The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Leden 2013

Jen další nepodstatný výkec

31. ledna 2013 v 17:57 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Tak jak je? Nám dneska rozdávali pololetní výpis vysvědčení, následující poučné přednášce třídní učitelky, která nám doporučila, abysme se nad sebou zamysleli (máme třídní druhý nejhorší průměr na škole xD) a aby nám řekla, že jsme vlastně banda nevychovanejch fakanů (což jsme a upřímně, na ty dva roky už to snad ani nemá cenu měnit xD).

No, jsem se sebou vcelku spokojená- mám čtyři dvojky, což je sice víc, než minule, ale pořád jsem druhá nejlepší a pořád mám vyznamenání, takže si ani nestěžuju- matiku ani fyziku v životě na jedničku nevytáhnu, za češtinu nemůžu a na informatiku kašlu, jelikož se skládá z programování a ne surfování na internetu xD. Každopádně by to mohlo být i horší. A jak jste na tom vy?

Uvědomuju si, že jsem to celkem flákala, hlavně ke konci měsíce, ale hodně jsem toho dotahovala na poslední chvíli, tak jsem se hlavně učila. V únoru by to mělo být lepší, teda doufám xD

A zítra máme konečně zasloužené volno, takže se budu jen flákat a relaxovat xD.

Takže užívejte života,
Vaše Haruko-sensei

P.S.: objevila jsem tyhle úžasné lidi, kteří přezppívávají songy, a jsou prostě skvělí xD.

Tomoe pics

31. ledna 2013 v 17:41 | Haruko-sensei |  Pictures
Plánovala jsem epickou recenzi jako prase...ale isnpirace je svině a nedorazila xD. Takže si užijte chibi Tomoeho xD.

Deadman Wonderland Online+ Download

28. ledna 2013 v 19:37 | Haruko-sensei
Docela mě udivuje, že ještě pořád jsou nějaká anime, ke kterým jde najít odkaz na zhlédnutí (i když to pravděpodobně bude tím, že anime dle mého vkusu nikdo nepřekládá xD)

Online ZDE
Download ZDE

AnE- Memories

27. ledna 2013 v 18:32 | Haruko-sensei |  videa- různá anime
Já vím, slíbila jsem vám nějaký smysluplný článek, ale jsem ráda, že žiju, takže se budete muset spokojit prozatím jen s amv xD

Party hard mode ON

26. ledna 2013 v 16:40 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Na vědomost se dává, že tady dneska večer stoprocentně nebudu, jelikož jdu na ples. Končí asi tak ve dvě ráno a bůhví, v jakém stavu se vrátím, takže mě tady stoprocentně nečekejte.

Mimochodem, už máte za sebou písemky? Doufám, že se vám povedly. My už máme známky uzavřené, a zatím to u mě vypadá docela dobře. každopádně, nic se nevyrovná tomu pocitu, když z vás spadne všechen ten stres, co? xD

Tak užívejte života, dokud můžete, a zítra možná přibyde nějaký hodnotný článek xD
...dobře se při tom uklízí xD

FMA: Brotherhood wallpapers part 1

25. ledna 2013 v 19:38 | Haruko-sensei |  Wallpapery
Písemky jsou všechny za mnou, tak mám víc času na blog xD. Našla jsem hromadu moc pěkných wallů, tak je rozdělím na části. A tady je první várka.

KHR- Not Invisible, not silent

23. ledna 2013 v 19:42 | Haruko-sensei |  KHR- Videa
Dlouho už tady na KHR nic nepřibylo, a když už se dokončila manga (ano, skončila), tak je pěkné si připomenout, proč všichni máme KHR tak rádi ^_^

Deadman Wonderland recenze

22. ledna 2013 v 20:34 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Počet epizod: 12
Žánr: shonen, tragédie, akční
Rok vydání: 2011

Napadlo vás někdy, jestli by lidi někdy přestalo bavit koukání na televizi, hraní na počítači atd.? No, v Japonsku se tohle stalo. A opravdu doufejme, že se to samé nestane tady ani za milion let.

Japonsko se s tím samozřejmě vypořádalo po svém a vyřešilo dva problémy najednou- kriminalitu a přelidněnost. I Římané věděli, jak lidi zabavit- ukažte jim krev. A když máme k dispozici tolik zlončinců, proč je nevyužít? A tak vzniklo zároveň jediné soukromé vězení a zábavný park v jednom- Deadman Wonderland.

Tenhle zábavní park sice na první pohled vypadá jako úžasná napodobenina Disneylandu, ale ve skutečnosti je v tom mnohem víc. Z téhle věznice se totiž nedá dostat. Tedy, ne v jednom kuse. Problém je, když se tam dostanete naprosto čirou náhodou a párem zfalšovaných videí a dokumentů, jako v případě Igarashiho Ganty.

