The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Březen 2013

30-day manga challenge Day 24

31. března 2013 v 23:27 | Haruko-sensei
24.Máš radši delší nebo kratší mangy?

Delší

....Já mám totiž takový malý "problém".....čtu hrozně rychle. A když myslím rychle, tak tím myslím třeba 500 stránek denně. A s mangou to mám podobně, i celý Skip beat jsem přečetla během tří dnů. Takže kratší mangy pro mě nemají moc smysl. Když se mi totiž u nějaké jednovolumovky zalíbí příběh, jsem potom naštvaná, že není pokráčko a hlavně musím po hrozně krátké době shánět další dobré dílo xD.
Když se nad tím, tak zamyslím, tak možná i proto čtu víc mang než se koukám na anime, protože čas strávený nad anime nijak neovlivníte xD.

Usagi drop

30. března 2013 v 15:54 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Žánr: josei, komedie, ze života
Počet epizod: 11
Rok vydání: 2011

Každá rodina v sobě má nějakého rebela, který se neřídí žádnými pravidly a spořádaností, a na rodinných setkání vždycky způsobí největší rozruch. Většina z toho ale vyroste a nakonec se začlení do průměrnosti svých vrstevníků. Opravdoví rebelové se ale poznají tak, že dokáží způsobit rozruch i po své smrti- což je případ dědy Kawachiho.

Děda nejenom že byl rebel až do své smrti, ale ještě se postaral své rodině o další dobrodružství na pěkných pár let. Po jeho smrti se totiž zjistilo, že má nemanželské dítě, jehož matkou je pravděpodobně žena, co si u něj přivydělávala jako služka. To dítě se jmenuje Rin, je tichá, milá, a není jí ani šest. A samozřejmě, kdo se z rodiny postará nemanželskou holku, která by navíc u nich bydlela ještě minimálně deset let?

Do takového rozruchu přijíždí Daikichi, kterému je kolem třiceti a vede spořádaný život v městě. Původně přijel jenom uctít památku dědečka a účastnit se pohřebu. O Rin neměl ani tušení, a stejně jako pro všechny i pro něj je to pořádné překvapení. Zprvu holčičke nevěnuje příliš pozornosti, ale když uslyší, jak se jednotliví členové hádají a snaží se péči o ní svalit jeden na druhého, má dost.

Sbalí Rin těch několik málo věcí a odveze si ji k sobě do bytu. A tady začínají problémy. Ne jenom, že musí Rin zapsat do školky, ale ještě si musí sám upravit pracovní dobu, a to nebude nic lehkého, když měl právě být povýšen. Nehledě na to, že s Rin jsou absolutní cizinci, nikdy spolu nemluvili a skamarádit se s malou holčičkou není nic lehkého. Jak to dopadne?

Video:
Moje hodnocení: Vážně nevím, čím to je,a le Usagi drop mě uhranul už od prvního dílu a zhltla jsem ho prakticky jedním dechem. Dalo by se označit za "rodinné anime", které nikoho neurazí. A i když napovrchu ničím nevybočuje z řad průměrnosti, v okamžiku, kdy zmáčknete to osudové "play", vás už nepustí.

Přitom není nijak zvlášť dramatické, nevyvolá u vás žádné vyhrocené emoce. Ale to zpracování je tak dokonalé, že mě naprosto uneslo. Nemůžu tady ani nijak dopodrobna rozebrat, proč, protože sama vlastně nevím, ale už teď píšu rovnou, že na Usagi drop by se měl podívat každý.

Zaprvé, kresba je moc pěkná, taková poetická, takže i když anime v podstatě vypráví obyčejný každodenní život, je to podané s nadhledem a líbivě. Za další, postavy jsou opravdu moc pěkně vykreslené a takové realisticky sympatické, nepomohla jsem si pomoct a všechny si je oblíbit. Dobře, až na tu malou rozmazlenou holčičku, kterou jsem ale milovala nenávidět xD Jinak tam ale vyloženě není nikdo, kdo by brnkal na nervy.

