The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Září 2012

Diktatura začíná

30. září 2012 v 14:48 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa,mina-san!
Uvědomila jsem si, že už jsem o sobě dlouho nedala vědět, co? xD Tak abyste nebyli ochuzeni o mé slavné historky, tady to máte xD.

Takže, o prodlouženém víkendu jsem se rozhodla dohnat všechno, co jsem nestihla. Nakonec jsem nestihla prakticky nic, kromě stáhnutí si pár svých oblíbených songů a zkouknout film. Jo, a dokoukat Toradoru. Můj anime list značně trpí mou leností, mimochodem. Taky jelikož odpočítávám dny do začátku 3.série The Walking Dead (14 dní, dámy a pánové, a budu se kochat xD), tak masově zkoukávám jakékoli youtube video s mým oblíbeným hercem (je fakt, že tomu jejich přízvuku rozumim tak zpola, ale stejně jsou nehorázně vtipný xD) a tak nějak vegetím xD.

Jo, když už jsem u mých zážitků, tak jsem se v sobotu byla podívat do tanečních. Smaozřejmě, cestou pršelo, já mám hrozný zpoždění tak jdu rychle v mých pěkných střevíčkách, jdu po mostě a najednou......uprostřed mostu udělám výstavní rozštěp. Takže jsem ještě musela běžet domů a převléct se xD. Ale stihla jsem to, i když jsem dobíhala xD. Taky jsem s potěšením zjistila, že jsem nezapomněla kroky xD. Ale když jsem o půlnoci dopotácela domů, byla jsem ráda, že cítím nohy.

Každopádně, musím vás informovat, že po následující 2 týdny bude moje aktivita na bodu mrazu. Tenhle týden píšeme kopu důležitejch písemek a já je nechci zmrvit, takže se budu učit. Co se týče toho příštího, tak jedu se třídou na geologický kurz na týden, takže to tady nebudu vůbec. Takže mě prosím omluvte z případného třídění a obíhání. Díky ^_^

No, já vás ještě všechny oběhnu, zjistím, co je novéh, a potom se vydám do hlubin 1.Přemyslovců a sociologie. Doufám, že přežiju. Radši bych brala tu zombie apokalypsu, ale pochybuji, že ji spustí zrovna díky mě. Takže žijte blaze, mina.

Vaše Haruko-sensei

Yaoi Challenge day 28

30. září 2012 v 14:30 | Haruko-sensei
28.Fluff nebo angst
Mno, jak kdy. Většinou angst. Ale ne ten angst s rapováním, gurem a kdo ví s čím dalším. Mslím tím prostě temnější atmosféru a tak. Ale je fakt, že když jsem v depresi, tak angst číst nemůžu, takže většinou šáhnu po nějakým jednoduchým, sladkým fluffu xD. Oba dva mají své nevýhody a přednosti, ale já nemám ráda fluff právě díky tomu, že tam jsou většinou stupidní zápletky a dost na hlavu postavený situace xD.

Yaoi Challenge day 27

30. září 2012 v 14:27 | Haruko-sensei
27.Píshička, tkerá sedí k tvému oblíbenému pairingu
Muhahahahahaha, jde dát vůbec něco jiného? xD
Shizaya...

Bruises and Bitemarks

by Good with Grenades

...You'll bring the ropes and chains,
I'll bring the pills and games.
I can show you pain,
and make you say my name.
..tohle bude ještě dlouho moje oblíbená část, bhahahahaha xD

KHR- Savior

28. září 2012 v 19:55 | Haruko-sensei |  KHR- Videa
A přesně z tohohle důvodů mě nikdy neomrzí koukat se pořád dokola na KHR. Úžasný anime= úžasný amv.

