The world is dead.
I am dead.
But this little world still goes on.
Enjoy your stay ^_^
.

Srpen 2013

The Power of Blond

27. srpna 2013 v 17:25 | Haruko-sensei |  Pictures
...let the fangirling begin!
....aneb nikdy nehledejte na DA svoje manžely, milence, crushe, biase.....gay kámoše, potencionální otroky....a to jsem se původně chtěla vysmát Reverse harémovkám. Alllrightyyyyy....
Jo, a nenesu žádnou odpovědnost za obsah tohole článku!

Kimi wa Petto

16. srpna 2013 v 15:42 | Haruko-sensei |  Filmy
Žánr: romance, slice of life, komedie...
Počet epizod: 10
Rok vydání: 2003

Každý z nás v určitém věku chtěl mazlíčka. Někoho, s kým byste se mohli mazlit, pečovat o něj, povídat si s ním nebo by vám prostě jenom dělal společnost. Potom stačilo už jen jít do zverimexu a přinýst si psa, kočku, králíka, křečka....a pozor, v Japonsku dokonce i člověka. A ani na to nepotřebujete zverimex. Určitě to má bezpočet kladů....zaprvé, je ideální pro ty, co mají alergii na srst. Za druhé, je celkem soběstačný. Za třetí, bude si s vámi taky moc povídat. Zase na druhou stranu, taky má pár záporů- například vám může odmlouvat. Jo, a nesmíte se do něj zamilovat.

Iwaya Sumire na nějaké mazlíčky nemá čas. Je to úspěšná novinářka pracující ve dne v noci a mnoho volného času nemá. Člověk by řekl, že má všechno- kariéru, peníze, krásu....ta musí mít dokonalý život. A taky má. Pokud tedy považujete to, že jí právě opustil její přítel se ženou, kterou si bude brát, protože je těhotná a který je o pár desítek centimetrů pod ní jak výškou, tak i pozicí, za dokonalý život. Potom, co je přesunuta do jiného zapadlého oddělení firmy, protože vrazila svému šéfoci do nosu za jeho neslušné návrhy si myslím, že zbytek svého života stráví už jen ve společnosti svých cigaret, jedna kartónová krabice jí změní život. Tedy až potom, co si jí odtáhne nahoru do bytu.

V té krabici leží značně pomlácený kudrnatý kluk. A i když se Sumire všichni bojí, ona ve skutečnosti je docela milá. Tak ho vezme do svého bytu, nakrmí ho, ošetří ho, a nechá mu vzkaz, aby se ráno vyprovodil sám. jaké je její překvapení, když večer se Gouda Takeshi ještě pořád nachází v jejím bytě. Alive and kicking, ladies.

Po neúspěšných pokusech ho vyhodit se Sumire v zápalu hněvu rozhodne, že mu připraví takové ponížení, že odejde sám a rád. Oznámí mu, že u ní může zůstat. Ale jenom jako mazlíček. Žádná práva, žádné rozhodování. Problém je, že Gouda Takeshi žádnou hrdost ani nemá. A tak s radostí přijímá, což zase vůbec nečeká Sumire.

A tak to začíná. V práci jsou všichni přesvědčeni, že Sumire vlastní psa jménem Momo, o kterého se velice pečlivě stará, protože každý den vyrazí z práce rovnou domů, aby ho mohla nakrmit, a SUmire její nový styl života začíná vyhovovat. A potom dorazí její bývalá láska, sempai. Oh, a co je vlastně Takehis zač? Přece jen tak nespadl z nebe, ne?

Video:

Moje hodnocení: Ohledně doram jsem velice vybíravá (nemám tolik času, abych stihla zároveň koukat na západní+východní kinematografii zároveň, a do toho ještě číst :D), takže když už na něco kouknu musí to být něco speciálního, neotřelého, orignálního. K tomu, abych se koukla na Kimi wa Petto, mě přesvědčily následující věci:
1.Originální příběh
2.MatsuJun
3.MatsuJun
987456231. MatsuJun
Nejsem zrovna nějaká jeho fanatická fanynka, ale když už jsem si dala tu práci a nějakého toho herce jsem si zapamatovala.... :D Šla jsem do toho s očekáváním, že při nejhorším na mě čeká nějaká sladká neškodná komedie se spoustou gagů. Naštěstí se mé očekávání nevyplnilo, protože Kimi wa Petto...je boží.

Asi to bude dáno i manga předlohou (četla a musím říct, že je to fakt skvělá manga), ale Kimi wa Petto je na to, jaký jsou Japonci šílenci a všichni víme, co dokážou provést v žánru komedie, poměrně střízlivé a civilní dílko. Samozřejmě, když odstraníme to, že zápletka je typicky ztřeštěná...a je to komedie. Řekla bych, že vznikl tak poměrně zajímavý mix, který mě bavil. Zápletka ze života odlehčená o pár vtípků. Proč ne.

Musím říct, že mě ale překvapily i herecké výkony. Byly fakt skvělé, uvěřitelné (bože, i ta žárlivá středoškolačka hrála skvěle) a omg, MatsuJun umí hrát (naděje na to, že ten Kuroshtisuji film nebude úplný propadák...yay! + Sebby jako MatsuJun... :3). Hlavní hrdinka Sumire taky zahrála sovu roli skvěle. (Tu "carrier woman" bych jí i věřila).Herci jsou tak jeden z velkých plusů celé série.

Dalších z plusů je děj. Oproti manze se zaměřuje více na milostný trojúhelník postav a širší záběry jsou spíše tak trochu jen na doplnění, ale nevadí to příliš. Vzniká tak trochu jiná atmosféra, ale pokud jste nečetli mangu, nevšimnete si. Zváěr je jako vždy, jak už to u adaptací bývá, otevřený a trochu víc zdramatizovaný, ale pořád to má nějaký závěr, za což jsem tvůrcům vděčná.