Já mám žánr slice of life (ze života) moc ráda, protože jde na něm dobře vidět vývoj postav, a tohle anime není vyjímkou. Nečekejte žádné rychlé tempo, příběh plyne dost pomalu, ale nudit se nebudete, scény jsou uzpůsoběné tak, aby bavily, a jsou spíše kratší.

Na závěr musím zopakovat, že tohle je fakt skvělé anime, které je dobře zpracované a ještě navíc vhodné pro kohokoli. Jako třešinku na dortu jsem teď zjistila, že existuje dorama, kde má roli Daikichiho Matsuyama Kenichi- z Norského dřeva nebo jako L z Deathnote. Na to se prostě musím podívat xD.

30-day manga challenge Day 23

30. března 2013 v 15:05 | Haruko-sensei
23.Nejdelší manga, co čteš

Naruto

...za shonen žánr
Ne že bych do toho byla nějak extra zažraná, ale je to klasika. A chci vědět, jak to konečně dopadne xDNevím, hrozně jsem se na Kishiho naštvala, když odpravil Itachiho a od arku s Nagatem jsem se pomalu přestala koukat i na anime. Mangu čtu už jenom kvůli tomu, abych byla v obraze, co se děje, protože ji mám rychle přečtenou, ale na anime už vážně nemám čas. A navcí tam teď není Gaara, takže o důvod míň proč to sledovat xD.

Skip Beat

...za shoujo
Skip Beat mě prostě baví. Kyoko je mi sympatická, a v podstatě jedinou výtku, kterou bych autorce omlátila o hlavu je tu, že se s tím dějem zbytečně crcá. To, co někdo zvládne odvyprávět za kapitolu, ona má roztáhlý na čtyři. Výsledkem je shoujo, který baví, je sympatický, ale nikdy nedosáhne tkaových kvalit, abych nad tím vyložewně juchala. Plus....kdy už KONEČNĚ nakope Shoutarovi zadek? Chci vidět, jak si všehno vyjasní s Renem a bude happy end.

30-day manga challenge Day 22

30. března 2013 v 15:00 | Haruko-sensei
22.Nejhorší manga
Rest za včerejšek xD
A vůbec nevím. Nemyslím si, že bych někdy četla něco tak strašnýho xD Nejspíš nějaká yaoi manga, ale to sem teď nepatří xD. Ze shoujo bylo asi nejhorší dílo....Honey X Honey drops? Těžko říct, vzhledem k tomu, že všechny špatný shouja jsou na prakticky stejný úrovni. Co se týče shonen a akčnejších žánrů, nečtu jich zase tolik, abych mohla říct, že co se mi to nelíbilo.
Stručně řečeno, špatný mangy jsi většinou nepamatuju a okamžitě na ně zapomenu. ještě si vzpomínám, že jsem četla nějakej naprosto stupidní one shot na anime-manga, ale to je asi tak všechno xD.

A u čeho jste se nejvíc zhrozili vy?

Malá omluva

28. března 2013 v 22:47 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Gomenne, že jsem tady docela dlouho nebyla. Do prázdnin zbývaly tři dny a navalili nám spoustu písemek (dvě až tři denně), takže jsem nezvládala chodit ani na vaše, ani na svůj blog. Gomenne.

Jelikož dneska byl odpočinkový den, tak zítra se vrhnu na recenzi nějakého anime, pokud se teda pořádně vyspim xD. Navíc jsem zjistila, že jak se lbíží ročníkové zkoušky, fakt bych se měla začít učit. A taky mám rozkoukáno spoustu anime, který nevim, kdy zkouknu xD

Btw, naplánovala jsem si toho spoustu, co chci udělat. Vsadím se, že zase neudělám absolutně nic xD.

Užívejte života.

Vaše Haruko-sensei

30-day manga challenge Day 21

28. března 2013 v 22:40 | Haruko-sensei
21.Manga, která si zasloužíá více pozornosti
Tady prostě musím vybrat dva tituly:

The One

..za shoujo a romantický žánr. Tohle dílo skoro nikdo nezná, což je škoda. Asi kvůli tomu, že to vypadá trochu jako Skip Beat. A ano, podobá se to trochu prostředí a neortodoxnosti hlavní hrdinky, ale to je asi tak všechno, oba příběhy směřují úplně jiným směrem. A pokud si chete přečíst něco ze světa showbussinesu, ale nechcete číst 200 kapitol s absolutně žádným posunem, jděte do The One. Kapitol má o polovinu míň a děje dvakrát tolik. Plus hezkou kresbu a humor.