Yaoi Challenge day 26

28. září 2012 v 19:23 | Haruko-sensei
26.Oblíbený žánr yaoi
Pomalu se blížíme k závěru ^_^. A dá se čekat, že článků už tolik nebude. Vzhledem k tomu, že ve škole to začíná být dost hnusný, doufám, že se mi podaří udržet pohromadě. Pfuuu, nesnášm školu :p

Spíš mi záleží na celkovém dojmu mangy, ale upředňostňuju psychologický nebo historická/fantasy díla. Ráda si přečtu komedie, ale mám radši spíš temnější atmosféru. I když je fakt, že když je manga dobrá, dá se přečíst všechno xD

Yaoi Challenge 25

28. září 2012 v 19:17 | Haruko-sensei
25.Oblíbený typ semeho
Rest za včerejšek xD
Tohle je rozhodně poslední výzva, kterou dělám xD

Okayyy....Za prvé, musí být jasně znát, že to je seme. Protože shota jako seme...je nechutný. Jinak co se týče povahy, v podstatě ho najdete v každé manze- takový ten majetnický nehorázně sexy týpek xD.
A to je vše, jelikož jsem nenáročná xD

SOG- Halloween

26. září 2012 v 21:56 | Haruko-sensei |  videa- různá anime
Ok, jedno hodně krátké, ale úžasné video O Maye ze Seikimatsu Occult Gakuin

Yaoi Challenge Day 24

26. září 2012 v 21:43 | Haruko-sensei
24.Yaoi, které se ti nelíbilo
Gomenne, Shizue-chan, budu se snažit přispívat i něco jiného než jenom výzvu xD

Co se otázky týče......jelikož jsem laskavě zapomněla to jméno, půl hodiny jsem hledala v nejšpinavějších dírách manga.animea.net, abych to našla. Dámy a pánové, jmenuje se to Itoshii Akuma.ne žeby kresba nebyla hezká...ale ty postavy! Ugh....tak zaprvé, uke s brejlema nesnášim. A za druhé...Wtf, shota a seme? Ugh, ugh, ugh, ugh.....prostě jsem se tim nebyla schopná prokousat. Dobrá věc je, že to ani není dopřeložený, takže nemusím mít výčitky svědomí, že jsem něco nedokončila. U.G.H.

Yaoi Challenge Day 23

25. září 2012 v 22:01 | Haruko-sensei
23.Oblíbený typ ukeho
*palmwall* Ok, ať to máme za sebou xD

Takže, předně žádný shotové. Normální výška. Jinak je mi vzhled celkem fuk. Ale musí bejt roztomilej.
Co se povahy týče, tak mám ráda tsundere typy- takže plná huba keců a ať od nich seme dostanou co proto. Ale zároveň by se měl o svého semeho starat xD. A žádný podvádění- emocionálně nejisté fňukny neberu!

Příklad....až někoho takovéhé najdu, dám vám vědět. ^_^

FMA: Let us be brave

24. září 2012 v 20:34 | Haruko-sensei |  FMA- videa
Pfuuu, jsem to jen na skok, než zabořím svůj překrásný nosánek do tý nechutný biologie....:(
Ale určitě se na to video podívejte, je moc pěkně zpracované ^_^

Yaoi Challenge day 22

24. září 2012 v 20:27 | Haruko-sensei
22.Hardcore nebo Softcore
Oh well...jak vidím, dostáváme se do té nejhorší části otázek xD

Mno, obecně vzato preferuju spíše softcore, co se originální tvorby týče. Ale pořád to musí být yaoi, protože shonen-ai...to je jako číst shoujo pro hipstery xD Ale nebráním se hardcore, pokud to není vyloženě něco jako guro nebo něco podobného z těch úchyláren, co na internetu kolujou xD. V tomhle ohledu jsem, řekněme, velice nenáročná ^_^
No a co se doujinů týče...jen do nich >:) (proč bych jinak ty doujiny četla, že?)

Yaoi Challenge day 21

23. září 2012 v 18:58 | Haruko-sensei
21.Oblíbená povídka
I am SOOOOO going to hell for this (dokud nepřišla tahle výzva, napoužívala jsem tuhle hlášku skoro nikdy) xD.Moje oblíbená povídka je....anglicky, jak jinak, a vyhrabala jsem ji při jednom z mých KHRfanfics večerů. Je na DinoXHibariXTsuna. A je to one-shot. Ale co, je to úžasná povídka xD

Link ZDE

P.S.: Nemusíte se děsit, nic úchylnýho tam není. Až na to, že je to slash. A Threesome. Oh well....xD

