The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Prosinec 2012

Šťastné a veselé všem!

24. prosince 2012 v 17:27 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Ne, ještě se nevracím, ale pomalu polehoučku se mi vrací chuť do blogování a koukání se na mé milované anime xD. Jen tady zastavuju proto, abych vám všem popřála šťastné Vánoce, ať dostanete, co jste si přáli a užili jste si to. Jo, a ať vám npadne hodně sněhu, pokud ho máte rádi (já ho sice nesnáším, ale koukat se o Štědrém dni do zasněžené zahrady není tak špatný pohled).
Prostě, pac a pusu, užívejte života a dárků a já se tady možná ještě zastavím xD.

Vaše Haruko-sensei

Jednou to přijít muselo...

14. prosince 2012 v 21:20 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Nebudu to nějak sáho dlouze rozebírat, přejdu rovnou k věci:

Pozastavuje se na dobu neurčitou.

Věc se má tak, že už delší dobu nemám na blog náladu a nechci to tu flákat. Takže pozastavuji. Ne, není to natrvalo, až se vrátím, rozjedu to naplno. Do té doby mě prosím nemažte z SB a omluvte mě z třídění. Díky.

Nemůžu říct, že bych to úplně zavřela, něco možná přibyde, když budu mít náladu. Návrat plánuju po Novém roce nejpozději, ale teď si potřebuju dát pauzu. Gomen.

Vaše Haruko-sensei

Anime mix- One love to live

10. prosince 2012 v 16:56 | Haruko-sensei |  Videa
Tak, abyste se se mnou dostali do té pravé vánoční deprese...Enjoy! xD

Vánoce, deprese, sníh... a tak dál.

10. prosince 2012 v 16:52 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Tohle je s tou největší pravděpodobností můj nejodfláklejší rok xD. Tak častý výpadky jsem neměla ani loni. Oh well, omlouvám se *uklání se* Mám toho dost co řešit a na blog moc nemám chuť ani náladu.

Ne, sněžit nepřestalo. Každej den se musím brodit nechutnejma bílejma (teď už hnědejma) hromadama čehosi neidentifikovatelného, co místní desetiletí spratci s oblibou hází na můj kabát a ještě si myslí, že je to hrozně vtipný.

Jako už každoročně, čím blíž jsou Vánoce, tím větší mám depresi. Vážně, nesnáším je. Škola má jediný štěstí, že v ní toho nemáme tolik, protože to už bych pak asi fakt někoho zabila. A teď následuje otázka: Mám zabít sebe nebo všechny okolo? xD

Každopádně, kdo máte rádi sníh, doufám, že si to užíváte. Kdo je mým spolutrpitelem, můžeme jen doufat, že to brzo roztaje.

Vaše Haruko-sensei
P.S.: Nebojte, po Novém roce bude všechno v pohodě. Pokud to teda přežijeme, což doufám, že ne. Svět potřebuje nějakou zombie apokalypsu.

Dnes ráno....

4. prosince 2012 v 20:50 | Haruko-sensei |  Kecárna
...vylezu z postele.
....opláchnu si obličej.
...jdu se podívat z okna pokoje.

a potom...

Jestli ten sníh brzo neroztaje, někoho zkopu do kuličky.
I am done.

AoE- Closer to you

4. prosince 2012 v 19:39 | Haruko-sensei |  videa- různá anime
Tak jsem se koukala, k čemu jsem dlouho nic nepřidala...a Rin-chan tady nebyl už hodně dlouho xD (nope, twincest se nepočítá)

Toradora- recenze

2. prosince 2012 v 18:27 | Haruko-sensei
Žánr: shoujo, komedie
Počet epizod: 25
Rok vydání: 2008-2009

Předsudky. Všichni jsme jejich obětí, ať se nám to líbí nebo ne. Stejně jako to, že zdání může někdy klamat (a taky většinou klame). Ale taky se můžou někdy hodit. Kupříkladu, když vám vaši spolužáci dají na potkání peněženku, protože se vás bojí. Myslím, že většina z nás by si ji i nechala (a neříkejte, že ne, protože to není pravda xD), ale to by Takasu Ryuuji nesměl být...Takasu Ryuuji.