Gangsta

...za seinen a temnější díla. Možná jsem o tomhle už někde zmiňovala, ale opravdu to stojí za to si přečíst, pokud teda máte rádi seinen. V tomhle případě fakt, že to moc lidí nezná spadá na to, že je to dost nová manga někdy z 2010 a taky proto, že to není zrovna žánr, který by se zaměřoval na celé publikum. Ale jestli máte rádi trochu odlehnčenou dystopiim, která srší charismatem, tohle je ONO.

30-day manga challenge Day 20

24. března 2013 v 20:42 | Haruko-sensei
20.Manga, která měla úplně úžasný začátek

Koukou Debut

...nebo taky High school debut
myslím tím úplně ta úvodní scéna. Ta mě naprosto rozsekala, asi 5 minut jsem se válela smíchy na zemi. Haruna je tam totiž doopravdy tragéd, v dobrým slova smyslu. ono vůbec Haruna je jedna z mých nejoblíbenějších hrdinek. Ve zkratce, Haruna je na párty a snaží se hrozně upoutat nějakého kulka, aby jí pozval na rande, jenže zakopne a rozplácne se před Yohem, kterému jako první větu řekne: "Wow, ty seš ale krásnej!"

Ono další naprosto momboví momenty byly taky, ale tohle prostě nemělo chybu xD. Kdo máte rádi pěkný komedie, tak si tohle určitě přečtěte xD.

30-day manga challenge Day 19

24. března 2013 v 20:32 | Haruko-sensei
19.Manga, která se ti nejdřív nelíbila
Mno, takové mangy většinou rovnou zahazuju, takže jsem nad tím musela trochu popřemýšlet.

Love monster

Řekla bych, že zrovna tohle je jedna z mang, kterou plně doceníte ža potom, co si to přečtete celé. Ono to ze začátku vypadalo na úplně obyčejné shoujo, a docela mě to nudilo, ale jakmile jsem se dostala k pointě, v podstatě až na úplném závěru, začala jsem se na to koukat jinak. Protože Love monster je přes svůj počáteční vzhled zajímavě propracovaná manga.

FMA- Save our souls

23. března 2013 v 21:08 | Haruko-sensei |  FMA- videa
Tak po dlouhé době jsem zase našla naprosto dokonalé amv, o které se musím podělit ^_^ A ta písnička je od hurts- Silver Lining, což mě na videu zaujalo úplně poprvé xD.

30-day manga challenge Day 18

22. března 2013 v 23:15 | Haruko-sensei
18.Oblíbené prostředí
Hmmm. Asi nejraději čtu historické mangy, zaujmou mě víc než ty z normálního života. Takové to cestování po různých městech, samurajové...jo, to mě baví.

Co se shouja týče, narazit na něco, co se neodehrává ve škole je fyzicky nemožné, takže ano, i školní prostředí mi nevadí. V podstatě jediné prostředí/téma, které nemám moc ráda, je práce, kancelář, protože mi to přijde nahorázně nudné.

Omae ga Sekai o Kowashitai nara

22. března 2013 v 23:15 | Haruko-sensei |  Manga
Autor: Fujiwara Kaoru
Žánr: shoujo, mature, tragedy, drama, psychologický
Rok vydání: 1999
Stav: Dokončeno- 3 volume

Já vždycky milovala příběhy, co začínají smrtí, a tohle je jeden z nich.

Koizumi Kanna je....nebo spíš byla...tichá holka, co poslušně chodila do školy, s nikým se nehádala, měla dobré známky, vycházela s rodiči a jejím jediným problém bylo, že k ní na brigádu chodil jakýsi tajemný nádherný týpek, co si neustále objednával hamburger bez cibule. A potom zemřela. Ale nehybným tělem nebyla dlouho. Kanna se totiž po pár dnech probudila...jako upír.