Kamisama no Iutoori

23. září 2012 v 18:51 | Haruko-sensei |  Manga
Autor: Mimori Ao
Žánr: shoujo, romance, supernatural
Rok vydání: 2003
Stav: Dokončeno- 8kapitol

Každý má občas den Blbec. Však víte, takové ty dny, kdy vás málem přejede náklaďák, úkol vám sežere vaše kočka a ve škole vám to učitelka nevěří, vyzkouší vás z látky, ne kterou jste se včera nepodívali, ztratíte peněženku atd. Ale přiznejme si to, že na prvních dvou místech, co se vám může stát je, když vám někdo řekne, že máte poslední měsíc života. A ten úplně první post? no, přece, když vám to řekne, a nedělá si srandu.

Maki Ayumi je normální šestnáctiletá středoškolačka, která netrpí masochitickými sklony ani nemá smysl pro černý humor, takže když jí to řekne neznámý kluk celý v bílém, který následně vypadne ze školníáho okna a zmizí jako by se nic nestalo, tak nějak neví co s tím. Je jí šestnáct, a ještě se ani nevyznala svému idolovi Musashimu. Nakonec dojde k závěru, že se jí to jenom zdálo, a den pokračuje.

A jaké je její nemilé překvapení, když zjistí, že ten samý týpek v bílém se nyní umístil v jejím pokoji a laskavě jí vysvětlí, že je něco jako smrtka a za měsíc si její duši odvede sebou na onen svět. A Ayumi si v tu chívli uvědomí, že jí opravdu zbývá jen 29 dní, než umře. Samozřejmě, když to řekne ve škole, nikdo jí neveří. Vlastně nikdo, až na Musashiho, kteýr jí slíbí, že něcvo vymyslí. Ale po nevydařeném exorcismu je na čase se postavit realitě a užít si zbývající dny, jak nejlépe to půjde.

Kluk v bílém se za Ayumi ještě párkrát staví, a když jí řekne, že jakožto shinigamimu je 200 let a že nwmá žádné jméno, Ayumi mu ho je líto, a tak mu dá jméno- Shiro. Se Shirem si často povídá a postupně si uvědomuje, že Shiro možná nebude tak zlý, jak se jí na první pohled zdálo. A ještě je tady její nenaplněná láska k Musashimu. Jak to všechno dopadne? A umře opravdu Ayumi, nebo se Musashimu podaří jí zachránit?


Moje hodnocení: Normálně recenze na krátká díla nedělám. Proč? Protože za to většinou nestojí. Ale tohle mě dojalo tím svým masochitickým způsobem tak, že by byla škoda, aby to recenzi nemělo. Je to jedno z těch starých dobrých shoujo, která jsou sice úplně obyčejná, ale získají si vás.

Přiznám se, že milostné trojúhelníky a n-úhelníky mě od jisté doby nehorázně iritují. A potom, co jsem tam objevila nepřítele pořádného shoujo no.1, tudíž tupou hlavní hrdinku, nedávala jsem dílu moc naděje. O to víc jsem byla překvapená, když se z toho vyklubalo pěkně propracované, melancholické shoujo s unikátní atmosférou.

Na to, že má jen 8 kapitol, je ten příběh i docela tajemný, takže jsem si do konce nebyla jistá, jestli teda ta holka umře, nebo ne. Ubíhá to pěkně, se svým vysokorychlostním čtením jsem to měla za 15 minut přelouskané, a ještě jsem si to užila. Žádné otravné nebo špatně zvládnuté scény tam nenajdete a rychlost příběhu je tak akorát. Navíc obsahuje ten správný mix vtipu a drama, což některé mangy postrádají.

Co se týče postav, mrzí mě, že nebyly přece jen trochu víc propracované, ale je fakt, že dvě volume vás do hloubky moc nepustí, a je fakt, že to nebylo tak hrozné. Jen nepřekvapovaly. Hlavní hrdinka je sice tupka, ale jelikož nedostala moc prostoru k diskuzi a většinou tam jen řvala, tak jsem ji byla ochotná překousnout. Kluci byly oba vykreslení moc dobře, ale možná by neuškodilo je víc povahově rozlišit. Ale jinak se postavy v rámci příběhu povedly.

