The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Březen 2012

KKWH- Down

31. března 2012 v 23:59 | Haruko-sensei |  Videa-Manga
Na tohle mmv jsem náhodou narazila při brouzdání....Vzpomínám si na KKWH večery, kdy jsem dala 20 kapitol za večer....teď to mám podobně, ale upragovala jsem to na Totally Captivated večery xD.

Bride of the water God- recenze

31. března 2012 v 23:54 | Haruko-sensei |  Manga
Autor: Yoon Mi-kyung
Žánr: shoujo, drama, historical, supernatural, fantasy
Rok vydání: 2006
Stav: Stále vychází

Nacházíme se v blíže nespecifikované zemi, kde lidé ještě pořád věří na bohy. Kdokoli má nějaký problém, bohové ho dokáží vyřešit. Však to znáte- svatyně, pravidelné modlení a ono to zafunguje. Na některé věci ale modlení nestačí. Někdy je potřeba důkaz víry poněkud...většího kalibru. A tím se dostáváme k příběhu.

Soah je obyčejná mladá dívka z poněkud nefungující rodiny, ale nestěžuje si. Tedy, nestěžovala si. Vesnice, ve které žije, je totiž zásobená jen velice malým množstvím vody, a tak jsou vesničané závislí na přízni vodního boha, který má moc seslat déšť. A protože už hodně dlouho nepršelo, vesničané se rozhodnou mu obětovat pannu jako manželku. A tou vyvolenou je právě Soah. A tak se na malé lodičcce vydává na moře. A málem se utopí.

Málem, protože vodní bůh, Habaek, je narozdíl od povídaček, které o něm říkají, že je krutá a bezcitná příšera, na boha celkem milý a tak Soah zachrání. A Soah se místo v podsvětí dostane do vodního království, do světa bohů. K jejímu překvapení jsou tam na ni všichni celkem hodní, někteří trochu podivíni, ale co lze také čekat od nesmrtelných bohů, že? Poněkud větší překvapení se jí však dostane, když uvidí svého manžela.

Habaek je totiž malý, drzý chlapec, který je tak trochu tsundere, ale celkem roztomilý (ne že by mu to ale Soah někdy řekla). A tak azčne žít ve vodním království a zvykat si na svůj nový domov. Především je ale zmatená. Malý Habaek totiž nikdy nechodí ven v noci, vždy ho vidí jenom ve dne. Naproti tomu do jejího pokje občas přichází si popovídat nějaký tajemný, hezký muž, který se jmenuje Mui a který naopak nevychází ven za dne.

Soah zjistí za pomoci pár Habaekových přátel něco neuvěřitelného- Habaek a Mui jsou jedna a tatáž osoba! Ale jakto? Navíc se zdá, že Habaek za dne nemůže používat své schopnosti. Otázky se množí, a jak Soah pátrá po odpovědích, zamotává se čím dál více do sítě intrik a tajemství, kde některé z nich opravdu nejsou moc pěkné....

Video:
Moje hodnocení: Vy víte, jak neuvěřitelnou slabost mám pro historická shoujo se spoutou nádherných šatů, záplavě dlouhých vlasů a kimon. A taky víte, že ve skoro stejně velké míře podléhám žánru supernatural. Takže je vám jasné, proč jsem to asi začala číst xD. Protože Nevěsta vodního boha tohle všechno má.

Asi začnu úplně tím největším plusem celé manhwy, a to je kresba. Když už nic jiného, kresba je naprosto.....úžasná. A berte to s o to větší vážností, protože tohle je manhwa, a u manhwy si kresbou nikdy nejste jistí. Jenom jediná věc mi přišla trochu divná- občas se autorka pokouší vytvořit takový ten dojem pompéznosti, a udělá dolní část těla k poměru horní poněkud delší, takže vidíte malinkou hlavu, ramena, a potom jenom záplavu šatů. Ale dobře, v takovýhlech dílech se s tím musí počítat.

Co se týče děje, ačkoli to s ním na začátku nevypadá nijak slavně, protože o originalitu tady rozhodně nejde, přece jenom se to zlepší a co se mi opravdu líbí je to, že máme možnost nahlédnout do kuchyně neuvěřitelně manipulativních bohů a nedíváme se jenom, jak Soah předvádí scény a Mui ji uklidňuje.Takže pokud se vám to na začátku bude zdát nudné, vydržete to. Ono se to rozjede a potom se nebudete stačit ani divit.