Jako jediná z rodiny tak přežila tragickou autohavárii, při níž zahynuli její rodiče. A zachránil ji Ren. Sebastian. Ren. Toujou Ren. Ten tajemný týpek, co si ve fastfoodu objednával hamburgera bez cibule. Ren je totiž upír, stejně jako jeho přátelé a za svůj životní cíl si zjevně stanovil být tím největším pesimistou v dějinách upírů, jelikož se nikdy nesměje. A na Kannu taky nečekal náhodou. Kanna totiž vypadá jako jeho stvořitelka Cecile, trochu starší. A Ren vycítil, že Kanna má umřít a rozhodl se jí zachránit.

Tady ale sladké věci končí. V ulicích města řádí vrah, který vysává obětem krev a potom ji vyplivovává a Kanna se rychle musí naučit přizpůsobit se, splynout s davem, naučit se upířím zvykům. Je to ale těžké, její stvořitel Ren si totiž zachovává chladný odstup a kanně se zdá, že jí možná dokonce i nenávidí. Ona totiž není vůbec jako Cecile a Kanna si není jistá, že vůbec chce vědět Renovu minulost. Vzájemně si ubližují a při tom je to k sobě táhne. Dokud Ren nezačne mít sny o dítěti hrajícího si s dvojicí poškozených skleněnek. Sen, který se kdysi zdál i Cecile.


Moje hodnocení: Tuhle mangu jsem četla už před nějakou dobou, a když jsem teď hledala nějakou zajímavou mangu, která by stála za to, abych o ní napsala, hned jsem si jí vybavila. Protože tohle za přečtení opravdu stojí.

V podstatě jsem se bála jenom dvou zádrhelů- roku vydání a toho, že to je shoujo. Pravda, kresba je...no, není ošklivá. Ale ani líbivá, dost drsná, což sae ale k manze docela hodí. A co se týče toho shouja, říkám rovnou- žádné růžové brýle nečekejte. Vlastně si ani nejsem jistá, jestli to shoujo vůbec je, protože bych to s klidem zařadila do josei, dokonce možná i do seinenu.

Kdybych to měla tématicky zařadit, řekla bych, že to je psychologická poloupířina. Není to až tak moc krvavé, ale slibuju vám, že z toho budete mít parádní depresi. Ne, brečet nebudete, ale pár pěkně hlubokých myšlenek vás napadne. Není to totiž ani tak o upírech, ani o romanci, ale o poselství. *It's about sending a message* A nejlepší na tom je, že děj není složitý, je složité ho jen uchopit za správný konec.

Buď se na to můžete koukat jako na upíří romanci, a budete spokojení, nebo jako mangu s vyšším cílem, a budete nadšení. Tak či tak, stojí to za přečtení.

Co se týče postav, jsou dost zvláštní. Žádné archetypy. A nejvtipnější na tom, že je budete nenávidět. všechny. Mají totiž v sobě takový hrozně lidsky realistický nádech, nejsou zidealizované, takže říct o nějaké postavě, že je špatná nebo dobrá, můžete tak o jedné. všichni mají své dobré a špatné stránky.

Děj je asi největší problém díla, i když není velký. Občas totiž dost zakopává v sentimentálních situací, a to je mi připadá tak trochu zbytečné. Ale důležité je, že do konce se dostanete, je tak akorát dlouhá, aby vám toho stihla říct dost, nic nevynechat a nic nevyzradit předem xD.

Komu nevadí to, že u toho budete muset trochu přemýšlet a starší kresby, určitě do toho jděte. Je možné, že vás to nezaujme, ale za zkoušku to stojí.

30-day manga challenge Day 17

22. března 2013 v 23:00 | Haruko-sensei
17.Manga, kteoru máš ráda a stydíš se za to

Black Bird

....No jo xD. Je to shoujo a typickou blbkou v hlavní roli, ale nemůžu to nenávidět xD. Navíc je to žánr supernatural, takže shoujo+supernatural= deadly combination. A jediný, kdo mě tam super štve, je hlavní hrdinka Misao. Ale je fakt, že radši než Kyouya jsem měla jeho bráchu Shoua. Tohle je asi tak jediné typicky tupé shoujo, které jsem ještě pořád schopná číst. A nejsem si jistá, že chci vědět, proč xD

30-day manga challenge Day 16

22. března 2013 v 22:49 | Haruko-sensei
16.Manga, která by se měla vydávat v češtině

Všechny, co čtu

...jednoduchý xD. Od Dengeki Daisy, Skip Beat, Ookami shoujo to kuro ouji, přes Ichi až po Kore wa koi no hanashi. Včeštině toho vychází tak málo, že v podstatě je jedno, co vychází, hlavně že to vychází xD.

