The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Říjen 2012

Happy Halloween!

31. října 2012 v 19:37 | Haruko-sensei |  Kecárna
Šťastný halloween všem! To pro případ, že by ho někdo slavil. Jako člověk pohrdající komercializací svátků jsem ráda, že Halloween se u nás neslaví jako v Americe, ale tak popřát můžu.

Předem se chci omluvit. Že měsíc říjen stál za prd. Nebyla jsem tady víc jak polovinu času. Oh well, za vše poděkujte škole. Doufám, že listopad už tak náročný nebude, ale už to fakt nestíhám tak jako dřív. Ani být na blogu. Ani koukat na anime nebo číst mangu.

Na listopad mám docela dost plánů, pro jistotu vám ale nic slibovat nebudu. Můžete jen doufat. Což mi připomíná, že jsem původně chtěla říjen zakončit epickou recenzí. No, ani ta nebude.

Ale buďte rádi, že nestrávíte halloween jako já, nos střídavě zabořený v mapách ČR v přípravě na orientaci a a sem tam učebnici chemie, kde se šrotím ...kolikátou skupinu to píšem?

O víkendu tady nebudu, jedeme slavit dušičky k tetě. Pokusím se něco přednastavit.

A jako zakončení sem dávám jeden song, který mě na Óčku zaujal jednou podezřelou skutečností- dá se poslouchat.
Vaše Haruko-sensei
P.S.: Těsně před tím, než vyhlásím zemáku válku.

The GazettE- Regret live

29. října 2012 v 19:45 | Haruko-sensei
Klidně mě ignorujte, ale teď si dávám takový malý opáčko všech mých oblíbených songů z The GazettE, a tenhle živák je prostě boží xD

Poznatek no.1: Naživo jsou víc sexy než na pictech
Poznatek no.2: Všimněte si epického záběru na Uruhovy podvazky xD
Poznatek no.3: Na fotkách je to dost zamaskované, ale tady je krásně vidět, jakej prcek Ruki ve skutečnosti je xD
Poznatek no.4.: Nechápu, jak se jim daří udržet ty lidi v tom prostoru. Já bych hned vylítla na pódium a všechny obejmula, enž by mě stihli odvléct xD


Drrr!- Kida=hot mess

28. října 2012 v 13:37 | Haruko-sensei |  Durarara- videa
Nehodlám vyzdvihovat epickou kvalitu tohoto videa. Jen se koukněte sami xD

Infinite evil jménem fanfiction část 1.- proč se od nich držet dál?

28. října 2012 v 13:23 | Haruko-sensei |  Ostatní
Povídky. Roztomilé představy a výplody něčí fantazie hozené na papír v podobě písmenek, slov, a vět. Povídky jsou super věc, prostřednictvím nich se můžou vaše oblíbené postavy nejenom že dát dohromady, ale i zažít nějaké vzrůšo, na které v anime/manze/seriálou/filmu/... nebyl čas.

Jo, povídky jsou super. Dokud to někdo neposere.

Rozebírat výhody povídek nemá smysl, všechny už jsem shrnula. Ale co je mnohem zajímavější, a taky nebezpečnější, je jejich odvrácená strana. Aneb proč byste se jim měli vyhýbat. A to jekémukoli druhu. Ať už slashi, normálnímu péčku, nebo čemukoli jinému. A říkám vám to proto, abyste neskončili jako já xD.

SE- Asphyxiated Insanity

26. října 2012 v 19:27 | Haruko-sensei |  videa- různá anime
A jen tak mimochodem, dost dlouho mi trvalo, než jsem vyhrabala nějaký pořádný SE amv, na které nebyla použita This is Halloween.

Na druhou stranu, těžko najdete song, který by k nějakému anime seděl ještě líp, než právě tahle kombinace xD

A cenu za největšího flákače roku vyhrává...

25. října 2012 v 13:29 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Předem se chci omluvit, že jsem tady nebyla. Škola mi dávala zabrat a tak nějak jsem neměla moc náladu. Jak se blíží čvrtletí a tak, řekla bych, že to bude ještě horší xD.
The Walking dead je v plném proudu a je hrozný čekat celej týden na novou epizodu, kterou mám za hodinu zkouknutou. Ale zatím je to hodně dobrý, takže to čekání se aspoň vyplatí. Daryl for president!

