The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Grand Sun

29. srpna 2012 v 18:21 | Haruko-sensei |  Manga
Autor: Emura
Žánr: shoujo, akce, komedie, romance
Rok vydání: 2007
Stav: Dokončeno- 3 volume

To, že většina géniů pochází z asijských zemí, vám asi říkat nemusím. Co takový génius vlastně celý den dělá? Zpochybňuje teorii relativity? Vynalézá stroj času? Pokouší se hackovat mezinárodní servery? V podstatě ano. Jednou za čas si skákne pro Nobelovku za jedno z výše zmíněných, a jede se dál. Ještě horší to je, když jste třeba ještě k tomu syn bohaté a mezinárodně úspěšné firmy. To na nic z toho vlastně ani čas nemáte, jelikož jste permanentně unášený tou či onou organizací. A tak není divu, že potřebujete někoho, kdo by vás dokázal ochránit. A vydržel to s vaší otravnou povahou, ale to už je něco trochu jiného.

Ano, Kisaragi Sakuya to v životě nemá lehké, jelikož je obdařen jak genialitou, tak bohatstvím. A jelikož byl za život (17 let) unesen už 72krát (což je číslo, které směle předčí číslo pokusů o únos vašeho nejlepšího kamaráda, který má jen ubohých 50), tak mu prakticky nic jiného, než najmout si pořádného bodyguarda, nezbývalo. A rovnou toho nejlepšího.

Kouga Asahi je ve svém oboru nakopávání zadků zdaleka nejlepší. Pracuje pro dobrovolnicou organizaci Nekomata, z nich jako jediná má na bodyguarda i licenci. Nekomata dělá v podstatě to, co dělají jiné gangy...akorát , že je policíí tolerována, jelikož redukuje procento zločinosti v Tokiu. A dělá to jenom z jednoho důvodu- aby získali dost peněz pro Asahinu matku, kterou nějaký gang střelil do hlavy a kulku jí uvízla v hlavě, a nutně ji potřebuje dostat ven. A jelikož otce Asahi nikdy nepotkala, je v tom sama.

No, a odtamtuď se dostane právě do služeb Kisaragi rodiny, na půlroční kontrakt, který jí zaručí velký obnos peněz. A jelikož je Sakuya to, co je, čili neustále osamocený středoškolák trpící spratkovským komplexem, neuvěřitelnou sobeckostí, zlomyslností a tvrdohlavostí, je snad jasné, že to asi nepůjde snadno.A taky že nejde. Ale do opravdového problému se Asahi dostane, když nezačíná být unášen jenom Sakuya, ale i ona sama, a právě tou organizací, která kdysi střelila Asahinu matku. A zdá se, že je ještě hodně věcí, co Asahi o matce neví.


Moje hodnocení: Aneb Viva la tlačítko surprise me na mangareaderu! xD Pomalu se z toho stává moje obsese, klikat na to tak dlouho, dokud mi to nevyplivne něco a) dokončeného b)dobrého xD. Vzhledem k tomu, že tohle je naprosto neznémá dílko, jehož překlad byl dokončen v roce 2009 (a já to vážně ještě nečetla xD), moc jsem od toho nečekala. A je fakt, že mi to ani moc nedalo...ale aspoň mě z toho nerozbolely zuby, nestala jsem se prvním vrahem 2D postavy v historii, a nezničila jsem si mozkové buňky facepalmováním.

Nebudu vám lhát, opravdu to není žádný skvost. Ale je to neškodná komedie/romance, která je pěkně napsaná, dobře ubíhá, a má smysluplný příběh. Až se někdy budete učit na test/zkoušky, a budete chtít sáhnout po něčem oddechovém, zapište si to.

Zaprvé, příběh je originální, a až na pár drobností tam žádné donebevolající klišé nenajdete. Ubíhá přiměřeně, stíháte číst a zároveň si užívat atmošku. Je fakt, že konec mohl být trochu víc napínavý a méně předvídatelný, ale alespoň není postavený na hlavu.

Co se týče postav, potěším vás, hlavní hrdinka není blka, a když má tu otravnou schopnost neustálého pozitivismu, nebuzeruje tím 24 hodin denně. Mě byla celkem sympatická. Hlavní hrdina...no, ze začátku vypadá jako persinifikované klišé rozmazlenýho bohatýho spratka léčícího si komplex nemilovanosti, ale stačilo pár kopanců do zadku a hele, máme tady celkem fajn hot bishíka xD Ostatně pokud se podíváte pořádně, minimálně další tři tam ještě taky najdete. Škoda, že nedostali trochu víc prostoru a neobjevili se tam bez trička. Zvláště pak ten bodyguard. Jak se může hot bodyguard v shoujo NEOBJEVIT bez trička? *kroutí hlavou* Ať už tak či jinak, vzduchovku na blbky můžete tentokrát nechat stát v koutě a šetřit si jí na nějaký další skvost.

Stručně řečeno, pokud jdete jenom po svksotech, tohle vás moc nezaujme. pokud ale máte rádi pěkné shoujo jako takové, nebo se zrovna nechcete zaobírat nějakým spletitým dějem nebo zoufat si nad tím, co to ten Kishimoto v Narutovi provedl (ano, manga konečně odhalila, kdo je ten maskovanej hustokrutopřísnej borec s maskou- kapitola 599, kdyby někdo chtěl), rozhodně to zkuste. Shoujo, co za něco stojí, na vás čeká! xD

P.S.: Moje nedochvilnost je všeobecně známá, každopádně gomenne, že jsem toto nestihla napsat už včera- to paření se mi nějak protáhlo (ale dostala jsem se o dvě úrovně výš a jsem borec XD)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 30. srpna 2012 v 11:42 | Reagovat

Tak tomuhle dám šanci, konečně nějaké shoujo, ve kterém snad nebudu mít chuť zavřít hlavní hrdinku do skříně a nechat ji tam minimálně než to dočtu :D Vážně dobrá recenze^^

2 Diza Elstron Hitsunaki Diza Elstron Hitsunaki | 30. srpna 2012 v 13:27 | Reagovat

Jestli mi řekneš že to není v češtině/slovenštině,ta tě uškrtím XD  Protože tohle musím přečíst XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!