The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Duben 2012

Akuma de Sourou

29. dubna 2012 v 19:50 | Haruko-sensei |  Manga
Autor: Takanashi Mitsuba
Žánr: shoujo, komedie, drama, romance, slice of life
Rok vydání: 1999
Stav: Dokončeno- 42 kapitol

Kayano je ve všech ohledeh podprůměrná dívka, která by miss inteligence rozhodně nevyhrála. Jenže se zamilovala do super-cool a všeobecně oblíbeného a hodného kapitána basketbalového týmu a jak je známo, láska dělá divy. Takže Kayano přemůže svou stydlivost, sepíše milostný dopis a počíhá si na mr. Klaďase před školou. Challenge Accepted.

A jak se ukáže, láska dělá divy, ale zázraky už asi ne, protože Kayano i tuhle misi naprosto zazdí. Chudák holka se sekne o pár metrů (jde totiž se skloněnou hlavou, aby náhodou někdo nezahlédl její obličej) a nepředá své horoucí vyznání lásky kapitánovi, nýbrž jeho přesnému opaku. Opaku jménem Edogawa Takeru. Seznamte se. Prvák, problémový a jediný synáček ředitele školy. Takže je jasné, že si na škole může dělat více méně (spíš více), co chce. A to taky dělá.

No, a co teď? Kayano se vyděsí a uteče. Jenže tam nechá ten dopis. A Takeru si ho chytře vezme k sobě. A zábava může začít! Takeru si z Kayano udělá něco svého mazlíčka a otroka v jednom. Nošení svačiny, pití, škádlení (já bych teda nechtěla mít takového tupého mazlíčka, ale dobře) a všechny ty věci, které vás dokážou naštvat k nepříčetnosti.

Říkáte si chudák holka? To si ještě chvilku nechte. Kayano totiž bydlí jen se svou matkou, protože její otec zemřel. A jednoho krásného dne jí její matka oznámí, že se bude vdávat. A za koho? Seznamte se, mr. Edokawa, povoláním ředitel, k vašim službám! Vzpomínáte si, co jsem říkala o tom synáčkovi? Už bliká žárovička? Teď už to můžete říct.

Rodina Edokawových a Saitouových se šťastně spojí a Kayano má tu čest dokonce se svým trýznitelem bydlet pod jednou střechou. Ale jak už to mazlíčků bývá, jakkoli hrozně s nimi zacházíte, stejně vás mají rádi, tak i Kayano začne něco cítit k Takerovi. A nebylo by to to správné drama, kdyby tady nebylo ještě pár kostlivců a pavouků ve skříni, ať už v pokoji Takeru nebo Kayano, takže.....směle do toho!

Video:
Moje hodnocení: Pokud vám děj téhle mangy připadá povědomý, pravděpodobně jste totiž viděli jeho korejskou adaptaci v podobě doramy Devil beside you. Původně jsem se na ni chtěla podívat, ale protože jsem u ní vydržela přesně jeden díl než jsem zmáčkla to nádherné červené tlačítko s křížkem uprostřed (důvody jsou dva: nedostatek bishíků *velmi závažný problém* a korejština- v písničkách proti ní nic nemám, ale irituje mě, když nerozumim ani, co za SLOVA vlastně říkají) Takže jsem nakonec like a big troll vyhledala tohle dílko.

Předně je to asi nejstarší manga, jakou jsem kdy četla (ze zásady čtu jenom od 2002 a výš, protože kresba u těch starších děl není vždycky nyaan, ale spíš eeeeeeh....) A ne, nebudu vám namlouvat, že to je něco světoborného. Není. Je to klišoidní, předvídatelné, občas kýčovité a hlavní hrdinka mě neskutečně irituje. Ale přesto....ono to tady tak nějak funguje.

