The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Crimson Spell recenze

5. září 2012 v 19:00 | Haruko-sensei |  Manga
Autor: Yamane Ayano
Žánr: fantasy, yaoi, komedie, akce
Rok vydání: 2004
Stav: Stále vychází

Řekněme, že vaši zem napadnou příšery. Řekněme, že jste princ té země a musíte se rychle rozhodnout. Buď necháte všechny pomřít, nebo je zachráníte.....ale potká vás nehezký osud. Jelikož já jsem bezcitná osoba, nechala bych všechny umřít, ale princ Valdrigue se o své lidi stará, a tak si zvolí druhou cestu- použije prokletý meč.

No, a samozřejmě. Co se stane, když se dotknete prokletého předmětu? Správně, kletba přejde na vás. A chudák Valdrigue to schytal fakt špatně- každou noc se mění v super uber silného démona, co má chuť všechny povraždit. A očividně se mu pár nebohých občánků sundat podařilo, jelikož ho brzy po útoku vypravili ze země s kouzelnými pouty, které mají démona v noci spoutat, hledat lék.

Valdrigue po nějaké době dorazí do chalupy, kde prý žije velmi mocný mág jménem Hallwil. Když vstoupí do chalupy, čeká ho velice nemilé překvapení. Čaroděj Hallwil možná může být mocný, ale je to zlomyslný a místy trochu nafoukaný zmetek, co něco udělá jen, když mu z toho kápne nějaký ten profit. No, nejdřív chce po princovi ten meč, ale když zjistí, že se dědí po generace v královské rodině a Valdrigue ho nedá ani za nic, vymyslí ještě fikanější dohodu- když najde něco cennějšího, než je meč, bude si to moct nechat. A pokud při jeho hledání Valdrigue zemře, meč bude jeho. No, nebohý princ nemá moc na vybranou, a tak nakonec souhlasí.

No, a hned první večer udělá Hallwil fatální chybu. Jakýmsi dopatřením nedopatřením Valdrigovi odemkne pouta, a vypustí démona ven. Ten se samozřejmě probudí a hned na Halla zaútočí, a ten se jen stěží ubrání jeho útokům. Nakonec vymslí plán- když zbaví démona energie, nebude v ohrožení, ne? Ale vymyslet nějakou aktivitu, při níž by démona zaměstnal, to bude těžké.....Samozřejmě, nakonec uplatní tu smaou praktiku, jako už mnozí před ním. Ale kupodivu to funguje, a tak se Hall a Vladrigue, v zájmu zachování identity jen Val, vydávají na cestu. Cestou sebou naberou jednoho králíčka, co na sebe bere lidskou podobu, jednoho čaroděje, co neumí nic jiného než pečetící kouzla, a jednoho trochu ztřeštěného sluhu/zloděje, a jednoho vědce. A tak Valova a Hallova dobrodružství začínají.

Video:
Moje hodnocení: Řeknu vám pohádku- byla jedna zvrhlá holčička, co hrozně ráda četla. Ale zlý démon Škola ji tak zaměstnával, že na to prostě neměla čas. A tak četla pouze doujiny a one shoty bez jakéhokoli smysluplného příběhu, což jí vyhovovalo. Ale když Škola na čas odešel, holčičku čtení těch kravin přestalo bavit, protože z nich měla kompletně vymytý mozek. A tak se vydala do království Internet hledat něco a)smysluplného b) dlouhého c)hot. A taky našla. A žila šťastně až na věky. Konec.

Na Crimson Spell mě nejvíc zaujala ta kresba. Ta je na yaoi opravdu moc pěkná, líbivá. Asi to bude kvůli tomu, že je to fantasy. Vážně, žádné krychlaté obličeje ani žádné opičí ruce. Vlastně to vypadá jako shoujo, až na to, že na obálce jsou dva chalpi v neslušné poloze xD.

OK, co se týče příběhu, nečekejte nic extra originálního, ale aspoň to nějaký děj má, a žádné facepalmovky vás tady asi nepotkají. Jelikož to ještě není ukončené, nemůžu říct, jestli to na konci nepomrví, ale zatím to ubíhá moc pěkně, plynule, a možná se dočkáme i pořádného rozuzlení.

-Odstavec o kyaování-
Což jsou samozřejmě postavy xD. Víte, co se mi na yaoi mangách líbí? Málo kdy se vám tam vyskytne nějaká blbka, co máte chuť ji zastřelit už při prvním momentu, kdy se tam objeví. A btw, tohle není vyjímkou, žádnou ženskou jsem tam nepotkala. Oh, vlastně jo, jeden démon tam byl, asi tak dvě stránky xD.

*Cough, cough* Takže, hlavní důvod, proč se mi ta manga líbí, je jednoduchý: vyskytují se tam přesně mí dva nejoblíbenější chraktery ukeho a semeho. Hallwil alias Seme je prostě bad-ass, sexy, a bla bla bla, trošku majetnickej, ale zároveň nehorázně cute, když se stará o Vala ^_^ (možná je se mnou fakt něco špatně xD). A co se týče ukeho, to je prostě....*_*. Fňuky a hysterický záchvaty udržuje v přiměřeném množství, dokáže se o sebe postarat sám, ale přitom je nehorázně cute, a samozřejmě má takový ten nehorázně roztomilý zvyk sememu odporovat xD. Naštěstí ne na dlouho xD. A btw, jako démon je prostě.....nyaaaaan.
-Konec odstavce o kyaování-
Prostě, určitě to zkuste, je to pěkné počteníčko, když si potřebujete zvednout náladu xD. moje oblíbená scénky je, když se Hallwil naštve, odejde, a Val ho přivede z pět tím, že se převleče do dívčích šatů ^_^

Že jste to vy.....česky to najdete na anime-manga, kdo preferuje angličtinu...TADY
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ai Eater Ai Eater | Web | 6. září 2012 v 6:31 | Reagovat

*začíná slintat* Kyááááááááááá!To si musím přečíst!Musím,musím,musím! ^^ Nyááááá,to je úžasný! ^^

2 Diza Elstron Hitsunaki Diza Elstron Hitsunaki | 6. září 2012 v 14:41 | Reagovat

Už vím co si přečtu jako další :DD

3 Michio Michio | Web | 7. září 2012 v 18:33 | Reagovat

CS je naprosto dokonalé dílko ^^ jen škoda, že jeho anglický překlad se trochu zaseknul

4 Lucy Uchiha Lucy Uchiha | Web | 8. září 2012 v 20:27 | Reagovat

No hele xDD Tohle jsem četla, konečně něco co znám xDD Éé ~ nezabij mě, ale tahle manga mě moc nezaujala, čekala jsem víc xDD No jako anime by to bylo lepší ^^ No já raději mlčím xDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!