30-day manga challenge Day 15

22. března 2013 v 22:47 | Haruko-sensei
15.Nejotravnější hrdina
Oh well, nejotravnější hrdina?....To je docela těžký, vzhledem k tomu, že většinou trpím jenom averzí k holkám....

Renge Kai

....Z Honey Honey drops
Ono vůbec je ta manga hrozně otravná, takže i hlavní hrdinové mi lezli na nervy. Navíc Kai sice má hezký jméno, ale nemá vůbec žádný charisma a celou dobu, co jsem to četla, mě nehorázně štval xD I když ne tolik jako Yuzuru, to je fakt xD.

So....

19. března 2013 v 21:19 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Tak jsem si jako říkala, je to normální? Prostředek týdne a žádná písemka? Tak toho se musí využít xD. momentálně procházím těžkým obdobím- střídají se u mě chvilky, kdy slintám nad Super Junior, Eunhyukem a Kyuhunem- pokud chcete konkrétně- a ve druhé lítám po youtubku a uvažuju, jak dopravit Taku z One Ok Rock ke mě domů a přinutit ho, aby mi zazpíval. xD

Tak jsem se odvážila k velice, velice riskantnímu kroku- šla jsem na tumblr, riskujíc, že kompletně zasekám PC. Well, byla jsem odměněna xD

A z týhle už jsem vážně uvažovala o okamžitém deportu do Japonska:

*Oh god*

A kdyby vás to náhodou nezabilo (ale já stejně vim, že jo, takovejhle pohled zabije naprosto všechno), tak tady máte ještě jedno video.

The Beginning je moje srdcovka, nedokážu se jí nabažit a tohle je.Naprosto. Dokonalý. A o to víc, že to video bylo zvěřejněný na moje narozky xD

Vaše Haruko-sensei

30-day manga challenge Day 14

19. března 2013 v 20:54 | Haruko-sensei
14.Nejsmutnější manga

Koizora

...jednoznačně. Takhle hodně jsem snad u žádné mangy nebrečela xD Asi to bude i tím, že jsem prostě věděla, jak to dopadne, ale depresi jsem z toho měla pořádnou. Ne že bych si tu mangu tak oblíbila, ale dokázala mě dostat nehorázným způsobem.

A ještě jedno dílo bych chtěla zmínit- Boku no hatsukoi wo kimi ni sasagu. I když to není vysloveně tragédie, taky je to jedna z nejsmutnějšíchmang, co jsem četla. A brečela jsem u toho taky. Ne proto, že bych mě to tak dostalo, ale protož mi těch postav bylo fakt líto. Zvláště mojí oblíbené, která umřela. Bože, to bylo kapesníčků....

30-day manga challenge Day 13

19. března 2013 v 20:15 | Haruko-sensei
13.Nejepičtější scéna
Oh god....snažím se usilovně vzpomenout na něco, co není z Dengeki Daisy.....ale nějakým záhadným způsobem si dokážu vybavit jen tu scénu z yaoi Crimson Spell, jak mu tam narostou křídla....xD Ne, dobře, přece jenom jednu mám.

Tenjou Tenge

...126.kapitola

Tažko říct, ale ta scéna mi fakt přijde epická, i když je vlastně spíš vtipná. Holka Maya se probudí z kómatu a zastaví toho kluka, co chce všem nakopat zadek....a kleknou si při tom i všichni ti, co ten boj pozorují.....Nevím, tuhle scénu si z celý mangy pamatuju asi nejlíp xD. Poslta bych to, ale vzhledem k tomu, že to je ecchi, tak tam nemá oblečení -_- xD.

P.S.: Rest za včerejšek xD.