Když nad tím tak přemýšlím, tak dvě volumovky jsou akorát. Vykreslíte pořádný příběh a přitom to nedá autorce dost prostoru na to, aby něco zmršila xD Tak či tak, tohle dílo hodnotím pozitivně. Kvalitní shoujo, která vám nezabere hodně času, nenudíte se u toho, a ještě si můžete užít jeho atmošku. Až někdy nebudete vědět, co si přečíst, doporučuji tohle xD.

P.S.: Kdybyste měl někdo tip na nějakou dobrou mangu, hoďte mi poznámku do komentů. Zrovna mi dochází materiál ke čtení. Žánr i délka je mi jedno, ale preferuji ukončená dílka. Arigatou ^_^

Yaoi Challenge day 20

22. září 2012 v 23:56 | Haruko-sensei
20.Oblíbené prostředí/téma
Jak tak koukám, tak při vymýšlení těch otázek jsem buď byla úplně sjetá, nebo měla velmi masochistickou náladu, protože v normálním stavu bych tam něco tak vysoce závadného jako je tohle nedala xD

Ale k otázce...většinou posuzuji mangu podle celkového dojmu, takže mi na prostředí ani tak moc nezáleží. Ale je fakt, že mám třeba ráda nějaký to historický/nebo fantasy, když vezmu v úplně obyčejném světě, tak mám třeba ráda školní témata. Jediný, čemu se vyloženě vyhýbám, je vztah na principu žák-učitel (kdy je učitel uke, což je...divný) a taky si moc nepotrpím na kancelářské prostředí.

Co se týče tématu, tak tam víc jasno- deliquenti/mafie/outsideři. A to mi stačí xD. Taky mám ráda melancholický(psychologický díla, ale těch moc není, protože to je ten materiál, který je až moc dobrý a moc kvalitativně vysoko na to, aby to někdo přeložil :p

Yaoi Challenge day 19

21. září 2012 v 22:27 | Haruko-sensei
19.Yaoi manga, která by měla mít anime
Hmmmmm...napadá mě jich docela dost xD Jako úplně nejradši bych byla, kdyby byly zanimovány všechny, který čtu, ale takový množství by japonský anime průmysl asi nezvládl xD. Takže:

Totally Captivated

-Moje hvězdná recenze ZDE xD (mbhahahahaha, miluju ten pict)

Co se týče důvodu, tak myslím, že tohle dílo si ho zaslouží. I když mě Yoo Ha Jin štve, že žádný podobný dílo nevede (dokonce jsem si dala tu práci a zapamatovala jsem si korejský jméno. *korejský jména*) každopádně si myslím, že je to pěkně zpracované yaoi, které by mohlo být dost populární (a taky chci slyšet sexy hlas Mookyula xD. Představuju si, že by to mohl být třeba Sunihi Suwabe nebo ještě líp, Takahiro Sakurai...)+je vtipné a má dost potenciálu. A jestli se někdy něčeho takového dožiju, budu skákat radostí do stropu (pokud toho budu ještě schopná)

Cooking runs in family...

21. září 2012 v 22:05 | Haruko-sensei |  Pictures
Už jen dodám, že moje vaření vypadá jako to Gokuderovo...až na jeden podstatný detail: nevznítí se jídlo, ale celá kuchyň, protože na tom bude líp, než když tam napochoduju já a fakt se pokusim něco UVAŘIT (Btw, jediný, co zvládám, je uvařit brambory a udělat si instatní polívku.)

Yaoi challenge day 18

21. září 2012 v 22:01 | Haruko-sensei
18.Oblíbené yaoi amv/mmv
...aneb protože jsem líná, tak doháním za včerejšek xD Těžko byste hledali někoho línějšího ^_^
A co se výzvy týče: Měla jsem jedno extra oblíbené. A po nějaké době mi ho smazali, šmejdi xD
- A dokonce si kvůli vám otevřu i Internet Explorer, kde mám své tajné uložiště všemožných videí z hlubin youtubka xD Musím si tu stovku záložek konečně převíst, rychlost zasekávání IE je velmi...frustrující.

