The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Červen 2012

Anime mix- California Girls

29. června 2012 v 15:33 | Haruko-sensei |  Videa
Abychom se trochu naladili na léto xD

Zatemněte místnost, nažhavte wi-fi, léto is coming!

29. června 2012 v 15:30 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Je konec! Konec mučení, narychlo dělaných pkolů, šprtání se pře hodinou, raního vstávání, hypnotizování budíku, aby ještě nezvonil. A tak po dvou hodinách posledního stresu konečně zazvonil poslední zvonek v tomhle školním roce.

Tak jak jste dopadli? Já kupodivu dobře- moje inteligentní já to nakonec vytáhlo na pouhé dvě dvojky, což je věc, v kterou jsem skoro ani nedoufala xD. Což znamená, že dostanu peníze. Což znamená, že buďto vykoupím knihkupectví, nebo si pořídím konečně sako a nějaký letní šaty xD (vidím to spíš na ty knížky)

Řekla bych, že tenhle rok byl docela podařenej, rozhodně víc než ty předešlý. Rozhodně největší změna je, že mám nějaký společenský život- jako no joke, zástupce mimozemského druhu antisociálů chodí ven (napůl přinucen, ale stejně) xD. Ale stejně bojuju proti opálení- jsem rozhodnutá uspět xD.

Což mě přivádí k tomu, že zítra nic nepřibyde- dneska u mě spí kamarádka, a zítra spím já u ní, takže xD....Takže předem gomenne xD. V plánu je koupák a samozřejmě pokec.

Jinak doufám, že si prázky pořádně užijete a stihnete všechno, co chcete! A teď...Hurá na anime!

Vaše Haruko-sensei

Sekaiichi Hatsukoi-"You've Been on My Mind, Onodera"

28. června 2012 v 19:50 | Haruko-sensei |  Sekaiichi Hatsukoi-videa
A to je přesně důvod, proč jsem tohle pololetí na školu kašlala xD

Hakuouki- Kazama picts

27. června 2012 v 22:02 | Haruko-sensei |  Pictures
...Bez povšimnuty ležely tyto picty ve složce, a potom jsem si řekla: musím se s nima podělit xD
-Vážně jsem ulítlá na týpky v kimonech xD


Moje plány na prázdniny

26. června 2012 v 20:51 | Haruko-sensei |  Pictures
Původně jsem chtěla napsat dlouhý výkec, ale potom jsem řekla...ne! Ne, když to shrnuje jeden jediný obrázek xD:


...a očekávejte mě na Adviku! (a ne, nebudu mít růžový kimono. Zjistila jsem, že ušít ho je podstatně těžší než přišít knoflík, což je nejvyšší úroveň mého švandlekovského umu, takže...xD)

-Hecla jsem to a zkoukla Full metal alchemist brotherhood za 4 dny. Mé staré já se vrací xD

AnE- wallpapers

26. června 2012 v 20:43 | Haruko-sensei |  Wallpapery
Zjistila jsem, že jsem najednou začalo chodit víc lidí (což logicky vzato není vůbec překvapující, protože jsem úžasná osoba, blíží se prázdniny atd...xD), takže mě přepadl neodbytný pocit začít produkovat pořádný články a dát to tu trochu do kupy. Těšte se, chystám velkou rekonstrukci (pravděpodobně největší v dějinách tohohle blogu) xD

Ao no Exorcist (Blue Exorcist): Ao no Exorcist Ao no Exorcist (Blue Exorcist): YUUNO

A pro Rinofetišisty:
...si budete muset kliknout ne celý článek xD

KHR- D18 MEP! (ft. Alaude)

24. června 2012 v 21:59 | Haruko-sensei |  KHR- Videa
Způsob jak vynosebleedovat no.XXX36: Zkuste strávit dese minut na youtube hledáním "D18 amv"
-A potom se lidí diví, protč nesnáším realitu xD (Ale jestli ty dva někdy uvidíte ve 3D, koukejte mi poslat fotku xD...a jejich adresu xD)