No, konečně máme podzimní prázdniny. Naplánovala jsem si toho spoustu, ale víte co? Nic z toho nestihnu, protože přístí týden píšem každej den dva testy. Každej den. Dva testy. Každej. Podělanej den. Já z toho umřu. A pokud je podělám, jako že určitě jo, tak mě matka zabije :D. A aby toho nebylo málo, zjistila jsem, že jsem prokletá. Absolutně vždycky, když učitelé začínají s učením, tak jsem první, koho vyvolají. Vždycky. A vždycky to dopadne velice špatně. Ale tak, nad tím už snad nemá cenu ani bulet.

Btw, tohle mě dostalo:

SH- "if i asked you for your body now ...."

22. října 2012 v 18:55 | Haruko-sensei |  Sekaiichi Hatsukoi-videa
No, tak můj plán postnout něco pořádného vzal za své. Díky, školo.

KHR walls- Tsuna

21. října 2012 v 18:35 | Haruko-sensei |  KHR-wallpapery
Hádejte, kdo si vzpomněl, že musí dokončit svůj epický plán a tuhle rubriku dodělat? xD
Ještě tak dvě várky a bude speciál na pairingy xD
Btw, na Ryoheie nebudou. Je jich sakra málo a žádný moc povedený.
Enjoy ^_^

FMA- Journey

19. října 2012 v 21:24 | Haruko-sensei |  FMA- videa
Tak jsem si řekla...konec týdne, to chce epický video xD
Možná není tak epický...ale víte co? Kašlu vám na to xD Miluju amv, kde se mluví ^_^

Angel Beats- Say Goodbye

17. října 2012 v 21:16 | Haruko-sensei |  videa- různá anime
Milí, zlatí, zítra, ani pozítří mě tady nečekejte....budu ráda, když se v rozumném čase dostanu do postele xD

Ichi recenze

16. října 2012 v 19:02 | Haruko-sensei |  Manga
Autor: Shimozawa Kan (autor), Shinohara Hana (kreslířka)
Žánr: seinen, historické, drama, akce
Rok vydání: 2008
Stav: dokončeno, přelad stále vychází

Narodit se jako dítě prostitutky, to není v Japonsku, v období Edo, to není moc výhodná pozice. Zvlášť když jste slepá, slabá holka. Ale Ichi měla štěstí- ujali se jí ti správní lidé, od šermíře se naučila bojovat s mečem, abych se ochránila, a od majitelky yakuzy se jí dostalo potřebného vzdělání. Takže když se vydá na cesty, ví, že bude v pořádku. Ale jelikož na první pohled vypadá jako potulná slepá pěvkyně, samozřejmě žádného otravného týpka nenapdne, že by mu s klidem mohla prorazit lebku, když se jí pokusí znásilnit. O což se samozřejmě také pokusí.

Navzdory té nepravděpodobnosti se Ichi opravdu podaří přežít, a po čase se k ní přidá i existence stejně podivného kalibru jménem Fujihara Touma, potulný samuraj, který nosí svou katanu v deštníku a navzdory svému pochybnému vzhledu ovládá pár velice zajímavých šermířských technik. A tak, pod podmínkou, že se nebudou ptát na své minulosti, se Touma stává jakousi falešnou ochrankou Ichi a spolu cestují po Japonsku a dělají různé práce. Od zpívání po zabíjení nájemných vrahů.

Společně se dostávají dů velkých měst a potkávají známé historické osobnosti, pomáhají jim vyřizovat různé záležitosti. Doufají, že se jim tak pdoaří uniknout od svých minulostí, ale oba dva tuší, že něco takového se jim asi nepodaří. A také že ne, minulost je začne dohánět, jednoho dříve, jednoho později, ale jedno je jisté...jednou se jí budou muset postavit.

Zatímco se připravují, dostanou se až do Eda, kdy pomáhají vyřešit jeden obzvláště divný případ- ulicemi Eda se potuluje tajemný vrah, který zabíjí potulné cestující, náhodně, bez jakéhokoli řádu. A co je divnější, vypadá jako Ichi- má bílé vlasy a je slepý. Je to Ichi? A když není, kdo to tedy je?

A zatímco ten případ všetřují, přicházejí na to, že je za zdánlivě náhodnými vraždami něco většího. Něco, co má možná něco společného s něčí minulostí. Možná s Ichi, možná s Toumou...možná s oběma.

