The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Gakuen Ouji

7. února 2012 v 21:08 | Haruko-sensei |  Manga
Autor: Yuzuki Jun
Žánr: 2006
Rok vydání: shoujo, smut, komedie, mature
Originální název: 学园王子
Stav: Dokončeno- 12 volume, překlad stále probíhá

Už jste někdy slyšeli o Joshi high? Ne? Je to škola, která byla až donedávna čistě pro holky. Před několika lety byla zpřístupněna i klukům, ačkoli to, že chodit tam si můžou dovolit jen ti opravdu bohatí, se nezměnilo. No, ono se toho moc nezměnilo ani po tom, co do školy začali chodit kluci- na Joshi High stejně tvoří opravdovou menšinu- dokázali byste je spočítat na prstech na rukou.

A právě na tuhle školu začal chodit do druháku Mizutani Azusa. Po poněkud divném přivítání od předsedkyně školní rady jde s učitelem do své třídy, když najednou uslyší křik- doběhne až ke zdroji a uvidí něco nevídaného- maturanta- kluka, málem znásilnila skupina holek! V té chvíli si Mizutani uvědomí, že něco je opravdu špatně.

Jeho obavy se potvrdí, když se mu o hodině dostane do ruky papírek, co si holky mezi sebou posílaly- no nevyděsilo by vás, kdyby jste si přečetli, že si na vás chtějí vzít provaz, znásilnit vás, a celé si to natočit? To, že holky na téhle škole jsou poněkud...jiné, mu potvrdí i jeho sempai, který mu poradí, že pokud chce zůstat ušetřen, buď má milovat úplně všechny holky, nebo si vybrat jenom jednu.

A Mizutani opravdu najde holku, které odpřísáhne svou věrnost- jmenuje se Okitsu Rise, je blonďatá, má dva culíky a brýle, a nikdo se s ní nebaví. A taky nemá absolutně žádnou touhu Mizutaniho znásilnit, což je asi hlavní faktor, proč si jí vybral. Ale holky to něchtějí nechat jen tak a Okitsu dávají, co proto. A stejně tak Mizutani není zrovna nejmírumilovnější osoba, takže si brzo na škole udělá nepřátele, kteří ho budou chtítí odstranit.

Video:
Moje hodnocení: Vypadá to, že moje éra "čtu jenom to, co je dokončené" se chýlí ke konci. Asi je to zákon schválnosti, ale všechny opravdu zajímavé tituly, na které poslední dobou přicházím, jsou "ongoing". Ale to mám za to, že až moc věřím tlačítku "Surprise me" na mangareader.net A tímto způsbem jsem taky narazila na tohle dílo.
Hodnotila bych asi takhle: tahle manga je tak špatná, až je dobrá. A pokud budete číst mezi řádky, dokonce můžete najít mezi tou přemrštěnou zápletkou a záplavou klišé docela realistický podtext. A autorka má můj obdiv, že vytvořila takovouhle zápletku xD

Jsou tady dva velké plusy- ten první je kresba. Musím přiznat, že tak pěknou kresbu jsem celkem dlouho neviděla- a to jak u holek, tak i u kluků. Vlastně zvláště u kluků. Možná teď budu znít úchylně (ale co, takhle zním 24 hodin denně), takhle pěkně nakreslená těla kluků jsem naposledy viděla.... ve Feng Yu Jiu Tian, což je prosím historické yaoi (takže tam si dávaj na kresbě hodně záležet) Ups, jsem zase zabrousila, kam nemám xD, takže se vrátím ke hlavní myšlence- prostě už jenom kvůli kresbě byste to měli zkusit.

Ten druhý plus je....fanfáry prosím, protože teď si vyčerpám ono dvousloví na dva roky dopředu.....hlavní hrdinka. Ačkoli se to zdá nemožné, je fakt sympatická. Ona není blbá. Nepotřebuje každých pět minut pomoc od nejbližšího kluka, a holky si umí srovnat sama. Brečí jenom v situacích, kde by brečeli asi všichni (no vážně, představte si, jak se na vás hrne dav rozzuřených fanynek Justina Biebera a chtějí vás zabít. Strašidelné). A ještě jedna zmínka- její gagy nejsou chibíci. Jsou to tak nehorázně failózní ksichty, že se nad nima prostě válíte smíchy na zemi xD.

Mangu bych rozhodně doporučila všem, co si chtějí pro změnu přečíst něco trochu jiného, a nevadí jim, že je to smut. A taky se nezaleknou zápletky. Je to zajímavé čtení, a pokud nezkazí konec, řekla bych, že z toho bude docela povedené dílko.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pillow^^ Pillow^^ | Web | 7. února 2012 v 22:09 | Reagovat

Páni celkem mě to láká! :) Poslední dobou jsem přemíšlela, že by jsem se pustila do nějaké mangy :)

2 Pillow^^ Pillow^^ | Web | 7. února 2012 v 22:10 | Reagovat

[1]: Pardon, opravuji hrubky :D

Páni! celkem mě to láká! :) Poslední dobou jsem přemýšlela, že bych se pustila do nějaké mangy :)

3 Jokí-chan ^^ Jokí-chan ^^ | Web | 8. února 2012 v 17:01 | Reagovat

Tuhle mangu neznám :o ale vypadá slibně :))

4 Jul Jul | Web | 8. února 2012 v 17:20 | Reagovat

Tyjo...jednu mangu jsem docetla uz asi pred mesicem...mela bych se do nejake pustit... :-D ...uz mi to chybii.. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!