The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Duben 2013

Papillon- Hana to Chou

28. dubna 2013 v 16:50 | Haruko-sensei |  Manga
Autor: Ueda Miwa
Žánr: shoujo, drama, psychologický, romance
Rok vydání: 2006
Stav: Dokončeno- 8 volume

Ageha a Hana jsou exemplárním případem toho, co se stane, když jsou dvě děti vychovávany naprosto odlišným způsobem. Jsou to identická dvojčata, ale přesto jsou kždá úplně jiná. Mladší Hana je společenská, nádherná, sportovní, všemi oblíbená, komunikativní, v podstatě jediný její zápo je, že často mění kluky. Naproti tomu Ageha je introvertní, chytrá, nemá skoro žádné kamarády a kluk o ní pohledem ani nezavadí. z té dvojce je Ageha považována za tu "chytrou, ale ošklivou"

Zatímco Hana byla vychovávána ve městě s rodiči, Agehu, protože se její amtka nezvládala starat o dvě děti najednou, vychovala její babička na venkově, s rodiči se skoro neviděla. Proto, když s nimi opět začala bydlet, soužití se tak trochu zvrtlo. Ageha má komplex z Hany, a navíc jí její matka přehlíží, na prvním msítě je u ní Hana. proto si Ageha řekla, že nejlepší bude, když životem jenom tak propluje, když stejně nemá oproti Haně šanci.

Ve škole potká svého kamaráda z dětství, do kterého se zamiluje. Když to řekne Haně, tak ta jí s radostí pomůže vybrat šaty na první rande. Jenže když už jdou spolu ven, tak za nimi dorazí Hana, oblečená v naprosto stejných věcí jako Ageha, a začne se s Ryuseiem bavit. Ageha okamžitě usotupí a odejde domů.

Příští den jí Hana oznámí, že s Ryuuseiem chodí a Agehu to samozřejmě zdrtí. Hana jí ještě řekne, že ví, že se jí Ryuusei líbil, ale že ho dostala před ní a jestli ho chce zpátky, ať si ho přes ní získá. Ageha má samozřejmě dost. je v depresi a rozhodne se, že jestli je její existence tak nepodstatná, tak jí může ukončit.

Před skokem ze střechy jí zachrání jeden kluk. No, kluk, spíš školní poradce Kyuu, který pomáhá žákům se vyrovnat se svými problémy. A ten Agehe řekne, že jí pomůže získat Ryuuseie.
Nicméně celá záležitost se zdá být dost komplikovaná. Hana se Ryuseie nevzdá, Ryuusei Hanu miluje a Ageha má na opravdový boj s Hanou dost malé sebevědomí. Navíc se zdá, že Hana si s Ryuseiem jen tak hraje, jakoby s ním chodila jen proto, že ho chtěla Ageha. Získá nakonec Ageha Ryuuseiovo srdce, enbo si najde někoho jiného? A urovná vztahy se svou sestrou?

Video:
Moje hodnocení: Zjistila jsem, že shoujo mangy na které různě narážím, řadím do dvou kategorií- větší zlo s blbkama, nevkusným klišé a předvídatelným koncem a měnší zlo, tedy ta díla, která sice nejsou bůhvíjak dobrá, ale dá se na nich něco dobrého najít. A opravdu, když se podíváte na díla, která teď vychází, nic jiného vám v podstatě ani nezbyde, minimálně ti, co mangu aktivně čtou, musí se mnou souhlasit, že v poslední době to je fakt na dvě věci.

Takže si všichni zkuste představit, jak hrozně mě překvapilo, když jsem našla mangu, kterou jsem prostě nemohla zařadit ani do jedné, ani do druhé škatulky.

Asi jsem to měla zmínit už na začátku, ale cokoli čekáte do tohohle díla, věřte mi, že to je o něčem jiném. Začíná to jako tuctová komedie, ale to se pěkně rychle změní. Přijde mi na tom zvláštní, že to nejsou jenom postavy, které se v manze vyvíjí, ale jakoby se celá mangy hýbala s nimi. A atmosféra taky. Postupem času totiž příběh zvolní, a na povrch vyplouvají věci, tkeré by vás asi nenapadly.