Čtrnáctiletý Igarashi Ganta je naprosto běžný kluk školou povinný. Až do chvíle, kdy se v okně ve třetím patře školy objeví nějaký červený maník a bez pardónu zabije všechny jeho spolužáky. Z celé třídy zbyde on jediný- a právě jemu dá záhadná postava do hrudníku nějaký červený krystal.

A pak už to jde ráz naráz, objeví se zfalšovaná videa, podplacení lidé kecají nesmysly, právník, kterého Ganta-kun dostane, ho podvede a on je nakonec odsouzen na doživotí v Deadman Wonderlandu- kde ti, co přežijí první tři dny jsou v podstatě nesmrtelní.

Ganta se tak dostane do prostředí s velice přísnými pravidly- jídlo a pití se kupuje za body, navíc ještě má kolem krku obojek s jedem, který se nazaktivuje jenom díky speciálním bonbónům, které taky něco stojí. Jednou za čas jsou vyhnáni do arény, kde se snaží přežít, aby vítěz dostal body a měl větší naději na přežití dalších dnů. A to je pouze špička ledovce- potom se totiž Ganta dostane do společnosti Deadmanů.

Není jisté, jestli jsou to vůbec lidi. Každopádně dokážou ovládat svou krev. Deadmani mají vyhrazenou část věznice a jejich úkolem je bavit smetánku bohatých snobů, v čele s představiteli vlády a jim podobných. Tedy tím, že budou proti sobě bojovat. Přežiješ? Jdeš do dalšího kola. Prohraješ? Čeká tě trest. A jak se ukáže, tak Ganta mezi deadmany patří.

Video:
Moje hodnocení: Už dlouho mám o sobě podezření, že jsem otaku masochista, protože za normálních okolností bych stoprocentně na "anime o shotovi ve věznici" nekoukla. Vzhledem k tomu, že to JE shonen, JE o shotovi ve věznici a MÁ všechny ty epický faily, co se vyskytují v každém hustokrutodémonsky přísném shonen mi pořád nějak nešlo na rozum, proč že se mi to vlastně líbilo.

Zaprvé, apokalyptické prostředí se všema těma špatnostma, co jsem si tak užívala v No.6 atd. Zadruhé, je tam dost krve a nikde nelítaj růžovoučký motýlci. A za třetí, tvůrci mě zase dostali na postavy. Na postavu. Na Senjiho. Ok, o tom ale až později.

Ono všeobecně je na tehle počin dost rozdílné názory- buď "skvělý akčňák nabitý krví" nebo "prostoduchá zabíječka obalená kecy o přátelství". A ono to oboje tak nějak sedí. Buď se na to můžete koukat jako na geniální případ toho, co se stane, když je vláda banda pitomců a všichni ostatní zkorumpovaní nebo jako anime verze Saw. Oh well, za sebe můžu říct, že to spíš vnímám z toho prvního pohledu. Na Saw to není tak bezduché, zase na druhou stranu, pořád čekám, až Japoncům dojde, že cpát všude "Budeme přáteli, ať se stane cokoli a blablabla..." už je trochu z módy. A ono těch failů je tam trochu víc, třeba typický shonen hlavní hrdina (bleee), poněkud nevyvážené boje a místy trochu příběh vázne na logice.

Zase na druhou stranu, nápad boje s krví je celkem originální, a když už, tak minimálně určitě dobře zpracován. Grafika je na shonen moc pěkná, stejně tak i hudba. Žádné super dlouhé souboje neočekávejte, ale aspoň se zbytečně neprotahují.

Co ale určitě stojí za zmínku, jsou postavy. Když si odmyslíme Gantu, což je pitomec na n-tou a Shiro, která mi existenčně dost lezla na nervy (já prostě nenávidím ženské hlavní hrdinky), tak všechny postavy jsou moc pěkně vykreslené. Za sebe můžu říct, že mým oblíbenecem se stal Senji (však víte, takový ty super-mega-ultra hustý sympatický týpci, co to vždycky za hlavní postavu odnesou) a Mockingbird, jeden z deadmanů, kterej/á je prostě tak roztomile šílenej/á, až jsem si ho/ji oblíbila.

Deadman Wonderland se určitě nebude líbit všem a pravda, zas takovej skvost to není. Ale jako shonen je to obstojné dílko, na které se můžete podívat, až budete mít náladu na pořádný cákance krve s příběhem.

Bishies on Saturday

20. ledna 2013 v 20:16 | Haruko-sensei |  Videa
Znáte to, když máte spoustu práce do školy a místo toho brouzdáte po youtubku? xD
Na úroveň sexoušnosti by měl být zbrojní pas. Just saying. xD

Jak jsem umřela....

