The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Kuragehime

20. srpna 2012 v 22:58 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Počet epizod: 11
Rok vydání: 2010
Žánry: josei, komedie

Buďme upřímní...každý máme nějakou obsesi. Ať už s yaoi, anime či mangou, nebo i na úplně obyčejných věcech jako jsou gumoví medvídci. A když se to trochu přežene, lidi vás začnou říkat blázni. Samozřejmě na ně zhluboka kašlete, možná se i jich straníte. Proto není nic jednoduššího než být v Japonsku, přilepit si na čelo cedulku "OTAKU" a odebrat se na samý okraj společnosti a přiživovat se na státu svými měsíčními dávkami a kapesným od rodičů. Ale nikdo vám už vaši zálibu nesebere, a to je hlavní. A možná, jenom možná, najdete i nějaké bytosti, které jsou ochotné s vámi sdílet vaše utrpení/štěstí, protože jsou na tom stejně. Vítejte do světa otaku!

Kurahista Tsukumi to štěstí měla. Jasně, sice chtěla být v dětství princeznou, ale jelikož tomu její brýle, kudrnaté vlasy, srostlé obočí a absolutně nulový oblékací vkus úspěšně zabránily, stala se fujoshi, čili otaku-ženou. A s její zálibou v medúzách se jí podařilo nastěhovat do domu společně se čtyřmi dalšími fujoshi a jednou yaoi mangakou, které mají stejný problém jako ona- tak trochu hodně nezapadají. A tak se vzbouřily proti společnosti, uzavřely se do svého domečku, který nazvaly Amamizukan a spokojeně žily až do smrti. Kéž by.

Jednoho dne Tsukimi díky jejím znalostem medúzoistiky zjistí, že právě v akvaristice odsoudili jednu nebohou medúzku ke smrti a dali jí dohromady ještě jednou, která ale tenhle druh zabijí. A tak sebere veškerou svou odvahu a osloví...člověka. Muže. Hezkého. muže.

Samozřejmě že prodavač nemá pro Tsukimi pochopení, a tak ji vykopne z obchodu. A vtom se na ulici rozprostře světlo a objeví se.....nádherná žena. Přesně ten typ, kterého se fujoshi bojí a chklapi na ní letí. Ona hodná slečna Tsukimi pomůže a nebohou medúzku koupí. A jelikož je nehorázně vtíravá, donutí Tsukimi, aby v Amamizukanu mohla přespat. A Tsukimi dost neochotně zvolí. (Pravidlo č.2: Nikdy nepouštět do domu neotaku lidi).

A najednou je ráno a Tsukimi se probudí. A na její postely leží....vlasy?! Jelikož Tsukimi vážně pochybuje, že by slečna trpěla akutním vypadáváním vlasů a přes noc přišla o celou svou kštici, domyslí si, že jde o paruku. Ale proč by někdo tak hezký potřeboval paruku? Když v tom se najednou ona záhadná slečna probudí. A Tsukimi s hrůzou zjistí...že ona slečna je vlastně kluk. Hezký kluk. Módní kluk. Normální kluk. A tak Tsukimi úspěšně porušila nejsvatější pravidlo Amamizukanu- NIKDY přes práh nepustit muže. Samozřejmě, Kuranosukeho vykopne ze dveří. S čím ale nepočítala, jsou dvě věci- zaprvé...Kuranosuke bydlí dva bloky od nich. A za druhé...je neuvěřitelně přátelský a vtíravý.

A tak Kuranosuke začne chodit k fujoshi pravidelně a postupně si je získá, i když Tsukimi musí neustále tajit, že Kuranosuke by správně měl nosit kalhoty. Další šok jí přivodí fakt, že Kuranosuke je zlobivý syn úspěšhého a bohatého politika.

Co je ale nejhorší...znenadání se objeví zlá cizí stavebnická firma....která chce Amamizukan zbourat. A jediná jejich záchrana ubohých dívek spočívá v tom, že si vydělají peníze a dům si koupí. Jenže jak, když nemají peníze? A v tu chíli nastoupí na scénu Kuranosuke, a začne jim pomáhat. jak to dopadne...no, radši se na to podívejte.

