The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Report z Adviku

30. července 2012 v 19:08 | Haruko-sensei |  Kecárna
Lol, gomenne, ale včera jsem byla tak vyčerpaná, že jsem brzo odpadla xD.
No, vzhledem k tomu, že to byl můj první Advik, tak nedokážu posoudit, jestli byl celkově lepší nebo horšíl. Ale řeknu vám, těším se na příští rok.

P.S.: Očekávejte velice dlouhý a obsáhlý článek.


No, jela jsem tam se svou kámoškou Talmariou (Gomenne, znehodnotím a uveřejním tvou přezdívku xD) a kamarádem. Začínalo to sice až od pěti, ale jelikož jsme ješte museli kámoše nabrat, respektive on nás, sešli jsme se v Praze už ve dvě. Jeho otec nás potom zavezl na inkriminované místo. Byli jsme tam přesně ve tři. Vystoupili jsme z auta. A uviděli už velice znpokojivě dlouho frontu lidí. Ve tři! A samozřejmě, všichni se na nás hned podívali (znáte to, takový ty pohledy typu "hele, někdo přišel, tak se na něj pořádně podívám, abych ho znervóznila")

Pro vaši informaci, v tý frontě jsem čekali hodinu, a další půl než nás pustili do areálu. A jelikož počasí je neuvěřitelnej troll, tu hodinu jsme čekali na sluníčku ve třiceti stupních. Lol. Ale dobře, aspoň jsme se mohli kochat cosplayema a hádat, z jakýho anime to je). Každopádně potom přišli orgové a oznámili, že první si jde pro pásku předprodej. A samozřejmě nastal zmatek, nikdo pořádně neveděl, jestli stojí ve frontě nebo ne. A taky jsme si tam uvědomili poměrně zvláštní věc- vypadali jsme tam nejnormálněji. Možná proto na nás ostatní tak divně koukali. Nebo možná proto, že jsme tam nikoho neznali xD.
(Kdo tam byl, jestli jste postřehli tři neuroticky vypadající mrňaví lidičky oblečení v absolutně normálním oblečení a s absolutně normální barvou vlasů, pravděpodobně jsme to byli my.)

No, když byl ten náš stres za mnou a my se dostali na přednášky, už to bylo v pohodě. Celkem, protože v místnostech nebyla pořádná klimatizace, a tak jsme umírali vedrem. Na co jsme šli vám napíšu jenomn ve zkratce s krátkým komentářem xD Jelikož jsme to měli odtamtud domů dvě hodiny jízdy a nemohli jsme tam spát, museli jsme vyrazit pryč poměrně brzy.

Čvrtek: kousek AMV bloku
kousek "Co je to lolita"
Školní systém v Japonsku- pravděpodobně nejlepší přednáška vůbec. Bylo to dost zajímavé, neusínala jsme a slečně bylo dobře rozumět ^_^
kousek Doujin kultury- seděli jsem úplně vzadu a nerozuměli jsme ani slovo. Až na "Comiket"

Pátek:
Shinsengumi a období Bakumatsu- pro změnu nejobsáhlejší přednáška, bylo to sice zajímavé ale po deseti minutách už jsem nevěděla, o čem se vlastně mluví. Chytla jsem se až na poslední čtvrthodinu, kde se konečně mluvilo o "shinsengumi", za což vděčím hlavně Hakuouki xD (Věděli jste, že Okita byl ve skutečnosti vysoký a ošklivý? My childhood is a lie!)
Versailles- spíš taková fanpřednáška, ale byla to sranda. Jenom kdyby se někdo naučil správně vyslovovat "Versailles" a neříkal "Verséé" (kámo, já chodím na fráninu, a jsem si docela jistá, že takhle se to nevyslovuje)
Dorama obecně- poměrně dobré, ale v podstatě jsme se dozvěděli jenom stránky, kde mají info. o doramě.
-Potom jsme měli jít na Cosplay divadlo. Hádejte, co? Tři lidi přede mnou "Sál je plný!" a stát se tam nesmělo, takže jsem utřela nos. FTS No, a ještě jsme dlouho čekali, jelikož na Příprava sladkých japonských jídel byla docela fronty a na Yaoi vs Yuri jsme se nedostali vůbec (ta místnost blya vážně přecpaná)
Scanlation v průběhu věků- tak jo, tohle bylo velice zajímavé, a dozvěděla jsem se, že edituju mangu úplně špatně xD
-potom jsme vlastně šli na asijské seriály, což byla krátká přednáška, a jelikož jsme čekali na komedie a romance (Dorama), tak jsme se do toho sálu vloudily na kousek KAT-TUNu. A trolily jsme. Ještě že jsme byly vzadu, jelikož jsme se při ukázkách live vystoupeních svíjely smíchy. Komedie a romance byla zase řekněme ukázkou nejznámějších děl tohohle žánru a pouštění ukázek. Ale nebylo to špatné.