19. ledna 2013 v 17:48 | Haruko-sensei |  Kecárna
Takže, tohle je prostě taková bomba, že si to musím přidat do mých "sedm největších Haručiných objevů internetu" a musím se o to s vámi podělit.

P.S.: Titulky někdo? Kdokoli? xD


5 bodů pro toho, kdo správně odhalil, že to je Taka-chi z One Ok Rock.
10 pro toho, kdo odhalil, že ten druhej je Sato Takeru.
a 100 pro toho, kdo už z pouhé epičnosti tohoto videa umřel stejně jako já.
.
.
.
A to, že tomu nerozumím, je vedlejší.
Pozn.: Taka je tak nehorázně sexy, když mluví anglicky (a je mi jedno, že řekl jenom Shit, stejně je to sexy)Otomen

19. ledna 2013 v 15:30 | Haruko-sensei |  Filmy
Žánr: romantika, komedie
Počet epizod: 12
Rok vydání: 2009

Slyšeli jste už o těhle fascinujících tvorech? Otomen je kluk, který navzdory tomu, jak moc mužný může vypadat, má naprosto holčičí zájmy jako jsou sladkosti, vaření, šití nebo líčení. Žijí mezi námi, a často si toho ani nevšimneme, protože to umí velice dobře skrývat.

Jedním takovým je hlavní postava příběhu, Masamune Asuka. Od té doby, co jeho otec odešel potom, co si přiznal, že se vždycky chtěl stát ženou a jeho matka z toho chytla infarkt, svoje pravé já skrývá. A nutno podotknout, že i dost úspěšně. Je idolem všech dívek na své škole, kterou vede jeho matka, je kapitánem kendo týmu a také jedním z nejlepších kendoistům v Japonsku. Všechno se ale změní, když Asuka potká přestupující studentku Miyakozuku Ryo. A zamiluje se.

Ryo- chan vypadá jako úplně běžná typická japonská dívka. Milá a přátelská. Jemná. Tedy, jemná, až do chvíle, kdy Asuku zachrání před skupinou chuligánů, kteří ničí tělocvičnu kendo a gangstery zmlátí na hromadu. Ryo byla totiž vychovaná svým otcem, a ačkoli neumí vařit nebo šít, tak bojová umění jí jdou až moc dobře. A tak netypická romance může začít!

Ale nemyslete si, že to budou mít nějak snadné. Asuka je totiž velice váhá se svým vyznáním a Ryo trvá, než si uvědomí, že Asuku miluje. A ještě pořád je tady Asukova matka, která hodlá zařídit dvě věci. Zaprvé, aby byl Asuka řádným mužem a zadruhé, aby vymítila všechny otomeny na škole. A domníváte se špatně, že Asuka je jediným, protože není. Otomen se zálibou v líčení, otomen ulítlý na shoujo mangu a otomen, který se jako holka chová. Podaří se Asukově matce všechny odhalit a zabránit romanci mazi princeznou Asukou a princem Ryo?


Moje hodnocení: No jo, celkem mě popadla dorama mánie. O Otomenovi jsem už slyšela, a vzhledem k relativně malému počtu epizod jsem si řekla, že by nebylo na škodu se na to podívat. A byla jsem příjemně překvapena, protože takhle jsem se nepobavila už hodně dlouho.

Nenechte se zmást látkou doramy- vypadá to ztřeštěně a taky jsem očekávala tuny přehnaných gagů a vyhrocených situací. Ale jakmile jsem si to pustila, převapilo mě, jak skvěle je to zpracované. Nic vyhroceného nečekejte. Ano, pořád je to o klukovi, co má rád holčičí věci, ale víte co? Jestli exituje někdo takový, dokážu si představit, že by se takhle choval.

Dalším výrazným plusem doramy je humor. Ano, pořád tam jsou gagy. Ale je to opravdu vtipné, ne trapně vtipné nebo tupé. A přitom se vtipy neodehrávají na úkor děje, což je něco, co jsem opravdu ocenila.

Jedna taková zvláštnost, o které se musím zmíénit, která dělá seriál geniálním spletencem všeho možného- najdete tam bezpočet narážek, ať už na filmy nebo ostatní doramy či mangy. Nechci moc spoilovat, protože je nejúžasnější, když si všechny najdete sami, ale třeba mě fakt pobavilo, když tam najednou hrála znělka z Harryho pottera.

Co se týče postav, nemám slov. Asuka a Ryo byli úžasní, ale ostatní postavy nehráli druhé housle a skvěle všechno doplňovali. Mým oblíbencem se stal okamžitě Juta a věčný chudák Isono, ale i ďábelský Tonomine nebo třídní učitelka byli prostě skvělí. Každá postava tam má něco do sebe, a mě všechny bavily.

