The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Kore wa koi no hanashi

12. srpna 2012 v 23:00 | Haruko-sensei |  Manga
Autor: Chika
Žánr: josei, drama, slice of life
Rok vydání: 2010
Stav: Stále vychází

Není nic horšího než mít spisovatelský blog. Shinichi Makuzu, třicet let, poměrně slavný novelista, to ví moc dobře. Proto, stejně jako většina spisovatelů, co nechtějí uvěřit tomu, že jejich sláva pomalu, ale jistě zhasíná, se odstěhuje na odlehlý venkov do domu jeho babičky. A samozřejmě mu to nepomůže. A tak je zalezlý v domě, pije pivo, neuklízí...a nudí se. Ale to ještě není to nejhorší. Nejhorší na tom je, že jen o pár dní později by za to dal nevím co.

Jednoho dne mu totiž na zvonek zazvoní malá holka, a v náručí kočku. Co ale Shinichiho překvapí nejvíc, je pohled jejích očí, ze kterých vyzařuje neskutečný smutek. Ten, co Shinichi dobře zná. Dívka se ho zeptá, jestli by mohl vychovat kotě, které nikdo nechce. Shinichi samozřejmě odtmíne, ale nakonec ho dívka se smutnýma očima jménem Akio uprosí. Každý den se chodí o kotě starat do Shinichiho domu, respektive zahrady.

A tam ji také jednoho dne potká Shinichiho editor a nejlepší přítel, který přišel Shinichiho nakopat do zadku a konečně ho donutit něco napsat. A jelikož má od přírody velice sadistickou a zlomyslnou povahu, rozhodne se Shinichiho "trochu" potrápit- donutí ho, aby začal psát romantické příběhy.....s Akio jako modelkou pro příběh. A samozřejmě, se Shinichim jakožto hlavní postavou. Katastrofa je na světě, protože jsou dvě věci, co nevrlý, introvertní a věčně odsekávající bordelář jako Shinichi neumí- uklízet...a psát romantické příběhy.

Samozřejmě, Hata-san jakožto jeho nejlepší přítel a Urami, jakožto jeho nejlepší přítelkyně, co byla jeho spolužákem na čistě klučičí škole (kdo nepochopil, nechť si to přečte znova) má povinnost zásobovat Shinichiho inspirací, a proto našeho nebohého novelistu a naprosto nevinnou Akio tlačí do pár pěkně nepříjemných situací.

Jenže tak trochu nepočítali s tím, že Akio se do Shinichiho opravdu zamiluje. A rozhodně nepočítali s tím, že Akiina minulost je nejenže hodně temná a smutná, ale taky hodně podobná Shinichimu. A Shinichi asi sám nepočítal s tím, že by se začal o tu malou zajímat a pomáhat jí.


Moje hodnocení:
Haruko šla na mangareader s tím, že si potřebuje vyléčit Crimson Spell absťák. Haruko se podívala na nově přidané kapitoly. Haruko zjistila, že existuje manga na Hakushaku to yousei. Přejela pohledem níž...a objevila z té várky jediné dílo, jehož názvu rozuměla. "Tohle je příběh lásky". Aneb příběh o tom, jak se nám na začátku 10-ti letá holčička zabouchne do 30-ti letého chlápka. Okay.

Ti, z vás, co se teď zhnuseně dívají, co za prasárnu jsem jim to podstrčila, a chystají se mě uvhrnout do nejhlubšího pekla za podporu pedofílie, dělají chybu. Přečtěte si znova poslední větu prvního odstavce a podívejte se na žánr. Kdybych vám chtěla podtrčit prasárnu, udělala bych to víc okatě xD. Ok, ale teď vážně. Příběh je laděný spíš psychologicky a většina děje se odehrává na emotivní úrovni. navíc, Shinichi si ani nepřipouští (zatím, muhahaha), že by vůbec nějaké city k té malé mohl mít.

Většina lidí tohle hodně srovnává s Hana no namae. Dovolila bych si to vyvrátit. Mě osobně se tohle líbí víc. Má to takovou tu melancholickou atmosféru, která vás naladí na správnou vlnu. Navíc, hlavní postavy jsou hodně nestereotypní a, jak bych to vyjádřila nejlépe, hodně dobře vyvážené a realistické, co se jejich povahy týče.

Co je velké plus, je kresba, která není přeplácaná, perfektcionistická ani odbytá, a k příběhu se hodí. A za další je to samozřejmě charakterový vývoj postav. Tohle mám na slice of life ráda. Postavy se v průběhu děje mění, a ta změna je vidět. K lepšímu samozřejmě. A nejsou to jenom ty hlavní, ale i ty vedlejší jso hodně sympatické, například trasnka á la Urami prostě nemá chybu.

Tohle dílo bych určitě doporučila šem, co si rádi odpočinou od školních komedií a klišoidních romancí. Není to žádné lehké čtení, ale atmosféra příběhu a postavy vás dostanou.

A taky jsem si nějak odvykla psát recenze, je nějaká krátká xD (ale sexy novelista je sexy, a to je hlavní xD)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DirtyFoxx DirtyFoxx | Web | 13. srpna 2012 v 1:13 | Reagovat

Ďakujem za spriatelenie !:3 pridala som si ťa už :3

2 Diza Elstron Hitsunaki Diza Elstron Hitsunaki | 13. srpna 2012 v 9:31 | Reagovat

Opovaž se mi říct že to není v češtině jinak tě uškrtím!xD

3 Shizue Asahi Shizue Asahi | Web | 13. srpna 2012 v 10:52 | Reagovat

aha! :D tak už vím o čem tohle anime je!jdo si to skuknout (mangu) vypadá to dobře,líbí se my styl křeslení :)

není nad novináře který neumí psát romentické příbehy :P

4 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 13. srpna 2012 v 12:45 | Reagovat

To vypadá zajímavě, potřebuju si odpočinout od klišoidních romancí a tohle by mohlo být to, co potřebju, navíc ta kresba vypadá fakt dobře^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!