Ao no Exorcist online

23. června 2012 v 22:46 | Haruko-sensei |  Anime online
Dlouho jsem žádný nepřidávala, tak to musím napravit xD.
-Všechny díly by měli být funkční. (Pokud ne, podám si Zkouknito xD)

No.6- recenze

22. června 2012 v 22:02 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Počet epizod: 11
Roky vydání: 2011
Žánr: josei, akční, shonen-ai

Pokud se děsíte toho, jak bude náš svět po oné očekávané apokalypse vypadat, v tomto anime můžeme dost dobře nalézt odpověď. Nacházíme se v roce 2013, svět je zdevastovaný a váms e nabízejí pouze dva způsoby žití- žít v dokonalém městě, kde je všechno perfektní a lidé si nestěžují, nebo život mezi ruinami dřívějšího světa, odpadky produkované dokonalým městem, plné nemocí a kde každodenní život je boj o přežití. Těžko by se ty dva způsoby mohli lišit víc. A co je nejvtipnější, od sebe je dělí pouze jedna vysoká, dlouhá, kamenná zeď, kteoru postavila vláda dokonalého města.

Shion v jednom takovém žije. Jmenuje se No.6. Nikdy neměl žádné pochyby o spokojeném životě ve zdech města, spokojeně bydlel se svou matkou. Jakožto velmi inteligentní, skoro geniální dítě měl před sebou zářivou budoucnost. Vlastně až do dvanácti. Potom přece jenom začal přemýšlet o tom, jestli je to opravdu to nejlepší, co mu může život nabídnout. Ne že by byl tak hloupý, aby to někomu říkal. Ale potom stačilo jedno osudové setkání, a Shionův život se nadobro změnil.

Když za bouřky z jakési frustrace otevřel okno, vplížil se k němu do pokoje uprchlík. Rebel, který nesouhlasí se systémem. Takové zločince odváží do nápravného řízení, aby neškodili společnosti. Až no, že tenhle "zločinec" je jaksi dítě. Prťous, který je o hlavu menší než Shion, přestože je stejně starý. A je těžce zraněný a krvácí. A Shion, protože přemýšlí dopředu, se na nic neptá, a ošetří ho. Vedou spolu menší rozhovor, vypijí kakao, a potom kluk, který si říká Nezumi, beze slova zmizí.

A jelikož vláda si všímá všeho, díky tomu incidentu je Shion sesazen ze své pozice geniálního dítěte a po dokončení základky dostane práci jako hlídač parku. A co je horší, ve svých 16 je pořád stejně naivní. Takže když uvidí, jak nějaký hmyz zabije jeho kolegu, okamžitě to jde nahlásit. A bohužel, je to právě vláda, která má tyto pokusy na svědomí, a tak milého Shiona míní umlčet navždy. Takže obvinění z vraždy na krku a je přesouván do nápravného centra.

A k jeho obrovskému překvapení se zjeví jeho první pacient, na kterém si vyzkoušel stehy, Nezumi. Pořád je to rebel, ale teď je o pár desítek centimetrů vyšší, o dost prohnanjěší a zkušenější, takže se mu povede vyhodit policejní auto do vzduchu, dostat Shiona ze spárů policistů a provléct ho za zeď. A tady Shion poznává krutou pravdu- žádný dokonalý svět, ale spousta špíny, a krve. A taky dochází ke konfrontaci s Nezumim- zatímco Nezumi chce No.6 kompletně zničit, tak Shion má naději a chce pouze strhnout zdi. Ale podaří se mu to?

Video:
Moje hodnocení: Když jsem došla k této položce, začala jsem se vrtět na židli, ťukat prsty do mého dřevěného stolu a občas si frustrovaně povzdychla. Odehrával se totiž ve mně vnitřní boj, jak toto anime vlastně zhodnotit- jestli jako fanatická yaoistka, nebo jako objektivní otaku. Rozhodla jsem se nakonec oba pohledy tak nějak ve zkrácené verzi vypsat.
Důvod? Názory se mi v těhle rovinách diametrálně liší.