Co už ale trošku problém je, jsou postavy. Zaprvé, neočekávejte, že si někoho z bohů zapamatujete jménem, mimo Soah a Muiho se tam vyskytují jenom ty tříslovičná korejská neuvěřitelně podobná jména. A za druhé mi připadá, že autorka si dala neuvěřitelnou práci a propracovala do podrobností snad všechny postavy kromě ústřední dvojce, Habaeka a Soah. Jenže Mui je aspoň bishík, takže tam nějakou tu jednostranost můžu přehlídnout, když to Soah je.....prostě jenom další nána, tentokrát v historických šatech. Nic neumí a ještě je sobecká. A to mi ze začátku připadala fakt sympatická.

Každopádně, kdo si potrpíte na historická fantasy shoujo, jděte do toho.A stejně tak všem, kdo chtějí vidět bishíky ve fantasy šatech a rozhalených kimonech. V podstatě bych to doporučila každému, komu nevadí délka manhwy. Teď je u nějakého 15 volume.

P.S.: Podezřívám mangu z toho, že to je reverse harémovka. Na mangaupdates sice nic takového neříkají, a je fakt, že pár ženských se tam najde, ale stejně, koncentrace bishíků je dost vysoká. A kdybych si zapamatovala ty zatracený jména, řekla bych vám, kdo je můj nejoblíbenější (a překvapivě to není Mui xD)

Naruto- Hopes and Dreams

30. března 2012 v 21:40 | Haruko-sensei |  Naruto- Videa
Po hodně dlouhé době jsem našla naprosto boží amv na Naruta xD

Kuroshitsuji wallpapers

29. března 2012 v 17:45 | Haruko-sensei |  Wallpapery
Lol, na theotaku.com mají přesně 666 wallpaperů na Kuroshitsuji xD (k dnešku). Jinak protože je jich opravdu hodně, rozdělila jsem je na várky- první bude jenom Sebby a Ciel, a následovat budou ostatní postavy xD. Enjoy ^^

A btw, pro zobrazení ostatních si klikněte na celý člábek. A nelekněte se, protože je jich hodně ^^


KHR- Will Power

28. března 2012 v 21:33 | Haruko-sensei |  KHR- Videa
Víte, jak poznáte dobrý amv? Nejdřív si začnete pokyvovat hlavou do rytmu s písničkou. Potom se začnete cítit hrozně epicky. A potom prostě chcete skočit do toho anime a nakopat pár zadků (v případě KHR xD).

Diplom pro T.A. Yoshi Salamander

27. března 2012 v 19:28 | Haruko-sensei
Mina-san, přivítejte mé nové SB...T.A. Yoshi Salamander!
Gomenne, že mi to tak trvalo....ale doufám, že se ti líbí ^^:
(a taky doufám, že jsem vybrala správnou postavu...xD)

Kai- Super Smile

26. března 2012 v 22:26 | Haruko-sensei
Já vím, já vím, na článku o The GazettE už makám...ale tohle jsem si prostě nemohla odpustit. Po pěti vteřinách toho videa jsem se automaticky začala usmívat jako zdrogovanej idiot xD. Všiml si ještě někdo, že když se Kai usmívá, tak má dolíčky? Protože já jo. Kawaiiiiiii.....(následuje spoustu i xD)

P.S.: U toho záběru, kde má brýle jsem málem vynosebleedovala.

Anime mix- Ultimate Hero's Come back

25. března 2012 v 21:28 | Haruko-sensei |  Videa
Ne, nejedná se o ten opening z Naruta xD Je fakt, že fakt dobrých amvček na mixy shonen anime moc není, takže tohle mě hned zaujalo. Zajímalo by mě, jestli někdo z vás pozná všechny anime aniž by se koukal na Credits. Mě se to teda nepodařilo, poznala jsem asi čtyři z kolika...šesti? No každopáně se určitě mrkněte xD