I když vypadá jako super gangster a budoucí vůdce yakuzy, ve skutečnosti je to uklízením posedlý maniak, který by se nejlépe hodil jako otec v domácnosti, protože je jen hodně málo domácích prací, které neumí. Vlastně mu nic jiného nezbylo, když má jen matku, která ve dne spí v noci pracuje v klubu. Ryuuji je tak většinu času naproto nepochopený. A potom potká Aisaku Taigu. A věci se zamotají.

Aisaka Taiga má podobný problém jako Ryuuji, vlastně úplně opačný- je malá, roztomile vypadající holka, které by niko neřekl víc než 12, i když už chodí na střední. O to větší potom překvapení lidí je, když je zmlátí ať už jen pěstmi, nebo svým dřevěným mečem.

Jejich setkání proběhne zdánlivě normálně- všichni přežijí a Ryuuji si odkráčí domů. Ale až potom zjistí, že mu někdo dal do tašky milostný dopis. A když ho otevře, zjistí, že ho napsala právě Aisaka a je adresovaný jeho kamarádovi Kitamurovi. Dopis si uloží s tím, že ho další den Aisace vrátí. To ale nečekal, že v noci na něj zaútočí Tenori Taiga (alias kapesní tygr), a bude ho chtít zabít.

No, navzdory svým šancím Ryuuji nejenže přežije noc, ale i další den, dokonce přežije i to, když zjistí, že Taiga bydlí hned vedle něj v luxusním bytě. A protože je samozřejmě super sweet a dělá mu radost pomáhat lidem, rozhodne se, že pomůže i Aisace. Přece jenom, její kamarádka je Minori, do které je Ryuuji už dlouho zamilovaný. Tak proč se nechopit šance, že? On pomůže jí, tygr pomůže jemu....a všichni budou šťastní. A taky možná ne.

Video:
Moje hodnocení: Brace yourselves, recenze na shoujo are coming. Jelikož jsem už byla na pokraji zhroucení z toho, že neznám tu prťavou holku s dřevěným mečem, rozhodla jsem se ji najít za každou cenu. A díky jsem tak objevila zase jednou shoujo, které za něco stojí.

Toradora je totiž moc pěkně zpracované shoujo, které sice nemá žádný hvězdný děj ani scénař, ale jeho postavy a provedení jednotlivých zápletek vás prostě dostane. Ano, je to typická komedie. Ano, jsou tam tsundere. Ano, jsou tam klišé zápletky. A potom tam jsou postavy, které jsou tak realisticky ubohé a vtiné, až jsou naprosto dokonalé.

Co je největší plus, nenajdete tam žádné postavy, které jsou otravné. Všechny mají svoje pro a proti, ale žádná vás nepřinutí bušit hlavou do zdi. Ať už je to Aisaki nebo Ryuuji, nebo kdokoli jiný. Dalo by říct, že všechny jsou založené na určitém stereotypu, ale mjaí ještě něco navíc, co je dělá unikátní. A když už jsme u toho, absenci blbek s IQ tykve jsem taky ocenila.

Co se týče děje, zápletka opravdu není moc originální, vlastně tam ani žádná moc není. Jednotlivé epizody ale do sebe zapadají. A jo, bavila jsem se. I když je humor založený na gazích, není trapný a nepřekáží. A co se týče těch pár dramatických momentů, další plus. A samozřejmě shoujo scény byly taky super- konečně nějaké opravdu sladké momenty, než na jaké jsem se byla nucena koukat při Say I love you. A btw, nejvíc jsem se smála u scén s papouškem. Inko-chan rokcs. xD

Stručně řečeno, Toradora je typická školní komedie s celou hromadou naprosto nestereotypních postav, které tomu dodávají šťávu. Takže pokud máte nějaký volný čas nebo náladu na shoujo, zkuste to.

Anime mix- Inferiority Complex

1. prosince 2012 v 22:21 | Haruko-sensei |  Videa
Zítra očekávejte recenzi+ překvípko, ale dneska se budete muset spokojit s videem xD Objevila jsem tohle moc zajímavě zpracované amv.
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!