I když to je romantické shoujo a samozřejmě romantika se tam vyskytuje, v podstatě to je celé o vztazích jako takových, mezi spolužáky, rodinou....a to se mi na tom líbilo.
I když to je psychologické, nesnaží se vám to naservírovat nějaké hluboké myšlenky, spíš vám něco ukáže a řekne vám, že jestli chcete, můžete se nad tím zamyslet. Celý děj je napsaný takovým odlehčeným způsobem, takže se to dobře čte, ale není to takové to prostinké- někoho jsem potkala, zamilovala jsem se a blabla, najednou tady mám rivalku.

V podstatě jediná věc, která se vám na tom může zprotivit, jsou postavy. Nejsou stereotypní a občas si dělají fakt hnusný věci. Ve zkratce...všichni jsou šedí. Někdy je to otravné, protože nemůžete říct, kdo za to může, ale na druhou stranu, je to docela oživení.

Pokud si chcete přečíst nějaké pěkné shoujo, které je zase pro jendou o něčem jiném, jděte do tohohle. Předem nemůžu říct, jestli se vám to bude líbit. Někteří z vás si to zamilují a ostatní s odporem přestanou číst, ale za zkoušku to stojí.

Velká omluva

23. dubna 2013 v 21:39 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Lidičky, všem se moc omlouvám, ale nějak se mi to všechno nahrnulo a já jsem zjistila, že do konce týdne zase nemám vůbec žádný čas. Sice nerada, ale budu muset proto provést pár opatření, abyste si nemysleli, že se flákám:

Recenze budu vydávat jen o víkendu. V týdnu absolutně nestíhám, skloubit život v reálu a na netu je prostě těžký. Je fakt, že občas může vyjít někdy neočekávaně, ale moc si od toho neslibujte.
Přes týden asi budu vydávat videa, nějaké ty postřehy a spíš takové drobnější věci.
Další omluva patří mojí net rodince. Gomenne, i když k vám budu chodit a číst si články, asi moje komentáře taky uvidíte jen o víkendu

Nevím, jak dlouho bude tenhle nouzový provoz trvat, každopádně to zkuste vydržet, hned jak se mi trochu vyprázdní rozvrh, vše se vrátí do starých kolejí.

Vaše Haruko-sensei

Někdo nějakej nosebleed

21. dubna 2013 v 21:57 | Haruko-sensei
...jakožto předsedkyně náboženské sekty, která bezmezně uctívá Kurosakiho a majitelka předního blogu propagující Jeho všemohoucnost, nemůžu si dovolit to tady nemít:
Jak jsem předpokládala, recenzi jsem už nestihla, ale nebojte, bude brzo!

Usagi drop- Together

19. dubna 2013 v 22:42 | Haruko-sensei |  videa- různá anime
Jen jendo roztomilé amv pro jedno roztomilé anime...

Bohové odešli...plačte.

19. dubna 2013 v 22:12 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Jako obvykle, v týdnu prostě nestíhám nic pořádného přidávat. Buď se musím učit na písemky nebo na zkoušení a když už vyjímečně nic nepíšu, padnu vyčerpáním do postele. Rovnou oznamuji, že tenhle týden to nebude nic moc slavného, jelikož zítra budu pařit s kámoškami, a v neděli pravděpodobně dospávat.

Poslední zvonění maturantů je na naší škole už tradicí, a je to o to větší sranda, když tam máme hned tři třídy. S tím je spojen křik "roztomilých" primánků, tuna rtěnky na čele a tvářích kolemjdoucích lidí popřípadě pro ty obzvlášť šťastné, co jim nedají drobné, i sprška octu, voňavky, popřípadě mouky.
Chudák maturanti...ubozí chudí studenti, kterým ani nedávají ty drobáky na to, aby se mohli pořádně ožrat xD.
Poslední zvonění je jediný den v roce, kdy to u nás fakt vypadá jakov zoologické. A jak poznáte, že jste na té škole už moc dlouho? Když vás lidi pomalovávají, ne proto, že je štvete, ale proto, že vás znají.