Jediné možné mínus, které můžete tomuhle dílku vytknout, je poněkud pomalý spád. Sice to nenudí, ale třeba vztah hlavních hrdinů postupuje na můj vkus trochu moc pomalu. Ale nebojte, svého happy endu se dočkáte a pokud můžu něco říct, tak konec doramy je jeddna z věcí, kvůli které stojí za to se na otomena podívat.

Pokud jsem vás navnadila, směle do toho, jeden díl má zhruba 35 minut, což není tolik. Je to podařená komedie a skvělá romantika v jednom a řekla bych, že tahle dorama patří k těm lepším.

Kuroshitsuji- Hold me

16. ledna 2013 v 19:36 | Haruko-sensei |  Kuroshitsuji-videa
Gomenne, mina, ale mám teď hodně práce ve škole a pořád píšeme, tak jsem trochu zpomalená xD Takže jsi užijte video se Sebbym a já se jdu mučit funkcemi. Ciaossu!

Koizora

13. ledna 2013 v 16:11 | Haruko-sensei
Autor: Haneda ibuki
Žánr: 2007
Rok vydání: drama, mature, shoujo, slice of life, tragédie
Stav: 10 volume- překlad stále probíhá

Začalo to naprosto běžným opileckým telefonátem své potencionální lásce, přerostlo to v každodenní psaní mailů a svěřování se navzájem. A potom konečně....Tahara Mika potkala Sakurai Hirokiho. a láska mohla začít.

Za normálních okolností by se ti dva nikdy nestřetli. Mika je obyčejná středoškolačka s obyčejnými zálibami, nijak nevyčnívá, Hiro je blonďatý, s piercingem, považovaný za delikventa, a se svým kamarádem Nozomu hrají ve školní kapele. A právě Nozomu, který se jednoho dne opije a zavolá Mice, že o ni má zájem, na čež celou situaci zachrání Hiro, je příčinou těch nejlepších a njehorších dnů v Mičině životě.

Hiro možná nakonec není takový delikvent, jak se o něm povídá, ale pár kostlivců ve skříni má. Třeba takovou bývalou přítelkyni stalkerku, která se ho nemíní vzdát a hodlá se zbavit kohokoli, kdo by mohl její plány překazit. A potom už následuje jedna nešťastná událost za druhou. A uprostřed toho všeho je Mika, která Hira stále miluje.

I potom, co se s ní rozejde. I potom, Hiro přestává chodit do školy a nezajímá se o ni. I potom, co odmaturují a začnou chodit na vysokou. I potom, co potká Yuua, který ji má rád a chce jí pomoct. I když si uvědomí, že už na Hira nemůže čekat donekonečna, tak nějak na něj stále myslí.

A potom, o dva roky později, hiro nepřijde na jejich každoroční setkání v parku. Namísto toho je tam Nozomu. A od něj se Mika dozví, že Hiro na ní čeká.

Video:
Moje hodnocení: Jop, pokud jste viděli film nebo dorama sérii Koizora, tak je to podle toho. Recenze na doramu přibyde později, protože to se bude nést v poněkud jiném duchu, takže zatím se pokusím moc neporovnávat.

Mangu jsem začala číst právě z tohohle důvodu, protože o doramě jsem už něco slyšela. Není to úplně přesná adaptace, v manze najdete víc věcí, které se staly, a charaktery jsou taky trochu jiné.

Když začnete číst mangu, od začátku máte takový nepříjemný pocit, že tohle asi nebude jen tak nějaké cukrátkové shoujo. A taky není. Překvapilo mě to, ale příběh je na shoujo docela drsný. Žádné jemné náznaky nečekejte, protože příběh na vaši psychiku žádné ohledy brát nebude. Znásilnění, drogy, šikana....i když musím říct, že je to pkěně zapracované do celkového konceptu. Podobně jako u další tragické mangy, kterou jsem už někdy recenzovala (BNHWKNS) se sem tam objeví nějaký jemný náznak, který vám naznačí, že přijde další rána a postupně se motýlím efektem rozroste do něčeho fakt smutného. A nejhorší na tom je, že i když už přesně víte, jak to skončí, stejně vás to pokaždý dostane.

Co se týče charakterů, jak už jsem řekla, jsou jiné než v doramě. Co se týče hlavní hrdinky, tak je rozhodně o dost tupější a ufňuknější, i když ne úplně typické IQ tykve, a není moc naivní. Hiro je prostě sympaťák, k tomu není co dodat, a všechny postavy jsou celkem realistické (na shoujo) a ne úplně archetypní.

Co se týče samotného příběhu, najdete tam docela dost nelogických věcí, ale není to tak hrozné. Ale pozor, nezaměřuje se pořád na romantiku a na vztahy, ale spíš na život, pokud to tak můžu říct. Takže ve výsledku se možná nerozbrečíte, ale budete mít parádní depresi na pěkných pár dní.

Až skončí překlad, zabarikáduju se v pokoji a sním spoustu čokolády.

