The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Kuroshitsuji II recenze

21. dubna 2012 v 19:46 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Rok vydání: 2010
Žánr: shounen, akce, supernatural
Počet epizod: 12

Vítejte opět ve viktoriánské Anglii na panství jistého Aloise Trancyho. Alois je rozmazlený blonďatý kluk s vysokýma botkama, který je velice krutý a terorizuje všechny kolem sebe, včetně super vysokého sluhy s brýlemi Clauda Fausta, který mu splní každé přání.

Jedné pochmurné noci na vrátka zaklepe neznámý cizinec v kabátě s velkým kufrem a Alois ho pustí dovnitř na přenocování. Jaké je jeho překvapení, když mu cizinec ukradne jistý prsten, který až donedávna patřil jistému chlapci v Aloisově věku, který byl taky pánem obrovského domu.

Cizinec z panství uteče a v lese otevře svůj kufr. Ukáže se, že v něm leží CIel Phantomhive a cizinec, že je jeho věrný Sebastian. Ale moment....nemá být Ciel už náhodou mrtvý? Sebastian navlékne Cielovi prsten a ten se probudí. Ale nic si nepamatuje. Ani to, že svou pomstu už vykonal. V prstenu totiž byla Cielova duše, která byla Sebastianovi ukradena. Jenže proč má proboha Alois Cielovu duši?

A tak Ciel znovu pátrá po vrahovi svých rodičů. Jenže tentokrát je to jinak. Tentokrát je tu Alois se svým démonickým sluhou Claudem. Claude se zdá chce Cielovu duši stejně jako Sebastian a Alois ho chce prostě jenom zničit, protože podle něj může Sebastian za smrt jeho malého brášky. Sebastian s Claudem uzavřou dohodu o Cielovu duši, jenže Claude nehraje fér, chce ji pro sebe a neštítí se ničeho. A tak Alois válčí se Cielem, Claude se Sebastianem.

A zdá se, že Claude se Sebastianem nejsou jediní démoni v okolí, ještě je tu Aloisova služebná Hana, která má taky něco v plánu a rozhodně se jim to nebude líbit.

Video:
Moje hodnocení: To, čeho se někteří tak obávali, se opravdu stalo! Ciel se naklonoval! Naštěstí se tak stalo i se Sebastianem, takže ve druhé sérii, která je o polovinu kratší než první, máme fanservis v dvojitém podání v podobě super bad-ass Clauda. A víte co? Je to nuda.

Nemůžu si pomoct, ale druhá série mě ani zdaleka nebavila tolik jako ta první. A přitom jsem tam našla všechno, co tam být mělo. Technická stránka anime opět super. Opět to byla viktoriánská Agnlie se super kostýmy. Děj byl opět povedený. Konec zase bez konkurečně nejlepší (a tentokrát je to čistá pravda, kvůli konci bych na to klidně podívala ještě pět krát). Opět kupa fanservisu. Tak sakra kde udělali soudruzi chybu? Neměli klonovat.

Ale abych nekřivdila. Alois je super. Jeho psycho charakter byl jeden z mála charakterů, které v anime ještě nebyli a pěkně to tam provětral. Sice mě štval (a štve, čekala jsem epickou shotovskou bitku) jeho konec, ale dobře. Byl to pěkný protipól k Cielovi. A Hana se svým talentem k rozvracení všeho, na co šáhne (bitch, dobrá práce. To jsem opravdu nečekala) byla taky super. Takže jsem dospěla ke konečnému závěru, jaký rušivý element mi to tam kazil. A to byl Claude.

No dobře, uznávám, Claude tam BYL potřeba. Ale mohli mu udělat trochu zajímavější charakter. A hlavně-jako WTF? Proč vyjel po Cielovi? No dobře, vím, ale prostě mi to tam nesedělo. Měli vymyslet nějaký lepší důvod.Možná je to tím, že jsem zapřísáhlý tým Sebastian, ale Claude mi tam prostě vadil, připadal mi jako suchar, nezajímavý.

Přesto ale i druhou sérii naprosto doporučuju, už kvůli konci. Musím to říct ještě jednou, ale ten se fakt povedl. Celkově i zbytek série byl dobrý, pokud vám nevadí tak trochu vypuštění té detektivkové části a přidání té nadpřirozené. Není to úplně špatné, dokonce skvělé na zavaření vašich mozkových závitů xD. Určitě se na to jukněte.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 22. dubna 2012 v 9:28 | Reagovat

Moc pěkná recenze, už dlouho uvažuju, že se na Kuroshitsuji podívám, ale nějak z toho vždycky sejde :D

2 Neri Dupre Cavallone ^^ Neri Dupre Cavallone ^^ | E-mail | Web | 22. dubna 2012 v 13:14 | Reagovat

to anime bylo super. Plno lidí co znám říká, že se jim nelíbilo a prvních pár dílů je odradilo, u mě to bylo však naopak. já nevím, i když jsem Aloise neměla nijak extra ráda, tak souhlasím ,že jeho psycho charakter to tam pořádně provětral... :D

3 Lucy Lucy | Web | 23. dubna 2012 v 16:34 | Reagovat

toto anime vsetci chvalia :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!