A teď k nadpisu, který s tím souvisí. Letošek byl obzvlášť speciální, protože odcházela velice speciální třída, s největší absencí, s největším počtem třídních důtek a nejhorším prospěchem na škole. Zároveň ty největší pařiči na škole. Jejich odkaz zůstane ještě dlouho nepřekonán (alespoň dýmovnici se nikomu do školy přinýst nepovedlo) a jejich legenda se bude ještě dlouho na gymplu tradovat. R.I.P.

Netěším se na příští rok, kdy nás budou pasovat na oktavány. Jestli budu muset projít nějakýma sračkama, jako letošní chudáci, tak nikam nejdu xD.

A teď k víkendu...mám naplánovanou manga recenzi a udělat pár změn v organizaci menu, protože mě to už štve xD. víc slibovat nebudu, protože kdo ví, v jakém stavu budu. Konec hlášení.

Vaše Haruko-sensei

FMA- We are empty

16. dubna 2013 v 21:48 | Haruko-sensei |  FMA- videa
A opět si připomeneme, proč je FMA: Brotherhood jendo z nejlepších anime vůbec....
Maybe we're trying, trying too hard
Maybe we're torn apart
Maybe the timing is beating our hearts...

Maoyuu Maou Yuusha- recenze

14. dubna 2013 v 17:14 | Haruko-sensei |  Anime recenze
Žánr: seinen, fantasy, romantika
Rok vydání: 2013
Počet epizod: 12

Kdykoli je někdo ve válce, stane se taková zajímavá věc- chudí lidé trpí, protože je odrbávají o jejich jídlo a peníze, které jsou přece tak hrozně potřeba na válku, obchodníci si mnou ruce, protože si vydělají, když donutí krále od nich kupovat a ačkoli obě znepřátelené strany válčit nechtějí, přesto se masakrují dál. I když jsou naprosto vyrovnaní. Nakonec to vždycky skončí tak, že se objeví někdo, kdo se buďto obětuje, nebo je natolik hlasitý, že ho konečně uslyší. Nejlépe někdo, kdo má moc. A když jste královna démonů, tu moc fakt máte.

Problém je, že ve světě lidí nemáte vliv žádný. A jenom vkročení do něj by pro vás znamenalo jistou smrt. Co teď? Musí si sehnat nějkého prostředníka. Někoho, kdo možná nemá takovou moc, ale někoho, ke komu lidé vzhlíží. Je to všechno nebo nic, a tak Královna zariskuje- nabídne Hrdinovi, který ji přišel zabít, zajímavou nabídku. Společně ukončit válku.

Úspěch, že ji Hrdina hned na místě neprobodl, následuje dalším úspěchem, když je Hrdina ochotný o tom přemýšlet a vyslechout si její plán. A že to je plán.

Královna totiž nechce válku vyhrát násilím, ale mírovou cestou. A to je něco, co Hrdina velmi rád slyší. A proto Královninu nabídku přijímá. A tak Královna a Hrdina v přestrojení za učně se v převleku usadí v jedné nevýznamné lidské provincii na severu, aby z ní udělali velmoc.

A tak lidé brzy zažijí a vidí opravdu neskutečné věci- od nových plodin, přes ovlivˇ'nování obchodních společností až dokonce k založení nové církve. A to všechno proto, aby spolu démoni a lidé mohli žít v míru.

Video:
Moje hodnocení: I know what you did there. Taky jsem naletěla prvnímu dílu, který je naprosto dokonalý a koukala dál. A on se z toho nakonec vyklubal takový nepodařený experiment.

Je fakt, že to ani zdaleka není to nejhorší, co můžete v anime nalézt. Ale tohle anime má přesně ten problém, jaký se stává v anime posledních sezón celkem běžným rysem- je to o ničem.

Mě osobně absence děje nijak zvlášť nevadí, pokud má anime to něco, kterým to vykompenzuje. Tohle bohužel nemá nic. Je to příjemné na podívání, to jo, a je znát, že tvůrci nad tím nápadem fakt přemýšleli. Ale to zpracování je takové nemastné neslané. A není to tím, že se celé odehrává kolem ekonomie, mocenských bojů a všech věciček, které byly ve středověku. Je to tím, že dynamika je skoro nulová a postavy stojí za prd.