Předně, manga je hodně čtivá *poprvé za dlouhou dobu jsem četla všechny okýnka xD* a děj netrpí ztrátou hlavy a paty, jako se to stalo i jiným. Kresba je kupodivu hrozně nyaňózní a k příběhu sedí. A já nevím jak vy, ale ačkoli hodně lidí žánr "Slice of life" nesnáší, já si vždycky tyhle manga hrozně užívám. Asi jsem masochistka, ale vážně mám na tváři ten přiblblej úsměv, když dojdu ke konečnému happy endu. A ten je tady taky. Předvídatelný, prosím, ale stejně.

Co je ale nejdůležitější, a asi největší plus celé mangy, je ta atmosféra. Hlavní hrdinka může být blbá jak chce, ať si brečí jak chce, ale atmosféru díla to prostě nezruinuje. A co víc, dostane se k vám a vtáhne vás. Není to jako ty díla, kde nastane super převrat a vy si s podepřenou hlavou pomyslíte: "Hmmmm, super....tak to už bude brzo konec." Tady se žádný super převrat nestane, a stejně, když se zase něco odhalí, tak jenom zíráte a říkáte si: "Chudinka...kdyby nebyla tak blbá, litovala bych ji" xD.

Asi jste srozuměli, že nemám ráda hlavní hrdinku. Ale to není pravda. Já ji nesnáším. Pokud ještě někdo sdílí mou averzi k naprosto nelogicky myslícím, neuvěřitelně uřvaným, blbým a sobeckým osobám, které nakonec vždycky klofnou hlaního bishe, ani to neotvírejte. Ten děj ani kresba za to nestojí. Protože Kayano je osoba, která ze sakury udělá vaši nejlepší kamarádku (pokud máte rádi Sakuru, této věty si nevšímejte). Má pár světlých momentů, ale její brečící index je pětkrát ze šesti scén v jedné kapitole. Ale aspoň něco, ostatní postavy to spolehlivě vyrovnávají (zvláště její kamarádka, ta se mi fakt líbila xD)

Pro shrnutí, pokud dokážete překonat averzi k hlavní hrdince, přečtěte si to. Je to povedené a perfektní pro někoho, kdo se vyžívá v klišé xD. Rozhodně to neurazí a mohlo by se vám to líbit.

P.S.: Tohle mě už nějakou dobu zajímá, ale...proč jsou v mangách v basketbalovém týmu vždycky ty nejvíc cool bishíci? U nás na škole jsou to samý arogantní blbečkové,a ještě ne bishíci. Kde se stala chyba?

Anime mix- Disco-munication

28. dubna 2012 v 23:37 | Haruko-sensei |  Videa

Dengeki Daisy- More to me

27. dubna 2012 v 22:48 | Haruko-sensei |  Videa-Manga
Mám slušnej Dengeki daisy absťák, jestli okamžitě nevydají novou kapitolu, asi to bude muset začít číst znova xD. Mám takový pocit, že na DD prostě NEJDE udělat špatný amv....nebo jsem doteď měla jenom štěstí...


Naruto- Promise of a lifetime

26. dubna 2012 v 20:43 | Haruko-sensei |  Naruto- Videa
Lidi, já to nepřežiju, až spolu budou doopravdy bojovat....

Kuroshitsuji walls part 2

25. dubna 2012 v 21:53 | Haruko-sensei |  Wallpapery
a další várka sugoi Kuro wallů, tentokrát jsem se soustředila na ostatní postavy xD Zase jich je poněkud více, takže si klikněte na celý článek ^^.


Sekaiichi hatsukoi- Na Na Na COME ON!

24. dubna 2012 v 21:19 | Haruko-sensei |  Sekaiichi Hatsukoi-videa
Upřímně, mám teď hrozně yaoistický období, takže vymetám fanfiction.net a youtubko (přečetla jsem prakticky všechny M povídky na No.6, muhahahaha) xD A tohle video je boží xD

Anime na léto 2012

23. dubna 2012 v 18:35 | Haruko-sensei |  Ostatní
Já se opravdu divila, že už je seznam venku....a potom jsem si uvědomila, že brzo bude květen...a potom červen....a potom jsem chytila panický záchvat, že zase nic nestíhám....xD
Tak nevím, jak vy, ale řekla bych, že tohle bude hodně zajímavý season...je tu hodně nových titulů, co pokrývají téměř všechny žánry.