Pokud to vezmeme z pohledu yaoistky, které je děj úplně putna, dokud to má tu správnou atmosféru a fluffoidní fanvis, tak ta by tohle dílo šoupla rovnou do první desítky svého pomyslného žebříčku (alespoň já to tak udělala). Autoři totiž vzali staré dobré téma přátelství, mixli to s postapokalyptickou atmosférou s trochou zkorumpované politiky, sem tam přidali pár mecha efektů pro epičnost, přidali celou petku fanserviu a to celé řádně promíchali.
Výsledek: Spousta náznaků, neuvěřitelně nosebleedoidních momentů a dramatické situace ve hře o přežití. Ačkoli to může znít jako blbina, kupodivu není. Atmosféru to má velice poutavou a přiznám se, až do posledního dílu ( o kterém se dále zmíním) mě to udrželo v křesle bez jakékoli touhy zmáčnkout ten červený křížek v pravém horním rohu mého monitoru. Prostě jsem jim to sežrala i s navijákem.

Pokud se na to podívám objektivně....no. No. Průměrný děj, i když mají kredit za to, že nebyl tak zoufale předvídatelný jako jsem už u některých anime viděla a měl dostatečný spád. Animace velmi dobrá, stejně tak hudba. Charaktery sice místy stereotypní, ale vem to čert, aspoň jeden bad-ass týpek v anime být musí. Kupodivu hned po Nezumim jsem si velmi oblíbila Inukashi. Celé to vykreslení světa zničeného korupcí a intrikami bylo velmi zajímavé, ve své podtsatě velmi realistické. Možná se asi divíte, proč to anime nevyvolávám do nebe. Věřte mi, udělala bych to, kdyby tady nebyl takový větší problém:

NAPROSTO...PŘÍŠERNÝ...KONEC

Vzhledem k tomu, že vám toho o něm nemůžu nic říkat, protože bych spoilerovala (a to opravdu hodně), pokusím se to popsat. Dyžtak omluvte divnou formulaci.
No tak, první chyba: smíchání mechy, sci-fi a biologie dohromady. Ten virus byl dobrej nápad. Velice dobrej nápad. Jak tam přiběhli obrovský stroje a ty složitý elektronický systémy...taky dobrý. Jako musím říct, že až do 2.poloviny úplně posledního dílu to byl fakt nářez. Gradace byla znát a fakt celý to vyvrcholení bylo naprosto epický. Horší bylo, co přišlo potom. Jasně, jsem ráda, když moje oblíbená postava přežije, ale....proč PROBOHA do toho míchat nějkou divnou písničku a tu obrovskou lítající věc, co je zachrání? No seriously, WTF?! A ještě je oživit a tím zruinovat naprostý vyvrcholení celý tý melancholie....Proč? Proč? *zoufale lomí rukama*

Klidně se na to podívejte, tolik naprosto okatýho a nekýčovitého fanservisu jen tak nenajdete. A je fakt, že děj je poměrně dobrý. Pokud jste ochotný přehlídnout ten konec, bude se vám to odně líbit. Pokud ne....dokoukejte to do zhruba patnácti minut 11. epizody, pak vypněte a předstírejte, že to je konec celé série. o nic nepřijdete xD.

P.S.: Žádnou další sérii prosím. Děkuju.

KHR- Vongola Pimps

21. června 2012 v 22:02 | Haruko-sensei |  KHR- Videa
Haruko kuje plány (šíleně tajný, o nichž se dozvíte později), takže odkládá rekonstrukci co nejdále xD- Jak nejlépe kamuflovat lenost? No přece, postovat videa se super hot bishíkama!
Takže tady to je xD:

Arcobaleno

20. června 2012 v 21:36 | Haruko-sensei |  Pictures
Protože tady dlouho nebyl žádný obrázek xD


...true story xD
P.S.: koukejte mi vyplnit anketu, po sto letech jsem zase nějakou sesmolila xD. (A máte smůlu, můžete jen jednoho xD)

Darker than BLACK- The black Reaper

20. června 2012 v 21:12 | Haruko-sensei |  videa- různá anime
Gomen za včerejšek, učila jsem se na bilogii (a stejně to nepomohlo, jelikož nejsem bůh tipování). Každopádně jsem našla tohle boží amv. I když mi DtB dalo pořádně zabrat, je to jedno z nejlepších anime xD

Otome Youkai Zakuro

18. června 2012 v 18:59 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Žánr: seinen, komedie, romance
Počet epizod: 13
Rok vydání: 2011

Nacházíme se v jedné z těch alternativních realit, o které lidé tak rádi polemizují. A jelikož v takové realitě se může stát naprosto cokoli, taky se tak stane.