Chtěla bych říct, že to je pěkná manga, ale ona není moc pěkná, takže řeknu, že je celkem povedená, a na 100% depresivní. Je fakt, že bez jejího přečtení se obejdete. A pokud si chcete fakt pořádně zabrečet, tak se koukněte na doramu. Ale pokud se vyžívaté v depresivních tématech, jen do toho! xD

KWMS- Rush

12. ledna 2013 v 20:14 | Haruko-sensei |  KCHWMS- videa
Kdo by neměl rád Kaichou wa maid-sama? Kdo by neměl rád Misaki a Usuiho? Kdo by neměl rád Usuiho? xD
Každopádně, pokud se dostanete k manze, určitě si jí přečtěte. Mysleli jste, že anime je sladký? Tak to nemáte ani tušení.

Sword Art Online Online

10. ledna 2013 v 20:28 | Haruko-sensei |  Anime online
Popřípadě si můžete stáhnout epizody TADY
8
9
11
12
13
14
16
Jop, několik epizod chybí. Nevím, čím to je, asi se zkouknito zbláznilo. Každopádně to ještě můžete zkusit na TADY na Shirai.

Sword Art Online recenze

9. ledna 2013 v 20:01 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Počet epizod: 25
Žánr: seinen, romance, drama, thriller, fantasy
Rok vydání: 2012

Kdo z vás má rád MMORPG hry? Však víte, takové ty, kde máte hru, vytvoříte si postavu, vyhodí vás do vymyšleného světa a hurá do boje! A teď dovolte, abych vám přivítala do Jackass 2022, kde se právě tyhle hry stanou terčem velice podařeného, morbidního trollingu.

V roce 2022 už je možné kompletně ponořit celé své vědomí do hry, díky systému Nervegear. A taky existuje hra, která se jmenuje Sword Art online, která právě tohohle systému využívá. Vymyslel ji jeden geniální programátor, tkerý je také tvůrcem celého "vtípku". Jeho jméno není důležité, spíš to, že se mu podařilo napálit neuvěřitelnou kopu nerdů, kteří si tuhle hru koupili.

Pořád čekáte na ten jack-ass moment? Tady je: ze SAO se totiž nejde odhlásit. Vaše tělo upadne do vegetačního stádia, které od smrti dělí pouze přístroje v nemocnici, pokud se tam tedy dostanete včas. Někteří by to možná přivítali, být navždy zavření v naprosto geniálně vymyšlené super hře, ale tady je jack-ass fakt 2: pokud umřete v SAO, umřete doopravdy. Vaše mysl se ztratí ve virtuálním prostoru, odkud není návratu. Jediná možnost, jak se zachránit je dohrát hru. A protože je MMO, na hráče čeká 100 pater plných příšer včetně hlavního záporáka každého patra.

Pro Kirita to zas až takový šok není- SAO už dřív hrál jako betatester, takže tak nějak ví, jak přežít. Problém je, že sám dobýt patro s bossem je pro jedince nemožné. Jak to tedy udělat? Vytvořit klany, skupiny a hurá na dobývání. A Kirito se brzo seznámí s Asunou, která se stane jeho parťákem a kamarádem. Postupně se seznamuje s různými lidmi, kterým jakožto beta pomáhá, anebo pomůžou oni jemu. Jenže s každým hotovým patrem taky stoupá obtížost a snižuje se pravděpodobnost, že někdo přežije. A to není jediný problém- někteří lidé schválně zabíjejí ostatní hráče pro peníze nebo předměty nebo prostě proto, že můžou. A čím déle všichni hrají, tím nebezpečnější se situace stává. Kdo nakonec přežije?

Video:
Moje hodnocení: Moje první reakce nebyla moc pozitivní. Ale co taky tvůrci čekali, když na obálku dali podezřele vypadajícího shotu a pseudo-tsundere a pod to napsali, že se bude zabíjet. Oh well, opravdu jsem nečekala, že by se tam nebohé dětičky mydlily s takovou cukrátkovou grafikou, což se nakonec ani nestalo. Nakonec jsou moje pocity velice rozporuplné.

Ono totiž sice to je 25-ti dílné anime, ale jakoby dva rozdílné arky. A kámen úrazu je, že oba dva jsou úplně jiné a mají rozdílnou kvalitu. První polovina je skvělá- zapnete to, začnete se bavit nad tím, že je to přesný odraz toho, jak to chodí u současných MMORPG her, a postupně se do vás dostává fanatičnost, protože to má spád, je to napínavé, souboje jsou skvělé, ale ne rozvleklé a vy jucháte, protože to je úžasný. Dojemný momenty střídají humor a napětí. A potom se to celý....
Říkala jsem si, že to je nějaký omyl, když jsem v půlce došla na konec příběhu. Druhá půlka je jakési pokráčko příběhu prvního, ale zase tam jde o něco rozdílného. A tady jsem začala být zklamaná. Celý děj výrazně zpomalil, a začaly se tam řešit totální zbytečnosti. Soubojů ubylo, a když byly, nebylo to nic úžasného, nikdo se nevytasil s ničím novým a ze zbývajících 13 epizod nebo kolik se mi líbila tak jedna.