Z pokráček vyjde druhá série k Dog days, Rinne no Lagrange, Yuru Yuri a Kyoukai Senjou no Horizon, takže komu se tyhle anime líbila, má se na co těšit. Já osobně mám ovšem největší haló z faktu, že jsem se dočkala prequelu k Hakuouki! Bude se to jmenovat Hakuouki: Reimei- roku a vyjde někdy v červenci. Znovu uvidím mé oblíbené bishieky v akci, muchacha!

Edit: A připojuju ještě pár informací: Z OVáček se těšte na Sanakareu, Hakuouki (opět, to anime muselo být super oblíbený xD), KissX Sis nebo třeba BL Tight-rope.

Z filmů se těště na Blood-C (na ten se teda těšit nebudu, protože anime mě pěkně zklamalo, ale třeba ji zabijou a já budu mít pokoj), Mahou Shoujo, Naruto nebo třeba Fairy Tail.

Z nových sérií mě jich tentokrát zaujalo poměrně hodně:

 • Sword Art Online- akce, fantasy, romance, vysílání červenec 2012
-"Hlavní hrdina je programátor, který se dostane do online hry, kde "game over" znamená být skutečně zabit a jediná možnost, jak ze světa uniknout je hru dohrát." Upřímně, zaujal mě hlavní hrdina a taky jsem zvědavá, jak to japonci spracují. A protože tam budou bojovat s meči, musím se na to podívat xD.
 • La Storia della Arcana Famiglia- akce, fantasy, romance, vysílání červenec 2012
Hlavní hrdinkja Felicita žije na ostrově Regalo, který je ochraňován lidmi, kteří si říkají Arcana Famiglia a je to skupina psychoušů. Tak to nepotřebuje komentář. Je to udělané podle hry, reversovky, takže spousta bishíků. A mohla by to být sranda. I podle TRAILERU.
 • Kokoro Connect- komedie, slice of life, vysílání červenec 2012
Příběh se točí kolem party 5 kluků a 5 holek, kteří jsou členy klubu kultury. Jednoho dne se probudí a zjistí, že si spolu vyměnili těla. Tak mám takový pocit, že animace je od toho samého studia co dělalo K-on. Ale neva, už podle seiyuu to vypadá zajímavě a doufám, že z toho nebude smažka. TRAILER
 • Blood Lad- komedie, supernatural, akce, seinen, vysílání červenec 2012
Hlavní hrdina je upíří boss části démonního světa, který miluje japonskou kulturu. Když umře mladá japonská dívka, hlavní hrdina se rozhodne jí přivést k životu. Tak vypadá to zajímavě, žánr supernatural miluju, takže se budu mít na co těšit xD.
 • Oda Nobuna no Yabou- komedie, historický, romance, vysílání červenec 2012
-" 17-ti letý hlavní hrdina se dostane do Sengoku éry kde zjistí, že všichni slavní samurajové jsou holky." To vypadá na pěkný ecchi, ale prostě si nemůžu pomoct. Mohla by to být sranda. Trailer ZDE
 • Chouyaku Hyakunin Isshu: Uta Koi- historický, josei, vysílání červenec 2012
O tomhle se toho příliš neví- přeložte : "neví se vůbec nic a je líná překládat ten sáhosložitý text", ale je to historické a je to josei. Na tyhle dva žánry jsem vysazená, takže i kdyby to měla být blbost, jdu do toho.
No dobře, překlad toho hnusáckého textu pod obrázkem: Příběh volně vykládá soubor básní, které byly napsány mezi 7.-13. století v Japonsku. To by člověk neřek, jak s touhle větou můžou být takové problémy. A jak říkám, jdu do toho, grafika je naprosto kouzelná.
A co zaujalo vás? Těšíte se na nějaký titul?