30-day manga challenge Day 12

17. března 2013 v 21:05 | Haruko-sensei
12.Manga, kterou jsi dřív milovala

Kyou koi wo hajimemasu

No jo, všechny začátky jsou těžké xD. Na tuhle mangu jsem narazila náhodou a jelikož jsem zrovna měla shoujo éru, líbilo se mi to. Teda přesněji do té doby, než se Tsubaki začala chovat jako blbka. Jako oddechovka možná dobré, ale teď už to čtu jen kvůli tomu, abych věděla konec, i když tedy než že bych nevěděla, jak to skončí xD

Nelíbí se mi to kvůli několika důvodům- zaprvé, charaktery jsou nehorázně archetypní. Děj je nehorázně archetypní. Celý je to nehorázně archetypní. A už se to vleče, dle mého názoru z těch 100 kapitol měli udělat 50 a mělo by to hned vyšší hodnocení xD.

30-day manga challenge Day 11

17. března 2013 v 20:29 | Haruko-sensei
11.Tvoje první láska z mangy
Jakkoli jsem se tomu snažila vyhýbat, tady prostě nejde xD
P.S.: Rest za včerejšek xD

Kurosaki Tasuku

asdfghjkl.
To je vše, co k tomu lze dodati.

30-day manga challenge Day 10

17. března 2013 v 20:25 | Haruko-sensei
10.Oblíbený žánr

Shoujo, Seinen

Jo, rozdílnější už to být nemohlo, že? xD nevím, se shoujem jsem začínala a faktem je, že když potřebuju zahnat depresi, šáhnu po shouju. A i když poslední dobou nacházím samé blboviny, na určité skvosty se nezapomíná. Jestli sem už nějakou dobu chodíte, tak pravděpodobně víte, o čem tady mluvím.

Co se týče seinen, s tím je to trochu složitější. Ráda si ho čtu, protože se tam většinou objevují složitější témata a filozofický podtext a taky seinen mangy bývají na rozdíl od shoujo a shonen o dost víc propracovanější. Ichi, Gangsta...takovéhle věci se mi prostě líbí. A taky ty holky tam nejsou tak uřvané a kluci víc cool xD.

Ale v podstatě nemám problém s žádným žánrem, mangu pozusuju jako celek, snažím se být nevyhraněná.

A jaký žánr si rádi přečtete vy?

P.S.: No jo, oslavovala jsem narozky, tak jsem tady nebyla. Ale doženu to xD

30-day manga challenge Day 9

14. března 2013 v 20:44 | Haruko-sensei
9.Manga, u které by sis přál/a, aby vycházela častěji
Bože, těch je.....snad úplně všechny, co čtu, ne? xD Dengeki Daisy, The one, Bride of the water god, Skip beat, Ichi, Gangsta, Ookami shoujo to kuro ouji.....Seznam je nekonečný xD.

Štve mě, že většinu mang mám přečtené za den a potom musím čekat, někdy až moc dlouho, na další kapitolu.....třeba takový skip beat ještě aspoň vychází pravidelně (1 za měsíc, což není žádná výhra), ale u těch ostatních děl je to hrůza.

Čímž jsem vlastně přišla na to, kterou mangu chci vidět dokončenou co nejdřív:

Gakuen ouji

Proč? protože už je dokončená, tudíž se čeká jenom na anglický překlad, a konečně se chci dokopat k tomu, jestli spolu skončí nebo ne. A taky na tak vysokou koncentraci no-shirt těl jen tak nenarazíte. Ugh.

P.S.: právě jsem zjistila, že se už dva dny patlám s recenzí na mangu, kterou už jsem už recenzovala. Fuck it all, fakt. za všechno může můj spánkový deficit provázený mentální retardací, jinak si to vysvětlit nedokážu. Takže asi zítra zrecenzuju svůj oblíbený film xD.


30-day manga challenge Day 8

12. března 2013 v 21:17 | Haruko-sensei
8.Nejotravnější hrdina/ka
Tak to není ani tak těžký, jelikož mám hrdinek s IQ tykve nekonečnou zásobu. V tomhle případě už to bylo jenom, kdo mě štve víc...a tadá:
Sakurai Miyu
....z Akuma na Eros
Za mé shoujo éry mi nijak nevadila. Teď se divím, jak jsem to vůbec mohla překousnout. Ono vůbec mangy Shinjo Mayuu vakazují vysoké procento tupých hrdinek.