Myslím, že tvůrci udělali chybu v tom, že se dál drželi hlavní linie. Podle mě už v první polovině vystříleli prakticky všechno, co se dalo, a když se pokusili to dál rozvést, nedokázalo to držte tempo s nastavenou laťkou.Takže posledních deset nebo kolik epizod jsem systematicky bušila hlavou do stolu.

Ale abych jen nepomlouvala, Anime má fakt moc pěknou grafiku. A hudbu. A postavy. Hlavně postavy. Všechny si zapamatujete, žádná se vám neplete,a žádné stereotypy, což je obrovské plus. Hlavní postavy navzdory vzhledu jsou moc fajn. Sice bych ocenila méně mlácení, ale jsou sympatičtí a musela jsem jim držet palce xD.

Pro shrnutí, nevím, co si o tom mám myslet. První polovina skvělá, druhá se mi už zdála horší. Je dost možné, že vás to bavit bude, a taky vysoce pravděpodobné, že ne. Prostě to zkuste.

DD- Find a way

7. ledna 2013 v 20:51 | Haruko-sensei |  Videa-Manga
Video k mé nejoblíbenější manze- Dengeki Daisy. Haters gonna die.
P.S.: Která dobrá duše taky netrpělivě čeká na novou kapitolu? xD

Shizaya- Do it like a dude

6. ledna 2013 v 14:26 | Haruko-sensei |  Durarara- videa
Jen takové malé video, na tkeré jsem narazila. *so cute*

Rurouni Kenshin

4. ledna 2013 v 19:43 | Haruko-sensei |  Filmy
Za starých dobrých časů (které vlastně nebyly až tak dobré), kdy ještě existovali samurajové a bitky byly o tom, jak kdo umí s katanami, žil jeden celkem nenápadný týpek. Opravdu byl celkem nenápadný, až na to, že setkání s ním skoro nikdo nepřežil.

Náš nenápadný muž byl přezdívaný díky svému talentu Hitokiri Battousai. Ale když přišel konec války, rozhodl se, že už problém s přelidněností řešil až dost, a zabíjení pověsil na hřebík. A od té doby o něm nikdo dlouho neslyšel.

Hlavní děj se odehrává o deset let později v éře Meiji (pokud tuším správně). Tu poznáte tak, že už to není sranda, protože lidi se nemlátěj katanama, ale rovnou střílí s pistole, a navíc se jim neodhrnuje kimono, protože díky vlivu ze západu začali nosit západní oblečení. A samozřejmě, kdo v té době neměl peníze, tak nebyl, a proto samurajové už skoro neexistují. Stále tady ještě ovšem existuje pověst o legendárním zabijákovi. A jak se ukáže, někomu se to velmi zalíbilo, protože začal na ulici odhazovat těla jeho jménem.

A náš nenápadný muž se stal potulným samurajem Himurou Kenshinem, cestuje s katanou, co má obrácené ostří, a je postupně nejdřív zmlácen jakousi šílenou holkou Kaoru, které Hitokiri Battousai zabil otce a teď se chce mstít, a potom ji ještě musí zachránit před nějakým týpkem, jehož hobby je rozsekávat policajty vejpůl. Prostě žádná procházka růžovou zahradou.

Ovšem divně vypadající týpek není jeho jediný problém. Také je tu bohatý obchodník s opiem, který si ho chce najmout, a když zjistí, že Kenshina peníze nelákají, rozhodne se ho odstranit. A k ochraně Kaoru ještě přibyde Megumi, která utekla z obchodníkova sídla, a teď ji taky hledají. Prostě Kenshin má plné ruce práce. Zvládne všechny ochránit a přitom neporušit slib, že už nikdy nikoho nezabije?

Moje hodnocení:
Muhahaha, internet je sice stále pomalej, ale to mi nezabránilo, abych si svého miláška fakt stáhla.

Film je poměrně nový, nedávno vyšel, a je adaptací na anime/mangu se stejuným názvem. Pokud tohle jméno vidíte poprvé, tak nejste praví otaku. Pro úplné troly- jedná se o dost staré anime z roku 1996, popřípadě o ještě starší mangu z roku 1994. A ne, neomlouvá vás, že to je moc staré.

A Haruko měla hned několik důvodů ho zkouknout- 1)už dlouho žádnou doramu nezkoukla, 2)všichni o tom dlouho básnili dlouho předtím, než to vůbec vyšlo, 3)je to historický akční shounen a konečně za 4)Hlavní postava je k sežrání.