UtaPri- What makes Haruka beautiful

24. března 2012 v 23:17 | Haruko-sensei |  videa- různá anime
Úžasně zpracovaný amvčko....a nebojte, ty hodně bishíkovatý si shcovávám na pozdějc. Budou ^^

Uta no☆Prince-sama♪ Maji Love 1000%- recenze

24. března 2012 v 23:12 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Roky vydání: 2011
Žánr: shoujo, reverse harem, komedie, romance
Počet epizod: 12

Prestižní škola muzických umění, akademie Saotome, je přesně ten typ školy, kam většina z nás v životě netsrčila a ani nestrčí svůj nos. Je těžké se tam dostat a ještě těžší uspět. Ale pokud máte talent, mohlo by se vám to podařit a stát se slavným. Ale narozdíl od ostatních o tomhle hlavní hrdinka Minami Haruka vůbec nesní.

Haruka se chce dostat na Saotome ze dvou důvodů- prostě hudbu miluje a nedokáže bez ní žít a za druhé, chce napsat písničku pro jejího oblíbeného zpěváka Hayata. Hned první den ale málem její sen skončí, když díky její neuvěřitelné obětavosti přijde pozdě na zkoušku a stráže jí nechtějí pustit dovnitř. V tu chvíli ji samozřejmě zachrání dva bishíci a ona se díky nim na školu opravdu dostane, ačkoli nikdy doopravdy hudbu nestudovala ani nijak extra nehrála, její jediná zkušenost je vlastně hraní na piáno u její milované babičky.

Ostatně Haruka taky brzy zjistí, že možná má pro hudbu talent, ale to je na akademii úplně každý a uvědomí si, že na sobě musí začít pracovat. Ostatně cíl všech studentů je stejný: složit závěrečnou zkoušku. A jelikož na akademii chodí jak zpěváci, tak i skladatelé, tak proč toho nevyužít, že? Úkol je jednoduchý: najít si svého parťáka a společně složit takovou píseň, která by u vedení prošla. A tady se opět Haruce její milost opět nevyplatí (nebo vyplatí, zálěží na úhlu pohledu), jelikož si jí pro různé důvody vybere za parťáka hned šest neuvěřitelně krásných bishíků, kteří jí chtějí mít jenom pro sebe. A jelikož Minami není moc rozhodovací typ, určitě to nebude mít snadné. Přece jenom, zkoušky se blíží a pokud propadne, může se vzdát svého snu. Takže, koho si Haruka vybere? A bude mosi moci splnit svůj sen?

Video:
Moje hodnocení: S mojí slabostí pro reverse harémovky tohle bylo must see. Rovnou říkám, nečekejte žádnou originalitu. Začínám pochybovat, že vůbec existuje reverse harémovka s kvalitním dějem. Pravděpodobně ne. Ale to vůbec nevadí, protože většina lidí se stejně kouká na harémovky za účelem vidění bishíků bez trička a kupou fanservisu. Pokud hledáte něco takového, pak je Uta no prince-sama přesně to pravé pro vás.

Ale abych nekřivdila, úplně bezduché anime to zase není. Ale musíte počítat s následujícími fakty: 1.Hlavní hrdinka je podle očekávání neuvěřitelná blbka, ale hodná a 2.díky této neuvěřitelně otravné vlastnosti si okamžitě získá pozornost bishíků a 3. zbytek dílů jenom pozorujete, jak vrtí ocasem při pohledu na ní. Takže kdo máte ještě větší zášť proti otravným holkám než já, nekoukejte se na to.

Ostatně od jiných harémovek se liší jenom v jediné věci, díky které jsem to ale byla schopná dokoukat do konce (pokud nepočítám Rena, který je samozřejmě....nyaaaan), a to je hudba. Ano, toto je jedno z hudebních anime. A víte co? I když se považuji za rockerku a popu se všeobecně snažím vyhýbat, musím říct, že songy, co tam zazní, nejsou vůbec špatné. Největší podíl na tom má fakt, že obsazení seiyuu jsou všechni do jednoho poměrně známí a profláklý, za všechny jmenuji například Miyano Mamoru (Ichinose Tokiya), Suwabe Junichiho (Jinguji Ren) nebo dabérku naší hrdinky Swashiro Miyuki. Každopádně je hudba jeden z největších plusů týhle série. Ten druhý je grafika, která je taky moc povedená. Třetí bych dala za postavy (žádný originály nečekejte, ale stejně jsou sladký)- btw, to jejich rozdělení pokojů po dvojicích přímo svádí na napsání nějakýho slashíčku nebo doujinshi xD

Takže pokud nemáte co dělat nebo jste fanoušci reverse harémovek, rozhodně se na to podívejte. Mě se to líbilo a ani se mi nestalo, že bych u některého dílu nudila. A btw, transvestitní učitel je nejlepší xD.