Když jsem si zapnula prnví díl, dost mě to potěšilo. Tempo bylo svižné, postavy sympatické a zápletka toho slibovala hodně. Jenže potom tempo zpomalilo na téměř nulu, zápletka vymizela a postavy byly pořád stejné. A to mi u toho vadilo asi nejvíc. Ano, ten jeden základní povahový rys mi byl sympatický. Ale proboha, to nedokážete vymyslet nic lepšího než že necháte tu samou postavu pořád dokola opakovat: "Nechci být hmyz" a jinou "Chci tuhle válku ukončit."?! Když tohle totiž posloucháte už několikátý díl, nezachrání vás ani to, že slyšíte dokonalý hlas Hiroshiho Kamiyi (bože, ten člověk je bůh)

Abych tomu anime zas tolik nekřivdila- není tam nic extra špatného. Pár moc pěkných momentů to má, a koukat se na to taky dá. Nicméně mě dost zklamalo. Tím neříkám, že to je špatné anime, ale určitě ho neposuzujte podle prvního dílu, jinak vás to zklame totálně.

Další vyčerpávající týden

12. dubna 2013 v 19:25 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Gomenne všem. Haruko se po nekonečně vyčerpávajícím týdnu hlásí z hrobu. Maximálně šest hodin spánku denně, kopa písemek a do toho jsem ještě kompletně zpečetila svůj osud vybráním seminářů pro příští rok, nehledě na to, že jsem nemocná. Dobře tedy.

Naštěstí příští týden to už bude volnější, takže články budou přibývat i během pracovních dní. Teda aspoň doufám.
Taky mě tenhle týden pořád pronásledovala ta písnička, dokud jsem jí konečně nenašla:
...aneb jedno z nejsarkastičtějších videí, jaké jsem kdy viděla. Slušně pobavilo xD.
Vaše Haruko-sensei

30-day manga challenge Day 30

12. dubna 2013 v 19:01 | Haruko-sensei
30.Podle čeho vybíráš mangu k přečtení
Myslím, že na to už jsem tady nějaký článěk psala. Můžete zkusit všechno od obálky, přes název a žánry, oblíbené autory až k pokročilému vyhledávání, ale už bezpočetněkrát jsem si ověřila, že nejlepší metoda je pokus omyl. Nic se mi nikdy neosvědčilo líp. Ušetří vám to čas a můžete narazit na hodně zajímavá díla. Lepší rada snad ani neexistuje xD.

P.S.: Konečně jsem to dokončila. omlouvám se za zpoždění, za všechno může škola.

30-day manga challenge Day 29

7. dubna 2013 v 22:37 | Haruko-sensei
29.Manga, která ti připadala divná
Nebyla to manga, ale manhua. Narazila jsem na ní naprostou náhodou a doteď nemůžu říct, jestli se mi to líbilo nebo ne. Je to seinen, a v podstatě je to o doktorovi, který miloval jednu svou spolužačku, která byla prostitutkou. Dlouho si spolu psali a ona se potom oběsila. Dál jsem to už nečetla, ale přišlo mi to fakt takový divný. Ale rozhodně zajímavý, takže uvažuju, že si to někdy přečtu.

Doctor Du Ming

Doctor Du Ming Manga
P.S.: Ten název jsem hledala asi hodinu, protože jsem si za boha nemohla vzpomenout, jak se to jmenovalo.

Z deníku Haruko: Šokující objevy

6. dubna 2013 v 23:26 | Haruko-sensei
Konnichiwa, mina-san!
Tak jsem si říkala, že se s vámi podělím o své nejnovější zážitky xD.
 1. Zlomen rekord v počtu písemek a zkoušení, které lze během týdne napsat- 5 písemek, 2 zkoušení a stále žiju.
 2. Můj mozek je naprosto geniální- zkouší ho z fyziky a bez jakékoli přípravy vypotí dvojku.
 3. Jak poznáte, že jste fakt unavený?
  -jdete spát o půlnoci a probudíte se v půl jedný. Odpoledne.
 4. Ten moment, kdy hledáte film a jediná verze k dostání je mandarínština. A titulky nejsou ještě udělaný.
 5. Ten moment, kdy jediná verze filmu je japonština s nizozemskými titulky. Na hard-subovanými, abyste v žádném případě nemohli vložit ty české.
 6. Poznáte, že jste už fakt mentálně zdegenerovaný, když na supehrách hrajete rychlý psaní.
 7. Jak nejlépe strávit večer před písemkou? Spamovat skype svých přátel s gify koťat a králíčků.
 8. Ten moment, když nemůžete najít žádnou dobrou povídku na váš oblíbený pairing.
 9. Takový ten pocit, že další týden bude písemkami nabitý úplně stejně.
Vaše Haruko-sensei