Junjou Romantica- I´m gonna make u say OH! ♥ }

22. dubna 2012 v 20:57 | Haruko-sensei |  videa- různá anime
Ten začátek mě opravdu dostal xD

Kuroshitsuji II recenze

21. dubna 2012 v 19:46 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Rok vydání: 2010
Žánr: shounen, akce, supernatural
Počet epizod: 12

Vítejte opět ve viktoriánské Anglii na panství jistého Aloise Trancyho. Alois je rozmazlený blonďatý kluk s vysokýma botkama, který je velice krutý a terorizuje všechny kolem sebe, včetně super vysokého sluhy s brýlemi Clauda Fausta, který mu splní každé přání.

Jedné pochmurné noci na vrátka zaklepe neznámý cizinec v kabátě s velkým kufrem a Alois ho pustí dovnitř na přenocování. Jaké je jeho překvapení, když mu cizinec ukradne jistý prsten, který až donedávna patřil jistému chlapci v Aloisově věku, který byl taky pánem obrovského domu.

Cizinec z panství uteče a v lese otevře svůj kufr. Ukáže se, že v něm leží CIel Phantomhive a cizinec, že je jeho věrný Sebastian. Ale moment....nemá být Ciel už náhodou mrtvý? Sebastian navlékne Cielovi prsten a ten se probudí. Ale nic si nepamatuje. Ani to, že svou pomstu už vykonal. V prstenu totiž byla Cielova duše, která byla Sebastianovi ukradena. Jenže proč má proboha Alois Cielovu duši?

A tak Ciel znovu pátrá po vrahovi svých rodičů. Jenže tentokrát je to jinak. Tentokrát je tu Alois se svým démonickým sluhou Claudem. Claude se zdá chce Cielovu duši stejně jako Sebastian a Alois ho chce prostě jenom zničit, protože podle něj může Sebastian za smrt jeho malého brášky. Sebastian s Claudem uzavřou dohodu o Cielovu duši, jenže Claude nehraje fér, chce ji pro sebe a neštítí se ničeho. A tak Alois válčí se Cielem, Claude se Sebastianem.

A zdá se, že Claude se Sebastianem nejsou jediní démoni v okolí, ještě je tu Aloisova služebná Hana, která má taky něco v plánu a rozhodně se jim to nebude líbit.

Video:
Moje hodnocení: To, čeho se někteří tak obávali, se opravdu stalo! Ciel se naklonoval! Naštěstí se tak stalo i se Sebastianem, takže ve druhé sérii, která je o polovinu kratší než první, máme fanservis v dvojitém podání v podobě super bad-ass Clauda. A víte co? Je to nuda.

Nemůžu si pomoct, ale druhá série mě ani zdaleka nebavila tolik jako ta první. A přitom jsem tam našla všechno, co tam být mělo. Technická stránka anime opět super. Opět to byla viktoriánská Agnlie se super kostýmy. Děj byl opět povedený. Konec zase bez konkurečně nejlepší (a tentokrát je to čistá pravda, kvůli konci bych na to klidně podívala ještě pět krát). Opět kupa fanservisu. Tak sakra kde udělali soudruzi chybu? Neměli klonovat.

Ale abych nekřivdila. Alois je super. Jeho psycho charakter byl jeden z mála charakterů, které v anime ještě nebyli a pěkně to tam provětral. Sice mě štval (a štve, čekala jsem epickou shotovskou bitku) jeho konec, ale dobře. Byl to pěkný protipól k Cielovi. A Hana se svým talentem k rozvracení všeho, na co šáhne (bitch, dobrá práce. To jsem opravdu nečekala) byla taky super. Takže jsem dospěla ke konečnému závěru, jaký rušivý element mi to tam kazil. A to byl Claude.