Video: Na žádnou mangu, kteorou čtu, video není. Zvykněte si xD

Moje hodnocení:

Haruko má jednu velmi nešťastnou schopnost- když dodržuje všechna svá pravidla, nenarazí na nic zajímavého. Když se pravidel nedrží, VŽDYCKY na něco zajímavého narazí...a ono to není dopřeložené. Fuck me, right? (ta čárka tam má význam) Na Ichi jsem narazila, když jsem zoufale hledala něco duchaplného na čtení, žádnou romanci, ale pořádný napínák a tunu krve. A tak jsem klikala na "surprise me" tak dlouho, dokud jsem na Ichi nenarazila.

Je to seinen, má to pěknou kresbu, pěkný příběh, vraždí se tam, je to historické, není to ecchi. Zlatý důl pro někoho jako jsem já, tedy maniaky do mangakou upravených historických událostí a fanouška Shinsengumi a odhalených kimon (poslední poznámku klidně ignorujte). Takže zákonitě, něco se pokazit muselo. A to něco spočívá v šíleně pomalém tempu překladatelských skupin. Ze 7 volume jim chybí naštěstí už jen poslední dvě, ale stejně...

Co se týče příběhu, i když je hodně akční, děj na tom vystavěný není a víc se zabývá pocity hrdinů. Je dobře vystavěný a v podstatě bych k příběhu mohla namítnout jen jedno- kdo si má sakra všechny ty historické postavy pamatovat?! Těch tam najdete značné množství, od různých pánů až po členy shinsengumi a je dost možné, že polovinu příběhu si ty jména prostě nezapamatujete. Ale může vám být potěšením, že shinsengumi tam jsou jako bishíci (víc drsní než v hakuouki, ale taky víc sexy...ok, tohle taky ignorujte)

Další velké plus je hlavní hrdinka. I když je většinou dost nečitelná a těžko říct, co si vlastně myslím, je velmi sympatická. A tady je ten vzácný moment, kdy se Haruko zalíbí hlavní hrdinové! Yay xD. Co se týče ostatních charakterů, najdete tam všechny stereotypy, jaké vůbec jsou, ale víte co? Vždycky na nich najdete minimálně jednu věc, díky které stereotypní nejsou.

Stručně řečeno, pokud jste více na shounen a seinen, a nebude vám vadit lehce složitější angličtina, směle do toho. Příběh je moc pěkný, a nudit se opravdu nebudete. Zároveň až na postavy vám do hlavy nebudou cpát žádné jiné historické blbiny, kterými vás kompletně zmatou. Opravdu doporučuju, hlavně pro milovníky období Shinsengumi a epických katanových bitev s temnou atmosférou.

P.S.: Díky za všechny vaše komentáře, jste skvělí ^_^
P.P.S.: Pravě jsem našla, že je na to i film. Must see this xD
P.P.P.S.: Picty ze zhora- Ichi, Saitou (kyaaaa), a na dolním Ichi+Touma

To, co byste nikdy nechtěli zažít plus pár dalších poznatků

13. října 2012 v 21:23 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Jsem zpět. Konec článku.
.
.
.
Dělám si srandu. Potřebuju se někomu vyřvat na rameni. Aspoň virtuálně.

P.S.: Následující článek není vhodný pro děti a útlocitné bytosti. Může způsobovat záchvaty a další nepříjemné prožitky spojené s hrůzou. Všechna fakty jsou pravdivá, nedošlo k žádné mystifikaci. Včetně metafor.

P.P.S.: Psala jsem to pěkně dlouho, tak si to přečtěte celý. A očekávám útěšné komentáře. Spoléhám na vás, rodinko!
(dobře, ani ty útěšné komentáře být nemusí. Ale nějaký by bodly)

Jestli vás zajímá, jak jsem to přežila, tak díky Billy Talent. Z jejich nového alba se stává moje závislost. Cure for the enemy a Viking Death March hlavně.

Kuragehime- If I had you

12. října 2012 v 10:00 | Haruko-sensei |  Videa-Manga
To je zajímavý, co všechno člověk najde na youtubku...každopádně palec nahoru pro Tsukimi a Kuranosukeho!

UtaPri-THE GUY I'LL BE...

