The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Květen 2013

Epický velkolepý návrat se nekoná.

27. května 2013 v 23:28 | Haruko-sensei |  Kecárna
!Bum, jsem tady!

Tohle vám místo epického velkolepého návratu musí stačit. Ale jinak ano, vypadá to, že jsem zpět. Na jak dlouho, to už nechám ve hvězdách (radši, popřípadě Gacktovi), nicméně možná se opět dočkáte článků. xD

Momentálně se můj stav nachází někde na hranici bohéma, blázna a intelektuála. Jsem zmítána spisovatelskou múzou psát a psát a psát, ale vím že kdybych se do toho pustila, nikdy to nedokončím...a k čemu jsou příběhy bez pointy? Mám po zkouškách, a ať to dopadne jak chce, jásat nebudu. A o to víc mě neskutečně irituje fakt, že to není moje vina. Teda matika jo, ale za češtinu a politoligii fakt nemůžu. Poslední dobou mám chuť vydefenestrovat podstatnou část učitelského sboru. Ne proto, že nic nenaučí, ale proto, že mají tu drzost to považovat za učení. To je jedna pointa.

Co se týče toho bláznovství...mno, asi nikoho jinýho by nenapadlo jít slavit konec ročníkovek, když další den ráno má skládat ústní zkoušku z FCE...nicméně jsem to dala. Nevím nakolik, ale dala.A to je hlavní. Teď už jenom dobře napsat písemnou část a potom na všechno kašlu. :D

Klidně tenhle článek ignorujte, ale buďto bych napsala tohle, nebo započala svou životní tragédií a začala psát povídku. Na Naruta. Doufám, že mě to svrbění prstů brzo přejde. Jinak to dopadne hodně špatně. Sice to už asi nikdo nemůže zkazit víc než Kishimoto a jeho "famózní kapitola", nicméně, riskovat nebudu.

Vaše Haruko-sensei

P.S.: Teď jsem si uvědomila, že ten fail je možná pointa Sasukeho příběhu. A říkám si....nebude pointa bez příběhu vlastně lepší?

Moje pocity

22. května 2013 v 21:00 | Haruko-sensei |  Kecárna
Měla bych se učit na matiku. Měla bych se konečně naučit, jaké orgány existují v EU. Měla bych do sebe jakýmkoli způsobem nasoukat logaritmické rovnice. Nicméně....TOHLE NEJDE NEKOMENTOVAT.

Naruto 631.....proč.
Proč??
Proč???
Próóóóóóóóóóóóóóč?

Vraťte mi mého labilního emaře. Mého negativistu. To dokonalý pako s dokonalým rapefacem. Mého rebela bez příčiny.

Kishimoto....za tohle mi zaplatíš.
Nejdřív napravíš zpsychotizovanou Gaarinku. Potom zabiješ (sice epicky, ale přesto) toho nejvíc husto-krutopřísného bad-ass Uchihu s tím největším sex-appealem ever proto, abys ukázal, jaká je Sasanka vlastně drsoň. Žádný záporák vlastně není záporák.
Jako....vážně?

Z tohohle se budu vzpamatovávat ještě dlouho. Nikdo nebude dělat Haruko z její oblíbené postavy dalšího zhulenýho hipíka beztrestně. Fakt ne. Pokud se v poslední kapitole všichni chytí za ruce a budou běhat po louce, někdo tady umře.


A teď zpátky k EU.
Pokud někdo sdílí mé pocity, nechť se vyjádří v komentářích, všechny budou pečlivě přečteny, jako obvykle.

Vaše Haruko-sensei


Nepřítomnost

19. května 2013 v 16:41 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Surprise to see me? I já jsem se divila, když jsem dneska přišla a zjistila jsem, že jsem tady už hrozně dlouho nebyla. A bohužel, ještě tady asi týden nebudu.

Následující týden mám ročníkové zkoušky a musím se na ně učit, plus do toho ještě dělám certifikát, takže jsem vystresovaná jak hovado a vůbec nic nestíhám xD (moje teorie o tom, že ve stresu se mi pracuje líp šla jaksi do kytek). Proto mě všichni prosím omluvte, budu se snažit, abych nepropadla :D

Za týden ahoj a možná, jenom možná, něco náhle postnu xD.

Vaše Haruko-sensei

Parfém: Příběh vraha

12. května 2013 v 20:38 | Haruko-sensei |  Filmy
Rok vydání: 2006
Žánr: drama, thriller
Režie: Tom Tykwer
Délka: 141 min
V hl. roli: Ben Whishaw

18. století, Paříž. Na hygienu se tenrktá příliš nehledělo. všude špína, prach, splašky....lidé se nemyly a ti bohatší překrývali svůj pach různými parfémi. Paříž tak byla zaplněna miliardami různých pachů a vůní. A jednou se narodil člověk, který to všechno cítil.