Děj se odehrává v meiji éře, přelom 18. a 19. století. Doba, kdy lidé na jednu stranu ještě pořád nosili kimona a spali na futonech, na druhou stranu ovše už měli příbory, a ti bohatší nosili už i západní šaty. Byla to divná doba, a tak je možné ledascos. Třeba aby se vám po ulicích proháněl youkai- démon. Nebo aby tam naběhla parta holek v růžových kimonech a třesňovou větví, a démona zabila.

No, ony to nejsou tak úplně holky, přesněji řečeno, jsou to napůl holky a napůl démonky se zvláštními silami, vyznačují se kočičími oušky a celé město se jich bojí. Jmenují se Zakuro, Susukihotaru, a dvojčata Bonbori a Hozuki. Ani jejich rodina není normální- žijí na hromádce s paní liškou a panem slonem, který má v oblibě pít čaj. Ale jinak- žádný problém, vesele si žijí v tom domečku a vyvádějí různé kravinky.

A jelikož vláda si problém s Youkai uvědomuje též, založí tzv. Institut pro duchovní záležitosti, který má tyto problémy řešit. A v zájmu úspěšné spolupráce hned za holkama vyšlou partu více či méně schopných vojáků, kteří jim mají pomoci. Je to Agemaki Kei, který možná vypadá a navenek se chová jako prince na bílém koni, ve skutečnosti je to ale strašpytel první třídy, Riken, který toho moc nenamluví a ještě vypadá, jako by měl každou chvíli někoho zabít a vychloubačný prcek Garyuu. Každý z mužů vyfasuje jednu holku, shota dvojčata a hurá do řešení případů! A protože problémy nejsou nikdy daleko, zdá se, že určitá skupinka lidí/démonů jdou z nějakého neznámého důvodu po Zakuře a její schopnosti. Ale proč? Že by to mělo nějakou souvislost s její minulostí?

Video:
Moje hodnocení: Pokud se vám stýská po starých dobrých časech, kdy ještě vydávali takové shoujo jako Kaichou wa maid-sama, Ouran, Lovely Complex atd., tedy oměrně nenáročná, sladká a pěkně zpracovaná dílka, a k tomu si rádi zaplavete v historických vodách, našli jste to pravé anime pro vás. A nikdo mi nenamluví, že to je seinen. protože není, značte si to, jak chcete.

Nebudu vyzdvihovat, jaký je to masterpiece. Protože pravděpodobně není. Ale když už nic jiného, je to pěkně zpracované anime, u kterého se rozhodně nudit nebudete.
Asi největším plusem celé série je grafika a potažmo animace. Grafika je líbivá, jemná, a vyvolává uklidňující dojem. Animace byla plynulá, občas s dost zajímavými střihy. A ani mi moc nevadily ty pastelové barvy, jelikož to k tomu anime tak nějak sedlo.

Dějová linka si rozhodně zaslouží trochu pozornosti. Jelikož je to "seinen", je pěkně rozpracovaná, děj má spád a přesně vychytal ty místa, kde je třeba trochu zahrát na city a kde by to bylo úplně zbytečné. Kupodivu je i docela originální, což jsem na takhle nové anime příliš nečekala.
Postavy, jako vždy, úplně super. Tady byl ještě bonus, že se chovaly poměrně realisticky, nebo apsoň byly dost uvěřitelné. Poprvé po dlouhé době jsem nenašla ani jendu postavu, kteoru bych nesnášela. Kupodivu ani hlavní hrdinku (ale bejt jí, tak toho bišíka držím pěkně pod zámkem, aby mi ho někdo neukradnul xD). Co je zvláštní, žádné vyloženě archetypní postavy tam taky nebyly. I když je fakt, že když bydlíte s iškou a slonem, asi moc archetypní být nemůžete xD.