Abych to shrnula, tak Kimi wa Petto určitě doporučju, pokud hledáte něco neuječeného, co se nebude odehrávat ve školním prostředí a hlavní hrdinka nebude úplná slepice. Ano, přiznám se, že Sumire je další z hrstky vyvolených hlavních hrdinek, co mi neleze úplně na nervy. Je to oddechovka, to ano, ale nemusíte se bát, protože zpracování je to skvěle.

P.S.: Pro nadšence: Pokud byste chtěli, určitě si přečtěte mangu. Celá dorama potom dostane trochu jiný nádech, má pěknou kresbu a oh my god, je to moe :D


Blog slaví narozky!

12. srpna 2013 v 22:30 | Haruko-sensei
Oh my goodness....to už jsem takhle stará, jo? :D

Ale je to tak. Tenhle můj malý svět slaví právě dneska svoje 3. narozeniny. A jako minulý rok, i tenhle jsem z toho dost vyjevená. Že jsem vydržela tak dlouho být aktivní (ignorujte ty předešlé 2 měsíce).

Když se na svůj blog podívám, říkám si, že vlastně pěkně mapuje moji cestu jakožto začínajícího Narutarda přes vývoj do plnohodnotného otaku, yaoistky, geeka..a pak vlastně zase otaku. Tolik anime, tolik mang....tolik vypocených kapiček krve a nadávání na blog.cz, proč nejde nastavit design.
(poznámka na okraj: Haruko zjistila, že si asi bude muset začít dělat laye sama, jelikož její dvorní výrobce layoutů skončil a ona teď marně hledá nějakého ochotného človíčka. Vzhledem k tomu, že je totální anti-photoshop-pako, tohohle layoutu a mého Kyouyi se jen tak nevzdá. Tohle bude ještě vtipné, to vám garantuji.)

Oh a vy lidičky, jste úžasní. Většina z těch, kdo téhle mé Narnii pomáhali růst a byli při tom, už sice skončila, ale někdo nový se zase objevil (konkrétně Lor, Ai-chan, Saki, Sara Whitney, Miya...a spoustu dalších.) Díky, že jsem chodíte a držíte tuhle labilní realitu, co je stejně šílená jako její majitelka, při životě. Protože komu bych jinak měla cpát svoje recenze? :D

Když se zamyslím nad tím, jakou cestu jsem za ten rok ušla....radši nemyslet :D. Když se zamyslím nad tím, kam to celé směřuje....můžu říct jen...a sakra. :D

Takže zlata, celá unavená z brigády se teď Haruko odporoučí do země zaslíbené a jde se koukat na anime, aby měla o čem psát ;) Užívejte života.

Vaše Haruko-sensei

ADVIK 2013

11. srpna 2013 v 22:22 | Haruko-sensei |  Ostatní
Konnichiwa, mina-san!
Jak už jsem slíbila, tady je report z právě proběhlého Adviku ;)
Následující článek může obsahovat stopy nejapných poznámek na archetypní chování otaku, gamerů, cosplayerů, a vlastně veškerých stvoření, co se na Adviku ukázaly. Za případné pocity křivdy se hluboce omlouvám. Vy ostatní- v klidu čtěte a bavte se.

Adios darlings!

7. srpna 2013 v 22:27 | Haruko-sensei |  Kecárna
Konnichiwa, mina-san!
Moc jsem toho neudělala, ale musím vám oznámit, že od zítřka do neděle tady nebudu. Důvod je jednoduchý- je ADVIK! Yay, už se těším. Jsem zvědavá, jaký to tam bude. Nevím, jestli tam z vás někdo bude, ale kdyžtak....říkejte, po kom se mám dívat :D Já žádný cosplay mít nebudu, budu v roli nenápadného pozorovatele :D
Možná bych měla vyhlásit soutěž- najděte Haruko na Adviku! :D I když, budete to mít těžký...najít malou holku v davu otaku :D Dobře, dám vám nápovědu: 1.Budu ve skupině tří skoro stejně malých lidí 2.Haruko má lehce zrzavé vlasy po ramena a brýle 3.Pravděpodobně se bude zděšeně rozhlížet kolem :D
(sakra, možná jsem vám to neměla říkat, abyste mě neviděli, jak se vkrádám na přednášku pro yaoistky :D)
No, každopádně, snažte se to tady beze mě vydržet, v neděli se vrátím a na ty, co se tam nedostali, bude čekat report :D A recenze, když už jsme u toho, mám v rukávu pár moc hezkých dílek, takže se určitě máte na co těšit. Pokud mě teda nezabije brigáda, ale naštěstí už brzo budu končit :D
No nic, tak užívejte života, Haruko se v neděli vrátí.

Vaše Haruko-sensei

P.S.: Kdo mě na Adviku najde, dostane virtuální lízátko :D

Very much...dead. But still here

3. srpna 2013 v 2:59 | Haruko-sensei |  Kecárna
Ne, tohle není sen. Jste velice vzhůru (vlastně, touhle dobou už většina z vás není, pokud teda nejste nadopovaní kofolou jako já) a tohle se doopravdy děje.
free counters

!Upozornění!
  • Všechny recenze si píšu sama!
  • Žádné video nebo obrázek či wall, pokud neuvedu jinak, NEJSOU moje!
  • Pokud chcete kopírovat, tak jenom se zdrojem!
  • Reklamy jsou povoleny, ale nezaručuju vám, že si jich všimnu!
  • Prosím, pokud v komentáři použijete sprosté slovo, cenzurujte!
  • Vyhrazuju si plné právo zablokovat vám vaši IP adresu, pokud se budete chovat nevhodně!