Každopádně, ve zkratce- najdete tady všechny špatnosti, které se snad v shoujo můžou objevit, bez legrace, a Miyu je samotná personifikace typické shoujo hrdinky- blbá jak tágo, naivní, přecitlivělá, a k tomu jako bonus si myslím, že ví všechno nejlíp. I když jsem tenkrát při čtení ještě nevěděla nic o shoujo jako takovém, už tehdy jsem měla chuť vzít brokovnici a propálit pár kulek do hlavy nejdřív jí, a potom mě za to, že to čtu. xD

30-day manga challenge Day 7

11. března 2013 v 20:27 | Haruko-sensei
7.Manga, která se ti nelíbila tolik, žes ji přestal/a číst
Mangy, které přestanu číst, hned po tom většinou zapomenu, takže si jich moc nepamatuju. Ale jednu si pamatuju naprosto přesně:

Mei-chan no shitsuji


...Pravděpodobně si ji pamatuju jenom díky té doramě, kvůli které jse si to chtěla přečíst. Až později jsem zjistila, že to je od stejné autorky jako Love Monster, ale pojďme k butlerovi. Ve zkratce, holka zjistí, že je dědičkou nějakého hrozného bohatství a jakožto dámě z vyšší společnosti jí přidělí osobního sluhu. A když to zjistí její kamarád, který má na ní crush, rozhodne, že se taky stane jejím osobním sluhou.

Mě by ten eoriginální příběh nevadil, takových mang je hodně. Ale tohle je jednho z mála děl, kde jsem si neoblíbila ani jednu postavu. Ani ženskou, ani mužskou. A to je u shouja komedie velký problém. Ani si už nepamatuju, kdy jsem to droppla, ale nenáviděla jsem tam úplně každičkou postavu, která se tam objevila. Kresba sice pkěná, ale na takovou vymývačku mozků asi už opravdu nemám.

30-day manga challenge Day 6

10. března 2013 v 20:16 | Haruko-sensei
6.Nejoblíbenější ženská postava
Hmmmm, narozdíl od předchozí je tohle docela těžká otázka. Ne že bych měla z čeho vybírat, spíš naopak xD, ale to už asi všichni vědí, moje averze k ženským postavám je všeobecně známá xD. Mno, těžko říct. Postavy, které mi nevadí, nějaké jsou, ale najít ještě takovou, která mi je vyloženě sympatickiá, to byl pro mě praskticky nadlidský úkol xD.

Cane Lele

...z mangy The One
Nevím moc ani proč, ale z nějakého důvodu mi přijde sympatická. Trochu jako Kyoko ze Skip Beatu, ale dospělejší, řekla bych. Není to žádná tupka s IQ tykve, a naprosto, miluju když si dělá srandu ze svého přítele xD Je vtipná a spontánní a vždycky mě pobaví xD.

kromě ní mě mám ještě ráda Kyoko ze Skip Beatu, Teru z DG nebo Sunako-chan z YNSH, ale nemohla jsem ji vybrat protože se chová pořád stejně a její charakter není tak vykreslený.

30-day manga challenge Day 5

9. března 2013 v 15:25 | Haruko-sensei
5.Tvoje oblíbená mužská postava
Není co řešit. Nikdy nebylo a ještě asi dlouho nebude xD

Kurosaki tasuku

...Tomu chlápkovi založím náboženství. Žádná postava mě nikdy taky nedostala. Ani zdaleka ne tak, jak se to podařilo tomuhle sexoušovi. Je naprosto dokonalej. Bad boy, co vlastně není bad boy, ale tím je jen víc bad-ass (zajímalo by, kdo tuhle větu pochopí xD). Je naprosto cool a při tom totální pako v jednom. v jednom momentě byste ho přivázali k posteli a ve druhém ho umačkali k smrti, jak je roztomilej. Prostě....asdfghjkl.
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!