11. října 2012 v 10:00 | Haruko-sensei |  videa- různá anime
Protože Uta no prince-sama není nikdy dost! xD
RenX Nanami...a ještě že je to reverse harémovka a nikdy s nim nebude nic mít....xD

KHR_ Bring it on

10. října 2012 v 10:00 | Haruko-sensei |  KHR- Videa
A další bad-ass amv...kdybych nebyla tak levá, taky bych začala dělat AMVčka xD

Darker than Black wallpapers

9. října 2012 v 10:00 | Haruko-sensei |  Wallpapery
Fakt jsem netušila, že jich tam bude tak moc xD
ZDroj: theotaku.com

Kuroshitsuji- Dirty Dancer

8. října 2012 v 15:00 | Haruko-sensei |  Kuroshitsuji-videa
K tomu lze říct jen jedno: Muhahahahahahahahahaha......

Au revoir, poroučím se

7. října 2012 v 17:15 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Na vědomost se dává, že vaše oblíbená blogerka tu týden nebude, vzhledem k nadcházejícímu geologickému kurzu, kde bude rýpat svými nehty do hlíny a snažit se rozpoznat kámen od kamene. Tato nešťastná událost by měla míti trvání pouze do pátku, tedy 12. října, ale pravděpodobnost skutečnosti, že se vaše milovaná Haruko-sensei vrátí v pořádku a vcelku, se nebezpečně blíží nule. Prosím proto o strpení a nezbývá vám než doufat, že její budoucnost není umrznouti v lese na sjezdovce.

Na záležitostech týkajících se tohoto blogu se již pracuje, a může vám dáti záruku, že to tu majitelka nechá zpustnout.

Upřímně děkujeme za váš čas.

Podepsána Haruko Maya Hibari Dixon, dne 7.října, neděle,
nejstudenější pokoj v domě, ve městě, které se nebezpečně blíží Kvikálkovu, 1 000 000 000 světelných let jižně od Sluneční soustavy.

Shiki recenze

7. října 2012 v 17:01 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Počet epizod: 22
Žánr: nadpřirozeno, thriller, tajemno
Rok vydání: 2010

Byla jednou jedna holčička, co byla trochu jiná než ostatní. Ostatní ji za to neměli rádi, i když jim ona neubližovala (moc). Byla pořád sama a už ji to nebavilo, chtěla mít také nějaké kamarády. Dlouho hledala nějaké místo, kde by se mohla ukrýt, až na jedno takové přišla. Zapadlá vesnička v údolí hor, tam ji určitě nikdo hledat nebude. A tak se tam holčička usadila a protože se nudila, začala hrát svou oblíbenou hru: Jak zmasakrovat nebohé vesničany a ještě si přitom udělat kamarády.

Shimizu Megumi žije v zapadlé vesničce už od narození. Je to přesně ten typ holky, kteoru byste přetáhli traversovou trubkou přes hlavu, kdybyste něco takového unesli. Myslí si, že má kdo ví jaký smysl pro módu, což sestává z většinou dost extravagantních a nic moc modelů, a ráda se prochází po vesnici častujíc ostatní vesničany přezíravými pohledy. V podstatě ji ve vesnici drží jen dvě věci- její spolužák Yuuki-kun a právě postavený honosně vyhlížející dům zvaný Kanemasa. Často se na něj chodí dívat a přitom si stěžuje, jak by nejradši opustila tuhle hnusnou vesnici. A potom jednoho krásného dne Megumi-chan umře.

Její smrt provází zvláštní okolnosti- blouzní a je bledá, a nakonec zemře na zástavu srdce. Což je u mladé holky dost zvláštní. A o to divnější potom je, když postupně, jeden po druhém, začnou umírat i další lidé. A jejich rodiny postupně blednou a na když jdou na návštěvu k místnímu lékaři, mají na krku rány, co vypadají jako bodance od hmyzu. Jenže si vůbec nepamatují, jak k nim přišli. Doktorovi to začíná být divné a pojme podezření, že s tím vším mají něco společného obyvatelé Kanemasy. A o to je to divnější, když občas ve tmě zahlédne obrys člověka, který má být dávno mrtvý...

A není jediný, komu na tom něco nehraje. I Yuukimu dojde, že něco není v pořádku, když zemře jeho jediný kamarád, který se poté začíná vracet k němu domů. Městečko pomalu vymírá, rodina z Kanemasy ve vsenici staví svoje budovy- novou nemocnici, nový pohřební ústav....A zdá, že jen lékař a Yuuki vědí, že se něco děje. A co víc, že oni dva jsou schopní vraždy zastavit. Nebo možná ne...pokud je ONI dostanou dřív.


