The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Listopad 2012

YukioX Rin

29. listopadu 2012 v 20:18 | Haruko-sensei |  Pictures
Protože mám absťák. Konec příběhu. Už vím, co bude dělat o víkendu. Wait for me, tumblr!Naruto- Living Legends

27. listopadu 2012 v 19:01 | Haruko-sensei |  Naruto- Videa
Už dlouho tady na něj nic nebylo, tak jsem se rozhodla to změnit xD.

No.6- Nostalgia

25. listopadu 2012 v 15:29 | Haruko-sensei |  videa- různá anime
V jednoduchosti je krása, a tohle video to dokazuje xD (doporučuju se zaměřit taky na text songu)

Another

24. listopadu 2012 v 17:03 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Žánr: thriller, horor, tajemno
Rok vydání: 2011
Počet epizod: 12+OVA

Sakakibara Kouichi je přesně ten typ kluka, kterého by ve škole šikanovali. Má nějakou dědičnou nemoc, že mu občas selhávají plíce, jeho máma umřela při jeho porodu, a jeho otec je věčně v Indii. Proto je možná lepší, když se Kouichi z Tokiya přestěhoval do malé vesničky kdesi...kdesi.

Bydlí se svou tetou, mladší sestrou jeho mámy, a už před příchodem do školy je mu sděleno, že musí dodržovat určitá pravidla. A i přesto, že se seznamováním nemá žádně problémy, jeho přestup neproběhne tak, jak si představoval. Nutno říci, protože třetí třída je...prostě divná. Potulné pohledy, šepot za jeho zády...lehká paranoia....

A není to jenom lidmi, ktěří v ní jsou. I jejich třídní učitel se chová divně. Třetí třída má oddělené tělocviky. Třetí třída má něco, čemu se říká . Navzdory moderně vybavené učebně je tam jedna popraskaná, stará lavice. A sedí v ní holka, kterou nikdo jiný než on sám nevidí. Holka s páskou přes oko, která nosí divnou panenku v ruce. A když s ní Kouichi chce mluvit, řekne mu, že by se od ní měl držet dál, jinak to špatně dopadne.

A je toho víc. Jeho spolužáci mu něco zatajují. Nikdo o tom nemluví, ale visí to ve vzduchu. A když se Kouichi snaží zjistit, co to je, jediné, co se mu podaří zjistit je, že to nějak souvisí se smrtí jednoho studenta, který umřel, když chodil do devátého ročníku do třetí třídy. Do třídy, kam Kouichi chodí. A čím víc toho Kouichi, kousek po kousku, odhaluje, tím víc si není jistý, jestli to opravdu chce vědět. protože se zdá, že to není jenom tahle třída. Že něco bylo špatně už s tou třídou před tím. A před tím. Dokonce i se třídou, kam chodila jeho matka.

A potom začnou umírat lidi. A jediná otázka, kterou Kouichi v té chvíli může položit je: "Kdo je další?"

Video:
Moje hodnocení: Kdybych zoufale nepotřebovala tu recenzi natáhnout aspoň na tu půl stránky nebo kolik toho většinou píšu, napsala bych: Hollymataaaaafuckaaaaa!!!!!!!! A tím by to skončilo. Pokusím se teda rozepsat, co a pocity toto slovo obsahuje.

Předně, Another jsem si vybrala, protože to bylo přesně to pravé psycho, které jsem zoufale potřebovala. Miluju konspirační anime, a tohle mi dost připomínalo Nezvratný osud, takže jsem byla zvědavá, jak to vypadá z pohledu Japonců. No, od amíků to maj lepší. O dost.

Asi nejvíc se tady budu rozplývat nad závěrečným masakrem motorovou pilou, ale než k tomu dojdu, musím říct, že atmoška se jim taky povedla. A jelikož se takových věcí jako divný panenky, loutky a klauni dost bojím, měla jsem z nich docela strach. Ještě že tam nehrály žádnou jinou roli než jenom mě pořádně vyděsit. Ono to ta ponurá atmosféra spolu s těmi zlomyslnými náznaky tu a tam stejně bezpečně vynahrazovaly. Je fakt, že ve výsledku to nebylo strašidelné, ale právě to psycho, což je v podstatě ještě horší, protože nevíte, kdy to přijde.

