stav: Stále vychází- momentálně 11 volume
Typ: manhua

Cane Lele má všechny předpoklady stát se modelkou- její matka byla uznávanou a slavnou modelkou stejně jako její otec a její teta se pohybuje v módním průmyslu jako ryba ve vod. Jenže Leliny rodiče umřeli, když byla ještě hodně malá, a protože ji její teta v dětství tahala po různých photoshootech a konkurzech, Lele nesnáší svět módy a odmítá do něj vstoupit.

A vychovávana její babičkou se Lele podařilo sedmnáct let držet od modelingu dál. Jenže potom uvidí jistou fotku a její svět se obrátí vzhůru nohama. Je to fotka Anguse Lansona, celosvětově známého modela, jehož fotkou je Lele naprosto okouzlena. A tak s přispěním její tety, která je také slavnou modelkou a hlavně agentkou hledající nové tváře, začíná Lelina cesta do světa reflektorů. Ale nejdřív chce vidět onoho modela, Anguse, naživo!

Což se jí opravdu podaří, ale Lele je překvapena, protože na ní vůbec nepůsobí tak, jako na fotce. Ale na to být zklamaná není čas, protože má před sebou první přehlídku.

A vždycky tak trochu nemotorná Lele to hned na první přehlídce neuvěřitelně zkazí, když se jí podaří zakopnout a spadnout na zem. A co víc, když se pokouší zvednout, strčí do ní procházející modelka a ona spadne mezi diváky. A hádejte, kdo je náhodou na té přehlídce?

Samozřejmě je to Angus Lanson. Ale co to? Že by Lele viděla halucinace, nebo tam jsou opravdu dva Angusové? Jeden z nich jí pomůže nahoru a Lele zjistí, že slavný model má ještě indentické dvojče, slavného režiséra Erose Lansona (Osobně mám teda radši jejich čínský jména Long a Yin). Od sebe jsou naprosto nerozeznatelní- minimálně pro cizí lidi. Během Leliny cesty na modelingovou špici se jejich cesty ještě mnohokrát protnou. A co všechno jejich setkání přinesou? Zmatení, legraci...možná lásku?
Video:
Moje hodnocení: Svou rekonvalescenci od hor jsem strávila sociálně izolovaná nad počítačem a touhle manhuou. A kupodivu, zase jsem našla diamant v kupě hnoje (samozřejmě, literárně řečeno xD). Nebudeme si nic namlouvat, shoujo mangy a potažmo anime jsou na jedno brdo. Takže když jsem v kolonce "Doporučení" u Skip Beatu objevila The one, a navíc se potom dočetla, že to je o modelingu, chvíli jsem váhala, jestli se mám jít zastřelit teď, nebo až potom (preventivně).

Těch prvních pár kapitol opravdu JE jako Skip beat- proto tyhle dvě díly lidi tak často porovnávají. I když tam nejde o pomstu, nováček vhozen do světa "showbizu"....hmpfcht. Zvláště, když ten nováček je lehce natvrdlá holka, která se klidně jednomu ze slavných....producent to byl? vysměje do obličeje za to, že má divný vlasy (a ještě navíc jí to projde). O_o

Jenže po tom prvním volume ta podobnost se Skip beatem vymizí. Lele se dostává do těžké situace, stane se pár příhod....a najednou, světe div se.....autorka zvládla po třech volume něco, co autorka Skip beatu nedává ani po těch 16- hrdinka se mění! Právě charakterový vývoj je velké plus téhle manhuy. Dává to totiž pocit, že všechny kapitoly jsou součást příběhu, že jsou důležité. Jednotlivé etapy příběhu netrvají 2 volume, spíše tak dvě tři kapitoly, a celkově ten příběh udržují ve stálém tempu, občas překvapí, občas rozesmějou.....ale hlavně to není nuda. The One je těch 90 kapitol nebo kolik opravdu hodno.

A to jsem si řekla, že nebudu srovnávat se Skip Beatem, upsss xD. Chtěla jsem tím říct, abyste nic takového jako Skip Beat neočekávali. Pravda, v několika aspektech si jsou podobné. Ale rozdíly jsou mnohem větší. V The one je totiž pořádná kopa romantiky, nezaměřuje se na jenom na hlavní postavu, ale sem tam se dozvídáme i okolnosti a minulost ostatních a byť trošku přehnaně, v pozdějších kapitolách plně pocítíte, proč je to označené jako "mature". Svět celebrit je prostě krutý, a i když je to místy trochu přehnané (nebo není, to musíte zhodnotit sami), dá vám plně pocítit, jak krutý vlastně je. Ukazuje, co všechno jsou lidé schopní pro slávu a peníze udělat. A je jedno, že toto je shoujo- mysleli jste si, že největší problém Lele bude mít s tím, že nebude vycházet s fotografem/ostatními modelkami/vyjede po ní nechutný chlap? Omyl. A nejde jenom o ní. Každý má nějakého kostlivce ve skříni.