Vzhledem k mým předchozím zkušenostem s doramou jsem očekávala něco šílenýho. Umělá krev lítající kolem, přemrštěné výrazy, komixové záběry atd. O tom víc jsem byla překvapená. Už mi nepřipadala jako blbost, že tohle je jeden z nejlepších novodobých japonských filmů.

Žádná z těch typických doramových scén se totiž nekonala. Ani naprosto wtf situace. Před počima mi probíhal naprosto decentní film, s výborným hereckým obsazením, naprosto úžasným soundtrackem a epickými bitkami. Což je další velké plus, protože bitky byly fakt dobré. Sem tam pár lehce divných záběrů, ale na hraný film něco neuvěřitelného. I když si nedělám iluze, že takhle rychle se ve skutečnosti pohybovali, spíš bych vsadila na zrychlenou kameru. Ano, další jemná výtka by pravděpodobně ještě spadla na těch pár skoků, na kterých bylo hodně vidět, že jsou umělé, ale aspoň to bylo slušně zamaskované.

Už jsem zmiňovala herce? Ale opravdu byli úžasní. Dobře, hlavní postava sice vykazovala trochu "Bella face", ale neznám předlohu, tak nevím, jestli to bylo schválně. Každopádně kromě Kenshinova "Ororo?" nečekejte žádný vtipný citoslovce ani výrazy, protože to je fakt dobře zahraný.

Abych to shrnula a jenom o tom nebásnila: Kdo máte rádi doramu, jděte do toho, protože je to fakt skvělý. Kdo s doramou chcete začít, tak tohle je pro vás ideální, protože neutrpíte takový kulturní šok xD. Každopádně to vřele doporučuju!

The lord is testing me

3. ledna 2013 v 19:08 | Haruko-sensei |  Kecárna
...aneb nikdy, opakuju NIKDY, si nepoštvěte internet proti sobě...pokud to uděláte....
...zjistíte, že nemůžete udělat vůbec nic. Jako já, když se snad už po padesáté snažím stáhnout Rurouni Kenshin, což má být prý jeden z nejlepších japonských filmů za poslední dobu a ono víte co? Piratebay stávkuje. Uložto zklamalo. Torrenty zklamaly.

...takže tady sedím před compem, nucena se neustále koukat pořád dokola na trailer, obdivovat kimona a meče a bublat vztekem. Nevím, co jsem komu udělala.

....Taky to měl být první film, který zrecenzuju. Hmpchft. xD
...Dávám mu čas do víkendu. Potom to zkouknu online.

Vaše Haruko-sensei

Kuragehime- Once upon a time

2. ledna 2013 v 19:36 | Haruko-sensei |  Videa-Manga
Jsou prostě úžasný pár a Accidentally in love se k nim prostě hodí! *_*

Filmy+Seriály- rozcestník

2. ledna 2013 v 18:45 | Haruko-sensei
Ok, takže tady budou postupně přibývat moje recenze na filmy, seriály, popřípadě i doramy.
Zatím mimo provoz!!!

Filmy

Seriály


Doramy


A jde se dělat pořádek!

1. ledna 2013 v 21:53 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa ještě jednou!
Takže, milí zlatí, je nový rok. A jelikož jsem tady na to až do teď dost kašlala, je čas na změny. A tentokrát je myslím smrtelně vážně.
PROSÍM VŠECHNY O PŘEČTENÍ!!!!
 1. Ruším rubriku Music
  - Dost rychle mě to přestalo bavit a navíc ji napovažuji za nějakou super důležitou nebo skvělou.
 2. Ruším SB
  - Ten nápad už mám v hlavě nějakou dobu. Od doby, co jsem s tím začala, skončilo hodně mých dobrých SB, to zaprvé. A zadruhé, nechci, abyste to SB brali jako povinnost sem chodit. V mých očích jste úžasní lidi, taková moje internetová rodinka, a rodina pravidla nepotřebuje.
  -Kdo sem nemíní chodit, ať si mě klidně smaže. Ale myslím, že vy, co sem chodíte pravidelně, sem stejně chodit budete. A já k vám. Takže- už žádné třídění nebo kontroly, jestli sem chodíte. Je to čistě na vás. Ale za každou návštěvu budu ráda.
  -Prosím, neberte si to osobně. Mám vás všechny ráda, moje SB a myslím, že si naše přátelství udržíme i bez SBček.
  -Pokud budete chtít, abych se vám zapisovala do třídění, tak se ozvěte. Jinak nebudu.
 3. Nová rubrika filmy+seriály
  -Kromě anime je tohle další můj velký koníček , tak proč to sem nedat. Bude to zahrnovat jak filmy, tak i seriály, tak i doramu.
  -A co to znamená v reálu? Víc recenzí!!!! xD
 4. Vyhlašuji menší rekonstrukci
  -Jako každý rok budu kontrolovat, jestli jsou všechny odkazy na správném místě, jestli jsou funkční, jestli fungují videa, zobrazují obrázky a tak.
  -Chtěla bych vás všechny poprosit, pokud narazíte na něco nefunkčního, abyste mi to napsali buď sem nebo do příslušného článku v menu. Díky. A taky, co si myslíte o těch změnách, popřípadě, co byste chtěli ještě změnit.
Tak, a to je ode mě asi vše. Všem díky za přečtení a pochopení. Těším se na vše názory.
P.S.: Rekonstrukce bude proběhne během tohohle a následujícího týdne.