P.S.: Na animelistu jsem našla, že bude i druhá série. Muchachacha.
P.P.S.: Můj nejoblíbenější pár je prostě RenXMasato. A hned potom NatsukiXShou. Shoua chci domů. Je tak šušínkovatě roztomilej, ňuňuňu^^

Hahaha, Gomenne ^^

24. března 2012 v 22:17 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa,mina-san!
Hrozně se chci omluvit,ž e tu dlouho nic nepřibylo. S těma písemkama to nakonec bylo horší, než jsem čekala, takže jsem absolutně nestíhala. Doufám, že z nich minimálně budu mít jedničky, jinak je zbiju. Strávila jsem nad učením mnohem více hodin, než si zaslouží, hmpffff.

Jinak se vám musím pochlubit- z pátku na dnešek jsem měla oslavu narozenin, spíš takovou symbolickou, jelikož jsem je měla už před skoro dvěma týdny xD. No, každopádně, kámoši se vytáhli a místo knížek (které jsem teda fakt čekala, jako) se rozhodli mi zaplatit vstupneku na Advík, což jsem naopak nečekala vůbec, LOL xD. Je fakt, že bych mnohem radši jela na animefest po těch nadávkách na minulý Advík, ale Brno je absolutně mimo můj dosah a jet tam tři hodiny.....no fucking way, man xD. Ale těším se na to a pokud tam někdo jdete taky, je dost možný, že se tam potkáme ^^.

A jelikož mám dneska hroznou chuť psát, tak dneska očekávejte ještě jednu recenzi xD. Je to sice divný, ale mám až podezřele dobrou náladu. A taky mi tenhle týden neuvěřitelné množství věcí vycházelo. To znamená, že mě v pondělí pravděpodobně přejede auto. Nebo dostanu kouli z písemky. Nebo budu veřejně zesměšněna. Nebo nestihnou přeložit nový díl Spartaka. Nebo mi nepůjde internet (panebože, to bych se zabila). Nebo nastane zombie apokalypsa a já jako jediná přežiju. Nebo umře můj oblíbený herec (tedy, herec č.2, můj nejoblíbenější herec už je dávno mrtvý.) Nebo nenajdu díly Doctora Who ke zkouknutí. Nebo...Stop. Už radši nic dodávat nebudu xD.

Vaše Haruko-sensei

KHR- Sexy crack

20. března 2012 v 21:36 | Haruko-sensei |  KHR- Videa
Pro všechny bytosti, kteří trpí tak jako já přemírou písemek z existujících i neexistujících předmětů xD. Enjoy ^^

Why. Just why?

19. března 2012 v 20:42 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Jsem vás dlouho neotravovala svými příhodami, takže to hodlám napravit. A jo, opravdu mi je jedno, že bych se měla učit na písemku z češtiny a matiky xD. Fuck this shit, I will be a stripper.
*Jasně, jasně, a potom to stejně vytáhneš a začneš se učit jako hodná holčička.*
Ale ne teď.
*A taky bys měla dělat ty laborky. A taky...*
*Face palm* Who cares? Co můžu odložit na zítřek, odložím na pozítřek.
No, právě se nacházím ve stavu absolutní neschopnosti dělat něco do školy, takže dopřeju mozku poslední volné chvíle před jeho zahříváním. Huh, bože, jestli mě nezabije škola, tak už nic. Jenom tenhle týden píšem každej den minimálně jednu velkou písemku. Hmpfff. A jo, ještě jsem zapomněla na to zkoušení z dějáku a fyziny. Chjo.