A btw.....oblíbila jsem si ho hlavně kvůli tomu názvu xD.

Yaoi challenge day 17

19. září 2012 v 21:58 | Haruko-sensei
17.Oblíbený web o yaoi
K tomu lze říct jen jedno (and I am going to hell for this): google.cz v anonymním režimu. A hledejte, šmudlové. Cokoli se dá najít, když hledáte dost hluboko xD

My song *English version*

18. září 2012 v 20:36 | Haruko-sensei |  Ostatní
Je fakt, že většinou preferuji originální verze než ty předělané. Ale tohle...je prostě úžasné. Nekecám. A kdo viděl Angel Beats, bude se mnou souhlasit. A jen tak btw, fakt jsem nevěřila, že by to někdo dokázala zazpívat stejně dobře, jako Iwasawa xD

Yaoi Challenge day 16

18. září 2012 v 19:59 | Haruko-sensei
16.Oblíbený fandom mimo anime/mangu
Jedna z těch právě spíše slashoidních otázek, na které odpovídám velice nerada, protože to jen ze mě dělá většího a většího úchyla xD A o to víc se proklínám, že jsem si to tam napsala sama. Well, whatever. myslím, že všichni o mě mé vysoké mínění dávno ztratili a ti co ne, no...to přijde.

Ale abych odpověděla na tu otázku, věc se má tak: Haruko má velice divný vkus, co se seriálů, knížek atd. týká, takže její možnosti jsou více než omezené, podle toho, jestli vůbec fandom na to existuje. Naštěstí, Amerika je velká, takže většinou něco najdu xD.

No, v poslední době jsem začala číst hodně The Walking Dead povídky, z těch stálejších to je samozřejmě Harry Potter (ale prosím, žádný pairing se Snapem, děkuji), True blood, pokud je to hodně dobrý, tak X-men, Sherlock Holmes (bohužel, jakožto pouhý nerd neoplývající vlastnictvím černé díry či urychlovačem částic umožňující cestování časem čtu jenom povídky na filmy- a že jsou boží...) A z toho, co jsem neviděla, když potřebuju něco obzvlášť znepokojujícího, tak se juknu do Teen Wolf.

Není toho moc, zvláště z toho důvodu, že když už něco hledám, tak je to většinou k nějakému anime (protože pro anglický doujiny Ouranu člověk aby prohledal všechny zavirovaný stránky na světě), ale když už jsme u toho Japonska...už jste někdy četli slash na J-rock? Ne? Zkuste to xD (The GazettE, Alice nine, Gackt...je toho spouuuuusta. A většinou je to velice špatně napsaný. Ale jako odreagovávačka je to super.)


Ling Yao tribute

17. září 2012 v 21:14 | Haruko-sensei
Everybody loves Ling/Greed. A úplně nejlepší je, když jsou spárovaný xD.
...a bacha, Fucking spoiler na konci xD

Yaoi challenge day 15

17. září 2012 v 21:10 | Haruko-sensei
15.Yaoi, které bys doporučila
Muhahahahahahahahahaha.....a spoustu dalších ha. Vážně to chcete? Protože jestli řeknete ano, není cesty zpět xD The hell, řeknu vám to dokonce i zadarmo xD Každopádně doufám, že pokud zrovna hledáte něco k přečtení, najdete tady, co potřebujete xD

Ok, z toho, co nám naše české překladatelé/ky nabízejí, rozhodně dopouručuju očekovat Cut (psychologický a tak torhcu depresivní, ale....*_*), Wild Fangs (supernatural, temněji laděné, ale je to nehorázně sladký xD)+ jeho sequel Wild rose (s jinými postavami, ale ve stejném světě, a stejně sladký), potom samozřejmě moji srdcovku Katekyo, Koisuru Boukun, Totally Captivated (což myslím, že všichni máte načtené, každopádně je to povinná výbava yaoistky, takže směle do toho xD), nebo třeba Ubawareru koto Marugoto Zenbu (což je prdel nehorázná, a taky fluff jak svině xD)