Je fakt, že co se týče postav, mohly být propracovanější. Mohly to udělat tak, že by přinutili diváky si k nim vyvinout vztah a potom ho rozdupat na kousíčky. Ale na druhou stranu, nejsou to postavy, na co se anime zaměřuje, je to ta ponurá atmosféra, a kletba. Není to špatně, ale občas přece jenom ty smrti potom nemají takový dopad (neříkám, že všechny nemají.) Grafika- moc povedená. Ale ta cenzura mě opravdu štvala xD.

Důvod, proč je to anime dobré, je konec (závěrečná část o tom, jak Japonci umí dělat skvělé masakry). Je dobrý. Hodně dobrý. A je to ta poslední epizoda, která to anime zdvihá z bahna průměrnosti. Je to jakoby si tvůrci všechno šetřili na ten konec, na poslední čtvt hodinky, kde si prokřupali prsty, nahodili poker face a řekli si: "Jde se na to." Právě tam jsou charaktery postav asi nejlíp provedené, všichni se začnou chovat tak, jací doopravdy jsou, a já sedím před obrazovkou a kalkuluju, kdo umře příště. A ne že by se mi to dařilo.

Stručně řečeno: kdo mají rádi Umineko no naku koroni, Higurashi no naku koro ni a jim podobné, zkoukněte to. Je to krátké a je tam spousta krve. Nějaký super rozvedený děj nečekejte, ale jako vyvražďovačka ubochý studentíků dobrý xD.

P.S.: Už nikdy nikam nejedu se školou.

Surprise to see me?

24. listopadu 2012 v 15:55 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Yeah, i am alive. For now.

Fyziku jsem poďála. Nad písemkou z dějáku se mnou musel sedět Gackt a posílat mi svou božskou auru, protože jsem to jakože vyplnila. A co se týče toho ostatního....nespala jsem, ale neumřela.

Když se nad tím tak zamyslím, tak tohle byl pravděpodobně největší neohlášený výpadek mé blogařské aktivity ever. Říkala jsem, že to s tím comebackem nebude zas tak slavný xD. Nevím, asi se všichni hromadně spikli a provádějí na mě zátěžový test.

Jop, měla jsem toho hodně naplánovanýho. Měla. Stihnu z toho tak polovinu, když nepočítám svou lenost a spánkový deficit. Oh well...doufám, že se máte líp než já. Vlastně, co to kecám, doufám, že se máte stejně, protože bych našla spolutrpitele xD.

Už si plánuju recenzi, kterou napíšu ještě dneska, nebo ji zase nikdy nevydám, asi i nějaké to video a potom.....musím najít nějaké super anime a zkouknout ho. Něco hodně krátkýho a brutálního.

Vyjádření k témetu týdne:
"To, co potřebuji, je časoprostorová díra, tkerá by mi umožňovala prodloužit den na neomezené množství času, popřípadě obraceč času."

Vaše Haruko-sensei

P.S.: Byl rodičák. Asi jsem geniální. Už nepropadám z matiky, mám čistou dvojku. Dokonce mi ani nevychází z ničeho trojka. Fuck yeah.

Shoot me. Now.

20. listopadu 2012 v 20:06 | Haruko-sensei |  Kecárna
Muhehehehe. Eh.

image
Jsou věci, které přímo nesnáším. Třeba fyziku.

