The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Kamisama no Iutoori

23. září 2012 v 18:51 | Haruko-sensei |  Manga
Autor: Mimori Ao
Žánr: shoujo, romance, supernatural
Rok vydání: 2003
Stav: Dokončeno- 8kapitol

Každý má občas den Blbec. Však víte, takové ty dny, kdy vás málem přejede náklaďák, úkol vám sežere vaše kočka a ve škole vám to učitelka nevěří, vyzkouší vás z látky, ne kterou jste se včera nepodívali, ztratíte peněženku atd. Ale přiznejme si to, že na prvních dvou místech, co se vám může stát je, když vám někdo řekne, že máte poslední měsíc života. A ten úplně první post? no, přece, když vám to řekne, a nedělá si srandu.

Maki Ayumi je normální šestnáctiletá středoškolačka, která netrpí masochitickými sklony ani nemá smysl pro černý humor, takže když jí to řekne neznámý kluk celý v bílém, který následně vypadne ze školníáho okna a zmizí jako by se nic nestalo, tak nějak neví co s tím. Je jí šestnáct, a ještě se ani nevyznala svému idolovi Musashimu. Nakonec dojde k závěru, že se jí to jenom zdálo, a den pokračuje.

A jaké je její nemilé překvapení, když zjistí, že ten samý týpek v bílém se nyní umístil v jejím pokoji a laskavě jí vysvětlí, že je něco jako smrtka a za měsíc si její duši odvede sebou na onen svět. A Ayumi si v tu chívli uvědomí, že jí opravdu zbývá jen 29 dní, než umře. Samozřejmě, když to řekne ve škole, nikdo jí neveří. Vlastně nikdo, až na Musashiho, kteýr jí slíbí, že něcvo vymyslí. Ale po nevydařeném exorcismu je na čase se postavit realitě a užít si zbývající dny, jak nejlépe to půjde.

Kluk v bílém se za Ayumi ještě párkrát staví, a když jí řekne, že jakožto shinigamimu je 200 let a že nwmá žádné jméno, Ayumi mu ho je líto, a tak mu dá jméno- Shiro. Se Shirem si často povídá a postupně si uvědomuje, že Shiro možná nebude tak zlý, jak se jí na první pohled zdálo. A ještě je tady její nenaplněná láska k Musashimu. Jak to všechno dopadne? A umře opravdu Ayumi, nebo se Musashimu podaří jí zachránit?


Moje hodnocení: Normálně recenze na krátká díla nedělám. Proč? Protože za to většinou nestojí. Ale tohle mě dojalo tím svým masochitickým způsobem tak, že by byla škoda, aby to recenzi nemělo. Je to jedno z těch starých dobrých shoujo, která jsou sice úplně obyčejná, ale získají si vás.

Přiznám se, že milostné trojúhelníky a n-úhelníky mě od jisté doby nehorázně iritují. A potom, co jsem tam objevila nepřítele pořádného shoujo no.1, tudíž tupou hlavní hrdinku, nedávala jsem dílu moc naděje. O to víc jsem byla překvapená, když se z toho vyklubalo pěkně propracované, melancholické shoujo s unikátní atmosférou.

Na to, že má jen 8 kapitol, je ten příběh i docela tajemný, takže jsem si do konce nebyla jistá, jestli teda ta holka umře, nebo ne. Ubíhá to pěkně, se svým vysokorychlostním čtením jsem to měla za 15 minut přelouskané, a ještě jsem si to užila. Žádné otravné nebo špatně zvládnuté scény tam nenajdete a rychlost příběhu je tak akorát. Navíc obsahuje ten správný mix vtipu a drama, což některé mangy postrádají.

Co se týče postav, mrzí mě, že nebyly přece jen trochu víc propracované, ale je fakt, že dvě volume vás do hloubky moc nepustí, a je fakt, že to nebylo tak hrozné. Jen nepřekvapovaly. Hlavní hrdinka je sice tupka, ale jelikož nedostala moc prostoru k diskuzi a většinou tam jen řvala, tak jsem ji byla ochotná překousnout. Kluci byly oba vykreslení moc dobře, ale možná by neuškodilo je víc povahově rozlišit. Ale jinak se postavy v rámci příběhu povedly.

Když nad tím tak přemýšlím, tak dvě volumovky jsou akorát. Vykreslíte pořádný příběh a přitom to nedá autorce dost prostoru na to, aby něco zmršila xD Tak či tak, tohle dílo hodnotím pozitivně. Kvalitní shoujo, která vám nezabere hodně času, nenudíte se u toho, a ještě si můžete užít jeho atmošku. Až někdy nebudete vědět, co si přečíst, doporučuji tohle xD.

P.S.: Kdybyste měl někdo tip na nějakou dobrou mangu, hoďte mi poznámku do komentů. Zrovna mi dochází materiál ke čtení. Žánr i délka je mi jedno, ale preferuji ukončená dílka. Arigatou ^_^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Diza Elstron Hitsunaki Diza Elstron Hitsunaki | Web | 24. září 2012 v 10:01 | Reagovat

Prosím moc tě prosím,že to někdo překládá do ČJ/SK?xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!