Pro anglicky mluvící:
-Shotacon úchylačky: cokoli od Minami Haruky. Myslím to vážně. Cokoli. na mangafox tam pro ni mají speciální místečko a jestli se někdy doberete do konce, gratuluji (mě začalo být po prvních dovu ones shotech silně nevolno)
-Crimson Spell
-Akuma na himitsu
-a spoustu dalších, jejichž jméno jsem milosrdně zapomněla, abych si je pokaždý musela vyhledávat xD

-Mimochodem, pokud má kdokoli nějaký doporučení na něco, z čeho je pravděpodobnost vyvrhnutí nejbližšího jídla nižší než 35%, sem s tím. Mám písemkové období, tak potřebuju kvalitní výplachovnu mozkovny. Díky xD


Yaoi challenge day 14

17. září 2012 v 20:40 | Haruko-sensei
14.Chtěla bys být uke nebo seme?

Seme

-A ani jsem nad tím nemusela moc přemýšlet xD. I když je fakt, že v určitých dílech je být seme velice nevýhodné, jako například, úzký oči (Nosim brejle v reálným životě, tak bych je nechtěla mít aspoň v tom 2D, ale zase na 2. stranu, aspoň bych v nich vypadala sexy) nebo fakt, že procentuální šance na zabití semeho je několikanásobně vyšší než u ukeho.

Ale když vezmeme dílo jako Katekyo a všechny tyhle fluffoidní věcičky....jo, to by šlo xD. Všimli jste si, že sememu v těhle mangách/anime/whatever projde prakticky všechno? xD A taky je seme vždycky ten nejvíc sexy, cool, bad-ass atd.

V podstatě má seme jen jednu nevýhodu: Nikdo se o vás nebude starat tak, jako vy se staráte o ukeho. Ale co už, i ukeho lze vytrénovat xD.

Btw, v případě násilnických uke (příklad za všechny: Koisuru Boukun nebo Junjou Romantica) bych volila cestu ukeho. Pověsí se vám na krk dokonalý sexy bishík, a ještě si na něm budete moct natrénovat vaše nejnovější techniky zneškodnění nepřítele xD.

Yaoi Challenge day 13

17. září 2012 v 20:29 | Haruko-sensei
13.Oblíbené doujinshi
Rest za sobotu, jelikož Haruko je takovej dork, že v tom dohánění spánkového deficitu úplně zapomněla, že její věrní fanoušci očekávají nové články xD Takže gomenne, a rovnou upozorňuji, že si mě tady tenhle týden moc neužijete, jelikož každý den něco píšem xD

Countdown

...na moje milááááášky z Drrr!. Proč? Protože to byl první pár, na kterém jsem si vyvinula fakt velkou obsesi a jejich doujinů mám v počítači uložených spoustu xD A protože co bych neudělala pro mé drahé fanoušky LINK Asi bych vás ještě měla upozornit, že to je Izuo, ne Shizaya. Je to divný, ale v tomhle doujinshi mi to zrovna nevadí xD

Seikimatsu Occult Gakuin recenze

14. září 2012 v 17:33 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Počet epizod: 13
Žánr: sci-fi, supernatural, tajemno
Rok vydání: 2010

Zatímco většina anime se zaměřuje na budoucnost a straší nás tím, jak to v ní bude vypadat, tohle anime nám ukazuje velice zajímavou perspektivu, jeloikož se děj doehrává v minulosti. Přesněji řečeno v roce 1999. A stejně jako tenhle, i tehdy se objevila skupinka lidí, kteří tvrdili, že mají důkazy o tom, že svět skončí. Přesněji řečeno, ten týpek se jmenoval Nostradamus a jenom pro to, že jsi zvolil vhodnou dobu, lidi ho začali poslouchat. Zvláště v takových malých městečkách, kde se stejně nic zajímavějšího nedělo.

No a do takového zapadákova přijela velkoměstem ostřílená mladá holka jménem Maya, která věří tak maximálně tomu, že toho blázna nakonec někdo zabije. Žádná magie ani podobné věci ji nezajímají, a do městečka přijela hlavně pro to, bay vzdala hold svému zesnulému otci, po kterém zdědila školu. Vlastně mu nepřišla vzdát holt. Jen přišla školu zavřít, protože se jedná o okultní akademii, a něčemu tkaovému by nemělo být dovoleno existovat.