Byla jsem odsouzena k věčnému trpění nad tím, jak může taková blbina jako technické předměty existovat. Jo, jsem největší nepřítel Sheldona Coopera a budoucí posila humanitních věd. Vlastně ne budoucí, protože asi rupnu. Just. Fuck my life.
*Aneb ten moment absolutní hysterie, kdy absolutně nechápete, z čeho že to máte zítra psát.*
image

multi anime-manga- Bad Romance

19. listopadu 2012 v 18:26 | Haruko-sensei |  Videa
...protože yaoi fanynky nic nezastaví!!! xD
-Jedno z těch nejpravdivějších amv, co jsem viděla xD

Gangsta

18. listopadu 2012 v 16:03 | Haruko-sensei |  Manga
Autor: Kosuke
Žánr: seinen, mature, akce
Rok vydání: 2010
Stav: Stále vychází

Blíže neidentifikovatelná země. Blíže neidentifikovatelné město. Spousta lidí, které byste potkat nechtěli. A spousta a spousta věcí, které byste zažít nechtěli. V tomhle blíže neidentifikovatelném městě není žádná vláda, natož řád. Je to sídlo mafie, prostitutek, bezdomovců, zločinců na útěku, imigrantů a kdo ví, čeho ještě dalšího. Tady si nikdo na nic nestěžuje. Někdo tě štve? Zabij ho.

Takže není divu, že policie to už tady dávno vzdala. Nebo se spíš přizpůsobila. Nejlepší způsob, jak přežít, je začít žít zákonem ulice. Takže většina úředníků je podplacená mafií, a zlčinci se nechytají. Zločinci se zabíjejí. A tak si policie čas od času najme někoho, aby za ně tu práci udělali. Jako třeba Benriyu.

Benriya-san je dvojice mužů, kteří dělají všechno od zabíjení, přes pašování zbraní po doručení balíčků. Jmenují se Worrick, těžký kuřák s páskou přes oko, a Nicolas, který je od narození hluchý a neustále u sebe nosí katanu. Dost často spolupracují s policií. Při jednom jejich zásahu narazí na mladou prostitutku jménem Alex. A protože nemá kam jít, Warrick jí nabídne, aby žila nějakou dobu s nimi, přes protesty Nica.

Čím déle s nimi Alex bydlí, tím víc si uvědomuje, že se kolem nich děje něco zvláštního. Například, proč Nicolas pravidelně bere prášky, i když se zdá naprosto zdravý? Anebo proč se pořád mluví o nějakých "Označených"? Proč se Nicolas chová tak divně? A jak to, že novinami koluje fotka kluka, který byl unesen nějakým klukem s katanou, který abil celou jeho rodinu, a ten kluk vypadá přesně jako Worrick?

A mezitím koluje pověst o lidech s nadlidskými schopnostmi. Že jsou silnější a rychlejší než obyčejní lidé. Potomci vojáků z války, kteří brali drogy, aby byli silnější. A i když už nikdo z nich nežije, tak jejich potomci mají jedno společné- jsou stejně silní, ale musí brát drogu, aby přežili. Vypadají jako úplně obyčejní lidé, ale dají se poznat snadno- mají na krku štítky s hodností D-A podle síly. Jsou využíváni mafií, bohatými politiky, policií. A prý se jich hodně usadilo zrovna v tomhle městě....
Video:

Moje hodnocení: Bez výčitek se přiznávám, že jsem na to klikla jenom kvůli tomu názvu. Ale když jsem zjistila, že jde o seinen, definitivně jsem byla přesvědčena. Začínám mít hroznou averzi na shoujo. Možná je to tím, že skoro všechno dobrý už jsem vyšťourala a přečetla, a padesát verzí na "blbá holka dostane největšího borce školy" číst nehodlám. Prostě jsem potřebovala něco pořádně temnýho, bad-ass a hodně krvavýho. Byla jsem potěšena. Velmi potěšena.

Já mám postapokalyptická témata hodně ráda, a ještě víc mám ráda, když se zobrazují dobře. A tohle je prostě paráda. Mafie, drogy, masakry na ulici, prostitutky, lidi s temnou minulostí.....to všechno tam najdete. A přitom to není přehnaně tragický nebo dramatický, máte z toho pocit, že takhle by to klidně mohlo někde vypadat.