Zkrátka a dobře, pokud máte rádi anime se sladkou atmosférou a jste fanoušky shoujo, určitě se na to podívejte. Stejně tak pokud máte fetiš na kočičíč uši. Stojí to za to.

Tak a konec xD

17. června 2012 v 22:12 | Haruko-sensei |  Kecárna
Video, které musíte zkouknout (je v něm moc pěkný záběr na lovce xD)
Konnichiwa,mina-san!
Blog mě zase jednou vytrolil, když mi smazal recenzi, kterou už jsem měla napsanou (a samozřejmě neuloženou), takže ta bude až zítra xD.

Jo, tak v sobotu jsem jela do Prahy, jednak koupit si Death note 4, a jednak jet do kina na Sněhurku a lovce. Obojí splněno, a teď vám musím něco říct k tomu filmu.
Kdo se na to chtěl podívat jenom kvůli lovci (jako já), bude zklamaný. Kdo se na to chtěl podívat kvůli Charlize theron, bude nadšený. Kdo se na to chtěl podívat kvůli ději, nekoukejte na to.

Stručně a jasně: není to TAK špatný. Královna JE super. Epičnost tomu NECHYBÍ. Děj je...no řekněme, trochu feministický, ale dejme tomu, dá se to.
ALE: největší chyby:
 • Hemsworth si nesundal košii.
 • Hemswroth si nesundal kalhoty.
 • Hemsworth si nesundal košili ANI kalhoty.
 • Z Hemswortha neudělali hlavní roli.
 • Dali jí Stewart.
 • Stewart dali přes prostor zhruba poloviny filmu na poker face.
 • Princ je opravdu nechutnej.
 • Scénař dělal někdo namydlenej.
Ale jinak...ušlo to.

Taky jsme s kámoškou dospěli k ultimátnímu rozhodnutí- ušijem si cosplay. Respektive, ušijem si kimono xD Už mám nastudovaný střihy, takže jsem zvědavá. Na jaké postavy, to neprozradím, půjde o ty z recenze, kterou jsem chtěla dneska vydat xD. Každopádně, jestli na Adviku uvidíte pobíhat dvě holky v blonďatých parukách a růžovém kimonu, budeme to my. Pokud ne, uskutečníme to napřes rok xD.

Zvláštní, že už ani nemám sílu být naštvaná, že mi blog zruinoval mou awesome recenzi. Asi už jsem si zvykla.

Vaše Haruko-sensei

P.S.: Už si začínám dělat plány na apokalypsu. Jen mě štve, že nedočtu Skip Beat až do konce. Ani Naruta.
P.P.S.: Trpí někdo nekontrolovatelnou touhou si se mnou povídat? Celkem dost lidí se mě ptalo na nějakej kontakt, takže jestli budete chtít, mohla bych vám třeba moje ICQ (ne, Facebook nemám, nic takovýho mi můj PC zasekávat nebude xD). Každopádně, napište mi svůj názor.

UItaPri- My sweetest love

16. června 2012 v 22:15 | Haruko-sensei |  videa- různá anime
Hoho, zítra opět očekávejte menší report (+recenzi), protože se toho dneska stalo docela dost xD
-Tahle písnička se mi snad z celýho anime líbila nejvíc...tedy hned po piano verzi Mirai Chizu. Miyao Mamoru je skvělej xD.