Video:
Moje hodnocení: Anime o upírech. Jo, jasně. Moc jsem od toho neočekávala, z části proto, že první, co jsem z něho viděla, byly růžový vlasy hlavní hrdinky a z části proto, že....to je anime o upírech. A po Vampire knight a Hakuouki jsem se fakt děsila, co z toho udělají. A výsledek? Tak přesně takhle měl někdo zfilmovat Twilight.

Ono je fakt, že na první pohled to nevypadá nijak zajímavě nebo děsivě, zvláště ne po tom, co se dozvíte, že postava, u které to začíná, je přesně ta otravná blbka, co poslouchá Justina Biebera a které byste s chutí prorazili lebku při první příležitosti, která se jí naskytne. Ani s tou zápletkou to nevypadá nijak slibně- podezřelá bohatá rodina co chodí ven jen v noci? Bože, tohle už někde bylo. A o to víc mě to překvapilo, když vesničané začali umírat xD

Shiki má přesně ten typ děje, který okolo vás nenápadně omotává svoje šlahouny a když s hrůzou zjistíte, že vás kompletně dostal, teprve potom to na vás vybalí v plný míře. A vy jenom sedíte před obrazovkou s vykulenýma očima a říkáte si: "Holy shit." První polovinu se vlastně nic zvláštního neděje, a netrpělivě čekáte, kdy že teda bude ten bombastickej masakr, co mi slibovaly všechny ty recenze..a potom stačí jeden díl od něj se už jen vezete.

Co se týče děje, přišla jsem jen na jednu výtku: Ty vlkodlaky (či co to bylo, nevím, jestli to tam vůbec zmiňovali) už tam fakt cpát nemuseli. Není to vyloženě špatně, ale přišlo mi, že to tam dali bez nějakého zvláštního záměru. Řekla bych, že bez toho by to bylo víc dramatické. Ale je to jenom můj názor, a nic to nemění na tom, že konec byl prostě pecka. Jeden z těch nepopiratelně lepších.

Stejně jako děj nám navozuje už od začátku temnou a melancholickou atmosféru, co kontrastuje s jemnou kresbou a pastelovými barvami, i postavy nám dopředu říkají, že tohle prostě pěkně neskončí. Jako obvykle jsou moc pěkně vykreslené, a já dávám plusové body za to, jak skvěle vystihli všechny ty venkovské balíky xD. A taky je docela zábava sledovat, jak postupně všichni zešílí. I když na druhou stranu, až nepříjemně to občas připomíná realitu.

Rozhodně doporučuju se na Shikiho mrknout, pokud máte rádi kvalitní děj a temnou atmosféru. A pokud očekáváte happy end, radši si to zapište do škatulky "nekoukat ani v době nejvyšší krize". A už vůbec vám nedoporučuju se na to koukat, pokud odufáte, že vám to zlepší náladu. Protože z tohohle díla dostanete tak akorát parádní depresi.

KHR- New divide

6. října 2012 v 17:21 | Haruko-sensei |  KHR- Videa
Jelikož jsem těžce podcenila svůj spánkový deficit, recenzi očekávejte až zítra xD

Diplom od Deathares for me xD

6. října 2012 v 16:46 | Haruko-sensei
Ano, jak jste si všimli (nebo možná nevšimli xD), mám nové SB, a tím je Deathares. Moc díky za diplom, povedl xD

Diplom pro Deathares

6. října 2012 v 16:34 | Haruko-sensei
Takže předně se moc omlouvám, ale v týdnu jsem nic absolutně nestíhala. Ale nakonec jsem ho udělala, doufám, že se ti líbí xD

Angel Beats- What If

5. října 2012 v 19:53 | Haruko-sensei |  videa- různá anime
Tuhle písničku miluju. A amv je pěkně udělaný....dokonce z něj mám ještě větší depresi než obvykle....

Angel Beats Download

5. října 2012 v 19:37 | Haruko-sensei |  Anime online
Pro změnu tohle nikde online není, takže zase si budete muset vystačit s linky na stažení ^_^
A ty najdete ZDE
...A jestli jste to anime ještě náhodou uviděli, víte, co máte dělat xD

Earl and fairy Download

5. října 2012 v 19:30 | Haruko-sensei
Samozřejmě, videa jsou zrušená, ale aspoň vám sem dám linky ke stažení :):

free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!