Takže určitě doporučuju The One zčekovat. Je to opravdu povedená manhua, která stojí za přečtení a já doufám, že nezkazí konec (nebo že se toho konce vůbec dožiju, muchacha xD), protože to by byla opravdu škoda.

P.S.: A jestli je někdo tak dobrej, že dokáže rozeznat dvojčata od sebe, ať se ozve, protože mě se to doteď nepodařilo (protože ta manhua je černobílá a když jediný prokazatelný rozlišovací znak je barva očí....lol xD)

Air online

19. února 2012 v 21:25 | Haruko-sensei |  Anime online
Kupodivu i přes mé počáteční obavy, že už to nikde nebude (přece jenom, já se na Air koukala už předminulý prázdniny nebo tak a navíc to bylo na Y.A.H.O.O.), jsem na animetýmu s potešením zjistila, že to anime tam je, a funkční! Yayyy!

NUTNÁ REGISTRACE!

Ciaossu! Chyběla jsem vám?

18. února 2012 v 15:47 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa,mina-san!
Tak jak se daří? Ano, jsem zpátky z hor a celkem jsem si to užila. Napadlo nám asi půl metru sněhu a počasí bylo taky fajn. Takže mě ještě teď bolí z lyžování nohy XD. Věděli jste, že na animaxu dávaj i anime s titulkama? My ho doma nemáme, takže mě dost překvapilo, když mimo Naruta (znovu jsem viděla souboj SasukeXGaara xD) a Bleache jsem naladila Vampire knight (a užila jsem si tak znovu po dlouhé době Zera xD) s titulkama. A hned potom Iron mana. Ale to už radši bez komentáře xD.

Jo, a taky jsem super nachcípaná. Doufám, že do konce prázdnin umřu, abych nemusela v pondělí do školy (ani se neptejte, kolik mám úkolů. A já je NECHCI dělat) Plus musím pohnout s rekonstrukcí, zkouknout aspoň šest dílů Katekyo Hitman Reborn (jestli si Tsuna brzo nenasadí ty čočky, asi ho zabiju) a naeditovat pár stránek mangy (je hustý, že mě to ještě neopustilo. Asi se stal zázrak). Ach jo. *Facewall*
Připomíná mi to jistý díl z KHR. Cítila jsem se tak špatně, když jsem se mu smála. xD

Takže, dneska se podívám po nějakých anime online- byl to šok, když jsem zjistila, že NIKDE není Ouran high school host club online (naštěstí Kobylka v pyžamu už uploaduje, takže až budou díly na zkouknito, dám je sem) Takže Haruko-sensei vyráží na hledání online odkazů. K večeru asi ještě něco přibyde, ale počítejte s tím, že jestli v pondělí půjdu do školy (a to se vsaďte, že jo), asi toho tady moc přibývat nebude.

Vaše Haruko-sensei

Yamato nadeshiko shichi henge

17. února 2012 v 10:00 | Haruko-sensei |  Wallpapery
Yamato Nadeshiko Shichi Henge: Too much beauty Yamato Nadeshiko Shichi Henge: Sunako Yamato Nadeshiko Shichi Henge: Kyouhei x Sunako Yamato Nadeshiko Shichi Henge: Kyouhei Yamato Nadeshiko Shichi Henge: Kewai Yamato Nadeshiko Shichi Henge: Sunako Yamato Nadeshiko Shichi Henge: Sunako Yamato Nadeshiko Shichi Henge: YamaNade Kyouhei Yamato Nadeshiko Shichi Henge: YamaNade Sunako

Zdroj: theotaku.com, theanimegallery.com

Proč mám takovou závislost na KHR...

16. února 2012 v 10:00 | Haruko-sensei |  Pictures
....tak přesně proto:

Dengeki daisy- Pervert&Idiot

15. února 2012 v 10:00 | Haruko-sensei |  Videa-Manga
Začínám mít vážný DD absťák...kdy sakra vydaj novou kapitolu???

SH- What hurts the most (TakanoXOnodera)

14. února 2012 v 10:00 | Haruko-sensei |  Sekaiichi Hatsukoi-videa
To je tak neuvěřitelně dojemný video...až z toho mám depresi.