Kresba je na seinen hodně dobrá. Samotnou mě to překvapilo, ale je opravdu hodně pěkná, líbivá, a vytváří to pěkný kontrast s jinak naprosto temným dějem.

Když už jsme u děje, ten má plusy i mínusy. Plusy za to, že je pěkně vystavěný, má hlavu a patu, a pěkně do toho prostředí zapadá (Viva la seinen aneb žánr, u kterého nemusím mlátit hlavou o stěnu a facepalmovat nad stupidní zápletkou). Mínus má za to, že některé pasáže jsou až moc okecávané. Na jednu stranu to tak nějak dokresluje tu celkovou atsmoféru, na druhou stranu....kdo to má sakra číst? Celý děj je samozřejmě postavený na akci, ale naštěstí je dobře zvládnutá a přehledná. Ještě je hodně zajímavý spád- jako obvykle jsem vhozeni do děje, a postupně sbírámě kousíčky toho, co se vlastně stalo předtím. A to mě baví.

Jako obvykle, nejpovedenější jsou postavy. Další plus seinenu: žádné blbky! Yay! Samozřejmě tam ženské jsou, ale líbí se mi, že neotravují. Že se děj netočí kolem nich, ale ony okolo děje. Jako ostatně všechny postavy. Všichni jsou hodně vyvážení a realističtí. Nejzajímavější jsou ale jejich vztahy, hlavně mezi hlavními postavami.

Haruko je se svým novým objevem naprosto spokojená. Jenom doufám, že to nepřestanou vydávat (už teď čtu víc stále vycházejících mang než by se mi líbilo), protože jestli se to povede, tak rozuzlení bude ....pecka. Bomba....A já budu plakat, protože mého oblíbence určitě zabijou. -_-

Každopádně, pokud máte rádi temnější příběhy a nevadí vám akce a násilí, zkuste to.

*nemám náladu vymýšlet originální nadpis*

18. listopadu 2012 v 13:18 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Ne, neumřela jsem. Jen jsem potřebovala totálně vypnout. Nesnáším krutý 3D svět. Každopádně, jak to tak vypadá, tak času na blog budu mít pořád míň a míň. Oh well....

Recenze bude. Recenze bude už dneska.

Otaku to maj tak těžký....

Včera jsem byla na párty 30. let. Bylo to tam moc pěkný, i když jsem necítila nohy. A potkala jsem spoustu novejch lidí. Což je možná dobře, možná, špatně, ještě uvidím, podle toho, kolik z nich si mě bude pamatovat. A založili jsme Klub Malých 4ever alone antisociálů. Se svými 158 cm jsem tam nejvyšší xD. Jeho členové si mě ale taky asi pamatovat nebudou. Pozorovat svoje opilé spolužáky je velmi fascinující. Je fascinující pozorovat, jak navzdory té malé pravděpodobnosti dokáží bez problémů komunikovat a stát na nohou, dokonce tancovat.

Každopádně, jsem zpátky.

Ráda bych řekla, že to rozjedu ve velkém stylu, ale nebudu lhát, jelikož příští týden určitě zase bude nabitý písemkama.

Vaše Haruko-sensei

Čekali jste to. Neříkejte, že ne.

14. listopadu 2012 v 19:55 | Haruko-sensei |  Kecárna
Haruko je mimo
Haruko se možná vrátí. Koncem týdne.
Haruko taky možná umře. Koncem týdne.
Haruko se má učit.
Haruko objevila úžasnou povídku.

Keep calm and wait for me, bitches! xD


Kuragehime- I got mixed up somewhere in between

12. listopadu 2012 v 19:27 | Haruko-sensei |  videa- různá anime
Jo, chtěla jsem postnout recenzi na anime. Jo, vážně chtěla. Ale Jashin řekl: "Ne, Haruko, schválně ti ve škole dají tolik úkolů, abys nic nestihla." Gomen, nemůžu se protivit vůli Jashina. Tentokrát ne.