Anime zima 2012/2013

1. ledna 2013 v 16:46 | Haruko-sensei |  Ostatní
Jop, je to pozdě, ale lepší teď než vůbec, ne? ZDROJ

Co se týče téhle sezóny, tak jsem dost rozpačitá.. Nezaujalo mě tam prakticky nic, ale nebudu tvrdit, že vůbec nic.
Savanna game- podle novely a mělo by jít zase o nějakou zabíjecí hru napříč všemi možnými prostředími. Má to docela hezkou kresbu a mohlo by to být zajímavé, pokud to nepřejedou kopírkou přes Mirai nikki nebo něco podobného.
Amnesia- Hrdinka se probudí a zjistí, že si vůbec nic nepamatuje. S pomocí neznámého kulka jménem Orion se je snaží získat zpátky. A jak už se zmiňovala i Sara Whitney, je to reverse harémovka. Jo, budu toho příšerně litovat a jo, budu se při tom chtít zabít. ALe- pořád je to reverse harémovka s pěknou kresbou (navíc zniklé podly hry, omg) leden 2013
Bakumatsu Gijindem Rona- Anime vzniklé podle Pachinko hry, a bude se jednat o historický příběh o zloději, který pracuje jenom v noci. A a jelikož je to historické, tak to musím vidět! xD leden 2013
Maoyuu Maou Yuusha- vzniklé podle novely o hrdinovi, který je odhodlaný zabít krávlonu démonů ve světě, kde žijí lidé a démoni dohromady. Královna mu ale nabídne, aby se spolu spojili a vytvořili prosperující zemi. Buď to bude totální blbost, nebo naopak docela zajímavé dílko. Leden 2013
A z pokráček vyjde např. Minami-ke, sequel k Boku wa tomodacgi ga sukunai, Chihayafuru nebo Hetalia.
Co se týče OVA, OAD atd., tak semmůžeme těšit na Kuroko no basket, Code breaker nebo Junjou Romantica (Yay), z filmů potom vychází Kizumonogatari, Star driver nebo Ao no exorcist.
Upřímně, jsem opravdu hodně zvědavá, jaká tahle sezóna bude. A co budete sledovat vy?

Hádejte, kdo je zpátky?

1. ledna 2013 v 16:16 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa,mina-san!
Surprise, motherfuckers! Jo, jsem zpátky, jo, očekávejte články a jo, bude to nastálo (doufám) xD.
Doufám, že jste si všichni užili Vánoce a Nový rok tak, jak jste chtěli. Co jsem dostala pod stromeček? Peníze na knížky, pár kousků oblečení, kulmu, nějakou kosmetiku...já jsem vlastně ani nic nechtěla, takže jsem spokojená. Konečně jsem dohnala můj skluz s filmy, co jsem chtěla vidět, a knížky.
A co se týče Novýho roku....ještě se z něj zotavuju xD. Ale bylo to fajn, dokud zlomyslný skřet á la moje kámoška nevykopl z postele s tím, že jí musím vyprovodit na vlak. Oh well.....žiju a neoslepla jsem, takže jsem asi v pohodě? xD *I regret nothing*

Jsem si dobře vědoma toho, že tady mám spoustu restů, co musím udělat, takže se na to postupně vrhnu, vzhledem k tomu, že 3. už jdu do školy. Kdo to vůbec vymyslel, jít 3. do školy? Vsadím se, že vy budete doma až do přístího týdne.

Co se týče mojí aktivity....Mělo by to jít tak, jako obvykle, víceméně (pololetí se blíží). A já už mám naplánovaný nějaké recenze, takže se těšte xD.

Tak, ještě jednou, snad jste si konec roku užili a budeme doufat, že bude ještě lepší než rok 2012.

Vaše Haruko-sensei

P.S.: Ne, není to vtip, fakt jsem zpátky xD.
P.P.S.: Kdo z vás, úžasných lidiček, by byl ochotný mi udělat nový layout? Je nový rok, tak by se možná hodila změna xD.
free counters

!Upozornění!
 • Všechny recenze si píšu sama!
 • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
 • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
 • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
 • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
 • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!