Aneb další sebelítostivý výkec o mém trapném životě xD

15. června 2012 v 23:59 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa,mina-san!
Lol, plánovala jsem si, jak hrozně budu psát články. Haha. No nějak mi zase nevyšlo, jelikož celej víkend nebudu mít čas. Tak jo.
Jinak momentálně prožívám něco jako existenční krizi-akorát že z hlediska mého otaku života. Zaprvé, začínám rozeznávat dobrá a špatná anime. No chápete to? Já teda ne. To byly časy, kde jsem schroupla cokoli, co mělo ucházející grafiku xD. Taky teď nějak doháním ta dlouhá anime- ne, One Piece opravdu nedávám, ale momentálně mám rozkoukaný FMA:Brotherhood, Beelzebuba a D.Gray mana. Fairy Tail už jsem kompletně vzdala, protože Gray neGray a Loki neLoki, moje ultimátní stanovisko zní: Je to blbost. A tak si s ostudou přidávám na seznam druhé anime, které jsem nebyla schopná dokoukat (to první bylo Shugo Chara).
U mangy teď začínám mít ráda čím dál tím víc tragédie. Chápete, takový ty melamcholický díla plný sentimentality (dřív jsem to absolutně nesnášela), na jejichž konci máte prosmrkaný a mokrý dvě balení kapesníčků. Asi jsem masochista nebo už nevim. A hlavně- čokoláda nepomáhá. ČOKOLÁDA NEPOMÁHÁ! A když už ani čokoláda nic nezmůže, uvědomíte si, že je to s váma opravdu špatný.
Ale zase jsem dosáhla jendoho úspěchu- našla jsem originální (tj. japonský) opening z pokémonů! Chacha! A abych nepsala jenom o mé krizi, napíšu vám takové dvě perličky, co se staly:
Obyčejný rozhovor ve škole:
"Hele, co když existuje matrix?"
"A co když kromě matrixe a našeho světa existuje ještě jedna realita?"
"Kámo, realit máš nekoněčně mnoho."
"Takže teoreticky, když umřu v jedné, v těch ostatních neumřu."
"Hmmm, vlastně ne, protože tamto Já je jiný než tvoje aktuální Já."
"Takže to znamená...Jsme nesmrtelný!"

Před hodinou bioligie:
"Normálně, viděla jsem první epizodu pokémonů v originálním znění!"
"A jaký to bylo?"
"Ash se ve skutečnosti jmenuje SATOSHI! My childhood is a lie!"

Vaše Haruko-sensei

P.S.: Našla jsem alternativu čokolády- D18. Když už nepomůže ani tohle, půjdu se zabít xD.

AnE- Let it burn

14. června 2012 v 20:53 | Haruko-sensei |  videa- různá anime
"I watch the city burn...."...time to watch Ao no exorcist again! xD
P.S.: Mám krizi, přečetla jsem všechny dostupný povídky na Bona/Rina a Yukio/Rina. Jestli budu muset začít číst pairing Mephisto/Rin, půjdu se zabít xD.

Anime mix- Dynamite

13. června 2012 v 20:49 | Haruko-sensei |  Videa
Yay, je to tak úžasný pocit, že za něco málo přes dva týdny už budou prázky xD.

Comeback- bohyně na scéně!

12. června 2012 v 19:58 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa,mina-san!
Můj tým techniků/táta+a jeho kámoš je vážně šikovnej, a nějakým záhadným způsobem se jim povedlo přivést mé PC z kómatu do naprosto funkčního stavu, dokonce mám teď o 500 G navíc (anime, brace yourself, I am coming). Což znamená, že to tu zase můžu rozjet do pohybu xD.

Za tu dobu, co jsem tu nebyla, se stalo docela dost věcí- předně jsem musela okupovat sestřin počítač (kterej je lepší než můj, no chápete to?), abych vůbec nějak fungovala, no bohužel na moc dlouho to teda nebylo. Testy už mám téměř všechny za sebou- dneska jsem nehorázně pokurníkovala matiku (neptejte se, stačí, že mám dobře jenom jeden příklad, a to si nejsem jistá xD), ale zase jsem naprosto z oleje vypotila fyziku na jedničku xD. Zítra mě čeká zkoušení ze zemáku (orientace), ve čtvrtek potom z dějáku, příští týden poslední písemka- fyzika. A potom sladké prázdniny a konečně dokoukám D.Gray mana a všechny ty věcičky, co mám naplánované xD.

Články a všechno už by mělo fungovat na 100%- tedy v mém případě ntak na 80%, ale dejme tomu- ale dyžtak se mnou mějte slitování, pravděpodobně to zase nevyjde tak, jak si plánuju xD.