Momentálně si dávám pauzu od anime, ještě mám zásoby z KHR. Místo toho mě popadlo šílenství podívat se na nějaký seriál, abych si rozšířila obzory. A samozřejmě mě nenapdlo nic lepšího, než se podívat na Spartaka, LOL xD. Nějak jsem zjistila, že mi krev už ani nevadí. Ani vylezlý kosti a střeva, když už jsme u toho. Asi se to všechno přebilo tím, že to je rádoby historický seriál a všichni týpci tam chodí bez trička *too much distraction*. Jo, a za ten týden jsem zkoukla dvě série a polovinu tý třetí, takže teď budu kromě True Blood čekat každý týden ještě na Spartaca. A taky mám v plánu zčekovat ještě Misfits a Doctor Who- jenom to druhý má šest sérií, takže budu mít, co dělat xD.

Mimo to se ještě oddávám poslouchání nového CD Alice Nine. Kdo to ještě nezčekoval, měl by tak učinit, link už jsem hodila do diskografie. Hoši se nám nějak vytáhli, takhle dobrý kytary jsem od nich už dlouho neslyšela, hlavně "Gallows" a "The Arc" se mi obzvlášť líbily. Mimo nový songy tam najdete ještě pár starších. Každopádně, doporučuju xD.

Oh my god, a teď se s vámi rozloučím a pudu mořit svůj mozek středověkou literaturou. Jestli neumřu během tohohle týden, články budou přibývat normálně xD.

Vaše Haruko-sensei

SH- Gives you hell

18. března 2012 v 21:24 | Haruko-sensei |  Sekaiichi Hatsukoi-videa
Tak tohle mě naprosto dostalo xD.
And truth be told I miss you
And truth be told I'm lying
A já si myslela, že to bude nějaký cute moment....a potom se Takano začal smát xD

Tak si trochu zaparodujem...xD

17. března 2012 v 23:23 | Haruko-sensei |  Pictures
Ze všeho se musí dělat sranda, i z dokonalého Kuroshitsuji xD. Tyhle obrázky jsem měla v PC už dost dlouho, a byl by hřích se s váma o ně nepodělit^^

Dvakrát z jiného úhlu pohledu xD

Tak tohle je klasika....ale nidky mě neomrzí, muchacha xD

A tohle jsem sem prostě musela dát^^ aneb Sebby při přípravách na první sérii *a btw, ty boty chci taky ^^*

HOTD- Beginning of the end

17. března 2012 v 23:11 | Haruko-sensei |  videa- různá anime
Starý dobrý zombie.....so badass. Vážně bych se měla začít učit nějaký bojový umění....xD

Koisuru Boukun- recenze

15. března 2012 v 19:30 | Haruko-sensei |  Manga
Autor: Takanaga Hinako
Žánr: yaoi, komedie, drama
Rok vydání: 2004
Stav: Dokončeno- 8 volumů

Dám vám hádanku- Kdo je největší nepřítel yaoistek? Pomineme to, že yaoistky jich mají poněkud více, od administrátůrů, co je nutí klikat na "Souhlasím, že mi bylo 18" až po mámu, která ma tendenci vběhnout do vašeho pokoje zrovna když si čtete tu nejzajímavější část celé kapitoly, a budeme přemýšlet v trochu filozofičtější rovině. Odpověď: Lidi, kteří jsou plní předsudků proti gayům. Zkráceně řečeno- homofobové.

Jedním z nejhorlivějších zástupců tohoto druhu je také Tatsumi Souichi. A to i přes to, že jeho mladší bráška je také gay. A jelikož si Tatsumi musí nějak vybít svou frustraci nad tím, že zrovna v Los Angeles povolili gayům sňatky, šahá po nejbližším boxovacím pytli jménem Morinaga Tetsuhiro.

Důvody, proč Tatsumi tyranizuje Morinagu, jsou dva: 1) je gay, a tudíž Tatsumiho úhlavní nepřítel, 2)pracuje s ním v laboratoři na univerzitě, a je vždy po ruce. Co ale Tatsumi už neví je, že Morinaga je do svého senpaie už pět let zamilovaný. Ale protože je to seme-dobrák a má ještě nějaký pud sebezáchovy, nikdy to svému senpaiovi neřekl.