No dobře, uznávám, Claude tam BYL potřeba. Ale mohli mu udělat trochu zajímavější charakter. A hlavně-jako WTF? Proč vyjel po Cielovi? No dobře, vím, ale prostě mi to tam nesedělo. Měli vymyslet nějaký lepší důvod.Možná je to tím, že jsem zapřísáhlý tým Sebastian, ale Claude mi tam prostě vadil, připadal mi jako suchar, nezajímavý.

Přesto ale i druhou sérii naprosto doporučuju, už kvůli konci. Musím to říct ještě jednou, ale ten se fakt povedl. Celkově i zbytek série byl dobrý, pokud vám nevadí tak trochu vypuštění té detektivkové části a přidání té nadpřirozené. Není to úplně špatné, dokonce skvělé na zavaření vašich mozkových závitů xD. Určitě se na to jukněte.

KHR- Hey Juliet!

21. dubna 2012 v 18:26 | Haruko-sensei |  KHR- Videa
A podobnýma videama se bavím celý den *čekání na to, až se jí načte díl No.6*...myslím, že je na čase vymazat historii xD

meme á la Ao no exorcist

19. dubna 2012 v 21:44 | Haruko-sensei |  Pictures
Tak toto mě zabilo xD

Překvápko! ^^

17. dubna 2012 v 20:25 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Že bych se tak rychle uzdravila? Hahahahaha.....Ne *like a boss* Ale už nejsem ve stavu chodícího zombie, díky neuvěřitelnému množství prášků a hektolitrů čaje, co jsem do sebe nalila xD. A už mě nebolí záda, takže můžu i sedět na židli u PC, nakonec jsem skončila u zánětu nosohltanu (nosohrtanu? teď fakt nevim), což mám stejně často jako průměrný člověk rýmu. Lol. Ale dost už o mě, doufám, že jste to beze mě přežili a moc díky za podporu. Že vy jste na mě mysleli? Dneska jsem totiž pořád kýchala xD.

Každopádně žiju a pomalu to tu rozhýbu. Pomalu, protože jestli mi doktorka napíše zítra antibiotika, další týden žádné PC (zním trochu jako hypochondr, to bude těma práškama, který jsem si vzala).

Jestli si říkáte tak jako já, jaký je smysl tohoto článku, tak žádný není. Jenom vás ujistit, že zombie apokalypsa ještě nenastala a není mi tudíž potřeba rozbít hlavu baseballovou pálkou.

Jo, a koukejte si pustit to nádherný video pod tímhle článkem. Vím, že někteří z vás si čtou jenom ten nejnovější článek *mám vás prokouklý, občas to dělám taky xD*

Jo, a kdo si chce za nyaaaanovat, jukněte se na video, co jsem hodila sem xD

Vaše Haruko-sensei

P.S.: Pokud tento článek vyzněl vesele, je to proto, že v sobě mám ibalgin.

Itachi- One that was never forgiven

17. dubna 2012 v 20:10 | Haruko-sensei |  Naruto- Videa
Tak jsem si zase jednou pobrečela....

Důležité oznámení

14. dubna 2012 v 17:34 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Jelikož náhoda je blbec a já mám neuvěřitelnou smůlu, poprvé po dvou letech jsem zase jednou něco chytila. Ve zkratce: Mám teplotu, bolí mě hlava, záda, mám kašel, rýmu a bolí mě v krku. Jsem ráda, že vůbec chodím. Takže se omlouvám, vím, že jsem vám slibovala úžasný recenze atd., ale v mém současném stavu to nejde a proto během mé nemoci neočekávejte žádné články (možná sem tam něco přibyde, ale absolutně nevím), a bohužel ani nebudu obíhat SB. Ještě jednou gomenne Plačící. Budu se snažit co nejrychleji vyléčit, ale minimálně týden to asi potrvá.
Vaše prakticky mrtvá Haruko-sensei