Jean Baptiste Grenouille byl vyjímečný hned několika věcmi. Ale ta hlavní byla, že měl mimořádně vyvinutý čich. Dříve než začal mluvit, začal cítit. Tak moc, že dokonce cítil unikátní vůni každého člověka. Protro když se šťastnou náhodou dostal do centra Paříže k parfumerii, rozhodl se, že chce tyhle vůně vytvářet.

Protože je neuvěřitelně ctižádostivý, nebo spíše, posedlý myšlenkou stát se učněm, nakonec se mu povede přemluvit mistra Baldiniho, aby ho do učení vzal, potom, co dokáže zanalyzovat jeden mimořádně složitý parfém. A právě tam najde smysl svého života.

Parfémy se tvoří z mnoha ingrediencí- 12 složek. A mistr Baldini Jeanovi prozradí jakýsi příběh- že se dá vytvořti dokonalý parfém, když se k těm 12 složkám přidá ještě jedna, velice unikátní. Ale nikdo neví, co ta složka je.

Jednoho dne se Jean-Baptiste toulá ulicemi, když najednou zachytí snad tu nejhezčí vůni, jakou kdy cítí. Když ji pronásleduje zjistí, že patří nějaké mladé dívce. Dívka se ho vyleká a začne před ním utíkat a nakonec ji Jean nedopatřením udusí. Jenže o její smrti začne vůně pomalu vyprchávat, až zmizí úplně. A Jean-Baptiste Grenouille se rozhodne- stvoří svůj dokonalý parfém z vůní 13 dívek.

Trailer:
Moje hodnocení: Přemýšlela jsem, jak moje hodnocení začít, ale pravděpodobně se nenajde žádný vhodný začátek, který by adekvátně vyjádřil moje pocity. Tohle je jeden z mých oblíbených filmů, takže omluvte mé případné jásání.

V prvé řadě bych měla říct, že nejsem velký fanoušek německých filmů. Dobře, v podstatě je nesnáším, ale tenhle mě okamžitě zaujal. Nejdřív jsem si myslela, že to je jenom tím tématem (ulítlá na historické poetické filmy), ale na Atlasu mraků (jehož jásavou recenzi napíšu někdy jindy, abyste mi všichni neutekli) jsem si ověřila, že to je tím, že to točil Tom Tykwer. A když se přistihnete při tom, jak při několika scénách se snažíte zachytit tu vůni popsanou na obrazovce, víte, že je to fakt dobrý.

Řekla bych, že velké většině z vás se to líbit nebude, protože je to vypravované o hodně jiným způsobem a pointa není ten příběh, ale hlavní postavy. Člověk, který nikam nezapadá a hledá smysl života. Čímž se dostáváme k Benovi Whishawovi. Bože, ten herec je génius. Tady mě naprosto uhranul, v Atlasu mraků potvrdil svůj talent a v ostatních drobných rolí mě okouzlil. Asi bych tady nad ním neměla moc slintat, ale on je fakt dokonalej. Jeden z mála současných herců, který dokáže podat na sebemenším prostoru tak přesvědčivý výkon.

Parfém: příběh vraha má ještě další klad, a to je vizuální stránka věci. Jak jsem o tom mluvila předtím, i když tu vůni necítíte, tak ji prakticky vidíte. Špíny pařížských ulic na vás opravdu působí špinavě a opravdově, na jen tu a tam naaranžované nějaké to smetí. A louky plné květin zase působí kouzelně, a to ne jenom na povrchu.

Ve zkratce, pokud máte rádi jiné a poetické filmy, než na jaké jste zvyklí z Ameriky, určitě se na to podívejte. Je dost možné, že se vám to nebude líbit, není to film pro každého, ale za zkoušku to stojí.

Mushishi recenze

5. května 2013 v 22:03 | Haruko-sensei
Počet epizod: 26
Žánr: fantasy, seinen, tragédie, ze života
Rok vydání: 2005

Světem kolují zprávy o nevysvětlitelných záhadách, nemocech, lidech, co zemřeli za podezřelých okolností a spoustě dalších věcí, pro které nanelezáme patřičnou logickou odpověď. Ale co když jim nemůžeme přijít na kloub, protože je prostě nevidíme? Narozdíl od nás ale v tomhle světě existují lidé, kteří ty příčiny opravdu vidí, a dokáží si s nimi poradit. Říká se jim Mushishi.

Hlavní hrdina příběhu je jeden osamělý mushishi jménem Ginko. Ginko cestuje z místa na místo a pomáhá ldiem, co trpí nemocemi, nad kerými už doktoři zlámali hůl. Protože on příčinu problému vidí. Protože za většinou těch divných věcí můžou Muši.

Muši jsou podivní malí tvorečkové, které nelze nijak blíže klasifikovat. mají hrozně moc podob, a vlastně žádnou. Nejsou dobří ani zlí, a většinu problémů, které způsobí, si ani neuvědomí. Nejsou to ani zvířata, ani rostliny, ani houby, ani lidi. jsou to prostě Muši. Ale jedno je jisté- bez nich by nic neexistovalo. oni jsou sami život na elementární úrovni. A vidí je jen hodně málo lidí.