07 Ghost- Hey Juliet (FrauXTeito)

11. listopadu 2012 v 17:56 | Haruko-sensei |  Videa-Manga
Jen tak si brouzdám po youtube a vyhledávám nějaký cute AMV a najednou....xD
Prostě cute.

Koukněte, co jsem dostala xD

11. listopadu 2012 v 17:38 | Haruko-sensei |  Kecárna
Jen jsem měla zrovna náladu se něčeho účastnit, a tak jsem se dostala do yaoi kvízu od Michio xD. A tatadá, 14 bodů z 15 a super diplom jsem dostala xD
Vypadá to, že moje yaoi večery se vyplácí xD

Drrr!- Life in ikebukuro

10. listopadu 2012 v 23:13 | Haruko-sensei |  Durarara- videa
Oh my, a já plánovala být tak nehorzáně produktivní o tomhle víkendu. Oh well. Blame the bishies!

Špatné, Horší, katastrofa...aneb jak šly harémovky do kytek

9. listopadu 2012 v 18:52 | Haruko-sensei |  Ostatní
Tak, tenhle článek věnuju svému oblíbenému SB Saki, která mi vnukla tohle napsat. Díky zlato ^^
Není to ani tak jako to návod, čemu se vyvarovat, spíš takové pozastavení nad tím, co všechno jsou lidé schopní vysílat.

Každopádně, pokud vás téma reverse harémovek zajímá, klikněte si na celý článek.

Naruto-The power to believe

7. listopadu 2012 v 17:57 | Haruko-sensei |  Naruto- Videa
Na Naruta tady dlouho nic nebylo, a tohle napůl amv/trailer je dost dobrý...

Overly emotional Haruko....

5. listopadu 2012 v 20:51 | Haruko-sensei |  Kecárna
...Při sledování nejnovějšího dílu The Walking Dead:
(Nechci si zasekat hlavní stránku, takže to dávám pod perex)

Wake up Deadman!

4. listopadu 2012 v 16:07 | Haruko-sensei |  Manga
Autor: Kim Yong-Hwan
Žánr: supernatural, horor, komedie, romance, slice of life
Roky vydání: 2010
Stav: Dokončeno, překlad stále vychází

Žít jako zombiek vlastně není tak špatný. Praktikcy jste nesmrtelný, nemusíte jíst ani spát. Takové drobnosti jako odpadávající kusy masa lze spravit izolepou nebo obvazy, a dobrý deodorant určitě překryje i pach hníjící mrtvoly. To by se vám to ale nesmělo stát v Koreji. A ještě ke všemu v postapokalyptické Koreji.

V tomhle světě zombieci mají mozek. Až na tu hnilobu se v podstatě chovají stejně jako když žili. Problém je, že vyšli na veřejnost. A lidi je začali považovat za něco zvráceného, proti přírodě, bez práva na život. Stačila myšlenka, a masová média ve spolupráci s photoshopem a dobrým programem na zpracování videí spustila katastrofu. Vláda začala vyrábět stroje na zklividování zombieků, vycvičila jednotky vojáků, aby všechny nemrtvé co nejrychleji odstranila.

Sahu nikdy nebyl hrdina, svou spolužačku miloval už jak dlouho, jakmile se s ní začal bavit o jejich společném koníčku- hudbě a hraní na kytaru. Slíbili si, že jednou spolu budou stát na pódiu. Když se ale Sahu dozvěděl, že ona přestupuje na konzervatoř, rozhodl se, že jí vyzná svou lásku.

Problém byl, že to udělal na silnici. A další problém byl, že se snažil zahrát si na hrdinu a zachránit jí.

Samozřejmě, když se probudil jako zombiek, ona spolužačka se už stala známou zpěvačkou. Ale i když je Sahu mrtvej, má bílý vlasy, a z levé poloviny tváře mu odpadávají kusy masa, ještě pořád si chce splnit svůj sen a potkat ji. A samozřejmě, jelikož je to pako, prakticky okamžitě narazí na střeleckýho anti-zombie robota, co se ho pokusí zlikvidovat. A kdyby se tam neobjevila rokerská duše, mr. Skull, pravděpodobně by z něj byla kaše.