P.S.: Když jsem si dneska četla komentáře, objevila jsem jeden dotaz oo Jany. Týkal se toho, jak je to momentálně s překladem anime Saiunkoku monogatari. Jano, tohle nime je fakt problematický, jak jsi zmiňovala, přeloženo je pouze 14 dílů z 39. Jediná skupina, která ho momentálně překládá, je Delphi's fansub, kteří jedou od začátku a jsou u čtvrtého dílu. Víc dílů v češtině/slovenštině není, což je škoda. Takže pokud nerozumíš anglicky (a věř mi, že i když je to shoujo, i já jsem s porozuměním měla docela problémy), bohužel si budeš muset počkat.

Pokud byste chtěli s něčím poradit, co se týká anime, překladů a dalších věcí, můžete k tomu využít rubriku v pravém menu. Takhle si dotazu určitě všimnu ^^

Proč mě nevarovali už před narozením?!

12. dubna 2012 v 20:57 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa,mina-san!
Tak, po nějaké době se zase hlásím s pár ne moc pěknými zážitky z mého ne moc pěkného života. A jelikož chci slyšet, jak jste na tom stejně špatně nebo možná ještě hůř (ne, že se v tom vyžívám, to určitě ne xD, ale je dobré vědět, že je na tom někdo podobně xD), tak se s vámi o ně podělím.

Tak předně- jak jste si všimli, moc toho tady nepřibývalo, a to z prostého důvodu- jelikož se blíží čtvrtletí, samozřejmě jsme prakticky každý den psali. A jelikož si nutně potřebuju opravit všechny známky (povolila jsem si dvě dvojky, takže jsem zvědavá, jestli to splním xD), učila jsem se. A učila jsem se. A učila jsem se. Konkrétně chemii, matiku, zeměpis a děják. Ze zemáku mám jedničku *like a boss*, z dějáku pravděpodobně taky, jelikož tam mám pouze jendu malou chybičku, ale chemie a matika....a sakra. No, alespoň jsem si jistá, že nebudu mítm kuli, když jsem se každý z nich učila hodinu a půl xD. Z matiky to vypadá na dvojku, az chemie...no nevím...výpočty z rovnic mi nikdy nešli....

Každopádně, od teď si zase budu užívat, až do přístího týdne xD, protože jsem bez písemek. Takže plánuju zkouknout....*podívá se do svého seznamu*....shakugan no shana nebo UraBoku, musím něco udělat s těmi dlouhými anime xD. A taky zkouknout pár amíckejch seriálů....a taky doramu.......potřebovala bych, aby den měl 48 hodin, abych to všechno stíhala, muhahahaha xD. Jo, a taky musím přečíst knížečky, co se mi hromadí v knihovně.

Co se týče tohoto mého druhého domova- tak ukončila jsem rekonstrukci (a dloouuuuuho žádná nebude, si pište) a o víkendu plánuju přidat něco do J-music rubriky, jelikož jsem jí teď zanedbávala. Možná jste si všimli, možná ne, ale od teď budu čas od času házet do Novinek odkazy na překlady nějakého zajímavého anime, takový můj malý tip, pokud byste se neměli na co podívat xD. půjde hlavně o ty nová, neprofláknutá anime.

Brzy taky čekejte várku wallpaperů- nápad už mám, a radši se psychicky obrňte proti nosebleedům xD, a samozřejmě recenzičky na mangu a anime. A to je ode mě asi vše xD.