Vaše Haruko-sensei

Jedna dobrá a jedna špatná zpráva

8. června 2012 v 20:13 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Jak z nadpisu vyplývá, jedna věc vás potěší (mě rozhodně potěšila xD) a jedna už ne tak moc.
Mno, zaprvé, jak jste si všimli, blog má nový kabátek- Ano, je to Kyouya z KHR (původně jsem chtěla D18, ale upřímně, blog je dost úchylný i bez úchylného layoutu xD) a nehorázně se mi líbí! Oficiálně děkuju mému SB Kirawě, která byla dokonce tak hodná, že mi ho i nastavila xD.
A jen tak mimochodem, než se mě zeptáte, co mám pořád s tou modrou- zvykejte si xD. Miluju modrou a ještě tady žádná jiná barva nebyla (oh wait, jednu dobu jsem měla hnědou...detail...), takže pokračuju v tradici (a taky se tom sem neuvěřitelně hodí xD)
A teď ta druhá zpráva- po velikém boji se můj stařičký počítač zhroutil a pravděpodobně odebral na věčnost. Což znamená, že vůbec nevím, jak budu vydávat články. Tohle mmnt píšu na tátově počítači, lol xD. Teď si říkám, ještě že jsem si všechny doujinshi stáhla na flashku xD.

Tak to je asi všechno. Omlouvám se všem SB, kdybych je následujících dnech neobíhala. A všem gomenne, kdybych nepsala články.

Vaše Haruko-sensei

Jak najít dobrou mangu aneb Dafuq I just read?

7. června 2012 v 20:38 | Haruko-sensei |  Ostatní
Kde kdo se mě ptá, kde narážím na tak zajímavé kousky. Takže jsem se rozhodla udělit vám pár rad, jak ke kýženému skvělému počteníčku dojít, a na co si dát pozor. Z hlediska počtů pastí bych řekla, že je manga někde uprostřed. Rozhodně se u ní můžete nachytat víc než u anime, na druhou stranu, fanfiction (na které plánuji taky něco napsat xD) nebo yaoi/slash asi vždycky bude držet v tomto ohledu prim. No nic, jdeme na to.

P.S.: Toto je opravdu snad nejdelší článek, jaký jsem kdy napsala. Koho nebaví čtení, nerozklikávejte xD.
(čajznuto odsaď- ne, bohužel to není moje sbírka xD)


KHR- Make it rock

6. června 2012 v 20:20 | Haruko-sensei |  KHR- Videa
Uff, a po tomhle se jdu šprtat gravitační pole a středověk. Seriously, school, seriously?!

Suki-tte Ii na yo

5. června 2012 v 21:46 | Haruko-sensei |  Manga
Autor: Hazuki Kanae
Žánr: shoujo, mature, komedie, romance, smut
Rok vydání: 2008
Stav: Stále vychází

Lidi jsou svině. Všeobecně známá pravda, která se neustále ukazuje jako pravdivá. Vždycky si vybírají nějakou oběť, na kterou si potom, ať už úmyslně nebo neúmyslně, zasednou a nedají jí pokoje. Část lidí takové šikanátory (a dokonce je to oficiální slovo xD) prostě pošle do háje a jedou dál, část se rozbrečí a jedou dál, a část to prostě nedokáže zkousnout. Což je případ Tachibany Mei.

Tachibana Mei byla právě taková oběť. Neoblíbená a na orkaji společenského života už od školky. A po pár nešťastných příhodách si prostě řekla, že na to kašle. A přestala se s lidmi bavit, kamarádit. Docela radikální řešení, ale když se takhle prokopala bez větších potíží až do druháku na střední, asi to nebude úplně špatná metoda. Problém jsou ty menší potíže.

Protože to, že ty lidi neznáte, neznamená, že vás nemůžou šikanovat, a tak je Mei-chan na škole za takový legrační boxovací pytel, který vám nic neudělá, ani kdybyste ji třeba strčili na zem. Kdo by si aspoň jednou nekopnul, že?