Až jednou už kamarádovi Morinagy dojde trpělivost a zahraje si na dohazovačku- dá Tetsuhirovi láhev s drogou s tím, ať ji použije na Tatsumiho. Morinaga se rozhodne si ji prozatím schovat. A jednoho dne, když je senpai v obzvláště násilné náladě a hrozí zničení celé severní a možná i jižní Ameriky, pozve Morinaga senpaie na párty u něj doma. A světe div se, Tatsumi přijímá.

Jenže pivo ryhcle dojde, a Souichi brzo vykopne Morinagu koupit další. A jelikož mu to dlouho trvá, rozhodne se Tatsumi prozkoumat Morinagovy tajné zásoby. A v jedné skříni opravdu najde lahev s pitím- jenže to je bohužel ta droga, ne alkohol. Ale jelikož to na něj nemá žádný efekt, Morinaga ani moc nepanikaří, když to zjistí. Ale účinek drogy se projeví, jen trochu později. A no, ukáže se, že Morinaga zase takový dobrák není- nebo až moc. Rozhodne se senpaiovi "vypomoci" (vyhledejte v yaoi slovníku, pokud nevíte) a vše skončí podle zákonů yaoi.

Jenže ráno nastává, a i když Souichi nemůže pořádně chodit, pořád může Morinagu aspoň zmlátit za to, co mu udělal, což také vykoná. A nastávjaí potíže, protože Morinaga senpaiovi přizná, co k němu cítí, a Tatsumi, tkerý mu doteď důvěřoval, si musí ujasnit,, co k Morinagovi cítí on, a překonat svou vlastní homofobii. Jak to všechno dopadne?
Video:
Moje hodnocení: Konečně jsem se dokopala k recenzi na první yaoi, jaké jsem četla xD. Zpětně musím poděkovat jisté osobě, která to kdysi hodila na youtubko xD. Pamatuju si, jak jsem si ještě myslela, že je to hrozně hard core a nejlepší yaoi vůbec. To, že je to hard core, už si opravdu nemyslím (sice jsem víc na "fluffy stories", ale stejně....bože, dyť už je to minimálně rok, co jsem yaoistka xD), ale stejně si pořád myslím, že to je jedno z nejlepších yaoi mang vůbec.

Trik je prostě v tom, že i když není dějem nijak originální (něco o homofobech už jsem četla, a prostředí univerzity je velice oblíbená tématika xD), jsou to postavy, nad kterými jsem se naprosto unášela xD. Ono už jenom to, že autorka nakreslila ukeho s úzkýma očima a semeho s vykulenýma, o něčem svědčí xD Prostě Souichi je.....kyuuuute. Nadává, kope na všechny strany, má krutý hlášky, ale stejně nakonec, když jde o Morinagu, vyvěsí bílou vlajku a následuje série neuvěřitelných blushů^^. A tohle je snad jediná manga, kde je uke badass. Pokud máte v zásobě ještě nějaké jiné dílko, písněte mi do komentářů xD.

Další, co bych chtěla ocenit, je vývoj postav. Mangy od Takanagy Hinako mají tu vlasnost, že to není jen bezduché yaoi, které lidi čtou místo učení (jako to dělám já, už jsem prošmejdila naprosto všechny one shoty od Minami Haruky xD). A nevyvíjí se jenom Souichi, který musí nevyhnutelně akceptovat svůj osud^^, ale i Morinaga. Plus navíc k tomu přičtěte nehorázný fluff scény a máte tady dílko, které je dostatečně dlouhé na to, abyste si to užili, a dostatečně dobré na to, abyste využitého času nelitovali. Plus ještě líbivá scéna, spoustu sexy scén bez trička....muchachacha. Jestli na to někde narazíte, rozhodněte si to přečtěte xD.