Vaše Haruko-sensei

A sakra...xD

12. dubna 2012 v 20:15 | Haruko-sensei |  Pictures
...tak tomuhle se říká vývoj charakteru xD Nazvala bych to transformace ze shotoidního ukeho říkajícího si o rape na bad-ass shotu (až do Kuroshitsuji jsem nevěřila, že něco takovýho vůbec existuje xD)


KHR- Angel with a shotgun

10. dubna 2012 v 20:39 | Haruko-sensei |  KHR- Videa
A další naprosto nádherný a sugoi videjko...a zase až moc krátký :( Taky bych chtěla umět dělat takovýhle amv^^

Kuroshitsuji animace

9. dubna 2012 v 19:20 | Haruko-sensei |  Pictures
Lol, některé mě opravdu dostaly a při někerých jsem nosebleedovala xD.Zbytek pod perexem xD

Have you heard about it?

8. dubna 2012 v 23:16 | Haruko-sensei |  Ostatní
Konnichiwa,mina-san!
Prázky se blíží ke konci, a jak si tak brouzdám po internetu, narazila jsem na docela zajímavou vychytávku, o kterou se s vámi chci podělit xD

Jde o program jménem Googles a kdo jste o něm ještě neslyšel, tak jde o udělátko, které umožňuje psát i kreslit na webovky. Samozřejmě to potom vidí jenom ti, kdo mají stejnou aplikaci xD.

Pokud to chcete vyzkoušet, jednoduše udělejte toto: jděte na TUHLE stránku. Tam uvidíte tlačítko s názvem "Googles". To si stáhnete do záložek. A potom na jakékoli stránce jste, stačí kliknout a začít tvořit. Je to blbovina, ale je sranda číst si, co už jiní napsali před vámi xD.
Samozřejmě tam máte potom takové vychytávky jako tloušťku a barvu čáry, a můžete i mazat, všechno se to dozvíte na té stránce. Takže přeju příjemnou zábavu!

P.S.: Nejde to v prohlížeci Explorer, aspoň co jsem zkoušela.
P.P.S.: Obzvláště zajímavé nápisy najdete u Nagat xD.

Kore wa zombie desu ka? Online

7. dubna 2012 v 23:06 | Haruko-sensei |  Anime online
Registrace nutná. Původně byly díly na zkouknitu, ale to udělalo inventuru, takže tam najdete tak dva díly, víc ne.
a btw, ten speciál opravdu stojí za to xD

Anime mix- Ordained from above

7. dubna 2012 v 22:51 | Haruko-sensei |  Videa
....aneb epické nahlédnutí do světa amv makerů xD
-jedno z nejlépe sestříhaných amv, co jsem kdy viděla ^^ btw, nejvíc mě dostal ten záběr okolo 2:20. Přesně takovej zoufalej výraz mám, když mi nejde internet- prostě přesný xD.


Kore wa zombie desuka?- recenze

4. dubna 2012 v 23:11 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Rok vydání: 2011
Žánr: komedie, akce, ecchi
Počet epizod: 12 + 10(2. série)

Úplně obyčejné město. Úplně normální dům. Úplně normálně vypadající středoškolák. Bohužel, jenom vypadající. Je totiž mrtvý.
"většina lidí si to neuvědomuje, ale svět je plný tajemství."
"Oh, a mimochodem, jsem zombík."

Aikawa Ayumu může vypadat úplně normálně, ale s jeho zálibou ve hřbitovech a až soucitným vztahem ke hnijícím věcem moc normální není. A ne, není to jenom o tom, že je zombík, jak nám laskavě v první epizodě řekne těsně před tím, než ho srazí náklaďák. Před nějakým časem ho zabili a následně ho potom oživila nekromancerka se jmeném Eucliwood Hellsycythe, ale všichní jí říkají Yuu nebo Eu, která se k němu nakufrovala do domu a žije s ním. A mimochodem, ani ona není roztomilá holčička, která skoro nikdy nemluví, jak se později ukáže.

Být zombíkem v Japonsku, kde je v létě klidně i 40 stupňů ve stínu, není pro Ayumu moc výhodné. Zombíci totiž nesnáší sluníčko, oslabuje a způsobuje hnilobu. Takže se Ayumu často uchyluje ke svým neoživlým parťákům na hřbitov. A jelikož je, kdo je, právě to je příčinou všech jeho problémů.