Ale jednoho dne i Mei dojde trpělivost. Protože zvedat vám sukni, když jdete po schodech nahoru, zvlášť když jste si ještě právě pro tyto případy pořídili sukni ke kolenům, a ne mini, je ve druháku opravdu poněkud moc, ne? A tak Mei-chan opráší nějaký ten karate kop a nakopne toho idiota do obličeje. Jenže idioti mají stěští, a tak nekopne jeho, ale jeho kamaráda. A jelikož Mei nemá štěstí, podaří se jí zkopnout ze schodů nejoblíbenějšího kluka na škole. Kurosawa Yamato, seznamte se, příčina většiny problémů, které Mei odteď bude mít.

Tak kromě toho, že se na ní šikanátoři sesypou jako mouchy na med, za ní ještě začne docházet Yamato, kterého Mei rozhodně zaujala- jednak díky tomu kopu, jednak díky její zebřím kalhotkám, a jednak díky její osobnosti. A Mei tak nějak začne chápat, proč je Yamato oblíbený. Protože narozdíl od většiny bastardů na škole si Yamato na nic nehraje a vlastně je vcelku i milý. Takže možná, opravdu jen možná, by to mohla být osoba, které se dá věřit, ne?

Video:
Moje hodnocení: Než vůbec začnu, musím poukázat na jednu velice důležitou věc: ta kombinace mature a shoujo není omyl. Což znamená, že kdo očekával trolení v podobě přiblbých hrdinek a naprosto na hlavu postavených situací, smůla. Na to vám vřele doporučuji Shinjo Mayu nebo Minami Kanan.

Tahle manga je něco, co bych si dovolila označit jako shou-sei. Z výše zmíněných důvodů už to není to shoujo, kde si je potřeba brát brokovnici, ale ještě to není ani josei. A ty rozdíly jsou vidět. Na jednu stranu, pořád tam jde o staré známé rozpitvávání pocitů, dávání se dohromady/rozcházení se, ale hrdinové už nejsou na mentální úrovni tříletého dítěte, a nestaví se k problému tak, že se zatváří mile/rozbrečí se/zmlátí polovinu školy aby zjistil, kdo dělá oči na jeho holku, ani slepě neuvěří všemu, co jim někdo řekne jen proto, že to je jejich kamarád/ka. Což je dobré. Hodně dobré.

Hned na první pohled mě zaujala kresba. Je hezká, to jo, vlastně hodně hezká, ale není prvoplánová a naprvní pohled ji poznáte, což je další plus. Osobně jsem si ji hned zamilovala. Co se samotného příběhu týče, znova upozorňuji, je to shoujo, takže v zázraky nedoufejte, ale řekla bych, že přece jenom je víc uvěřitelnější a některé pasáže jsou vysloveně dokonalé a naprosto vás dostanou.

Následuje pasáž, kde se budu rozplývat (takže gomenne za neobjektivnost xD). Ale ty postavy jsou opravdu úžasné. Žádná superpřihlouplá hrdinka, ale konečně normální, i když trochu introvertní holka, která si nehraje na roztomilost a všichni jí mají rádi proto, jaká je! Juhůůů! Díky, bohu shouja nebo kdokoli má tohle pod palcem! Prostě hlavní hrdinka je sympatická. A to vprůběhu celých 19 kapitol, co jsou přeložené, což je úspěch xD. A není to jenom ona. Na první pohled to vypadá, že to jsou stereotypy jeden vedle druhého (což je částečně pravda), ale jsou propracované do takové realistické roviny, že jsou uvěřitelné. A to je to hlavní.

Takže, fanoušci shouja, směle do toho! Máme tady sladký, ale ne kýčovitý příběh, sympatické charaktery, a skvělou kresbu!

P.S.: A abyste se nemohli vymlouvat, překládá se i do češtiny xD.
P.P.S.:A kdybyste náhodou byli superlíný, počkejte si anime. Před nedávnem oznámili, že tenhle kousek i zanimují xD.

Sekaiichi hatsukoi- Hot mess

4. června 2012 v 22:15 | Haruko-sensei |  Sekaiichi Hatsukoi-videa
Těšte se, zítra bude recenze xD
+Tu písničku naprosto miluju (od tý doby, co jsem viděla amv na kamisama hajimemashita xD)
free counters

!Upozornění!
 • Všechny recenze si píšu sama!
 • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
 • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
 • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
 • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
 • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!