Everybody loves...Squalo

14. března 2012 v 22:09 | Haruko-sensei |  KHR- Videa
Zítra očekávejte jednu, možná dvě božínkové recenze, dneska jsem to nestihla xD. Ale každopádně...jako kompenzaci vám sem dávám Squala....to jde, ne? xD

SH- Teenage Dream (YukinaXKisa)

12. března 2012 v 21:06 | Haruko-sensei |  Sekaiichi Hatsukoi-videa
Když nad tím tak přemýšlím, ta písnička se k nim skvěle hodí ^^

Ga-Rei Zero walls

12. března 2012 v 20:47 | Haruko-sensei |  Wallpapery
Jsem tu jen na skok, zítra mě čekají nechutné písemky z češtiny a fyziny :(
Ga-Rei: Zero: Ga-Rei: Zero Ga-Rei: Zero: Friends Ga-Rei: Zero: GA-REI -zero- Ga-Rei: Zero: Chained Ga-Rei: Zero: Girl next door... Ga-Rei: Zero: kagura tsuchimiya Ga-Rei: Zero: Yomi Ga-Rei: Zero: The Sisters, Yomi and Kagura

Zdroj: theotaku.com, theanimegallery.com

Kuroshitsuji- Dark promise

11. března 2012 v 22:51 | Haruko-sensei |  Kuroshitsuji-videa
Já prostě miluju epický amv xD

Katekyo Hitman Reborn- recenze

10. března 2012 v 14:37 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Rok vydání: 2006 (do 2010)
Žánr. shonen, akce, komedie
Počet epizod: 203+ speciál

Sawada Tsunayoshi je personifikované klišé. Zatímco jeho poklidný život středoškoláka ja minimálně průměrný, jeho schopnosti jsou tak podprůměrné, že vás přiměje uvažovat, jestli je být takhle nemožný vůbec možné. Testy prolézá jen tak tak, ve sportu mu co chvíli přistane míč v obličeji, a super populární taky není. A pravděpodobně by to tak zůstalo, kdyby se neobjevilo jedno děcko jménem Reborn.

Reborn, ačkoli to opravdu je dítě, je proslulý světoznámý zabiják. A Tsunovi oznámí, že je nástupce a budoucí šéf Vongoly. Co je to Vongola? Ve zkratce- rodina mafiánů. Nejsilnější ze všech. A uznáte sami, že takovouhle organizaci prostě Tsuna ve svém současném stavu nemůže dostat do rukou. Ale od toho je tady Reborn, aby z Tsuny vycvičil někoho, kdo je hoden být boss. A ne, nebude to snadná cesta.

Kromě toho, že se Tsuna musí naučit bojovat, jako šéf Vongoly musí taky mít svou rodinu- šest strážců, kteří mají za úkol ochraňovat svého šéfa a zájmy Vongoly. Strážci se jmenují podle podle počasí- slunce, mlhy, deště, bouře, blesku a mraku. A kupodivu se Tsunovi opravdu podaří takové lidi najít. A s pomocí Reborna a jeho přátel začne jejich trénink.

Celé anime je rozděleno do několik částí- nejdříve musí Tsuna najít posledního strážce, který mu chybí a to strážce mlhy. A poté musí obhájit svou pozici jakožto desátý šéf Vongoly a s ostatními bojuje o vongolské prsteny, které v sobě mají neuvěřitelnou sílu, s Varií, což je nejsilnější organizace přímo podléhající Vongole. A poté se nějakou náhodou dostane spolu s ostatními do světa o deset let dopředu- a zjistí, že jakýsi muž jménem Byakuran a jeho rodina se chystají zničit svět. A Tsunu a jeho strážce nejenom že čeká tvrdý trénink, ale také boj o holý život a záchrana světa. A jejich šance jsou až nebezpečně nízké. Podaří se Tsunovi zachránit svět a vrátit se zpátky do svého světa?

Video:
Moje hodnocení: Když jsem uviděla těch 203 epizod, opravdu jsem váhala, jestli se na to podívat. Ale nakonec podle toho, že jsem na tohle anime slyšela chválu za všech stran, jsem to zkusila. A byla jsem mile převapená. Je fakt,že pro někoho možná těch prvních 20 dílů, kde se představují všechny možné postavy a uvádí se do děje, nemusí být zrovna záživné, i když mě to zrovna moc nevadilo. Ale jamile se příběh rozběhne, totálně vás do toho vtáhne. A co je plus, není tam moc fillerů.

Příběh jako takový je rozhodně originální, myslím, že zrovna tématiku mafie moc často neuvidíte xD. V bojích sice jsou takové ty okecávačky a dost často do nich přimíchávají flash backy, ale není to zase tak rušivé ( a nikdy tam nedali šesti dílný flash back do toho největšího battlu). Co mi ale trochu vadilo, byly díly, kde se opravdu nic nedělo a jenom se opakovaly minulé události.