Sobota:
Kolektivní páchání zla- nevím, jak moc dobrý nápad to byl, shromáždit do jedné místnosti kupu yaoistek, dát je do skupinek a donutit je napsat krátkou fanfiction. Ale jo, byla to zábava. Ale jak máme proboha do slashfikce napsaovat slova "potvora" a "shodiště"?! xD
Lolita přehlídka- líbilo se mi to, i když tam nebyla moje oblíbená wa lolita.
Gackt- jednoznačně nejvtipnější přednáška. Ukořistila jsem Gacktův e-mail a Twitter, takže budu stalkerovat (btw, prej odepisuje úplně všem xD) a taky jsme kolektivně kyuuovali nad živákem Vanilly xD
potom jsme se vydali čekat na Cosplay soutěž. Říkali jsme si, že když tam budem o hodinu dřív, budem tam první, ne? Bohužel, nebyli. Ale dostali jsme se tam a byla jsem svědkem duplikování mé přezdívky (asi jsem byla neivní, když jsem si myslela, že Haruko jsem jenom já. Ale Haruko-sensei jsem opravdu jenom já.)
potom jsme si zašli na Youkaie a iná háveď- polovinu času jsem se soustředila na to, abych rozuměla slovenštině xD (jsem víážně beznadějná xD), ale taky to bylo zajímavé.
Workshop- Čajový obřad- vlastně to byla spíš taková přednáška, ale přednášející nám ten čaj fakt udělal a mohli jsme ochutnat- byl zelenej jako tráva....a taky tak chutnal xD.
-BTW, v tomhle dni jsem byla tak odvážná, až jsem se sama divila. Nejenom, že jsem se bavila s úplně cizíma lidma, ale taky využila nabídky "Free hugs" a objala Naruta, looool xD

Vlastně potom jsme se museli odebrat už domů, a jelikož v neděli už nebylo nic, co by nás zajímalo, zazdili jsme ji a šli se domů vyspat. A taky jsme mohli konečně přerušit náš harmonogram "Vstáváme v půl sedmý, snídaně, ke svačině rohlík, v osm jedem, před desátou jsme na místě, v poledne svačina, v deset jediný teplý jídlo dne, spánek" xD

Ponaučení pro příště? Snad jenom to, že buď si na sebe musím vzít cosplay, nebo něco naprosto šílenýho, abych zapadla do davu. A jezdit na místo o dvě hodiny dřív. A taky si přivézt vlastní vějíř xD.

Ale nevím, řekla bych, že to nebylo tak hrozné. Je fakt, že místnosti byly dost malé a bylo v nich nehorázný dusno, a taky mě nepotěšil ten zmatek na začátku, ale očekávala jsem i horší věci. Jo, a taky jsem viděla čtyřikrát Sasana v různých provedení a jednou holčičí Sasuke xD. Každopádně, jakožto návštěvník jsem si Advik docela užila, možná proto, že veškeré "hrůzy ze zákulisí" mi zůstaly skryty. A jelikož z toho mého zapadákova to mám na bratříčka Animefest docela dost daleko, asi se na Advik pojedu i příští rok.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Otome Otome | Web | 30. července 2012 v 19:22 | Reagovat

Ty se máš :D Taky bych chtěla jet na Advik :D

2 Werusiik Werusiik | Web | 30. července 2012 v 22:44 | Reagovat

Kdyby jsi měla nějaký ten cosplay, tak si myslím, že bych tě někde viděla, ale normální lidi mezi cosplayema nebyli vůbec vidět, tak se omlouvám a jestli jsi objala ty s plackou , tak jsme se tam fakt museli minout, jen o pár sekund, protože tam nestáli moc dlouho :D:D sakra příští advik se musíme potkat, pokud ovšem nejdeš třeba na akicon :D ano vlastní vějíř :D jediný nedostatek :D v té frontě bylo hrozně horko a stejně se tam motali všichni i ti co platili na místě -_- budu to potom muset připsat do věcí co jsem si přivezla, ale jak v neděli (alespoň myslím) stáli přesně ve vchodě u té zídky a dávali tam všem free hugs :3 to si pamatuji, že tam jsem je objala podruhé :D připadám si úchylně, když to říkám, ale fakt bych se s nimi chtěla seznámit, protože vypadají fakt fajnově a celý advik mě pronásledovalo, jak se baví :D né, že bych se nebavila :D jo do mísntosti na přednášku Yaoi vs. Yuri jsme se taky nedostali, navíc se tam lidi nasunuli několik minut před zahájením, takže šance byla mizivá -_- s jídlem to byla hrozná věc, protože nikdo nechtěl utrácet, aby měl na věci :D takže moje jídlo byla až večeře doma a někdy snídaně, ale když člověk pospíchal, tak ani ta ne :D:D možná tak někdy nějaký rohlík či brambůrky s pitím z lidla :D:D a co přivezla jsi si nějaké anime fajn věcičky z adviku?? ^^

3 Werusiik Werusiik | Web | 30. července 2012 v 23:13 | Reagovat

V cosplay je veliká zábava :D jak na tebe lidi koukají s úžasně otevřenou pusou až někam na podlahu :D:D Možná že jsem vás vážně zahlédla :D:D jenom ? :D já bych to nevydržela a něco si koupila, ale přiznávám, že bych se bála, abych se taky dostala domu :D no já jsem si koupila hromadu placek, 3 plakáty- Ao no exorcist, fairy tail a naruta :D:D potom jsem přidala k Happymu plyšového natsua a hlavně tašku s fairy tail :3

4 Ely Ely | Web | 3. srpna 2012 v 8:42 | Reagovat

Přednáška Gackta nejvtipnější?~ ^^ Jé, jsem moc ráda, že se někomu líbila, to mi hned zlepšilo náladu na týden dopředu! <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!