Manga mix- Unfriend you

13. února 2012 v 10:00 | Haruko-sensei |  Videa-Manga
Nějak mám teď manga období....takže přirozeně hledám sugoi mmv...a tohle je jedno z nich xD

Ga-Rei Zero- recenze

12. února 2012 v 10:00 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Roky vydání: 2008
Žánr: akce, supernatural, thriller
Počet epizod: 12

Démony a zlými duchy se to na planetě jenom hemží, i když je většina lidí ani nevidí. To ale neznamená, že neškodí. Právě naopak. A právě proto založilo japonské ministerstvo obrany speciální frakci, která má za úkol s nimi bojovat. Její členové pocházejí většinou z rodin vymítačů, takže nejenom že jsou schopni démony vidět, ale také je účinně zabít. A do téhle skupiny patří i Tsuchimiya Kagura a Isayama Yomi.

Kagura je nástupknyí rodiny, která mezi sebou dědí silnou zbraň- démona Byakuei, který je ale dvousečnou zbraní a musí být neustále pod kontrolou. Takže není divu, že členové Kaguřiny rodiny nežijí moc dlouho. Po smrti své matky se Kagury na radu jejího otce ujala Yomi. Yomi je usměvavá, zdánlivě bezstarostná holka, její zbraní je démonický meč, který vyvolává také démona jmeném Ranguren. A protože Yomi jednak nechtěla být sama a jednak nechtěla, aby i Kagura byla sama, začala se k ní chovat jako ke své mladší sestře. A mezi nimi se opravdu vytvořilo sourozenecké pouto.

Kagura se po pár rocích výcviku přidala k Yomi do skupiny vymítačů, která je jednak silná skupinky, ale také parta dost zajímavých lidí, mimo jiné například i kluka jménem Noriyuki, který je Yomin snoubenec a neuvěřitelně se nesnášejí. Ale třeba to není nenávist, ale láska...?

A tak dny plynou jeden za druhým, a začnou se objevovat nevysvětlitelné útoky na lidi, kteří skončili těžce zraněni nebo rovnou mrtví, a všechny tyhle útoky se odehrály v Kaguřině okolí. A pak jednoho dne je zabit i Yomin adoptivní otec, a brzo poté je napadena i sama Yomi, která ale s těžkými zraněními přežije. A pak náhle...zmizí. A nad tím vším zlověstně poletují modrí motýli.....Co se to tady děje? A kam to všechno povede?

Video:
Moje hodnocení: Typická věta, kterou všichni cpou do recenzí "Will you kill someone you love, because of love?" (čili Zabili byste někoho, koho milujete, protože ho milujete?) je stěžeň celé zápletky, která je jedním z plusů téhle série. Rozhodně se autorům povelo vytvořit celkem originální mytologii. Ale co je to hlavní, co vás nutí to anime dokoukat celé, jsou charaktery.

Když se většinou koukáte na anime tohohle typu s podobným námětem, jde hlavně o řezbu, sem tam nějaká srdceryvná situace, ale pořádný charakterový vývoj hrdinů jaksi....nikde. Takže mě Ga-Rei Zero mile překvapilo. Jasně, bitky tady najdete, a povedené, ale z hlediska důležitosti tvoří spíš jakousi dokreslovací část. Ne v každém anime najdete úspěšný vnitřní vývoj dvou puberťaček a ne v každém anime to najdete perfektně vybalancované s tou složkou akční.

Začátek je docela matoucí, protože anime vypravuje od konce, na druhou stranu vás to ale donutí to dokoukat až do konce. Musím přiznat, že prostředek mě moc nebavil, protože se ta pořád řešilo vlastně jedno a totéž.....ale konec stál za to. Opravdu.

Takže je škoda, že o tomhle anime zas tolik lidí neví......ale od toho jsem tu já, abych dál šířila anime a mangu xD Takže určitě doporučuju to aspoň zkusit. nenechte se odradit matoucím začážtkem a zkoukněte to. Mezi nejlepší anime to asi nepatří, ale určitě stojí za zkouknutí.

Výrazy á la Usui

11. února 2012 v 10:00 | Haruko-sensei |  Pictures
Tak který se vám líbí nejvíc? Mě osobně nejvtipnější připadá poslední sloupec přímo uprostřed xD A nejvíc šušínkovatej je.....samozřejmě ten s brejlema!! Muchachacha

Adios, my dears!

10. února 2012 v 18:44 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Konečně jsou prázky, co? Konečně nějaký čas na anime......banzai!!!

