The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Otomen

19. ledna 2013 v 15:30 | Haruko-sensei |  Filmy
Žánr: romantika, komedie
Počet epizod: 12
Rok vydání: 2009

Slyšeli jste už o těhle fascinujících tvorech? Otomen je kluk, který navzdory tomu, jak moc mužný může vypadat, má naprosto holčičí zájmy jako jsou sladkosti, vaření, šití nebo líčení. Žijí mezi námi, a často si toho ani nevšimneme, protože to umí velice dobře skrývat.

Jedním takovým je hlavní postava příběhu, Masamune Asuka. Od té doby, co jeho otec odešel potom, co si přiznal, že se vždycky chtěl stát ženou a jeho matka z toho chytla infarkt, svoje pravé já skrývá. A nutno podotknout, že i dost úspěšně. Je idolem všech dívek na své škole, kterou vede jeho matka, je kapitánem kendo týmu a také jedním z nejlepších kendoistům v Japonsku. Všechno se ale změní, když Asuka potká přestupující studentku Miyakozuku Ryo. A zamiluje se.

Ryo- chan vypadá jako úplně běžná typická japonská dívka. Milá a přátelská. Jemná. Tedy, jemná, až do chvíle, kdy Asuku zachrání před skupinou chuligánů, kteří ničí tělocvičnu kendo a gangstery zmlátí na hromadu. Ryo byla totiž vychovaná svým otcem, a ačkoli neumí vařit nebo šít, tak bojová umění jí jdou až moc dobře. A tak netypická romance může začít!

Ale nemyslete si, že to budou mít nějak snadné. Asuka je totiž velice váhá se svým vyznáním a Ryo trvá, než si uvědomí, že Asuku miluje. A ještě pořád je tady Asukova matka, která hodlá zařídit dvě věci. Zaprvé, aby byl Asuka řádným mužem a zadruhé, aby vymítila všechny otomeny na škole. A domníváte se špatně, že Asuka je jediným, protože není. Otomen se zálibou v líčení, otomen ulítlý na shoujo mangu a otomen, který se jako holka chová. Podaří se Asukově matce všechny odhalit a zabránit romanci mazi princeznou Asukou a princem Ryo?


Moje hodnocení: No jo, celkem mě popadla dorama mánie. O Otomenovi jsem už slyšela, a vzhledem k relativně malému počtu epizod jsem si řekla, že by nebylo na škodu se na to podívat. A byla jsem příjemně překvapena, protože takhle jsem se nepobavila už hodně dlouho.

Nenechte se zmást látkou doramy- vypadá to ztřeštěně a taky jsem očekávala tuny přehnaných gagů a vyhrocených situací. Ale jakmile jsem si to pustila, převapilo mě, jak skvěle je to zpracované. Nic vyhroceného nečekejte. Ano, pořád je to o klukovi, co má rád holčičí věci, ale víte co? Jestli exituje někdo takový, dokážu si představit, že by se takhle choval.

Dalším výrazným plusem doramy je humor. Ano, pořád tam jsou gagy. Ale je to opravdu vtipné, ne trapně vtipné nebo tupé. A přitom se vtipy neodehrávají na úkor děje, což je něco, co jsem opravdu ocenila.

Jedna taková zvláštnost, o které se musím zmíénit, která dělá seriál geniálním spletencem všeho možného- najdete tam bezpočet narážek, ať už na filmy nebo ostatní doramy či mangy. Nechci moc spoilovat, protože je nejúžasnější, když si všechny najdete sami, ale třeba mě fakt pobavilo, když tam najednou hrála znělka z Harryho pottera.

Co se týče postav, nemám slov. Asuka a Ryo byli úžasní, ale ostatní postavy nehráli druhé housle a skvěle všechno doplňovali. Mým oblíbencem se stal okamžitě Juta a věčný chudák Isono, ale i ďábelský Tonomine nebo třídní učitelka byli prostě skvělí. Každá postava tam má něco do sebe, a mě všechny bavily.

Jediné možné mínus, které můžete tomuhle dílku vytknout, je poněkud pomalý spád. Sice to nenudí, ale třeba vztah hlavních hrdinů postupuje na můj vkus trochu moc pomalu. Ale nebojte, svého happy endu se dočkáte a pokud můžu něco říct, tak konec doramy je jeddna z věcí, kvůli které stojí za to se na otomena podívat.

Pokud jsem vás navnadila, směle do toho, jeden díl má zhruba 35 minut, což není tolik. Je to podařená komedie a skvělá romantika v jednom a řekla bych, že tahle dorama patří k těm lepším.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 19. ledna 2013 v 15:40 | Reagovat

Nevypadá to špatně, po přečtení obsahu jsem se nejprve dost zděsila, ale nakonec si myslím, že by mě to mohlo bavit^^ Jinak skvělá recenze^^

2 Loraiine Loraiine | Web | 20. ledna 2013 v 19:51 | Reagovat

O tomhle doramatu jsem již slyšela ale ještě se k němu nedokopala. *ách ta lenost :D* A ten hlavní hrdina je opravdu sexy- i pře ty své vlastnosti :D

3 Haru Haru | Web | 21. ledna 2013 v 9:42 | Reagovat

já o tom ještě neslyšela, zajímavé, jdeme stahovat :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!