Ginko se na svých poutích setkává s celou řadou různých lidí s naprosto odlišnými problémy. Někdy tím trpí jenom jeden člověk, někdy celá ves., ale vždycky za to můžou Muši. A Ginko pomáhá, kde se dá. Ale někdy nelze pomoct. Někdy prostě nemůžete zasáhnout do života. Někdy prostě musíte někoho nechat umřít, abyste mohli zachránit další. A jsou dokonce i Muši, se kterými prostě nelze nic udělat. A když vás zasáhnou, nic s tím neuděláte.

Video:
Moje hodnocení: Nikdy předtím jsem o tomhle anime neslyšela. Ani zmínka v recenzích, ani žádný amv. Prostě jednou jsem si na akihabaře naklikala mé oblíbené žánry a vyjelo mi tohle. A sakra, je to přesně můj šálek kávy...a já to ještě neviděla?

A i když jsem docela umírala, když jsem ve svém teď hodně nabitém programu koukala na dlouhé anime, nelitovala jsem toho. Mushishi je totiž hodně nemainstreamové anime. Už od začátku na vás totiž působí jinak. Asi to bude i tím, že jednotlivé díly na sebe nenavazují, ale prostě z toho cítíte tu tajemnou atmosféru.

Ono z hlediska děje, který tam vlastně ani pořádně není, je to dost slabé, to říkám rovnou. Všechny epizody jsou založené na stejném principu, něco jako detektivky. V podstatě tam najdete směsici všech takových povídaček, legend a pohádek z Japonska. Ale jednotlivé příběhy mají každý své osobité kouzlo.

Kresba je moc pěkná, respektive hrozně dobře zapadá do celého konceptu. Krajiny a budovy jsou hrozně detailně vykreslené a pěkné...a je to v kontrastu s tím, že lidi vypadají skoro stejně, až na hlavní postavu, která je díky bílým vlasům nepřehlédnutelná. Je to důkaz o tom, že v tomhle anime fakt nejde o lidi, ale o Mushi.

Dost těžko se to nějak hodnotí jako celek, protože on to žádný celek není. Ale líbilo se mi to. Hlavně ta každá epizoda má hodně zajímavý konec, ať už otevřený nebone, ale všechny mají skoro až filozofický nádech. V podstatě bych to mu vytkla jen jedinou věc- nemá to žádnou finální zprávu. Jednotlivé příběhy sice mají poslání, ale celkově ten příběh jakoby vyznívá do ztracena a myslím, že mohl být ukončen i líp.

Celkově si ale myslím, že to je minimálně hodně zajímavé anime, které je úplně někde jinde než ostatní a rozhodně stojí za to ho vidět. Není pro každého, ale jestli máte rádi nadpřirozené potvůrky, určitě bych tomu dala šanci.

Haruko žije. Zatím.

3. května 2013 v 20:30 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Do ročníkovek mi zbývá 20 dnů....do dvaceti dnů si musím dopsat výpisky a naučit se matiku, češtinu, ájinu a ZSV. Touhle dobou už jsem se šrotila jak pominutá. A zatímco ostatní se pilně šprtají, jsem na netu, hloubám nad smyslem života a a učebnicím se vyhýbám jako čert kříži. No, spíš jako otaku realitě.

Nejzvláštnější na tom je, že stejně nemám čas. Na nic. Divím se, kam mi ten čas pořád mizí. Těžko říct. Asi mám někde blízko sebe černou díru, která všechno pohlcuje, včetně mého volného času. Jinak si to fakt nedokážu vysvětlit xD.

Nebo bych to už konečně mohla vzdát a přestat se pokoušet míchat normální život s životem tajného otaku. Někdo nějaká tmavá místnost s připojením na internet? Protože už konečně musím začít s tím překopáváním to tady xD.

Což mi připomíná, že mám asi tak milión knížek, co musím přečíst, milion filmů, na který se chci podívat, milion anime, který musím zkouknout a mang, který musím přečíst.

Btw, lidi, zdá se mi to, nebo mi fakt moje rodinka vymírá? Okamžitě si pořiďte očkování, protože postupně snad končí všechny lidi, ke kterým ráda chodím na blog. Tímhle tempem tady za chvíli bude můj blog jakožto svatyně všech nenápadných pervezáků, yaoistek a otaku a upřímně, to by se internet rovnou mohl odstřelit. Takže lidi, nekončete! xD

Jako obvykle jsem uplatnila svůj talent napsat článek o ničem. Oh well, jsou i horší věci. Tohle klidně můžete ignorovat, zítra nebo možná už dneska stejně přibyde recenze, tímhle vám jen dávám vědět, že žiju. Nebo spíš přežívám xD.

Vaše Haruko-sensei
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!