Chtěla bych vás upozornit, že tady přes prázdniny NEBUDU!!! Nějaké články budou přednastavené, ale chci poprosit SB, aby mě omluvili z případného třídění. A taky vás nebudu moci obíhat, gomenne.

Nebudu tady, protože odjíždím na hory s rodinou a kámoškou. Doufám, že mi zimou neupadnou prsty xD. Každopádně kámoška bere notebook s natahanýma anime, takže asi budeme praktikovat zimní verzi tohohle:

Asi bych se měla zmínit, jak pokračuje rekonstrukce- jak jste si možná všimli, v novinkách vám pravidelně budu aktualizovat, co všechno už mám. Tenhle týden jsem pročistila anime- smazala jsem OP+ED, a taky jsem projela odkazy na online zkouknutí- víte, jaký to byl joke, když jsem zjistila, že většina anime byla uploadována na megavideu? Lol.

K dávání nových odkazů se postupně dopracuju, ale teď už na to nemám náladu (zkuste si výše zmíněné dělat dvě a půl hodiny a pochopíte mě xD). Každopádně po prázkách budu pokračovat, chci už tu rekonstrukci mít z krku xD.

Vaše Haruko-sensei

Diplomky pro Jul a Sel-chan

10. února 2012 v 18:20 | Haruko-sensei
Gomenne, že mi to trvalo až do teď....měla jsem připravený už včera, ale zapojovali nám internet, takže jsem se vůbec nedostala na PC (a měla jsem slušnej absťák z toho, že jsem neviděla KHR, btw).

Každopádně, nebudu zdržovat, zde jsou slíbené diplomky: (klikněte na celý článek)

KWMS- Usui Takumi- womanizer

8. února 2012 v 19:23 | Haruko-sensei |  KCHWMS- videa
Já se na to budu muset podívat znova, už jenom kvůli němu xD

Shizaya- Bruises and Bitemarks

8. února 2012 v 19:21 | Haruko-sensei |  Durarara- videa
Muchachacha, prostě kawaiiii xD
Proč všechny skvělý videa musejí být tak krátká?

Gakuen Ouji

7. února 2012 v 21:08 | Haruko-sensei |  Manga
Autor: Yuzuki Jun
Žánr: 2006
Rok vydání: shoujo, smut, komedie, mature
Originální název: 学园王子
Stav: Dokončeno- 12 volume, překlad stále probíhá

Už jste někdy slyšeli o Joshi high? Ne? Je to škola, která byla až donedávna čistě pro holky. Před několika lety byla zpřístupněna i klukům, ačkoli to, že chodit tam si můžou dovolit jen ti opravdu bohatí, se nezměnilo. No, ono se toho moc nezměnilo ani po tom, co do školy začali chodit kluci- na Joshi High stejně tvoří opravdovou menšinu- dokázali byste je spočítat na prstech na rukou.

A právě na tuhle školu začal chodit do druháku Mizutani Azusa. Po poněkud divném přivítání od předsedkyně školní rady jde s učitelem do své třídy, když najednou uslyší křik- doběhne až ke zdroji a uvidí něco nevídaného- maturanta- kluka, málem znásilnila skupina holek! V té chvíli si Mizutani uvědomí, že něco je opravdu špatně.

Jeho obavy se potvrdí, když se mu o hodině dostane do ruky papírek, co si holky mezi sebou posílaly- no nevyděsilo by vás, kdyby jste si přečetli, že si na vás chtějí vzít provaz, znásilnit vás, a celé si to natočit? To, že holky na téhle škole jsou poněkud...jiné, mu potvrdí i jeho sempai, který mu poradí, že pokud chce zůstat ušetřen, buď má milovat úplně všechny holky, nebo si vybrat jenom jednu.

A Mizutani opravdu najde holku, které odpřísáhne svou věrnost- jmenuje se Okitsu Rise, je blonďatá, má dva culíky a brýle, a nikdo se s ní nebaví. A taky nemá absolutně žádnou touhu Mizutaniho znásilnit, což je asi hlavní faktor, proč si jí vybral. Ale holky to něchtějí nechat jen tak a Okitsu dávají, co proto. A stejně tak Mizutani není zrovna nejmírumilovnější osoba, takže si brzo na škole udělá nepřátele, kteří ho budou chtítí odstranit.