Jednou, když právě pořádá jeden ze svých sebelitovacích večírků na hřbitově, najednou tam naběhne obrovská příšera....a s ní i jakási holka v nechutně růžovém oblečku a motorovou pilou. A zrovna v tom největším fightu tam naběhne Ayumu a příšera ho popadne jako rukojmí. A co udělá naše dívenka? Začne panikařit a ječet a brečet? Ne. Vezme motorovku a Ayumu přeřízně pěkně v pase, čímž samozřejmě zneškodní i příšeru.

Při sbírání Ayumových nohou se stane něco velmi nemilého- samozřejmě pro Ayumu- přejde na něj holčina moc a on se tak stane Masou Shoujo. Což znamená, že taky bude jako ona zneškodňovat příšery v růžovém oblečku s motorovou pilou a roztomilostí jako hlavní zbraní. Dost zlé? Ne, ještě ne. Ona dívenka se také nastěhuje k Ayumovi do domu a později přibyde ještě jedna holka, která bezmezně obdivuje Yuu a bezmezně nesnáší Ayumu. A ne, ještě pořád to není tak hrozné. Ještě se neobjevili záporáci. A věřte mi, až se objeví, pak teprve to bude sranda xD.

Video:
Moje hodnocení: Tak směle vám představuji jedno z nejzajímavějších a nejztřeštěnějších anime minulého roku. Víte, vždycky se začnete koukat na anime, tak většinou do toho jdete s nějakou představou, jak anime vlastně bude vypadat. Jsou anime, která to splní, existují i ta, co ne, a ta, co vám rozdupou vaše představy na kousíčky a ještě je s naprosto nevinným úsměvem zapálí. A tohle je ta třetí možnost.

Ať už čekáte od tohohle díla cokoli, buďte připraveni, protože se vám to na 99% nesplní. Já taky čekala naprosto trapně obyčejnou prasárničku s nadupanými boji a trhajícím se oblečením a výsledek? Těžko říct, jestli je anime tak geniálně vymyšlené, nebo tak blbě splácané všechno dohromady. Vážně, kromě zombíků ztrácící různé části těla je tam k vidění například rámen zabíjící příšery, obrovská kachna padající jen tak z nebe, jedna velice masochistická slečna, kouzelnice s motorovou pilou a další volovinky. Ale víte co? Ono to funguje.

Tedy pokud se nehoníte za hledáním nějakého hlubšího smyslu. Kore zombie desu ka? totiž žádný nemá. Zato vás ale od prvního do posledního dílu nepřestane překvapovat a stejně tak dlouho i baví. Pokud jste zlomyslné osůbky pohrdající intelektuálním vtipem, jako napříkald já, určitě se vám anime zalíbí.

Co se týče děje, žádný tam není. Ale nijak moc to nevadí. Postavy taky nejsou zrovna originální, prototyp každé z nich už jste minimálně jednou někde viděli. Vlastně kromě Ayumu- toho jsem si oblíbila hned, sarkastický, líný, ale sympatický a s bujnou fantazií. Ale co- čert vem děj a postavy situace jsou natolik vtipné a ztřetěné, že hravě předčí i například Baka to test to shokanjuu (a to jsem si myslela, že už nic divnějšího neuvidím)

Takže, jestli nemáte co dělat, chcete se bavit a nemáte zrovna filozofickou náladu, určitě se na to podívejte, stojí to za to xD. Nevím, jak druhá série, tkerou jsem ještě neviděla, ale první určitě.

KHR- Chrome Dokuro: Existence

3. dubna 2012 v 22:03 | Haruko-sensei |  KHR- Videa
Při náhodném prohlížení mých oblíbených amvmakerů jsem narazila na tohle opravdu moc povedené videjko ^^
free counters

!Upozornění!
 • Všechny recenze si píšu sama!
 • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
 • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
 • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
 • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
 • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!