30-day manga challenge Day 28

6. dubna 2013 v 23:11 | Haruko-sensei
28.Co tě na manze vždycky odradí

Název, obálka

...Já dám dost na první pohled. Podle názvu mě manga většinou zaujme/odradí, protože nějaký stupidní shoujo se jménem "Můj prince ze střední" a podobné kraviny jsou většinou....kraviny.A co se té obálky týče...je fakt, že to je dost zavádějící, a hodně krát jsem na to už naletěla, protože nějaká manga měla pěknou obálku.....Zase na druhou stranu, pokud se nejdená o shoujo na první pohled poznám, jestli je to spíš poetická manga, nebo akční....

Po prvním kole následuje kresba, ale je fakt, že potom jí ustoupí příběh...viděla jsem docela málo děl, kde bych kresbu fakt zkousnout nemohla....když si vezmu, jakou dobu už čtu junjou Romanticu a pořád se směju nad těma jejich opičíma rukama xD.

30-day manga challenge Day 27

6. dubna 2013 v 23:05 | Haruko-sensei
Rest za pátek ;)
27.Manga, kterou můžeš číst pořád dokola
...Kromě Dengeki Daisy? xD Mno, je jich docela dost.....přemýšlím, kterou jsem četla nejčastěji...

Hana to Akuma

Nejdřív je to vtipný, a potom je to sladký...a vůbec mě to neunavuječ číst znova. Když jsem to četla poprvé, líbilo se mi to, i když úplně unešená jsem z toho nebyla...ale když si to čtu zpětně, pořád se mi to líbí xD.
Ještě si občas přečtu Beast master nebo koukou Debut, jen tak pro pobavení, abych si připomněla, jak má správné shoujo vypadat xD

30-day manga challenge Day 26

2. dubna 2013 v 22:07 | Haruko-sensei
26.Nejlepší one shot
Možná existují i lepší one shoty, ale tenhle mě naprosto dostal:

Sara no Ue no kanojo

...od Tanaky Mecy. Ve zkratce: drakovi v lidské podobě pošlou malou holku jako oběť, aby měli dobrou úrodu. Jenom v moment, kdy pozře svou oběť, má nejvíc síly a prší. A taky si to zabíjení náležitě užívá. Až na to, že ta holka má úplně jiný přístup k životu, než očekává.

.....ano, je to shoujo, a všichni víme, jak to skončí, ale tenhle krátký one shot mě fakt dostal. Je pěkně nakreslený a má takové hrozně nevinné poetické kouzlo. Rozhodně doporučuju ;)


30-day manga challenge Day 25

2. dubna 2013 v 22:00 | Haruko-sensei
25.Záleží ti na tom, jestli čteš mangu/manhwu/manhuu?
Rest za včerejšek ;)

Ne tolik, ale dívám se. Zvlášť u manhwy je třeba si dát docela velký pozor. Co se týče manhuy....té jsem četla hrozně málo, a od mangy se příliš neliší, snad jen takovou divnou kresbou xD.

Z Haručiných poznatků:
Manga- netřeba rozebírat, každý pozná.
Manhwa- zvlášť u shouja si dejte velký, ale opravdu VELKÝ pozor. Skoro všechny jsou totiž na jedno brdo, kor když si ještě vezmete díla od stejné autorky (Hwang Mi Ri například) a prakticky nenajdete shoujo manhwu, která by nebyla komedie.
Nedokážu krebsu příliš popsat, ale poznáte to.
Manhua- přečetla jsem všehovšudy asi dvě díla, z toho jedno bylo yaoi. Dějem se příliš neliší, ale kresba je víc propracovaná, realističtější. Jo, a mají hrozně divný nosy. xD
free counters

!Upozornění!
 • Všechny recenze si píšu sama!
 • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
 • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
 • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
 • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
 • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!