Video:
Moje hodnocení: Vypadá to, že moje éra "čtu jenom to, co je dokončené" se chýlí ke konci. Asi je to zákon schválnosti, ale všechny opravdu zajímavé tituly, na které poslední dobou přicházím, jsou "ongoing". Ale to mám za to, že až moc věřím tlačítku "Surprise me" na mangareader.net A tímto způsbem jsem taky narazila na tohle dílo.
Hodnotila bych asi takhle: tahle manga je tak špatná, až je dobrá. A pokud budete číst mezi řádky, dokonce můžete najít mezi tou přemrštěnou zápletkou a záplavou klišé docela realistický podtext. A autorka má můj obdiv, že vytvořila takovouhle zápletku xD

Jsou tady dva velké plusy- ten první je kresba. Musím přiznat, že tak pěknou kresbu jsem celkem dlouho neviděla- a to jak u holek, tak i u kluků. Vlastně zvláště u kluků. Možná teď budu znít úchylně (ale co, takhle zním 24 hodin denně), takhle pěkně nakreslená těla kluků jsem naposledy viděla.... ve Feng Yu Jiu Tian, což je prosím historické yaoi (takže tam si dávaj na kresbě hodně záležet) Ups, jsem zase zabrousila, kam nemám xD, takže se vrátím ke hlavní myšlence- prostě už jenom kvůli kresbě byste to měli zkusit.

Ten druhý plus je....fanfáry prosím, protože teď si vyčerpám ono dvousloví na dva roky dopředu.....hlavní hrdinka. Ačkoli se to zdá nemožné, je fakt sympatická. Ona není blbá. Nepotřebuje každých pět minut pomoc od nejbližšího kluka, a holky si umí srovnat sama. Brečí jenom v situacích, kde by brečeli asi všichni (no vážně, představte si, jak se na vás hrne dav rozzuřených fanynek Justina Biebera a chtějí vás zabít. Strašidelné). A ještě jedna zmínka- její gagy nejsou chibíci. Jsou to tak nehorázně failózní ksichty, že se nad nima prostě válíte smíchy na zemi xD.

Mangu bych rozhodně doporučila všem, co si chtějí pro změnu přečíst něco trochu jiného, a nevadí jim, že je to smut. A taky se nezaleknou zápletky. Je to zajímavé čtení, a pokud nezkazí konec, řekla bych, že z toho bude docela povedené dílko.

Manga mix- Déjá vu?!

5. února 2012 v 18:47 | Haruko-sensei |  Videa-Manga
Tohle mě tak pobavilo xD. Hrozně povedené zpracování, jak graficky, tak i hudebně, a celý je to ještě povedenější, když znáte ten text xD.

Použité mangy:
Heart no kuni no alice, Gakuen alice, Durarara!, Gakuen ouji, Pandora hearts, Love celeb, Inuyasha, Ikoku irokoi romantan

Nový layout+ Oznamko

4. února 2012 v 21:21 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa,mina-san!
Tak, jak vidíte, blog má nové šatičky, opět v mé oblíbené barvě modré- a myslím, že té se jen tak nezbavíte xD Musím říct, že se mi líbí ještě o trochu víc než ten předešlý. A vzhledem k mé lenosti se vsaďte, že tady bude ještě pěkně dlouho. Tématem je manga Dengeki daisy, moje nejoblíbenější dílko a na rovinu, Kurosaki vypadá tak...chnya, doufám, že brzo vyjde nová kapitola xD.
Hlavní změna se udála v menu- rubriky teď najdete na liště nahoře, v postraním menu potom najdete to ostatní. Mělo by to být teď víc přehledné, aspoň mně to tak připadá.

A jelikož už to nemůžu dál odkládat, vyhlašuju rekonstrukci. A tentokrát velkou, žádné flákání, bude taky trvat celkem dlouho- a co mě vlastně čeká? Ve zkratce:
-Anime: zmizí články o OP+ED, budou zahrnuty v recenzích
-Anime: Projedu online videa+odkazy, co nebude fungovat, půjde pryč
-Manga: doplním one shoty, co jsem přečetla
-Videa: Tématická půjdou k příšlušnému anime, mix a ostatní budou v jednom
-J-music- celková úprava, zmizí videa a začnu doplňovat informace

Ups. Tohle se stane, když na jakékoli rekonstrukce rok kašlete.....nebuďte líní jako já xD Takže jak vidíte, budu mít hodně práce. Články by měli vycházet jako obvykle, i když nevím, vzhledem k mé momentální posedlostí KHR.....xD

Vaše Haruko-sensei

Skip Beat- Entertainment

2. února 2012 v 22:44 | Haruko-sensei |  Skip Beat-videa
Tak další povedené mmv. Doufám, že se někdy dožiju konce mangy. Ale asi jsem moc optimistická xD
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!