Jako vždycky, největší plus celé série jsou jednoznačně postavy. Tsuna sice na začátku je tak trochu na zabití s tou svou nešikovností, ale vyvíjí se, a pokud byste vydrželi až do konce, nakonec prokáže, že to není zas takový lůzr xD. Kupodivu sem nenašla žádnou postavu, která by mě vysloveně rozčilovala. Jenom mě mrzí, že Gokudera ke konci nemá tolik prostoru pro boj. Další, co mě opravdu překvapilo, je, ža postavy dabují naprosto neznámí dabéři- kromě Takashiho Kondo, kteýr dabuje Hibariho, mají všichni na kontě maximálně pět anime.

To, že podstatná část anime se odehrává v budoucnosti, anime jenom prospělo. A ne jenom kvůli tomu, že tam jsou bishíci )(další důvod, proč je tohle shonen tak oblíbené mezi holkami xD) Ale boje jsou zase zajímavější, technika rafinovanější, a všechny ty postavy, které vás už začaly pomalu štvát, si zase projdou pár situacemi, kde se změní, a vyrostou.

O tomhle anime bych mohla básnit ještě asi tři hodiny, takže se radši stpnu, dokud můžu xD. Takže tohle opravdu doporučuju všem, kteří mají rádi shonenovky a boje. Nebojte se počtu epizod- opravdu to za to stojí. A btw, je celé přeložené (respektive jsou titulky), takže nebudete muset luštit v angličtině xD)

Fanfáry, prosím! Návrat hvězdy

8. března 2012 v 18:30 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa,mina-san!
Říkáte si, jestli čtete dobře? Ano, čtete, vaše Haruko-sensei se vrátila! Je fakt, že později, než jsem měla naplánováno, ale návrat je prostě návrat, ne? xD Takže ano, jsem zpátky, odpočatá a s obnovenou chutí blogovat. Takže se máte na co těšit, předem upozorňuji, že v hlavě mám pěknou řádku recenzí xD.

No, s mou prakticky dvoutýdenní přestávkou to dělá snad nejdýl, kdy jsem neblogovala (když do toho započínám i můj minulý blog xD) a musím říct, že už včera mě pěkně svrběly prsty, jak jsem chtěla něco napsat xD. Bohužel, když ne moje lenost, zabránila mi v tom škola. Jenom tenhle týden jsme psaly snad ze všeho možného, a to mě ještě minimálně tři písemky čekají příští týden. Pfffff.

Co se týče rekonstrukce, už ji mám skoro hotovou,jen ještě upravím J-music, něco přidám, něco uberu, a SB rozcestník udělám někdy v budoucnu xD.

Co se vlastně změnilo? Tak předně- smazala jsem všechny OP+ED články, co jsem měla u anime, a taktéž nefunkční odkazy na online shlédnutí. Ohledně toho mám otázku: chtěli byste sem odkazy na videa s anime, na které se můžete podívat až po registraci? Myslím tím hlavně animeonline a anime tým. Na jednu stranu mi to přijde nepraktické, ale na tu druhou stranu, aspoň byste věděli, kde to anime najít. Takže jste pro nebo proti?

Další velká změna se odehrála u videí- tu rubriku jsem rozdělila na dvě podrubriky- na videa, kde je použito více anime a rubriku s mixem videí s různými anime, ale protože jsou k danému anime jediná, nebo je jich málo, nemělo cenu je dávat do samostatných rubrik. Další videa potom najdete pod příslušným anime, pokud k němu jsou.
To je tak asi všechno- možná se vám to zdá málo, ale já u toho skoro vypustila duši xD.

A měla jsem připravenou super větu na ukončení článku, ale jaksi jsem ji zapomněla ^^, takže.....no, asi to bude všechno xD

Vaše Haruko-sensei

Vampire knight- ShikiXRima- All These Things I Hate

6. března 2012 v 20:00 | Haruko-sensei |  Vampire knight- videa
Já ten pár miluju xD.

Black rock shooter OVA online

6. března 2012 v 19:04 | Haruko-sensei |  Anime online
A nakonec jsem ji našla xD
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!