Skull se tak jmenuje oprávněně- místo hlavy má z blíže neidentifikovatelného důvodu pouze lebku. Ale ni to mu nezabrání kouřit nebo mluvit o tom, jak by se měl Sahu jako rocker chovat. Právě on Sahua doprovází a pomáhá mu splnit mu jeho sen- taky z blíže neidentifikovatelného důvodu. A mezitím spory mezi zombiekama a vládou vrcholí, vojáci jsou čím dál krutější, a zombie ( i když nežerou lidské maso) si to nenechají líbit.

A Sahu a Skull zatím míří do Hlavního města, kde mimo to, že tam jsou boje největší, se taky nachází Sahuova láska. Dorazí tam? A potká se s ní?


Moje hodnocení: Když jsem náhodou na mangareaderu uviděla release s tímhle názvem, samozřejmě mi to nedalo a klikla jsem na to. A hned jsem se dopustila i druhého omylu, když jsem se nechala nalákat naprosto hustokruto vypadající obálkou. A ještě teď se nemůžu rozhodnout, jestli toho mám litovat nebo ne.

On totiž Wake up Deadman je webkomix. Korejský Webkomix. A barevnej. Ale to jsem zjistila až potom. Úvodní kapitoly vás totálně naladí a uvrhnou vás do postapokalyptického světa plného zombieků a krve, a vy si říkáte prostě Wow....a v přístí chvíli se tam objeví zombiek s lebkou místo hlavy, co si strká plakáty do poklopce. Oh well.

Pořád se ještě nemůžu rozhodnout, jestli to teda parodie je, nebo není. Z těch vtipných scének máte pocit jako při koukání na Kore wa zombie desu ka- je to tak divně ztřeštěný, až je to vtipný. Taky se tam nešetří vtípky na zombieky a podobně, dokonce tam najdete i plno mezikulturních odkazů na různá anime, hry atd......Ale potom tam najednou máte vážné kapitoly, a to se manga promění v texaský masakr motorovou pilou s tou ponurou psychoušskou atmosférou Shikiho, vám běhá mráz po zádech a totálně se do toho dostanete.

Postavy jsou dost nevyhraněné, na jednu stranu se sice podle určitého vzorce chovají, na druhou stranu o nich nemůžete říct, že to jsou archetypy, protože nejsou, a nikdy nevíte, co udělají. A je dobře, že se to netočí jen kolem Sahu a jeho debilního plánu (sorry, ale je debilní xD), ale jsou tam i další sympatické postavy.

Co se týče děje...pořád si nejsem jistá, o co tady vlastně jde, a to jsem kapitolu před koncem xD A taky mě dostalo, že jeden flashback byl dvacet kapitol. Oh well....ale zase to byla jedna z nejlepších scén v příběhu. I když jsem zatím neodhalila pointu příběhu, nebo možná tady ani žádná není, co já vím, stejně je to zajímavé číst, protože ta psychoušská atmosféra vás dostane. A taky mám ráda zombieky. Problem? xD

Nemůžu říct, jestli je to dobré nebo špatné. Ale rozhodně je to zajímavé čtení. Čekám, až mi vydají tu poslední podělanou kapitolu, abych věděla, co se teda stalo. Ale to nic. Prostě pokud máte náladu na něco temnějšího a neotřelého, jděte do toho.

Jen malá připomínka...

2. listopadu 2012 v 14:52 | Haruko-sensei |  Pictures
Tak jsem hledala, jakou bombu si poslechnout. Od Holy Grail jsem skončila vyhledáváním meme na Versailles. No co....xD

Girugamesh- Owari to Mirai

2. listopadu 2012 v 14:44 | Haruko-sensei
S hrdostí vám představuji první j-rockovou písničku, která se mi líbila. Sice nebyla první (to bylo něco od Gazette, pokud si dobře vzpomínám), každopádně už dlouho zaujímá pozici mé nejposlouchanější písničky v mým mobilu xD
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!