Video:
Moje hodnocení: Anime o otaku/nerdkách. Ano, japonští producenti v nás konečně našli inspiraci a stvořili tohle. A nebudu tady rozebírat, jak pravdivý příběh to je nebo kolik kulturních odkazů nám za těch 11 epizod strčí pod nos. Co se tady bude rozebírat, je celkem jednoduché- crossdresseři jsou sexy. A jejich bráchové taky. A jejich šoféři taky.

Ale než se k tomu dobereme, ráda bych něco zmínila- že pro lidi, jako jsme my, co do Japonska v životě nepáchli a bohužel, asi ani nepáchnou, nám celková unikátnost díla tak trochu uniká. Stejně tak bych tohle anime asi nedoporučila někomu, kdo už není minimálně rok nakažený otakuismem. Ono je to skvělé anime. A vtipné. A zábavné. Jenže ta vtipnost spočívá v tom...že to ve skutečnosti úplně takv tipné není, protože tam je všechno PRAVDA. Přiznávám se, že ani já jsem nebyla schopná to anime tak úplně docenit. Ale to nic nemění na tom, že to je masterpiece xD.

Anime je dělané podle mangy (kterou jsem kdysi překládala, dokud jsem neobjevila stránek s textem přes město. Přes-zkurvený-město. Víte, jak blbě se dokresluje celý město? Jednoduše- nedokresluje, protože to není možný. A taky je tam spousta japosnkých vtipů, které nepochopíte pokud nejste Japonec) a musím říct, že tvůrci se opravdu striktně drželi mangy. Což je dobře. Animace není úplně dokonalá, ale k příběhu se hodí a jenom tu atmošku podtrhuje. A teď k tomu nejhlavnějšímu.....jak se můžou v manze o nerdkách objevit takoví tři sexouši?

No dobře, nejsou to úplní bishíci (jelikož je to josei), ale jejich charaktery jsou prostě....nyuuuuuun (protože to je josei). To asi udělali naschvál, aby fanynky a yoaistky měli nad čím slintat. A můžu jim k tomu říct jen jedno. Well played. Very well played. Když si to rozebereme- Kuranosuke- klasický případ playboye, co prostě nerdky nechápe. Je to přesně ten typ člověk,a co ho chcete neustále mlátit po hlavě, ale nemůžete, protože je prostě moc sexy. Jeho bratr, Shuu, mi silně připomíná dospělého Kyouyu z Ouranu...s tím rozdílem, že je ještě navíc hroznej dork. dorkable= nyaaaan roztomilej. Chtěla bych si ho vzít domů a mít ho jako domácího mazlíčka. Kyuuu ^_^. A co se týče šoféra- no jasně, každý dílo musí mít nějaký pokřivený charakter....ale je cool. A podezírám ho z fetišismu na auta. Ale to jen tak.

Asi bych se měla pokusit tenhle pokus o recenzi zprasený mým monologem o sexuálnosti mužských postav v Kuragehime pozdvihnout z bahna alespoň na úroveň brouzdaliště, proto musím dodat, že hlavní hrdinky se moc vyvedly. Jak vzhledově, tak i povahově. Na první pohled vás na nich zaujme to, že jsou prostě navržené tak, aby byly ošklivé xD. A co se týče jejich povahy, prostě je nemůžete nenávidět. Jelikož jste na tom stejně, jen obsesi s medúzama/staršíma chlápka vyměňte za čokoládu nebo cokoli jiného xD.

Každopádně, kdo má nějaké to anime za sebou, rozhodně se na to podívejte. Jsou tam velice pěkné i vtipné momenty, a těch 11 epizod vás nezabije xD
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jokí-chan ^^ Jokí-chan ^^ | 20. srpna 2012 v 23:16 | Reagovat

Moje oblíbené anime ♥ strašně jsem se u něj nasmála :D

2 Destel Destel | E-mail | Web | 21. srpna 2012 v 17:53 | Reagovat

Na tohle se chci mrknout, takže jsem recenzi nečetla. :D Na Myanimelistu to má celkem vysoké hodnocení, takže se na to opravdu těším. :D

3 Otome Otome | E-mail | Web | 22. srpna 2012 v 8:09 | Reagovat

Mhm..Zajímavá recenze,možná se mrknu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!