A tak si jako velký šéf nakráčí do uvítací haly přímo uprostřed pohřbu, když zrovna pouštějí po pozůstalém nahrávku. A než se stihne Maya řádně představit a vše oznámit, z kazety se ozve veselé kouzlo na vyvolání ducha. A co se nestane- Mayin otec vstane z hrobu v podobě oslizlého a nechutného hnusu. Ale nebojte, není to nic, co by jedna rána sekyrkou nevyřešila. Ale Maya si mezitím uvědomí, že by možná mohla tuhle školu předělat na řádnou akademii bez kouzel, a tak se rozhodne ji zatím nezavřít. A později svého činu lituje.

Protože akademii se neříká okultní proto, že by se na ní nějak zvlášť praktikovala kouzla, jako spíš proto, že se v ní dějí podivné věci. Takže Maya by ani neměla být moc překvapená, když se ji taky něco takového stane. Ale zkuste si být klidný, když na výás spadne z oblohy kompletně nahý týpek s mobilem, který tvrdí, že pochází z roku 2012, svět u nich skončil, a že má ještě navíc úplně stejné jméno jako ta dětská televizní hvězda, které je v této době deset let. Jo, a ještě že má za úkol zničit Nostradamův klíč, což je podle Mayi naprosto fiktivní věc, která neexistuje.

Nicméně cizinec trvá na tom, že ho musí najít a vtahuje Mayu do hodně podivných případů a situací, od tajemného zmizení po posednutí duchem. A všechno nasvědčuje tomu, že Nostradamův klíč možná nebude tak úplná vymyšlenost, jak si Maya myslela. A že vodítko k jeho nalezení má právě Maya. A že je určitá frakce, která po ní jde. Jenže připustit si něco takového, to by bylo jako připustit si, že kouzla existují. Jenže oni neexistují, nebo ano?

Video:
Moje hodnocení: Když jsem na to prvně narazila, nemyslela jsem si, že by to mohlo být něco extra světoborného, ale pravda je, že je to dobré. Dost dobré. Rozhodně je to zajímavé. Sice to není nic, co by bylo zaměřené na širší publikum, ale svoji cílovou skupinu si to najde.

Jedna výhoda je určitě kresba. Je hodně specifická, trochu mi to svou vyhraněností připomíná Shiki. Ale není ošklivá. Naopak, na to, že jde o vážně anime je dost líbivá. A co oceňuju a jen tak už nenajdete, je fakt, že tak skoro nenajdete gagy a chibíkování. Všechno pitvoření probíhá mimicky a realisticky, a to je na tom hodně zajímavé.

Co se týče příběhu, je to přesně ten typ, který naprosto zbožňuju. Na začátku vám něco řeknou, až do posledních třech epizod se toho drží a najednou se všechno úplně překroutí. A co je na tom nejlepší, nečekáte to. Tohle je jedno z nejnepředvídatelnějších anime vůbec xD. Poslední tři epizody jsem na to koukala s otevřenou pusou. Co se týče konce, byl vymyšlený fakt dobře na jsem ráda, že to anime nezmrvili nějakou obří létající včelou (oh wait, to už tady přece bylo....)

Co se týče postav, zase mě překvapili tím, jak to byly poměrně dost realisticky vykreslené. Žándé na první pohled zantelné archetypy tam rozhodně nebyly a musím říct, že jsem si všechny dost oblíbila. I hlavního záporáka, ten prostě nemá chybu. I když moji úplně nejoblíbenější byl samozřejmě hot školník. Nervermind, jsem ráda, že se na hlavní hrdinku dalo koukat, a že to nebyla žádná otravná mrcha.

Sečteno, podtrženo, Seikimatsu Occult Gakuin na to nevypadá, ale je to hodně zajímavé a vymyšlené anime. Upozorňuju, že není stavěné na akci a dynamice, takže se možná budete nudit, na druhou stranu si myslím, že látka je natolik zajímavá, že se to asi nestane. Pokud není tajemno váš šálek čaje, raději to vynechejte, ale jinak bych se toho nebála. nebudete litovat.
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!