The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Únor 2013

Koizora dorama- recenze

25. února 2013 v 21:16 | Haruko-sensei |  Filmy
Rok vydání: 2008
Hrají: Seto Koji, Misuzawa Elena atd.
Počet epizod: 6

Vzhledem k tomu, že jsem v lednu už recenzovala manga předlohu, děj tady nebudu tolik rozebírat (recenzi na mangu najdete TADY) a spíš se zaměřím na rozdíly. A mimochodem, nepleťte si to s dorama filmem, ten je prý ještě o něčem jiným.

Oproti manze se děj nijak výrazně nezmění, až na pár drobností, které ale neřeknu, abych příliš nespoilerovala. Obecně vzato, dorama seriál je mnohem víc emotivnější, mnohem víc na vás tlačí a ždímá z vás každou slzu, která jde, což se mu daří neobyčejně dobře, a je to větší slaďák, některé negativní věci, které se v manze objevují, tady nejsou. Celkově je takový akčnější oproti manze, hlavní představitelé berou všechno víc do vlastních rukou.

Kdybych to měla shrnout, tak asi takhle: V manze brečíte, protože to je smutný, melancholický a beznadějný. V doramě brečíte, protože něco tak romantickýho přece nemůže skončit špatně. Manga na vás hodí depresi hned na začátku, a veze se po vás až do samého konce, občas nějaký ten balvánek přihodí, abyste se rozbrečeli. Dorama vás zase asi tak do půlky neuvěřitelně šetří, a potom to na vás hodí najednou. Těžko říct, co je lepší, každopádně se připravte, že bulet budete tak jako tak.

Ono dorama totiž působí takovým pozitivním dojmem. Jasné barvičky, žádné melancholické úvody epizod a i postavy jsou tak nějak...optimistické. Čím se dostáváme k hereckým výkonům a upřímně, byly super. Dobře, abych nekecala, on se takový super slaďouš jako je Hiro musel hrát Seto Kojimu fakt dobře, ale podal dobrý výkon. Palec nahoru taky dávám Eleně, protože Miku zahrála přesvědčivě, a dokonce se jí podařilo odstranit (nevím jak) Mičinu trubkovitost. Co ještě stojí za zmínku, je výkon Mičina táty, protože ten mě fakt bavil. Ostatní postavy se mi taky líbily, ale přece jenom působily trochu jiným dojmem než v manze. Například takový Yuu v doramě působil hrozně uboze a v manzepůsobil nehorázně cool. Ale to se mi jenom může zdát.

Ještě jedna malá zmínka před závěrem: Celých šest epizod vám tam hraje jedna písnička....a po zkouknutí se jí jen tak nezbavíte. A musím říct, že právě ona mě dokázala tak nehorázně rozbrečet, že pokaždý, dkyž tam zazněla, věděla jsem, že si mám připravit kapesníky....xD

Pro shrnutí bych řekla, že dorama se asi bude líbit víc, a pokud hledáte něco romantickýho, nesáhnete vedle. Ale manga má svoje kouzlo v té nevyhnutelnosti a temné stránce, takže asi na mě zapůsobila o trochu víc. Každopádně, je to dosti povedená adaptace, kterou můžu jen doporučit.

Tamdadadá!

24. února 2013 v 13:20 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
V pátek jsem se vrátila z hor, bylo to úžasné. Poslední prázdninový víkend, kupa písemek přede mnou....tak proč se na blog nevrátit právě teď, no ne? xD Beru to jako zátěžový test. Doufám, že jste všichni přežili ;).
Právě jsem zjistila, že na zkouknitu je celý deathnote s cz titulkama, takže to musím zkouknout než mi to sundaj. A kromě školy se asi plánuju podívat na milion dalších filmů a anime. Asi přestanu spát, abych to všechno stihla.

Jak to plánuju s blogem? Nevím, jak to bude s časem, ale články budou přibývat pravidelně. Očekávejte trochu víc recenzí a trochu míň věcí okolo, ale jinak asi nic nového. Takže to oznamuju oficiálně:

Jsem zpět!


Vaše Haruko-sensei
P.S.: Právě poslouchám album My first story a zní to fakt dobře. Akorát Hiro ještě potřebuje trochu vypilovat živáky, ale to bude v pohodě.

Vzkaz ze záhrobí....

14. února 2013 v 18:26 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
hmmm, ne, ještě se nevracím, vzhledem k tomu, že na jarňáky by to nemělo moc smysl, jedem o nich na hory, takže bych tady stejně nebyla. Každopádně ta pauza mi prospívá a hned jak dokoukám nějaký nový anime, máte mě tady v celé své kráse. Díky za vaše úžasné komentáře, jste moje zlatíčka ^^.

Proč vlastně píšu? Ehm, zase mě chytila tak tochu j-rocková mánie (tohle je asi potřetí, pokud vím), takže brouzdám po internetu a hledám dobrý skupiny. A teď k důvodu, proč jsem celý včerejšek strávila kyáááováním namísto toho, abych se učila Lucemburky.

Normálně se nad novými skupinami nijak nepozastavuji, vzhledem k tomu, že je jich hrozně moc a stejně tolik jich i brzo skončí, ale tohle. prostě. Ne.


Taky jste si všimli té divoce poskakující figurky, co až záhadně připomíná Taku z One Ok Rock? není to náhoda.

To je totiž Takův mladší bráška, Hiro. *nechte si to projít hlavou- mladší. cute. bráška. už. tak. roztomilýho. chibi. Taky*

Doufám, že jste neutrpěli heartattack. protože já jo, jako prase.
Btw, jestli někdy ti dva půjdou na stage spolu, umírám.

Důležitý poznatek no.2: V Číně nemaj jenom dechovku. DŮKAZ
Důležitý poznatek no.3:Japonci maj už i hudbu pro yaoistky. DŮKAZ

Oznámení

5. února 2013 v 18:57 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Doufám, že se máte dobře. Řeknu to na rovinu- přešla mě chuť na blogování a ani na anime nebo mangu nemám nijak moc náladu, natož pak čas. Nechci tady slibovat, že se to zlepší nebo tak, takže prostě jenom tak:

Pozastavuje se na dobu neurčitou.

Upřímně, nevím, jak dlouho to potrvá, ale zrovna teď toho mám docela dost, a nechci to tu odbývat. Pravděpodobně se vrátím po jarňákách, ale nic neslibuji. Ale nebojte, určitě nekončím.

Takže si užívejte života, přežívejte a nemažte si mě xD

Vaše Haruko-sensei
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!